עזרה הקלטה במחשב והעברה למרחב קולי

dafnat

משתמש מקצוען
אני צריכה להקליט שיעורים לתלמידות במרחב הקולי (בטלפון). עד היום הקלטתי דרך המחשב ואז העליתי דרך האתר לשלוחה המתאימה. זה נוח לי כי אני יכולה לעצור באמצע, לערוך וכו'. אבל התלמידות טוענות ששומעים חלש, למרות שאצלי במחשב שומעים מצוין. האם יש אפשרות להקליט במחשב ואח"כ לנקות מרעשי רקע? (כנראה מהמזגן, כי אני יושבת בחדר סגור) האם יש הגדרות שאפשר לשחק איתן כדי שהן תשמענה בטלפון יותר חזק?

יהודי נוסף

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תלוי מה הבעיה, גובה הצליל בלבד או שיש רעשי רקע שבאמת מפריעים.
תנסו קודם רק להגביה את עוצמת השמע ע"י התוכנה הזאת, אם זה לא עוזר אז אני אתן קישור לתוכנות אחרות (פשוט קצת יותר מסובכות או פרוצות שבעיקרון הם בתשלום וזה כבר סיפור...)

פינגווין

משתמש מקצוען
תנסי להקליט לתוך דיבורית
נשמע נקי יותר
השאלה היא האם הן שומעות חלש או שהקול לא נקי בגלל רעשי הרקע?

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אם המרחב הקולי בימות המשיח, אז עליתי על הקטע:
סיומת wav נשמעת מעולה לעומת mp3 שהרבה פחות ברורה.

dafnat

משתמש מקצוען
באמת?
מוזר ממש
כי זה כמו כל קובץ של MP3 שמעלים למרחב
לא?
אולי במחשב כשאני יכולה להגביר ווליום זה נשמע טוב, אבל הקובץ עצמו נשמע חלש. לכן אני שואלת איך לגרום לקובץ הבסיסי להישמע חזק. אני מקווה שברור מה אני מתכוונת.

פינגווין

משתמש מקצוען
אולי במחשב כשאני יכולה להגביר ווליום זה נשמע טוב, אבל הקובץ עצמו נשמע חלש. לכן אני שואלת איך לגרום לקובץ הבסיסי להישמע חזק. אני מקווה שברור מה אני מתכוונת.
אחרי שקראתי את ההודעות הלכתי להאזין להודעות שלי במרחב הקולי (גם אני מקליטה במחשב)
נשמע מעולה!

חיים המפיק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
כשמקליטים צריך שהווליום יהיה בעוצמה נמוכה
ככה אמרו לי פעם
אולי זה יכול לעזור
אפשר להקליט עם אוזניות לתוך הדיבורית

אני וביתי

משתמש מקצוען
אחח חיים יפים להקליט במחשב!
בעיריית בני ברק משום מה לא מפרגנים לגננות לעבוד במרחב הקולי דרך המחשב פשוט לשבת להקליט לטלפון ואם לא נקלט אז כמובן הכל מהתחלה.
אם יש לכם ילדות בגני עירייה בבני ברק תעריכו טיפה את הגננת על זה. :rolleyes:

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
אני צריכה להקליט שיעורים לתלמידות במרחב הקולי (בטלפון). עד היום הקלטתי דרך המחשב ואז העליתי דרך האתר לשלוחה המתאימה. זה נוח לי כי אני יכולה לעצור באמצע, לערוך וכו'. אבל התלמידות טוענות ששומעים חלש, למרות שאצלי במחשב שומעים מצוין. האם יש אפשרות להקליט במחשב ואח"כ לנקות מרעשי רקע? (כנראה מהמזגן, כי אני יושבת בחדר סגור) האם יש הגדרות שאפשר לשחק איתן כדי שהן תשמענה בטלפון יותר חזק?
יש כמה אופציות להסרת רעשי רקע והגבהת הקול.
צירפתי לך מדריך. אם מדי מסובך לך, אוכל בשמחה לעזור.

Audacity
ראשית ודאו כי התוכנה מותקנת אצלכם. ניתן להורידה בחינם מכאן.
לאחר ההתקנה פתחו את התוכנה ויבאו את קובץ האודיו אותו אתם רוצים לתקן אל תוך התוכנה.
חפשו חלק מתוך הדיאלוג אשר מכיל אך ורק רעשי רקע ושאינו מכיל דיאלוג בתוכו. סמנו אותו על מנת לאפשר לאלגוריתם "ללמוד" את הרעש ולדעת איך לטפל ברעש הקיים.

601_mb_file_4dc5b.png

בחרו בתפריט:
Effect -- Noise Reduction

600_mb_file_e310e.png

לחצו על Get Noise Profile:

599_mb_file_59294.png

הקישו Command \ Control + A על מנת לבחור את הקליפ בשלמותו, ופתחו מחדש את החלון Noise Reduction.
ראשית לחצו על ‘Preview’ עם הפרמטרים הנתונים, והאזינו לאיך שקטע האודיו ישמע לאחר שתפעילו עליו את האפקט עם הפרמטרים הנתונים. אם הרעש עדיין עוצמתי מדי, התחילו להגדיל את הפרמטרים שבשלב השני:

598_mb_file_aca62.png

ההמלצה היא לשנות את Noise reduction , המשפיע על כמות הפחתת הרעש שתופעל על האודיו, ו- Sensitivity שקובע באיזה חוזק צריך להיות הרעש על מנת שיוכר כאות שיש להשקיט - זאת אומרת, מה מוגדר כרעש שיש לסנן.

שחקו עם הפרמטרים הללו, לחצו על Preview והאזינו לאיך שהאודיו מגיב לשינוי באפקט.
ברגע שהגעתם לתוצאה הרצויה, לחצו OK.
לבסוף ייצאו את האודיו המעובד והמתוקן חזרה למחשב:
File -- Export -- Export as WAV/Mp3

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה