הצהרת הון- עוסק פטור

• פותח הנושא TNN
  • פורסם בתאריך

פלונית.

משתמש רשום
טעות... הסתירה היא לגבי הרישום
'אני זה אני' כתב שיש לרשום את סכום העו"ש נכון ליוםההצהרה
ולפי דבריך יש לציין נכון ליום ה31.12.22

פלונית.

משתמש רשום
אגב,
סתם מעניין....בן אדם שקנה רכב ב1.1.23 לא אמור לדווח עליו? (כשאמור להצהיר על הון והתחייבויות נכון ל31.12.22)

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
'אני זה אני' כתב שיש לרשום את סכום העו"ש נכון ליוםההצהרה
הוא תיקן את עצמו -
אגב,
סתם מעניין....בן אדם שקנה רכב ב1.1.23 לא אמור לדווח עליו? (כשאמור להצהיר על הון והתחייבויות נכון ל31.12.22)
אגב,
כן.
איש מקצוע ידע לכוון אותך איך לרשום נכון את המזומנים או הסכום ששימש לרכישת הרכב

פלונית.

משתמש רשום
למעשה איש מקצוע כוון אותי מה לרשום, לגבי כל השאלות, כולל מה שנשאל פה
אך אני טיפוס שמתעמק* ולא כ"כ סומך גם כשאני משלם טבין ותקילין לאיש מקצוע ולמעשה נתקלתי בסתירות...

*זה כולל חיפוש בכל הפורומים שקיימים בנושא
קריאה של ימים ע"ג ימים ושעות על גבי שעות של חומר בעניין
חיפוש סרטונים בתחום
והתייעצות עם רו"ח בעל לב זהב ובעל וותק של 47 שנה בתחום שעונה על כל שאלה - דווקא הוא שאמר לי לאחר 5 שנים
של מענה שחבל שאשלם לאיש מקצוע

וכפי שכתבתי קיימות סתירות, בעיקר בתשובות של אנשי מקצוע....

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
וכפי שכתבתי קיימות סתירות, בעיקר בתשובות של אנשי מקצוע....
אז מה יעזור אם אענה?

אני ספציפית יכולה לכוון בשמחה ועניתי על השאלות שאפשר לענות בכלליות בפורום ציבורי.
שאר השאלות, יש להתייעץ באופן פרטני.

הרעיון שאיש מקצוע לוקח אחריות זה ההבדל

פלונית.

משתמש רשום
מה זאת אומרת לוקח אחריות?
אם המס הכנסה מתלבש על בעל עסק - האיש מקצוע שמלווה את בעל העסק לוקח אחריות ולא גובה ממנו סכומים נוספים במידה ומס הכנסה מתעמר בו?....

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
והתייעצות עם רו"ח בעל לב זהב ובעל וותק של 47 שנה בתחום שעונה על כל שאלה - דווקא הוא שאמר לי לאחר 5 שנים
של מענה שחבל שאשלם לאיש מקצוע
אני מאוד משתדל לא לתת ייעוץ בצורה כזו של איסוף מידע מכל מי שמוכן.
זה פוגע בלקוח בעיקר.
ייעוץ פירושו ללמוד את הלקוח ולהבין מה הצרכים שלו, מה שווה לו יותר וכדו'
מי שמתקשר ורק רוצה דעת מה לרשום בהצהרה בסעי' הזה והזה מקבל תשובה אבל ללא אחריות, אין לי מושג מה הוא שמע / הבין / קרא איפה שהוא ואיך הוא יפעל בסופו של דבר.

לגבי הרו"ח עם הלב הזהב - כל הכבוד - במיוחד עם ניסיון בתחום כ"כ הרבה שנים, חשוב לציין כי לפעמים מי שיש לו ותק כ"כ גדול דווקא עלול לא להיות מעודכן בפרטים הקטנים העדכניים.
הי' לי מקרה כשפתחתי תיק במס הכנסה לפני הרבה שנים ורואת חשבון ותיקה עם הרבה מאוד שנות ניסיון לא ידעה לומר לי דבר פשוט ובגלל זה הפסדתי הרבה כסף.
לא באתי לזלזל חלילה רק להעיר את תשומת הלב לנקודה החשובה של הידע וההתמצאות לדעתי יותר משנות הניסיון!

מייטי

משתמש פעיל
אני הייתי ממליצה לקחת איש מקצוע, אחרי 4-5 שנים יבקשו ממך הצהרה שניה ואז זה מסתבך,
הכי חשוב שאם אתה ממלא לבד אתה חייב לשמור העתק אצלך, כדי לעשות השוואת הון בשניה, מאוד קשה לקבל צילום ה"ה ממ"ה.

אולי מעניין אותך גם...