עזרה הצילו... חיבת עזרה

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ידידי היקרים

כאשר הגוף נכווה, דבר ראשון לא למרוח כלום!!!
לשטוף את המקום זמן רב (לפחות שעה) במים קרים זורמים.

הקירור מכווץ את הכוויה, מפחית את דרגת הכוויה ומסייע לקצר את משך הריפוי.

מנסיוני, כדאי לשים ולמרוח אלוורה במקום הכוויה.

בכל אופן רפואה שלמה במהרה
אני שמעתי מכלי שני, שגרין אומרת שהכי גרוע זה מים זורמים על כוויה, זה גורם לתלישה של העור.
(מגב' שהייתה אצלה והכניסה את הילדה למקלחת והזרימה עם טוש קר)
רפואה שלימה והחלמה מהירה לילדה.
וכל אחד שכואב עם האמא והילדה יחשוב טוב איך למנוע מקרים כאלו ח"ו בבית. (כמו הרחקת מיחם, פלטה סירים על האש למקום רחוק ולא נגיש לילדים)

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
א. הבת שלי (בזמנו בגיל שנה) טופלה ג"כ אצל ברנשטיין.
תסתכלי שם באלבומים ותתחילי להודות לה' על המצב של הבת שלך!
אולי בעצם אל תסתכלי... לא יודעת מי דאג לעשות מזה אלבומים... שה' ישמור!!!
ב. התגובה של החום הוא סוג של זעזוע של הגוף מהכוויה. לפי מה שנשמע הבת שלי קבלה את זה יותר גרוע, מלבד זה שהיא העלתה חום היא הקיאה בלי הפסקה... השפתיים שלה הפכו להיות אפורות מרוב שהיא רוקנה את כל מה שרק היה אפשר. תשימו לב שהיא אוכלת ובעיקר בעיקר לא מאבדת נוזלים. אם את רוצה להיות רגועה לגבי שתיה ואוכל כאחד תתני לה ספרינג תות בננה, תפוחים וכד'
ג. תעקבי לראות שלא מתפתח משהו מיוחד בבלוטות הלימפה בבית השחי. לבת שלי התפתח זיהום לאחר שבוע שבועיים ובכלל לא חשבנו שיש קשר. ברנשטיין הפנה אותנו לרופא מיוחד שזיהה את זה וגם קיבל אותנו בהבנה ולא שלח לנו את הרווחה...
ד. הבת שלי היתה היסטרית ולבסוף ברנשטיין זיהה שיש לה רגישות לניילון הנצמד והתפתחו לה פטריות ופצעים בנוסף לכאב שהיה לה. הוא החליף לגזה עם וזאלין ועטף בתחבושת מיוחדת ומאז היא היתה רגועה לגמרי.
ה. בגיל הזה הם קצת עצבניים שמחליפים להם תחבושות, אל תקחו ללב. אם יש ילדים גדולים בבית הם מאוד עוזרים להסיח את דעתם בזמן הזה.
האזרו בסבלנות בכל הנושא של הריפוי, אצלינו זה ממש התרפא באיטיות למרות שנצמדנו לכל ההוראות. גם ברנשטיין התפלא על זה. אנחנו כבר שלושת רבעי השנה לאחר מכן ועדיין עם המשחה של הצלקות. בכל מקרה, רואים את הסייעתא דשמייא.
זה ממש פלאי הבריאה איך הקב"ה מלביש עור חדש על כל הכוויה ובכלל שחלק מחכמתו לבשר ודם. אלו לא דברים שברורים מאליו...
להודות לה'!!!
ואולי כמו שברנשטיין אומר, תתרמו שקל שתיים לקופת צדקה כדי שהקב"ה ישלח את הברכה בטיפול.

תותים וקצפת

משתמש צעיר
אגב בקשר להומופתיאה שהייתי קטנה נשפך עלי מרק רותח!! על הבטן ישר הביאו לי הומופתיאה וזה ממש הרגיע...
ויש היום ממקומות שזה עולה זול

מציצה

משתמש פעיל
אז מה עושים להרגיע את הכאב
אני לא מסוגלת לראות את הסבל שלה זה פשוט גורם לבכות ביחד איתה
בעקרון הכי חשוב לזכור שחום (כמו שמש חשופה) מגביר כאב וככול שנעים ואפילו קריר כך פחות כואב
וכמה שפחות שכבות... בד"כ כל נגיעה כואבת :(

ב.כ

משתמש מקצוען
תודה לכולם
היום הרופה נתן לנו אנטיביוטיקה
היא לא מסכימה לאכול כלום בקושי בקבוק מטרנה
בקבוק מיץ היא מסכימה אז אני מפרגנת לה בשפע העיקר שלא תתיבש
מחזיקה אותה בידים בלי סוף
היום יצאתי איתה מהבית קניתי לה טרקטורון של חיות חווה המוכר נתן לי ב50 אחוז הנחה כאות הזדהות ורצון לשמח את הילדה
סוף סוף היא חיכה זה היא כל כך כיף
אחכ שוב עלה החום וכבר היה קשה להרגיע אותה בחזרה

שלהבת הנשמה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ספריי לכוויות של פורבר
אין עליו, מעביר כוויות כאילו לא היו, גם בדרגות גבוהות
לא משאיר צלקות
מנסיון!!

נעליים

משתמש מקצוען
שמעתי פעם מאישהצלה שלכוויות טוב ביצים
אני מידפותחת ביצה או כמה ביצים תלוי בגודל הכויה
ועודדבר מניסיון ראיתי שוזלין מאוד עוזר לריפוי

LEVAVOT

משתמש פעיל
לכל הכותבים עצות לכוויות- שימו לב שהיא כתבה שממש אין עור,
במצב כזה אסור לשים ביצים וכד', רק משחות מוכרות ומיוחדות.
ולך @ב.כ רפואה שלמה והרבה נחת, תמשיכי לעדכן, נשמע שאתם עושים בדיוק מה שצריך,
ברנשטיין מומחה ממש, ואם קיבלתם גם אנטיביוטיקה- אז בעז"ה ההחלמה תהיה מהירה יותר!

מ.ל.ב. י

משתמש מקצוען
דבר ראשון על מכאוביך: הכל בסדר הכל בהשגחה וגם זו לטובה.
דבר שני תטפלי בילדה בצורה מקצועית ואם יש חום תפני לרופאה.
תשלחי נשיקות מימני לילדה שלך כי היא מסכנה נורא

yafa

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
האם הרופא ראה את הכוויה?
הוא המליץ לך להמשיך עם החבישה של ברנשטיין?
לילדה שלי זה סיכן את כל היד!
כנראה לחלק המשחות האלו מוצלחות ולחלק יכול ליצור אלרגיה.
אצלנו התינוקת הניחה את היד על כיריים חשמליות מכובות. היה קצת חם..ובכתה מאד..
רצנו לחבוש אצל ברנשטיין(שיטת גרין הידועה)
אחרי שלושה ימים כשעלה החום ושוב הלכנו לחבישה אצלו התחילה כל היד להיות אדומה ו"בוערת"
גם בגב היד.. איפה שלא נכוותה וירד המון דם..
אחרי עוד יום של סבל וחום ..
הלכנו לרופאה שנתנה אנטיביוטיקה ואמרה שהחבישה הזו סיכנה את כל היד!!!
מיד שטפו לה את היד וחבשו במשחה מיוחדת אצל אחות.
מיום אחרי זה - לא היה חום!
ותוך כשבוע הפסקנו עם החבישה והיד החלימה לגמרי! ב''ה.

אני כותבת את זה כדי שתהיו קשובים לכאב של הילדה ואם הרופא אומר לכם לחבוש אחרת -תאמינו לו!

התמונה המ''ב זה כשכבר התחילה להחלים.. IMG_2107.JPG

הילני

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
משחת אמלה היא מהלחשת את המקום לגמרי...
מניסיון
צריך לבדוק רק לגבי גיל הילדה

מושמוש:-)

משתמש מקצוען
עיצה נוספת ע"מ לקרר את הכויה שעושה נפלאות: לשים על מקום הכויה תפו"א מגורר, לעטוף בחיתול בד וכדומה ומעליו ניילון נצמד, להשאיר לשעתיים ואז להחליף שוב שכבה של תפו"א, חיתול בד וניילון נצמד לכוד שעתיים ורק אח"כ לטפל במשחה של גרין. הרעיוןן הור שכויה ממשיכה לרתוח ולהתחממם מבפנים והתפו"א שואב החוצה את החום.
אני יודעת שזה נשמע מוזר, אך הנסיון אישי, הבן שלי כשהיה בן 10 חדשים נכוה מקומקום מים רותחים שנשפך עליו ממש מיד אחרי רתיחה, הרגל שלו היתה נראית מחריד, מלאה שלפוחיות, נהגתי לפי העיצה הזו וממש נדהמתי מעצמת השיפור שראיתי אחרי כמה שעות. עמובן שאח"כ טיפלתי במשחה של גרין והאבקה וב"ה לא נשאר זכר לכויה.
לפני שנתיים ביתי נכוותה. נשפכה לה על היד כוס קפה שיצאה באותה שניה ממכונת קפה.
הכאבים היו בלתי נסבלים- היה לה ממש חור ביד. ועוד כמה קטנים מסביב.
היינו איתה שעתיים במים קרים. היד היתה בתוך קערה והמים התאספו לשם וקיררו- הזרם לא עליה.
היינו אז בצימר מרוחק בצפון, והיינו חייבים עזרה ראשונה מיידית- כשכל המומחים לכוויות רחוקים מידי.
ואכן, אני לא זוכרת מי בדיוק, אבל אחד מהאנשים שמטפלים בכוויות יעץ לנו לשים לה תפו"א חי מגורר, ולהחליף כל שעתיים כנ"ל.
זה עזר פלאים!!
לאחר זמן מה, וכמובן עם משככי כאבים, הילדה הצליחה להירדם בלילה, ישנה רצוף וקמה אחרת לגמרי.
אמנם כאב מאד עדיין, אך בכ"ז עצמת הכאב הראשוני ירדה. אכן תפוחי האדמה סופחים אליהם את החום והבעירה ומרגיעים מאד.
למחרת נסענו לגב' שולמן מרכסים (מטפלת כמו שיטת גרין אני חושבת) והמשכנו טיפול אצלה עד להחלמה מלאה ב"ה כעבור חודש.
היום אין זכר לחור הנורא ביד. גדל עור חדש ובריא- חסד ה'!
אגב, מה שם הילדה? אשמח לומר לזכותה פרק תהילים, להחשת רפואתה ולהקל על סבלה.
רפו"ש ומהירה!

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
תודה לכולם
היום הרופה נתן לנו אנטיביוטיקה
היא לא מסכימה לאכול כלום בקושי בקבוק מטרנה
בקבוק מיץ היא מסכימה אז אני מפרגנת לה בשפע העיקר שלא תתיבש
מחזיקה אותה בידים בלי סוף
היום יצאתי איתה מהבית קניתי לה טרקטורון של חיות חווה המוכר נתן לי ב50 אחוז הנחה כאות הזדהות ורצון לשמח את הילדה
סוף סוף היא חיכה זה היא כל כך כיף
אחכ שוב עלה החום וכבר היה קשה להרגיע אותה בחזרה
חלק מהתופעות לוואי של כוויה זה ירידה חדה בתאבון. הכי חשוב לתת הרבה חלבון לבניה של העור.
תני לה חלב, שוקו וכאלה דברים.

דבר נוסף קריטי אסור לשים שום דבר על כוויה חוץ ממים ועדיף עומדים!!!!
תדברו עם חובשים ממדא הם יספרו לכם סיפורי אלף לילה ולילה על שטויות שאנשים שמים על כוויות ורק פוגעים בעצמם יותר.
מים ואחכ או יריעות ברנשילד שסופח את החום החוצה או הטיפול של גרין.

חשוב מאוד לדעת כוויה, באזורים עליונים של הגוף זה אומר פנים, צוואר חלק גוף עליון חובה להתפנות למיון.
הסיבה היא שכתוצאה מכוויה מתרחשת תופעה של הגדלת אברים כמו בצקת. זה יכול להתפתח גם כמה שעות אחרי הכוויה בגלל חום רב שמצטבר בעור שיכול להגיע לסכנת חיים אמיתית!!! במקרה של כוויה בגפיים עליונות מד"א שולחת ניידת טיפול נמרץ ולא אמבולנס רגיל בגלל הסכנה שבכוויה.

ועוד משהו בסוגרים. קראתי פה באשכול כמה שכתבו שהיו אצל ברנשטיין והכוויה הזדהמה. גם אני הייתי אצלו חודש אחרי שנכוותי' כשעוד היו אזורים פתוחים שהיו צריכים טיפול. ויום אחרי הטיפול שלו הזדהם כל האזור שחבש. העפתי את החבישה שלו וחזרתי לסילברול ולתראולון משחות אנטיביוטיות יעודיות לכוויה.
תחשבו פעמיים לגבי ברנשטיין משהו לא נראה לי. אצל גרין אין סיפורים כאלה.

על החתום בוגרת כוויה דרגה 2 20% משטח הגוף. והמצב הדרדר לקריטי מה שעות אחרי הכוויה בעקבות בצקת פנימית. ונס שהייתי במיון כי הייתי רגע לפני חנק!!

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אגב בקשר להומופתיאה שהייתי קטנה נשפך עלי מרק רותח!! על הבטן ישר הביאו לי הומופתיאה וזה ממש הרגיע...
ויש היום ממקומות שזה עולה זול

אכן ממליצה על עזרה הומאופתית במקביל לטיפול הרגיל, זה לא סותר.

פטיפורית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מנסיון מר עם המשחה של ברנשטיין על מקום פתוח - ממש לא מומלץ !!!
אחי נכווה בקרסול מכוס מים רותחים כוויה רצינית - ממש לא נשאר עור.
היינו בנופש אז בכלל הכל היה יותר מסובך.
שטפנו במים זורמים ובסוף הגיע אמבולנס שמישהו הזמין בלי לשאול אותנו.
למרות שלמיטב ידיעתי לא מומלץ להגיע לבי"ח עם כוויה.
תכל'ס בבי"ח מרחו לו ווזלין וחבשו...
אח"כ טיפלנו בשיטה של ברנשטיין.
אחרי כמה ימים הוא העלה חום וכל הרגל התנפחה.
הלכנו לרופא שהעיף אותנו ישר למיון.
הוא הגיע לתל השומר והם אמרו לו שכבר ראו כאלו סיפורים מהמשחה של ברנשטיין.
היה לו זיהום שהגיע כבר כמעט עד הברך !!!
במקום הכוויה נהיה לו ממש בור !!
זה היה נראה כאילו קיבל "ביס" ממישהו..
המשחה ממש "אכלה" לו את כל האזור עד הבשר...
הרופאים אמרו שהגיע בנס בזמן והספיקו להציל לו את הרגל.
קיבל אנטיביוטיקה חזקה דרך הוריד ולאט לאט הזיהום נעלם.
הרופאים טענו שמה שהציל אותו זה הוזלין שמרחו לו בבי"ח בהתחלה - לא יודעת עד כמה זה נכון..
אחרי הכל הרופאים ממש לא דוגלים בשיטה של כל הרפואה הטבעית.
ברוך ד' אחרי שבוע פלוס עם אנטיביוטיקה הוא חזר לעצמו לגמרי.
כמובן עוד היה צריך חבישות וכו'.
לא חושבת שנשאר סימן...

ועוד, גם כן תינוק בן שנתים בערך שנכווה ב 2 כפות ידיו מפלטה.
טיפלה לו מישהי באיזה שהוא "בוץ" מיוחד - הכל עבר לו ללא כל סימן. (לפני למעלה מ 15 שנה)

ועוד כוויה -אמא שלי נכוותה מאש חיה בכפות ידיים ובפנים -
והטיפול עם ניילון נצמד ממש עשה לה רע כי לא היה לה אויר..
היא טיפלה אצל הרבנית סילמן בשיטה שעזרה לה מאד מאד - עם חבישות ומשחה מיוחדת וכן עם סילברול שהרגיע מאד.
ברוך ד' עבר לחלוטין בלי להשאיר שום סימן.

בשורות טובות לכולם !!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה