הצעה למחשב:

• פותח הנושא Mark
  • פורסם בתאריך

Mark

משתמש רשום
לוח אם: Intel johanesburg DG35 + LAN
מעבד: Intel® Q9300 2.5 Ghz 1333 FSB 6MB
זיכרון: Kingston 4*1 GB DDR2 667Mhz
כרטיס מסך: Laedtek Gforce 8400 256 MB
כרטיס קול: O/B
כרטיס רשת: O/B
צורב: DVD SATA (סוני, LG, מה שיהיה...).
דיסק קשיח: Wenstern digital 3*320GB 16 MB SATA2 (2 ברייד0 ואחד לאיכסון).
מארז וספק, עוד לא החלטתי.

מה אתם אומרים? יש מה לשפר?
(התקציב לא רלוונטי כרגע).

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
המילה האחרונה...

מקוה שתמצא טכנאי טוב שידע להרכיב לך את זה... זה לא פחות חשוב מהמפרט עצמו.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
הכ. מסך, אולי יש מה לשדרג, אני לא מתמצא.
דיסק קשיח, למה לא 2 של 160 (או משו שיותר משתלם, תלוי במחיר...), ואחד של 500? הרי על הרייד אתה ממילא לא מאכסן, אז לא חבל על הגודל?

bris

משתמש סופר מקצוען
דעתי האישית,

לוח אם: Intel johanesburg DG35 + LAN - אם אתה במילא הולך על כרטיס חיצוני למה לא P35 , כמו למשל DRAGON PEAK ???
מעבד: Intel® Q9300 2.5 Ghz 1333 FSB 6MB- תלוי למה אתה צריך, אבל לרוב השימושים חבל על הכסף, E8400 יהיה מהיר יותר ברוב המקרים.
זיכרון: Kingston 4*1 GB DDR2 667Mhz- עדיף 2 של 2 גיגה ולא 4 נפרדים, ועדיף 800.
כרטיס מסך: Laedtek Gforce 8400 256 MB - ברמה הזאת של הכרטיס, המשולב כמעט אותו הדבר.
כרטיס קול: O/B
כרטיס רשת: O/B
צורב: DVD SATA (סוני, LG, מה שיהיה...).
דיסק קשיח: Wenstern digital 3*320GB 16 MB SATA2 (2 ברייד0 ואחד לאיכסון).
מארז וספק, עוד לא החלטתי.- עדיף לרייד דיסקים של 500, הפלטות יותר צפופות והמחיר מאוד משתלם, עדיף SEAGATE 7200.11.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
ומה עם הQ6600 כמו שלי או משו מעל?
ולמה סיגייט עדיף?

bris

משתמש סופר מקצוען
Q6600 כבר לא קיים היום. ובכלל 99 אחוז מהיישומים לא יודעים לנצל מרובעי ליבה, בקושי כפולי-ליבה. ובד"כ אתה מקבל מהירות פחותה מאותו מחיר בכפולי ליבה כך שהם בד"כ יותר מהירים.
סיגייט בסידרה הזאת קצת יותר מהירים. נקודה. הם משתמשים בכתיבה אנכית (במקום ספירלית) ויש להם BUFFER 32 ולא 16 (לא שזה משנה כ"כ) . כמובן שאפשר להשקיע באיזה רפטור, אבל לא לכל אחד זה משתלם.

נ.ב. יש המון פמטרים איך למדוד מהירות של דיסק, כשאני אומר יותר מהיר אני מתכוון בסה"כ, ליותר פרטים כאן לדוגמא
http://www.tomshardware.com/reviews/terabyte-battle,1717-6.html

שם זה דיסקים של טרה, אבל העיקרון זהה.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י bris;108772:
Q6600 כבר לא קיים היום.
ודאי שקיים. למה אתה אומר שלא קיים?

bris

משתמש סופר מקצוען
קיים , לא הכוונה במחירונים, אלא בסקלה של הרלוונטיות, אם במחיר שלו אתה משיג מעבד מתקדם הרבה יותר זה נקרא מעבד לא רלוונטי.

אתה גם יכול לקנות היום גם סלרון 2.8 אבל הוא עולה בערך כמו E2140 שמהיר ממנו פי עשר בערך.

או שאתה הולך עם ה 8000 (שזה 8200 או 8400, ה-8500 עדיין יקר מאוד) או על ה 9000, שלדעתי זה קצת בזבוז כסף. אם תקנה היום 8200 כמעט לא תרגיש שום הבדל כי הם מאוד דומים, ובכסף שתחסוך עוד שנתיים תקנה מעבד חדש שיהיה מהיר פי כמה וכמה מה QX9700.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
ומה עם פרימייר? רינדורים בפוטושופ? משפחת ה-Q לא תתרום שום דבר?
ומה עם ה-P45? הגיע כבר למחוזותינו?

bris

משתמש סופר מקצוען
תראה את האשכול שפתחתי בנושא.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
ומה עם ריבוי משימות?
(אני לא רוצה ללכלך את האשכול שם)...
וזה בגלל ויסטה או בגלל כ. מסך? והוא טוען שזה בכלל בגלל הרייד, אבל לא נראה לי.
http://prog.co.il/showthread.php?t=12104

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
לעבור מתוכנה לתוכנה? ובמקרה שלנו גרפיקאים שעובדים עם פוטושופ, אילוסטרייטר ואינדיזיין פתוח כל הזמן ורצים מתוכנה לתוכנה. אצלי עם הQ6600 אני ממש מרוצה, לעומת הכפול ליבה שהיה לי לפני זה.
אז במה זה בכלל תלוי? בכרטיס מסך?

bris

משתמש סופר מקצוען
כנראה הכפול ליבה שהיה לך קודם היה סתם איזה פנטיום-D שבעצם היה שני מעבדים פנטיום4 מחוברים ביחד ולא נבנו מראש כמעבד כפול ליבה מה שגרם שלא היה להם כמעט שום משמעות.

אבל באמת שכמו שנכתב במקום אחר, כל מעבד מדור חדש יותר יהיה מהיר ממעבד בדור הקודם לא משנה מה המהירות שלו, לכן רוב הסידרה E8XXX מהירים (ברוב הדברים) מה Q6XXX למיניהם. (גם מבלי להכנס לעובדה שרוב התוכנות לא יודעות להעזר ב-4 ליבות).

אני אסביר עוד מעט באשכול הסמוך מדוע לרוב התוכנות אין שום תועלת בריבוי מעבדים/ליבות.

ושוב, תמיד צריך לבדוק את היחס של עלות/תועלת לא כל שיפור של 3-4% שווה 1000 ש"ח, נכון ?

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
תראה, אין חכם כבעל הנסיון...
אני משתמש ב-Q6600, ואני מרוצה, חד וחלק.
אבל אני משתמש לא רגיל, בד"כ יש לי VMware ברקע, עם פ"ש ואינדי על הדרך.
בפ"ש יש בהחלט שיפור לדעתי. כמו"כ אקרובט מנצלת טוב מאוד את ה-4 ליבות. באינדי אני לא רואה שיפור ניכר, ויתכן שבאמת אין בו. זה בהחלט תלוי באפליקציות שאתם משתמשים, ובצורת החישובים שלהם.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י RCpro;109413:
אני משתמש ב-Q6600, ואני מרוצה, חד וחלק.
גם אני מצטרף לשורה זו.

bris

משתמש סופר מקצוען
אוי באמת, נורא מדעי
"אני משתמש ב-Q6600, ואני מרוצה, חד וחלק."

זה כמו שמשהוא יגיד, אני אוכל קורנפלקס ואני לא חולה , אז סימן זה מאוד בריא.

יש דרכים קצת יותר מדויקות להחליט כאלו דברים, ואנשים בכל העולם בודקים בדיוק את הנושא הזה, לא כדאי לבדוק ?

חכו חכו, אני הולך להפיל פה היום כמה פצצות שהולכות להרוג בטוח כמה פרות (קדושות).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה