שיתוף - לביקורת הקלה היא בעינייך- פרק 2 מתוך 4

wanderwomen

משתמש פעיל
צילום מקצועי
למעבר לפרק הראשון לחצו כאן

פרק 2
העינוי החזק ביותר בעולם הוא הבדידות. הוא הספיק ללמוד זאת על בשרו.
התא שלו היה הקיצוני בשורת התאים. משמאלו- קיר, ומימינו- תא שנועד להעברת אסירים, כך שתכולתו האנושית התחלפה כל כמה ימים.

"אנטרה!"* צעקה נשמעה מכיוון התא שלימינו. מתאו הטה את אזנו לכיוון מקור הקול.
חבטה של גוף ברצפה, רעש צורמני של דלת פלדה נטרקת, קרקוש מפתחות. שקט. אנחה חרישית.
"יש פה מישהו?" לחישה הססנית עולה מהתא הסמוך.
"יש" החזיר מתאו בלחישה משלו. "מי אתה?"
"שמי מנואל חוזה, או יותר נכון, יוסף עזרא. ומי אתה?" קולו של מנואל, בניגודיות מוזרה לסיטואציה היה רגוע ורך.
"אני מתאו קבזה"
"לא שאלתי מה שמך, שאלתי מי אתה"
"אה... אני יעקב בן יצחק לופז" ענה מתאו, מחוייך.
"לופז... הכרתי את אביך. איש טוב. הוא עזר לי רבות בהברחת תשמישי קדושה חיוניים. דרך אגב, על זה נתפסתי. על מה נתפסת אתה, אישי הצעיר? נכנסת לעסק המשפחתי? לא זכור לי ששמך עלה בישיבות הארגון".
"לא" עכשיו הגיע תורו שלו להיאנח. "לא הייתי מעורב בהברחות תשמישי קדושה. אני נתפסתי על מצווה רגילה, סתמית. סתם מצווה פשוטה, לא חשובה. אבל אתה- אשרייך! זכית להיתפס על מצווה חשובה, באמת! זיכוי הרבים יעמוד לך לעד, ואילו לי..." הוא נעצר, מוחה דמעה סוררת מזווית עינו. "לי דבר לא יעמוד. בזכותך יהודים שמעו תקעת שופר ביום הכיפורים, אכלו כזית מצה בפסח, למדו תורה, התפללו! איזו זכות עצומה!" הכריז בפאתוס. "אתה תמות על קידוש ה' ואני... אמות לחינם." הוא נדם.
"בלום את פיך!" זעק מנואל- יוסף. "הבלים! אין דבר כזה מצווה גדולה או קטנה. אי אתה יודע מתן שכרן של מצוות, ואינך יכול לזלזל בערכן! אין השוואה בין המצוות בעיניי ה'! יהודי מאמין אינו מת לחינם, וכי קלה היא בעינייך?" הוא התנשם והתנשף, הדיבור קשה עליו.
"בכל אופן, הגיוני בעינייך ששכר מצוות ציצית שווה ערך לשכר זיכוי הרבים? בעיניי לא." מתאו לא השתכנע.
"בוודאי שכן" מנואל ברר את מילותיו. "בעיני בוחן כליות ולב העיקר, אינו המטרה, אלא הדרך אליה. התוצר הסופי- זה הפלוס. העמל והיגיעה הם הדב---"
"טראנקילו!"** לבוש שחורים הגיח לפתע, קוטע באחת את שיחתם, במילותיו תהום של רוע. "במילה הבאה שלכם- אתם בצינוק!!!"

*אנטרה- היכנס

**טראנקילו- שקט

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה