הקלידים של רולנד

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה לא ככה. השויתי ביניהם בעצמי אצלי בבית.
אבל הוא עדיף על הכלים היותר זולים של קורג ושל ימהה. (בסאונד, אבל ההפעלה יותר קשה)
סאונד לא נבחן רק בהגברה אלא גם!
ןהמבחן של רמקולים פנימיים גם משנה!
במיוחד לחובבנים שמנגנים בקטנה.....
ולכן קשה לומר שרולנד יותר טוב בכל הפרמטרים מקורג וימהה בדגמים החצי מקצועיים. PSR S וPA

moshe@צםדיק

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
סאונד לא נבחן רק בהגברה אלא גם!
ןהמבחן של רמקולים פנימיים גם משנה!
במיוחד לחובבנים שמנגנים בקטנה.....
ולכן קשה לומר שרולנד יותר טוב בכל הפרמטרים מקורג וימהה בדגמים החצי מקצועיים. PSR S וPA

א. אני לא חושב שלpa600 יש רמקולים יותר טובים מרולנד ea7 לגבי ימהה לא בדקתי
ב. לאף אורגן מהחצי מקצועיים חוץ מהea7 אין מיקסר מובנה מכני על האורגן אם אפשרות להפסיק כל ערוץ בלחיצה מה שמעצים את חווית הנגינה ואפשר לחבר אליו מיקרופון עם אפקטים שזה גם מוסיף לא קצת
ג. האורגן קל יותר (נ"מ גם למשתמש הביתי)
ד. האורגן מגיע עם פי 3 דגימות מובנות ויפות יותר מכל כלי במחיר הזה בשביל שלא תצטרך לקנות עוד דגימות
ה. בכל חצי מקצועי יש את המקצועי ולא ראיתי מקצוענים שעולים לבמה עם psr s /pa600/900/1000
ו. סאונד נבחן בעיקר בהגברה כי לשם שואפים רוב החובבנים [לעשות מתחביב כסף ולהראות יכולות(כישרונות) ברבים]

נערך לאחרונה ב:

moshe@צםדיק

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
זה לא דוגמה כי התכוונתי לבד בלי תזמורת במיוחד כזו מורחבת(ששם הקלידים נותנים רק אקורד בס וליווי קל)
ולא קומה עליונה תראה לי אחד שעולה לבד עם פי אי או ימהה "חצי" ונדבר

UDR

משתמש חדש
יש קול גבוה קול רגיל וקול נמוך דהינו כך: לחליל יש קול גבוהה, לאדם ממוצע שמדבר בצורה רגילה[לא צועק] יש קול רגיל, לבייסדראם ובס גיטרה יש קול נמוך.
בשביל שהקול יתפזר הוא זז בגלים כמו שאם תשליך אבן למים תיהיה מסביבה אוושה[גלים] אם תזרוק אבן גדולה יותר הגלים יהיו יותר גדולים [ארוכים] כי האבן הזאת תופסת יותר מקום והיא תדחוק את המים יותר מאבן קטנה ככה גם בקול שמתפשט ופוגע באוויר ויוצר גלים שנקראים (כמה פשוט) גלי הקול,
יש גלים קטנים[נמוכים] יש גלים בינונים[מידים-תחומי ביניים] ויש גלי קול גדולים[גבוהים] והגלים האלו נמדדים בהרצים[HZ] תחום הגלים שאדם שומע הם בין 20 ל20000 הרץ ואנחנו קוראים לזה טונים טון גבוה או נמוך נמדד בHZ וגם לכל תו בדו רה מי יש תדירות משלו(דוגמה מוחשית לזה אפשר לראות בגיטרה שמקצרים את המיתרים הם פחות רועדים) ומתיחסים למונח במוזיקה בשם pitch [פיטצ'] כמו שמוכר מהאורגן, והתחום של הבייסדראם/בס הוא בין 60-ל120 הרצ' אבל ה'צזזז' שקיים בחלק מדגימות הבס [השמנות] באורגנים הוא בתדר של 250-800 הרצ'[שהם בתדר2.5Khz-8Khz(הרץK1=100הרץ)] ואני רוצה לשלב בין שתי דגימות אבל בצורה כזו שלא ישמעו את הדגימה השמנה כי היא מידיי פאנצית אבל הדגימה הראשונה מדי כחושה מה נעשה נשלח אותם זה[הכחוש 60% לימין והשני 80% לשמאל אחרי שהגדרנו באקולייזר-{Q} איזה תחום של תדרים נשמע בשתיהם לחוד ואחרי שנדבר עם הסאונדמן על זה יצא סאונד הוליוודי [במידה ומר סאונדמן לא יאכזב] וכל זה בתימצות אם יש לך עצבים לקרא עוד בעניין יש..
פה http://www.gomeh.com/audio_h/sound.html
ופה https://www.hamichlol.org.il/אקולייזר
ופה https://www.hamichlol.org.il/קול
ופה https://www.hamichlol.org.il/תאוריית_המוזיקה_-_מונחים#.D7.9E.D7.95.D7.A0.D7.97.D7.99.D7.9D_.D7.91.D7.A1.D7.99.D7.A1.D7.99.D7.99.D7.9D
לכאורה התכוון המחבר ל1000 הרץ

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
א. אני לא חושב שלpa600 יש רמקולים יותר טובים מרולנד ea7 לגבי ימהה לא בדקתי
ב. לאף אורגן מהחצי מקצועיים חוץ מהea7 אין מיקסר מובנה מכני על האורגן אם אפשרות להפסיק כל ערוץ בלחיצה מה שמעצים את חווית הנגינה ואפשר לחבר אליו מיקרופון עם אפקטים שזה גם מוסיף לא קצת
ג. האורגן קל יותר (נ"מ גם למשתמש הביתי)
ד. האורגן מגיע עם פי 3 דגימות מובנות ויפות יותר מכל כלי במחיר הזה בשביל שלא תצטרך לקנות עוד דגימות
ה. בכל חצי מקצועי יש את המקצועי ולא ראיתי מקצוענים שעולים לבמה עם psr s /pa600/900/1000
ו. סאונד נבחן בעיקר בהגברה כי לשם שואפים רוב החובבנים [לעשות מתחביב כסף ולהראות יכולות(כישרונות) ברבים]
התכוונתי לPA 700 ומעלה
ימהה יש רמקולים מעולים שדווקא בהגברה נשמעים פחות טוב ככה טוענים לא בדקתי.
גם בימהה יש אפשרות לבטל ערוץ בלחיצה אחת ב CAHNEL

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
נראה לי שהרולנד ממש לא מתאים לחסידי שמעתי (נראה לי שזה עדי נתנאלי) את הרולנד בחסידי וזה הזכיר לי אורגן ישן של ימהה חבל שמנסים לעשות כלאיים עם הדברים האלו האמת שזה גם המקצב שהיה לא הכי יפה בעולם אולי זה הבעיה בכל אופן חסידי זה רק קורג

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נראה לי שהרולנד ממש לא מתאים לחסידי שמעתי (נראה לי שזה עדי נתנאלי) את הרולנד בחסידי וזה הזכיר לי אורגן ישן של ימהה חבל שמנסים לעשות כלאיים עם הדברים האלו האמת שזה גם המקצב שהיה לא הכי יפה בעולם אולי זה הבעיה בכל אופן חסידי זה רק קורג
עוד כמה שנים יפול לאיטלקים שמה ברולנד האסימון, שהעולם התקדם מזמן לדברים אחרים בלי להיכנס למה יותר טוב או פחות, מה שכבר קלטו מזמן בימהה וקורג!

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
פעם רולנד היו החברה המובילה. להם היה את הכלים הכי טובים.
ואז הם החליטו שהם מייצרים רק כלים פשוטים יותר וזולים יותר לכתחילה.
זוכרים את הG70? (מלפני איזה 15 שנה) זה היה הפעם האחרונה שרולנד יצרו ארינג'ר ברמה מקצועית מבחינת חומרה. דהיינו כלי כבד, עם ממירים איכותיים ועצמתיים, קלידים חצי שקולים, מסך מגע וכו'.
למרות שהEA7 בודאי יותר מתקדם מהרבה בחינות, תכלס' הוא פשוט מבחינת חומרה (כרטיס קול וממירים - שמשפיעים על האיכות שהוא יוצא להגברה), וגם בתוכנה הוא בנוי בצורה פרימיטיבית. בדור של אפלקציות עם ממשק משתמש מעוצב וקל להפעלה ומסך מגע שמגיבים בקלי קלות - הם תקועים הרחק מאחור...
(ובעניין הזה הזה היחיד שעומד בקצב הוא קורג PA4. כל האורגנים האחרים של כל החברות אפילו אם יש להם מסך מגע הוא מגיב בקושי. גם הקורגים האחרים וגם ג'ינוס. שאר הימהה והרולנד עדיין עם הממשק המסורבל של כפתורים ליד המסך.)

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
פעם רולנד היו החברה המובילה. להם היה את הכלים הכי טובים.
ואז הם החליטו שהם מייצרים רק כלים פשוטים יותר וזולים יותר לכתחילה.
זוכרים את הG70? (מלפני איזה 15 שנה) זה היה הפעם האחרונה שרולנד יצרו ארינג'ר ברמה מקצועית מבחינת חומרה. דהיינו כלי כבד, עם ממירים איכותיים ועצמתיים, קלידים חצי שקולים, מסך מגע וכו'.
למרות שהEA7 בודאי יותר מתקדם מהרבה בחינות, תכלס' הוא פשוט מבחינת חומרה (כרטיס קול וממירים - שמשפיעים על האיכות שהוא יוצא להגברה), וגם בתוכנה הוא בנוי בצורה פרימיטיבית. בדור של אפלקציות עם ממשק משתמש מעוצב וקל להפעלה ומסך מגע שמגיבים בקלי קלות - הם תקועים הרחק מאחור...
(ובעניין הזה הזה היחיד שעומד בקצב הוא קורג PA4. כל האורגנים האחרים של כל החברות אפילו אם יש להם מסך מגע הוא מגיב בקושי. גם הקורגים האחרים וגם ג'ינוס. שאר הימהה והרולנד עדיין עם הממשק המסורבל של כפתורים ליד המסך.)
המעלה של רולנד שהם מסוגלים ללמוד מהטעויות של עצמם, ולהיות ממוקדי מטרה.
אף אחד לא יכול לחלוק על היכולות של החברה הזו (עיינו ערך VA7 בדורו שטרף את כל הקלפים והותיר את כולם הרחק מאחור).
לדעתי המטרה שעמדה לנגד עיני המהנדסים בייצור הEA7 היתה: כלי קל משקל, במחיר נמוך שיתן תוצאה גבוה לסגמנט. תודו שבמחיר הזה ובמשקל הזה הם משאירים את כולם מאחור.
זה לא סוד שכדי לנגן על רולנד צריכים ממש לאהוב את הקו של מוצרי החברה (עיינו באשכול הצילום המחולק לשניים: קנוניסטים מול ניקוניסטים, סוג של כמעט דת..)
אבל, וכאן מגיע האבל הגדול, מי שמאוהב ברולנד, ימצא בכלי הזה יצירת מופת. גילוי נאות: במשפחתי הקרובה 3 כלים כאלו, מתוכנתים עד אימה במקצבים ודגימות, שעושים אירועים בלתי נשכחים.
נכון, אין פוזה בלהיכנס לאולם עם תיק של אורגנית קסיו ארוזה בתרמיל בית ספר שרק חסרה עליו הדפסה של הלו קיטי, אבל כשהמנגינה מתחילה הכל נסלח.
בשתי מילים: רוצו לקנות!

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
זה פונקציה של מקצבים טובים ונגן חסידי טוב. (אם אינני טועה מאיר אדלר די חלש בג'אז)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה