הקופסה האחרונה של הרבנית קנייבסקי

צבי 554

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
בעקבות ט"ו בשבט שהוא זמן שמתפללים בו על אתרוג טוב נזכרתי מהמעשה הבא

הקדמה קצרה - הרבנית קנייבסקי ע"ה הייתה מחלקת קופסת מרקחת אתרוגים לנשים שהיו זקוקות לסגולה עבור לידה קלה.
כל שנה לאחר חג הסוכות הייתה הרבנית ע"ה מכינה את המרקחת עבור השנה הקרובה מאתרוגים שברכו עליהם בסוכות גדולי ישראל (רשימת גדו"י מופיעה בעוד שתי הודעות בשרשור זה) את המרקחת הייתה ממלאת בקופסאות ומחלקת במשך כל השנה.

ומעשה שהיה כך היה:
בחודש אלול תשע"א עמדה הרבנית קנייבסקי ע"ה תחת ביתה שברחוב רשב"ם עם קבוצת מתגודדות המבקשות עצה וברכה ולידה עמדה ביתה תליט"א וניתבה את הנדחקות הרבות ואז קראה בקול 'יש כאן מישהי נוספת שזקוקה למרקחת אתרוגים לסגולה עבור לידה קלה?'
אישה שעברה ברחוב ושמעה את הקריאה מיד נדחקה גם היא ואמרה 'כן, אני רוצה עבור אחיינית שלי שעומדת ללדת בחודשים הקרובים'
קראה לה הרבנית קנייבסקי והאצילה את ברכותיה על קופסת מרקחת האתרוגים ומסרה את הקופסה לידי הדודה.
ואז נדחקה אישה נוספת ואמרה שגם היא זקוקה לסגולה עבור לידה קלה,
ענתה לה הרבנית קנייבסקי ע"ה 'מצטערת, זו הייתה הקופסה האחרונה מהמרקחת שהכנתי השנה. תחכי עוד חודש לאחרי סוכות הבא ותקבלי מהמרקחת החדשה'
אבל... לדאבונינו... בעצם חג הסוכות תשע"ב נלקחה הרבנית ע"ה לבית עולמה... והמרקחת החדשה בוששה מלבוא.

אז ככה:
האישה שקיבלה את הקופסה האחרונה היא דודה שלי שביקשה וקיבלה אותה עבור אשתי שהייתה אז טרום לידה והדודה אכן העבירה את הקופסה ליעדה.
מאז אותו אלול תשע"א ועד היום 'הקופסה' שמורה אצלנו במקפיא בבית וכל אחת מבנות המשפחה מקבלת מאתנו קמצוץ מהמרקחת לפני הלידה.

מה אתם אומרים שניתן לעשות עם כזו קופסת מרקחת אתרוגים? אולי ארגוני צדקה וכד'?

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י צבי 554;1957798:
בעקבות ט"ו בשבט שהוא זמן שמתפללים בו על אתרוג טוב נזכרתי מהמעשה הבא

הקדמה קצרה - הרבנית קנייבסקי ע"ה הייתה מחלקת קופסת מרקחת אתרוגים לנשים שהיו זקוקות לסגולה עבור לידה קלה.
כל שנה לאחר חג הסוכות הייתה הרבנית ע"ה מכינה את המרקחת עבור השנה הקרובה מאתרוגים שברכו עליהם בסוכות גדולי ישראל (אביה מרן הגרי"ש אליישיב, בעלה מרן הגר"ח ועוד גדולי ישראל רבים כפי שהופיע במדבקה שעל הקופסאות) את המרקחת הייתה ממלאת בקופסאות ומחלקת במשך כל השנה.

ומעשה שהיה כך היה:
בחודש אלול תשע"א עמדה הרבנית קנייבסקי ע"ה תחת ביתה שברחוב רשב"ם עם קבוצת מתגודדות המבקשות עצה וברכה ולידה עמדה ביתה תליט"א וניתבה את הנדחקות הרבות ואז קראה בקול 'יש כאן מישהי נוספת שזקוקה למרקחת אתרוגים לסגולה עבור לידה קלה?'
אישה שעברה ברחוב ושמעה את הקריאה מיד נדחקה גם היא ואמרה 'כן, אני רוצה עבור אחיינית שלי שעומדת ללדת בחודשים הקרובים'
קראה לה הרבנית קנייבסקי והאצילה את ברכותיה על קופסת מרקחת האתרוגים ומסרה את הקופסה לידי הדודה.
ואז נדחקה אישה נוספת ואמרה שגם היא זקוקה לסגולה עבור לידה קלה,
ענתה לה הרבנית קנייבסקי ע"ה 'מצטערת, זו הייתה הקופסה האחרונה מהמרקחת שהכנתי השנה. תחכי עוד חודש לאחרי סוכות הבא ותקבלי מהמרקחת החדשה'
אבל... לדאבונינו... בעצם חג הסוכות תשע"ב נלקחה הרבנית ע"ה לבית עולמה... והמרקחת החדשה בוששה מלבוא.

אז ככה:
האישה שקיבלה את הקופסה האחרונה היא דודה שלי שביקשה וקיבלה אותה עבור אשתי שהייתה אז טרום לידה והדודה אכן העבירה את הקופסה ליעדה.
מאז אותו אלול תשע"א ועד היום 'הקופסה' שמורה אצלנו במקפיא בבית וכל אחת מבנות המשפחה מקבלת מאתנו קמצוץ מהמרקחת לפני הלידה.

מה אתם אומרים שניתן לעשות עם כזו קופסת מרקחת אתרוגים? אולי ארגוני צדקה וכד'?

אולי לעשות מרקחת חדשה גדולה גדולה גדולה ולערב בתוכה את המעט שנשאר ולכולם הישועה...

צבי 554

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
הנוסח שרשום על המדבקה
ריבת אתרוגי גדולי ישראל שליט"א
לשמור בהקפאה לקחת בחדר לידה

הרב אלישיב, הרב ג. אדלשטיין, הרב י אדלשטיין, הרב אוירבך, הרב אולמן, הרב ארנברג, הרב ברלין, הרב גרוס, הרב וואזנר, הרב לפקובץ, הרב קנייבסקי, הרב קרליץ, הרב שטיינמן, הרב שיינברגר, הרב עובדיה יוסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה