הצילו מגזל - למי בדיוק אנחנו משלמים באוטובוס?

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
ב"רשות הרבים" יתד נאמן פורסם השבוע מכתב ובו נכתב שחברות התח"צ מקבלות מימון ממשרד התחבורה פר נוסע, כלומר פר תיקוף. וזה גם אם התיקוף הוא של חוזה חופשי חודשי וכד'.
זאת אומרת, אם עליתי לאוטובוס עם חופשי ולא תיקפתי, בזדון או בשגגה או באונס (עליתי מאחורה עם ילדים שלא יכלתי לעזוב לא מצאתי מי לשלוח עם הרבקו לנהג), והרי אין לי אפשרות לתקף כפול בנסיעה אחרת (אין אפשרות כזו בחופשי), בעצם גנבתי את החברה, והדרך היחידה שלי תהיה לשלם בנסיעה אחרת מחיר מלא באמצעות רב קו בלי חופשי.

זה נשמע לא הגיוני, ולו בגלל שבזמני עומס (-כל בוקר) הנהגים והמבקרים מבקשים מהנוסעים שמי שיש לו חופשי שלא יתקף. האם הגיוני שבגלל הנהגים והמבקרים הללו החברות מפסידות המון כסף?

מאידך יש כאלו שטוענים הפוך, שבכלל צורת הסבסוד היא פר נסיעות ולא פר נוסעים, משרד התחבורה משלם את הנסיעות, והכסף שנכנס מהנוסעים (שלא משלמים בחופשי) הוא זה שמועבר למשרד התחבורה (ז"א מנוכה מהסבסוד על הנסיעות).

מי יודע מידע בדוק? זה חשוב מאוד לדעת, כי הצורה שפורסמה ברשות הרבים משמעותה שכמעט כל נוסעי התח"צ גזלנים חס ושלום - כי אף אחד לא מקפיד להעביר חופשי תמיד תמיד.
(אולי שר התחבורה שאומרים שאוהב לעזור לאזרח הפשוט ישמח ולעזור ולספק מידע? אחרי שנגמרו הקונייקטורות הפוליטיות)

שאלה נוספת - מי שפספס לתקף נסיעה בכרטיס סטודנט (שלא במסגרת החופשי שלו), גם הוא אין לו אפשרות לשלם בנסיעה אחרת כפול. האם אפשר לשלם באמצעות רבקו נוער, שזה גם 50% הנחה? או שצורת הסבסוד היא שונה?

נ"ב - אין באמור התייחסות כלל למקרה שבו לא הייתה באוטובוס אפשרות טכנית לתקף את הרב קו, כי אז לא חייבים לשלם כלל, לפי כללי משרד התחבורה.
נ"ב 2 -כמובן שלכתחילה צריך תמיד להעביר את הרב קו, גם כי צריך להתנהג כמו בני אדם וגם בגלל שכך משרד התחבורה יראה שיש עומס באוטובוסים (אם הוא ירצה לראות, כמובן). כל הנ"ל מדובר על בדיעבד.

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נ"ב - אין באמור התייחסות כלל למקרה שבו לא הייתה באוטובוס אפשרות טכנית לתקף את הרב קו, כי אז לא חייבים לשלם כלל, לפי כללי משרד התחבורה.

אתם בטוח? אני ראיתי לאחרונה באיזה שהו מקום, שאבנר עובדיה דובר משרד התחבורה אמר, שאם מכשיר התיקוף לא עבד, אז בנסיעה הבאה צריך לשם כפול.

זה משהו חדש או ישן?

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אתם בטוח? אני ראיתי לאחרונה באיזה שהו מקום, שאבנר עובדיה דובר משרד התחבורה אמר, שאם מכשיר התיקוף לא עבד, אז בנסיעה הבאה צריך לשם כפול.
ממש לא נכון!

רינתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

זה משהו חדש או ישן?

זכור לי שראיתי שאגד כותבים שלא לתקף בנסיעה הבאה, אני אישית שאלתי לפני כמה שנים את סופרבוס (לפני ששאלתי רב) והם אמרו לי לשלם...
הרב אמר לי אח"כ לשלם את הנסיעה הספציפית ששאלתי לגביה ולהבא לא צריך לשלם לפי ההלכה.
ונתקלתי בעוד תשובות כאלה של מורי הוראה...

אבל כל האמור לעיל ללא אחריות, שכל אחד ישאל את רבותיו

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שאלה נוספת - מי שפספס לתקף נסיעה בכרטיס סטודנט (שלא במסגרת החופשי שלו), גם הוא אין לו אפשרות לשלם בנסיעה אחרת כפול. האם אפשר לשלם באמצעות רבקו נוער, שזה גם 50% הנחה? או שצורת הסבסוד היא שונה?

שים לב! סטודנט זה 33 אחוז הנחה, אלא אם כן, סדרת הסדר תשלום מסויים במשרדי רב קו.

חוץ מזה, גם אני יודעת שאם יש תקלה במכשירי התיקוף באוטובוס- הרווחנו.

משך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יוצרי ai
נסיעה שלא שולמה עקב תקלת המכשיר המתקף פטורה מתשלום!!!
כל אמירה אחרת זה ניסיון להוציא כסף ממכם...
זה החוק!

---

למה יש לי הרגשה שהאשכול הזה הולך להיות ענק...;):p:D

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נסיעה שלא שולמה עקב תקלת המכשיר המתקף פטורה מתשלום!!!
כל אמירה אחרת זה ניסיון להוציא כסף ממכם...
זה החוק!

---

למה יש לי הרגשה שהאשכול הזה הולך להיות ענק...;):p:D

אתה יודע היכן המקור לכך?

אכן הולך להיות ארוך ארוך...

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
בעבר קראתי תשובה של משרד התחבורה שאם המכשיר לא עובד זו בעית החברה,
אבל לאחרונה נדהמתי לקרוא תגובה הפוכה, מאותו משרד תחבורה.
ממש לא ממריץ את החברות לדאוג למכשירים תקינים.... ומי שלא נוסע הרבה בכלל עשוי לשכוח..
חוץ מזה אם מבקר אומר לא לתקף הוא נציג החברה בעל סמכות גביה ועד כמה שידוע לי זו בעית החברה

משך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יוצרי ai

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בעבר קראתי תשובה של משרד התחבורה שאם המכשיר לא עובד זו בעית החברה,
אבל לאחרונה נדהמתי לקרוא תגובה הפוכה, מאותו משרד תחבורה.
ממש לא ממריץ את החברות לדאוג למכשירים תקינים.... ומי שלא נוסע הרבה בכלל עשוי לשכוח..
חוץ מזה אם מבקר אומר לא לתקף הוא נציג החברה בעל סמכות גביה ועד כמה שידוע לי זו בעית החברה

אתם זוכרים היכן קראתם את זה?

משך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יוצרי ai
מה יותר טוב מזה:
חומי ברמן 07.10.2019 14:16 - הועתק מJDN
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הגיב לשאלה וענה: "בדיקה שערכתי עם הרשות לתחבורה ציבורית, על פי החוק (וממילא גם ההלכה) כשלא ניתן לשלם על נסיעה עקב תקלה שבאחריות החברות המפעילות או משרד התחבורה לא צריך להשלים את התשלום לאחר הנסיעה".

סמוטריץ' הוסיף, "לא חשוב באיזו חברה שילמת, התשלום מגיע לאוצר המדינה (הפדיון כיום לא מגיע לחברות המפעילות אלא לאוצר המדינה והחברות המפעילות מקבלות תשלום מהמדינה) ולכן גם אם היא רוצה לשלם לפנים משורת הדין היא החזירה את החוב".

---
ההדגשה לא במקור!

collage

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אפילו מי שיש לו חופשי יומי/חודשי ולא תיקף שעלה על אוטובוס נוסף, ועולה מבקר מקבל על זה קנס של 100 ש"ח ואי אפשר לבטל את הקנס, בטענה שאפילו אם יש חופשי יומי הנהג מקבל לפי תיקופים...

משה פישר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אפילו מי שיש לו חופשי יומי/חודשי ולא תיקף שעלה על אוטובוס נוסף, ועולה מבקר מקבל על זה קנס של 100 ש"ח ואי אפשר לבטל את הקנס, בטענה שאפילו אם יש חופשי יומי הנהג מקבל לפי תיקופים...

הנהג מקבל על תיקופים כסף?

collage

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנהג מקבל על תיקופים כסף?
ככה הבנתי, זה במטרה שהנהגים לא יברחו לנוסעים, למרות שזה לא עוזר...והם בכייף משאירים נוסעים בתחנה...
אני עובדת הרבה מול נסיעות ומשרד התחבורה, וניסיתי להמון לבטל קנס שקיבלו ולא קיבלתי אישור בטענה הנ"ל.

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ומה אם הנהג לא רוצה שנשלם עכשיו הוארוצה שקודם כל כולם יעלו ורק אח"כ ישלמו
האם אז ג"כ יש את הפטור שאומר ש - אם אני רציתי לשלם ולא התאפשר לי איני מחויב לשלם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה