דרוש מידע הקלדה ומחירה

מכון באר שלמה

הוצאה לאור שונה. מאוד.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
1706556521610.png

מכון באר שלמה

הוצאה לאור שונה. מאוד.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אפשר להניח שיותר מ60 אחוז מהם ביקשו לנסות איתכם את התמלול הראשון שלהם.
יתכן, למאי נפק''מ?
אני יודע שקיבלתי דוגמאות מדויקות,
מה אכפת לי כמה זמן הם בתחום?

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יתכן, למאי נפק''מ?
אני יודע שקיבלתי דוגמאות מדויקות,
מה אכפת לי כמה זמן הם בתחום?
כי להם לא אכפת להרוויח 15 ש"ח לשעה כשהחלופה שלהם היא כלום. או שאין להם ניסיון כדי לדעת שזה מה שהם ירוויחו.
אבל מתמלל שיודע כבר כמה תווים אפשר לתמלל בשעה לא יתן הצעת מחיר כזאת.

תמלול זריז

משתמש מקצוען
מכון באר שלמה הוצאה לאור התברך בייחודיות בתחום העריכה ההגהה העימוד והעיצוב, (אין הנחתום מעיד על עיסתו, אך כך אנו במכון בטוחים). שירות התמלול כשלעצמו אינו מייחודיות המכון, א''כ המכון מבצע אותו כשם שאנו מבצעים הקלדה וכו', תחומים שאין לנו בהם לא ייחודיות ולא רווח גדול, אך לקוחות צריכים אותו ולכן כחלק מהשירות הכללי אנו מבצעים גם תמלול.

מחיר התמלול נקבע ע''פ העלויות שלנו,
העלויות שלנו (שהם כמכון הו''ל גבוהות יותר מתמללים פרטיים) משכורת + עמדת מחשב (שכירות משרד חשמל מים וכו') + מיסים וכו' + אחוז רווח מסוים, שווה לתמלל ב 250 ש"ח לשעה.

בתקופה בה לא היה אצלנו עובד המעניק שירותי תמלול שלחתי למתמלל חיצוני, זה הסכום שהוא ביקש.

במקרה שהעלויות שלנו יעלו, נאלץ להעלות מחירים, אך כל עוד שהעלות שלנו היא כזו למה להעלות מחירים, אנחנו מחפשים להיות הוגנים. (אלא אם כן יאלצו אותנו כאן בלחץ בפורום להעלות מחירים ;)).

דרך אגב פרסמתי כאן בפרוג מודעה באותה תקופה, קיבלתי עשרות מיילים, יותר מ 60% מהם ביקשו פחות מ 200 ש"ח לשעת הקלטה,
אז הבעיה

שאני מסכים אתכם שהיא בעיה אמיתית, (אני חושב מה יקרה אם ישברו את השוק בעריכה או בעימוד, זה לא יהיה נעים), אך היא לא בעיה של המכונים אלא של העובדים שלהם.

לגבי מה שאתם כותבים:

אודה על האמת כי בחיים לא תמללתי במחשב,
אני גם מקליד יחסית לאט (7,500 תווים בשעה).

אני מתנצל מראש,
אם איני צודק תיקחו את זה כאילו לא כתבתי כי מאז שהייתי בישי''ק לא תמללתי, וגם אז זה היה עם דף ועט, ולא על מחשב,
אך מי שתמלול דקה לוקח לו 6 דקות (לי לוקח יותר) אולי לא כלכלי לו לתמלל,
אולי תמלול הוא מקצוע מיוחד שכדאי רק למי שלוקח לו לתמלל דקה שני דקות לכל היותר.

אני אומר את זה מניסיון של בעלי מכוני הו''ל, שהתמודדו עם מחסור בעורכים מקצועיים, אך מעולם לא עם מחסור במתמללים וגובים מלקוחות 250 ש''ח לשעת הקלטה.
מותר לשאול כמה אתה משלם על הקלדה ל-1,000 תווים? כי תסכימו איתי שתמלול דורש יותר מהקלדה, הן בהבנה וההקשר והן באיות ופיסוק.
כי כמו שאמרתי, מחשבון שערכתי בכמה שיחות, 170 ש"ח לשעת הקלטה יוצא פחות מ-3.5 ש"ח לאלף תווים, וזה בעיניי מחיר נמוך באופן בלתי סביר.
לכם זה נשמע סביר לשלם 3.5 ש"ח לאלף תווים על תמלול? על הקלדה דורשים בקלות 5 ש"ח ל-1,000 תווים, וכמו שאמרתי על תמלול מקובל לדרוש יותר מעל הקלדה.

נכון שיש אנשים שאין להם עבודה והם מוכנים לקחת כל עבודה בכל מחיר. זה קיים בכל מקצוע שהוא, וזה לא אומר שזה הופך את המחירים הנמוכים להוגנים.
אני לא מאשימה אף אחד, אבל המציאות הזו שעובדים דורשים מחירים הוגנים כי הם צריכים פרנסה כלשהי היא עצובה מאד והיא גוררת אחריה הלאה עוד הרבה כאלו מצבים.

מכון באר שלמה

הוצאה לאור שונה. מאוד.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
על איזה אורך הקלטה היה מדובר?
שעה הקלטה.
מותר לשאול כמה אתה משלם על הקלדה ל-1,000 תווים?
כתבתי כבר בתחילת האשכול 4.5 ש"ח.
כי תסכימו איתי שתמלול דורש יותר מהקלדה, הן בהבנה וההקשר והן באיות ופיסוק.
אכן, אין חולק כי תמלול הוא עבודה מורכבת יותר מהקלדה.
כי כמו שאמרתי, מחשבון שערכתי בכמה שיחות, 170 ש"ח לשעת הקלטה יוצא פחות מ-3.5 ש"ח לאלף תווים, וזה בעיניי מחיר נמוך באופן בלתי סביר.
החשבון שערכתם ככל הנראה מבוסס על 50,000 תווים בשעה, פתחתי אצלי קבצים ויוצא 30,000 תווים לשעה.
כך שהמחיר הוא מעט מעל 6 ש''ח ל 1,000 תווים.
(יתכן כי ההבדל נעוץ בכך שהקבצים אצלנו נשלחים אחר התמלול לעריכה, כך שהנקודה היא לתמלל את כל הנקודות בדברים ואת צורת הניסוח, ואילו אצלכם צריכים את הקבצים לצרכים ייצוגיים וכדו' כמו בית המשפט, אספות פרוטוקול וכדו', כך שא''א להשמיט אות).
נכון שיש אנשים שאין להם עבודה והם מוכנים לקחת כל עבודה בכל מחיר. זה קיים בכל מקצוע שהוא, וזה לא אומר שזה הופך את המחירים הנמוכים להוגנים.
יתכן, אך בניגוד למה שתואר
להם לא אכפת להרוויח 15 ש"ח לשעה כשהחלופה שלהם היא כלום. או שאין להם ניסיון כדי לדעת שזה מה שהם ירוויחו.
מתמלל שמרוויח במחירון הנ''ל 15 ש''ח לשעה אני לא יכול לקחת בשופו''א.
הסיבה היחידה שאני מחזיק מתמלל וקלדן הוא אך ורק בשל מהירות,
מעשים שבכל יום שצריך הקלדה/ תמלול בדד ליין של כמה שעות,
מתמלל שלוקח לו 3 שעות לתמלל שעה אני יכול ללחוץ עליו שיבצע את זה מיידי.
אך מתמלל שלוקח לו 11-12 שעות, זה כמה ימי עבודה, אני לא יכול להעניק את זה בשופו''א.

אני מקלידה ועורכת ומקבלת 50 לשעה... לא נראה לי שווה פחות מזה...
אני יכול להרגיע אתכם, כי גם אצלי במכון המתמלל הקלדן והעורך לא יגיעו למשרד בפחות מ 50 ש''ח לשעה וגם לא בפחות מ 70 ש''ח, רק מה... לקחתי עובדים זריזים.

אני לא מאשימה אף אחד, אבל המציאות הזו שעובדים דורשים מחירים הוגנים כי הם צריכים פרנסה כלשהי היא עצובה מאד והיא גוררת אחריה הלאה עוד הרבה כאלו מצבים.
כפי שכתבתי לעיל, התמלול וההקלדה אצלנו הם שירות משלים, ולא עיקר העבודה (ככה''נ בניגוד ל @תמלול זריז, @המעמד @נבראתי בצלם), אמנם הסברתי את עמדתי כמנהל הו''ל.
אך לא באתי להתחרות אתכם ולשבור שוק, אדרבה חשבתי (ואני עדיין חושב) שהמחיר אצלנו בתחום התמלול אינו הזול ביותר, ועל כן איני פונה למי שדרוש לו עבודת תמלול לבד, אלא רק מעניק תמלול כשירות משלים.

אם מאן דהו חושב שההודעה הזו פוגעת בפרנסתו, אבקש שיכתוב לי באישי, ובשמחה אמחוק את כל ההודעות באשכול זה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה