דרוש מידע הפרעת קשב אצל מבוגרים

nechami21

משתמש מקצוען
רק נוירולוג למבוגרים מוסמך לתת למבוגר תרופה לקש"ר!!!
אני טפלתי עם ילדי אצל נוירולוג, וכשביקשתי אבחון לעצמו, הוא אמר שהוא לא יכול
אני צריכה ללכת לנוירולוג מבוגרים!!
ולא לרופא משפחה!!
אולי רופא המשפחה לא עבר הכשרה לקש"ר:
זה היה בעבר.
עקב זמני ההמתנה הארוכים לאבחון קש"ר, יצא משרד הבריאות בתוכנית הכשרה לרופאי ילדים ורופאי משפחה, לאבחון וטיפול בקש"ר.
התוכנית קיימת כבר תקופה ארוכה ויש רופאי ילדים ומשפחה שמוסמכים לרשום תרופות לקש"ר. אם הם רואים שיש מאפיינים נוספים הם יפנו לנוירולוג או פסיכאטר לפי הצורך.

nechami21

משתמש מקצוען
למבוגר - נותן רק נוירולוג!
רופא משפחה לא מוסמל לתת למבוגרים, רק לילדים...
מצטטת לך מתוך האתר של כללית כאן:
לפי משרד הבריאות, מי שמוסמכים לאבחן הפרעת קשב וריכוז במבוגרים הם:
1. נוירולוג מבוגרים מומחה
2. פסיכיאטר מבוגרים מומחה
3. רופאי משפחה עם מומחיות בהפרעת קשב
4
. פסיכולוגים מומחים אשר התמחו ורכשו ניסיון בטיפול בהפרעת קשב וריכוז, זאת ובתנאי שהפנו את המאובחנים לרופא מומחה מורשה לאבחון הפרעות קשב בכדי לברר תחלואה נלווית (הסבר בהמשך) ובכדי לברר ולאשרר את הצורך בטיפול.

מטפל רגשי

משתמש חדש
מיהו יודע איך מאבחנים הפרעת קשב אצל מבוגרים (בהנחה שקיימת.)
ולמי בדיוק פונים?
תודה!
במבוגרים מומלץ פסיכיאטר שמתמחה בקש"ר, מהסיבה שיש קושי באבחנה מבדלת, מכיוון שלרוב, מבוגרים בעלי הפרעת קש"ר לא מאובחנים, סוחבים על גבם עוד כמה וכמה בעיות כגון חרדה דיכאון חוסר יציבות רגשית וכו', ומצד שני טבעם של החרדה והדיכאון לייצר תסמיני הפרעת קש"ר גם לאלה שלא סובלים באמת מכך. לכן על המאבחן מוטלת המשימה לבצע את האבחנה מבדלת בכדי להגדיר מי הביצה ומי התרנגולת...
להבדיל מילדים עם חשד להפרעת קש"ר שאצלהם ההפרעה היא עדיין "טהורה" וניתנת לאבחון גם על ידי נוירולוג או לחילופין רופא משפחה שקיבל את ההכשרה הנחוצה.
נ.ב הדברים נכתבים מתוך נסיון עגמת נפש רבה שנגרמה למטופלים שלא אובחנו כראוי במשך שנים רבות.

לעוד פרטים ניתן לפנות באישי.

CooKiss

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
רופא משפחה בדר"כ אינו רשאי להוציא מרשמים נרקוטיים כדוגמת רטלין, קונצרטה, אטנט ודומיהם ללא המלצת רופא מומחה, (מאבחן קש"ר, נוירולוג, פסיכיאטר)
רופא משפחה יכול לתת מרשמים כאלה.
ההבדל הוא במחיר של התרופה. בריטלין זה לא כל כל מורגש. אבל בויואנס לדוגמא זה הבדל בין 500 שקל לחודש במרשם של רופא משפחה ו250 שקל אם יש לך אישור מנוירולוג

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
רופאת המשפחה שלי טענה שהדרך הכי קלה לבדוק את זה היא פשוט לקחת ריטאלין ולראות מה זה עושה לך... (עושה טוב, או לא מרגיש כלום)
לא עברה חצי דקה מאז שנכנסתי ויצאתי עם מרשם.
המרשם לא כובד במקום אחד וכובד במקום שני. (בגלל שזה רופא משפחה ולא רופא אחר)
תכלס, הגישה החפיפה הזו עזרה לי יופי, אחרי יומיים ידעתי שאין לי הפרעת קשב.
כמובן אם היו לי תופעות שממש מציקות לי הייתי ממשיכה לברור מעמיק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה