הצילו. מס הכנסה התלבשו עלי!!!

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
הגיע לי כבר שני מכתבים ממס הכנסה בהפרש של חודש/חודשיים שעלי למלאות דו"ח שנתי על הכנסותי בשנת 2017, לא עבדתי לא כעצמאי ולא כשכיר רק הייתי בכולל. מה שכן בתלושים של אשתי אז גיליתי שבטעות רשמו אותי כבן זוג עובד על אף שבטופס עובד שאשתי מילאה היא לא ציינה שאני עובד ואולי לכן ביקשו ממני פירוט על הכנסותי. איך אני פותר את הבעיה הזאת. הבו עצה.

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
החוק היבש מחייב כל אדם להגיש דוח שנתי למס הכנסה, בפועל, הוא לא נאכף. (למה? כי המדינה תאלץ לספוג החזרי מס...)
אבל, יש כמה סיבות שמס הכנסה מבקש דוחות משכירים,
לדוגמא:
אם המשכורת של אחד מבני הזוג היתה גבוהה מתקרה מסוימת (משתנה כל שנה)
אם דווח על הוצאות שכירות של עסק מסוים, שהתברר שהוא שכר ממך את הנכס.
ועוד.....

אם באמת אין לך שום הכנסות מלבד משכורת של אשתך, תמלא דוח מקוצר לפי ה-106 שלה.
https://taxes.gov.il/TaxesFormsList/itc135_‬2017.pdf

האם יש לך גם הכנסות משכ"ד?
אם כן, לאדם פרטי או עוסק?
אם לפרטי-תמלא דוח שנתי ותכניס את ההכנסה בפטורות (בהנחה שפחות מהתקרה... תבדוק באתר רשות המיסים)
https://taxes.gov.il/TaxesFormsList/itc1301_2017.pdf
אם לעוסק-תפנה לאיש מקצוע.

חיה לנדאו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כי הם מאיימים בקנס כל עוד איני מדווח
אז תדווח שלא היה לך כלום.
תגיש 1301
הרי אם באמת היה לך תלוש מ"ה היה מקבל על זה נתונים.
ואם הם טוענים שהיית עצמאי, זו בעיה.
צריך להוכיח למ"ה עם הכנסות מהבנק בשנת 2017 שלא היה כלום.
בהצלחה

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
יכול להיות שיש לך החזקה בשלוש דירות? החזקת נכסים חריגים לגובה ההכנסות, מדליקה אצלם נורה אדומה.
הלואי, גם אם היה לי לי נראה לך שאכתוב זאת...אבל מה שמעניין אותי לדעת האם לכל אדם שלא עובד כשכיר שולחים לו את הטופס למילוי הדוח?

stk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם יציאות רבות לחו"ל יכולות להדליק את רשות המיסים...

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
בהמשך לשאלתי בתחילת השרשור רציתי לציין שנרשמתי לאתר של רשות המיסים ובאיזור האישי מצוין שיש לי ו/או לאשתי תיק שכיר 93 שיש לו כמה מקורות הכנסה עם ניכוי במקור ובקטגוריה 'ענף כלכלי כתוב כך- 9999 ענף לא קיים . למישהו יש הסבר מהיכן הגיעו למסקנה הזאת ומה זה אומר, אציין שוב שאני לא עבדתי אז כשכיר אלא רק אשתי. שפניתי אליהם במייל דרך האתר ושאלתי אותם את מה ששאלתי כאן וביקשתי שיסגרו את התיק כי אין לי כח ליסוע לתל אביב ששם פתוח לי התיק (כי יכול להיות שצריך להחתים ידנית את הפקיד שומה לפי זכרוני ולא מספיק מילוי מקוון ), אז ענו לי שהתיק מיועד לההעברה ולכן אין אפשרות לטפל בבקשה.?????????? עד שהם עונים תשובה לא מסבירים את עצמם מה זה מיועד לההעברה? לאן? ומה כן אני אמור לעשות?

no problem

משתמש מקצוען
לא הבנתי מה הבעיה למלא טופס 137 או 1301, המון אנשים עושים את זה.
בכל מקרה, לא מאמינה שיוותרו לך על 2018, מקסימום יסגרו את התיק לשנים הבאות.
תצרף לטופס מכתב בקשה לסגירת התיק.

את הדוח אפשר להגיש בכל פקיד שומה.

חיה.

משתמש מקצוען
הגיע לי כבר שני מכתבים ממס הכנסה בהפרש של חודש/חודשיים שעלי למלאות דו"ח שנתי על הכנסותי בשנת 2017, לא עבדתי לא כעצמאי ולא כשכיר רק הייתי בכולל. מה שכן בתלושים של אשתי אז גיליתי שבטעות רשמו אותי כבן זוג עובד על אף שבטופס עובד שאשתי מילאה היא לא ציינה שאני עובד ואולי לכן ביקשו ממני פירוט על הכנסותי. איך אני פותר את הבעיה הזאת. הבו עצה.

מה שרשום בתלושים אם אתה עוד או לא, לא מעניין את מס הכנסה והם לא רואים את זה.
פתחו לך תיק בגלל שאשתך עובדת מכמה מקומות. מ"ה רוצה שתגיש דוח שנתי על מנת שיבדקו אם סה"כ מכל מקומות העבודה היא מגיעה לחבות מס בשנתי. התיאום מס לפעמים ממש לא מדויק, וכך בדוח השנתי רואים הכל ברור.
כמובן שבדוח מפרטים את כל ההכנסות שלך ושל אשתך.
לאחרונה מ"ה פתח להרבה שכירים שעובדים מכמה מקומות תיק.
לכן כדאי לך להזדרז ולהגיש מיד את הדוח. לא לוקח הרבה זמן, בפרט אם ההכנסות היחידות שלכם הן משכורות.

no problem

משתמש מקצוען
פשוט, ב-106 יש מספרים ליד כל סכום,
אם לא היו לכם שום הכנסות מעבר לעבודה של אשתך,
תמלא את הטופס הזה, תצרףאת טופס 106
תלך לאיזה משרד שומה שאתה רוצה,
ותחתים בקבלה.
רצוי להוסיף גם צילום ת.ז.+ספח

מה שסימנתי באדום-צריך למלא.

upload_2019-6-26_9-43-55.png

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
חוזר על מה שהציעו למעלה לפנות לאיש מקצוע כי הוא יכול לוודא שהדוח מוגש נכון ומנוצלים כל הזיכויים וכדו'.
לגבי סגירת התיק בד"כ לא סוגרים תיק כזה מהניסיון שלי.
זה תיק שכיר שככל הנראה לא שילם מספיק לטענתם.
כבר היו לי כמה תיקים כאלה שמס הכנסה כנראה מתחרט שהוא פתח להם תיק כי עד היום הם כבר כמה שנים טובות מקבלים החזרי מס שלא חשבו בכלל לבקש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה