מידע שימושי הפקת לקחים מאסון מירון - צפיפות באוטובוסים.

מה שנכון - נכון

משתמש צעיר
אנחנו עדיין בתוך ה'שלושים' לאסון מירון שטלטל ומטלטל את כל המדינה כולה
בתוך כך הבלגן של הועדות חקירה והמסתעף,
לדעתי יש נושא שכדאי מאוד להפיק בו לקחים ממירון.
המדובר הוא על הצפיפות באוטובוסים.
כצרכן קבוע של התחבורה הציבורית, אין לי ספק שפעמים רבות רק בנס נמנע אסון.
וודאי שהדברים לא אמורים על כל האוטובוסים בארץ, ואפילו לא על חצי מהם, אך ישנם קווים רבים ש'מבורכים' בעומס נוראי ופעמים רבות שהדבר עלול להיגמר חלילה באסון.
מי שיוכל להביא את הדברים לגורמים כאלו ואחרים שיוכלו לטפל בעניין בהקדם - תבוא עליו ברכה.

נ.ב. למיותר מלציין שאין כל כוונה שעכשיו יחוקקו על מגבלת נוסעים באוטובוס ועד כמה שכיום כל נסיעה באוטובוס היא סיוט,
הכל יהיה בדיחה אם יחוקקו דבר כזה.
מה שצריך זה פשוט לתגבר ובכמויות את הקווים הצריכים תגבור. *
מה שאני אישית מכיר כדוגמא זה קווים עירוניים רבים בירושלים שמתאפיינים בעומס מסוכן שעות רבות בכל יום ויום.

* זה לא באמת כל כך פשוט כמו שזה נשמע, גם ככה יש מחסור גדול בנהגים במדינה.
והאמת שצריך לטפל גם בנושא הזה ולפעול בכל המשאבים לגיוס גדול של נהגי אוטובוסים.
עם עבודה רצינית ומחושבת - הכל אפשרי.

בתפילה לבשורות טובות.

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
והכי כואב כשנוסעים בטל אביב יש אוטובוסים חדישים ויפים ובקושי נוסעים ומי מממן להם הבני ברקים, הירושלים, הקרית ספר וכמובן בית שמש אנחנו נדחסים לפעמים אני מתביישת, כואבת ובעיקר מרגישה מושפלת, עומדת או פעמים בודדות יושבת דרוכה מרגישה כל הזמן שכל רגע יכול להיות ילד אישה זקנה שיכולים לעוף מאצירה פתאומית האם אפשר לשנות מציאות זאת?

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
וודאי שהדברים לא אמורים על כל האוטובוסים בארץ, ואפילו לא על חצי מהם, אך ישנם קווים רבים ש'מבורכים' בעומס נוראי ופעמים רבות שהדבר עלול להיגמר חלילה באסון.
מי שיוכל להביא את הדברים לגורמים כאלו ואחרים שיוכלו לטפל בעניין בהקדם - תבוא עליו ברכה.

נ.ב. למיותר מלציין שאין כל כוונה שעכשיו יחוקקו על מגבלת נוסעים באוטובוס ועד כמה שכיום כל נסיעה באוטובוס היא סיוט,
מה שאני אישית מכיר כדוגמא זה קווים עירוניים רבים בירושלים שמתאפיינים בעומס מסוכן שעות רבות בכל יום ויום.

בתפילה לבשורות טובות.
נכון מאוד מאוד.

מה שעוד נכון.
קשה מאוד להיחנק באוטובוס על כל הכבוד לנדחקי האוטובוסים אני הייתי במירון (בחלק מהוידאו'ס רואים אותי עף כטיל מהמקום שניה אחרי שהבלון מתפוצץ - ניצלתי בנס) ונדחקתי שם כהוגן עם גודלי וכובדי הרגשתי מרוסק וחנוק למוות עד שאני עם 100+ קילו עפתי כמטר וחצי!!!! בשנייה שרק הגעתי לקצה צוואר הבקבוק.
לעומת זאת באוטובוס אני מרגיש בד"כ בסדר גמור, צפוף אבל לא למוות.
קצת צרם לי ההשוואה של מתי מירון ונוסעי האוטובוסים.
סליחה.

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכון מאוד מאוד.

מה שעוד נכון.
קשה מאוד להיחנק באוטובוס על כל הכבוד לנדחקי האוטובוסים אני הייתי במירון (בחלק מהוידאו'ס רואים אותי עף כטיל מהמקום שניה אחרי שהבלון מתפוצץ - ניצלתי בנס) ונדחקתי שם כהוגן עם גודלי וכובדי הרגשתי מרוסק וחנוק למוות עד שאני עם 100+ קילו עפתי כמטר וחצי!!!! בשנייה שרק הגעתי לקצה צוואר הבקבוק.
לעומת זאת באוטובוס אני מרגיש בד"כ בסדר גמור, צפוף אבל לא למוות.
קצת צרם לי ההשוואה של מתי מירון ונוסעי האוטובוסים.
סליחה.
אף אחד לא חושב שזה אותו דבר אבל זה יש מחדלים שרק ענין של זמן עד שיקרה אסון חס וחלילה ילד יעוף מאצירה פתאומית וכו'

chaia

משתמש מקצוען
והכי כואב כשנוסעים בטל אביב יש אוטובוסים חדישים ויפים ובקושי נוסעים ומי מממן להם הבני ברקים, הירושלים, הקרית ספר וכמובן בית שמש אנחנו נדחסים לפעמים אני מתביישת, כואבת ובעיקר מרגישה מושפלת, עומדת או פעמים בודדות יושבת דרוכה מרגישה כל הזמן שכל רגע יכול להיות ילד אישה זקנה שיכולים לעוף מאצירה פתאומית האם אפשר לשנות מציאות זאת?
תיקון קטן:
גם בתל אביב יש קוים עמוסים ודחוסים.
זו בעיה בעיקר בערים החרדיות אבל לא רק

מה שנכון - נכון

משתמש צעיר

בתפילה לבשורות טובות.

מישהוא יכול להמליץ על ח''כ/ עסקנן מומלץ לשלוח אליו את הדברים?

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ובוודאי חובה לתת את הדעת לא רק לסכנות הגשמיות שיש באוטובוסים "מפוצצים"
אלא גם ובעיקר על האיסורים החמורים שכמעט ואי אפשר להינצל מהם כשהכל עמוס מאוד
(ולא מדובר על חומרות והידורים)
וכמובן שבספרי ההלכה נפסק שאסור לעלות על אוטובוס כזה

D

Deleted 66182

אורח
לראות מהצד אוטובוסים מפוצצים נוסעים מהכותל למשל
מלאים במטען אנושי דחוס
בצורה כל כך לא מכובדת
גורם לי להרגיש רע, להתבייש ממש.
כבר כמה פעמים לקחתי מונית,
מכל הסיבות..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה