הפקדת שיקים דרך המחשב

yonig20

משתמש פעיל
ניסיתי להפקיד שיקים דרך אמולטור אנדרואיד שהתקנתי על המחשב, ואכן האפליקציה עובדת בצורה תקינה, אבל כשמנסים להפקיד שיקים, מופיעה הודעה שהמכשיר לא תומך. (מדובר על בנק דיסקונט)
האמולטור באופן כללי מתחבר למצלמה של המחשב ולכן לכאורה אמורה להיות דרך שזה יעבוד.
יש למישהו ניסיון עם זה?

A052

משתמש סופר מקצוען
זה מותאם לדגמים מסויימים, ולכן דגם המחשב לא מזוהה באפליקציה.
(סביר להניח שזה נעשה מסיבות בטחון של הבנק, שלא מאפשר כמו כל הבנקים הפקדה דרך אתר הבנק ממחשב רגיל)

yonig20

משתמש פעיל
זה מותאם לדגמים מסויימים, ולכן דגם המחשב לא מזוהה באפליקציה.
(סביר להניח שזה נעשה מסיבות בטחון של הבנק, שלא מאפשר כמו כל הבנקים הפקדה דרך אתר הבנק ממחשב רגיל)
האמולטור נחשב מערכת הפעלה של אנדרואיד ולא מזוהה כמחשב.

Orfeos

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
ניתן להפקיד צ'קים ע"י סריקה בלבד באמצעות הטלפון הסלולרי או המחשב, והעברת הקובץ הסרוק לבנק באמצעות הדואר האלקטרוני

Orfeos

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אין צורך ברישום מוקדם פשוט כמו שנכתב לעיל: סריקה ושליחה במייל אל הבנק
בוטל הצורך להפקיד צ'קים בבנק - "חוק הסליקה האלקטרונית" מספיק לסרוק ולשלוח באי־מייל והחיסכון מגיע עד 75% בעמלת הפקדה

FullTime

משתמש מקצוען
אין צורך ברישום מוקדם פשוט כמו שנכתב לעיל: סריקה ושליחה במייל אל הבנק
בוטל הצורך להפקיד צ'קים בבנק - "חוק הסליקה האלקטרונית" מספיק לסרוק ולשלוח באי־מייל והחיסכון מגיע עד 75% בעמלת הפקדה

זה עובד בכל הבנקים?
מתוך ידיעה או מתוך החוק?

A052

משתמש סופר מקצוען
מתוך החוק ופועל בכל הבנקים
לא ידוע לי על כך, נכון להיום אין אופציה להפקיד מהבית מלבד מסמארטפון.

אם יש למישהו מידע מבוסס ולא ע"פ החוק שאולי מאפשר לבנקים לקבל שיק במייל אך לא מחייב אותם בכך, שאכן ישנו בנק המאפשר זאת (למיטב הבנתי הבנקים לא מאפשרים זאת היות והם לא יכולים להיות בטוחים שהשיק נראה כמו בתמונה הנסרקת מהמחשב בו יש אפשרות זיוף ושינוי נתונים המופיעים על השיק משא"כ בצילום ישיר באפליקציות הבנקים בסמארטפונים) נשמח כולנו לדעת על זה.

Orfeos

משתמש פעיל
המשתמש נחסם

קבצים מצורפים

• בנק ישראל - פרסום חוק סליקה אלקטרונית של שיקים, התשעו– 2016.pdf
    KB 70.3 · צפיות: 95

A052

משתמש סופר מקצוען
כרגע שאלתי בבנק לאומי (הבנק הדיגיטלי ביותר יחד עם פועלים) ואכן אין כזו אפשרות.

אני הייתי ממליץ שכל לקוח של כל בנק יתחיל לשלוח פניה למח' פניות הציבור של הבנק שלו במייל פקס או באתר ישירות (לא אורך יותר מ5 דק') וישאל מתי הבנק חושב לאפשר זאת (הפקדה דרך המחשב) עבור לקוחות ללא סמארטפון. והפצצה כזו של פניות אולי תעשה משהו.
ולמדקדקים ניתן לאחר קבלת התשובה מבנק האישי, לפנות איתה לבנק ישראל (פנייה מקוונת או בפקס של היחידה לפניות הציבור בפיקוח על הבנקים) לקבלת תגובתו.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
סורי.

קראתי את החוק.
לא רשום שם משהו כזה בכלל.
רשום בפירוש "שיק מנייר או שיק בסלולר".

מטרת החוק "עצירת השיקים בבנק בו מוצג השיק לפירעון, ושליחה של קובצי תצלומים של השיקים לבנק הנמשך, במקום את השיקים עצמם".
אבל לבנק המוצג צריך להיות מוצג "שיק מנייר או שיק בסלולר".

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ניסיתי להפקיד שיקים דרך אמולטור אנדרואיד שהתקנתי על המחשב, ואכן האפליקציה עובדת בצורה תקינה, אבל כשמנסים להפקיד שיקים, מופיעה הודעה שהמכשיר לא תומך. (מדובר על בנק דיסקונט)
האמולטור באופן כללי מתחבר למצלמה של המחשב ולכן לכאורה אמורה להיות דרך שזה יעבוד.
יש למישהו ניסיון עם זה?

בפורום נטפרי דובר על זה רבות טובי המתכנתים בדקו את העניין, נראה שיש איזשהו תכונה שעובדת רק במכשיר פיזי ולא עובד באמולציה.

A052

משתמש סופר מקצוען
כרגע שאלתי בבנק לאומי (הבנק הדיגיטלי ביותר יחד עם פועלים) ואכן אין כזו אפשרות.

אני הייתי ממליץ שכל לקוח של כל בנק יתחיל לשלוח פניה למח' פניות הציבור של הבנק שלו במייל פקס או באתר ישירות (לא אורך יותר מ5 דק') וישאל מתי הבנק חושב לאפשר זאת (הפקדה דרך המחשב) עבור לקוחות ללא סמארטפון. והפצצה כזו של פניות אולי תעשה משהו.
ולמדקדקים ניתן לאחר קבלת התשובה מבנק האישי, לפנות איתה לבנק ישראל (פנייה מקוונת או בפקס של היחידה לפניות הציבור בפיקוח על הבנקים) לקבלת תגובתו.

וזו תשובת מחלקת פניות בבנק לאומי;

הפניה שלי;
שלום וברכה, בעת האחרונה נכנס לתוקפו חוק `הסליקה האלקטרונית` המאפשר/מחייב את הבנקים לכבד שיקים שהוצגו להם כפלט אלקטרוני בלבד, ללא נייר. וברצוני לשאול מדוע הבנק לא מאפשר להפקיד שיק באופן אלקטרוני מהמחשב הביתי באמצעות סריקה או צילום מהמחשב והפקדה דרך האתר או דרך תוכנה ייעודית למחשב, לטובת לקוחות שאינם בעלי סמארטפונים כגון מרבית המגזר החרדי וכדו`. ואם הבנק כן מפתח משהו בכיוון זה ברצוני לשאול מתי זה אמור לעבוד. בתודה על תשובתכם.

תשובתם;
אנו מודים על פנייתך.
הצעתך הועברה על ידינו לבחינת הגורמים הרלוונטיים בבנק.
נשמח לעמוד לרשותך בכל עת.

תשובה דומה התקבלה גם מקבוצת הבינלאומי.

עכשיו תורכם לפנות לבנק שלכם בנושא זה אולי כמות גדולה של פניות תעשה משהו חיובי בכיוון זה.

bris

משתמש סופר מקצוען
ראיתי את האשכול אתמול , ובמקרה יצא לי לצ'טט עם חבר מהלימודים שהיום עובד במח אבטחה במזרחי-טפחות.
שאלתי אותו , והוא אמר שהוא לא שמע על הבקשה , אבל הם כן עשו מצידם פיילוט על נייחים.

כי מבחינת התשתית הוא אמר לי שהאפליקציה לא עושה כלום זה הכל JS של צד השרת , ולכן אין שום מניעה עקרונית בקלות להתאים את זה לאתר,

אבל התברר שזה מאוד קשה , כי האפליקציה צריכה לקרוא את הברקוד שעל הצק (כדי לדעת את מס החשבון וכו ) ומצלמות רשת של נייחים או ניידים לא מתאימות לזה בכלל , ולכן גם בטלפונים זולים שהמצלמה גרועה ואין לה אורך מוקד מתאים גם היא לא מצליחה לקרוא את הברקוד.

בקשר לקבצים סרוקים , זה עקרוני אפשרי אבל זה ידרוש פיתוח מאוד גדול , כי זה כתיבה מחדש של הקוד ואין לזה התכנות כלכלית כעת.
עסקים גדולים ממילא מפקידים ישירות (ברוב הבנקים בכלל אא להפקיד בטלפון צקים לחשבון של חברה בעמ) ופרטיים לרובם יש את האפליקציה.

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בקשר לקבצים סרוקים , זה עקרוני אפשרי אבל זה ידרוש פיתוח מאוד גדול , כי זה כתיבה מחדש של הקוד ואין לזה התכנות כלכלית כעת.

כיום כשמצלמים עם הסמארטפון, הקובץ עולה למסד הנתונים שלהם ונבדק שם, אפשר לעשות גם כפתור העלאה להעלאת קובץ שלא מהמצלמה ישירות, לא נשמע לי שזה כתיבה מחדש של הקוד, סה"כ הוספת פונקציה פשוטה למערכת קיימת

עד שזה ייושם בבנקים, חשבתי על רעיון אחר, אולי דרייבר אמולטור של מצלמה שאפשר לטעון בו תמונה, זה יפתור את הבעיה של איכות המצלמה מכיוון שהקובץ יהיה סרוק ואיכותי

yonig20

משתמש פעיל
בהמשך לכל הנכתב לעיל שהמצלמה של המחשבים הניידים לא מספיק איכותית בשביל סריקת שיקים באפליקציה.
אשמח מאד אם למישהו יש מצלמת אינטרנט חיצונית באיכות גבוהה, וינסה באמולטור של אנדרואיד אם הוא מאפשר הפקדת שיקים.
זה יכול להיות פיתרון נוח בשבילי, ולדעתי לעוד הרבה אנשים.

פסקאות

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בהמשך לכל הנכתב לעיל שהמצלמה של המחשבים הניידים לא מספיק איכותית בשביל סריקת שיקים באפליקציה.
אשמח מאד אם למישהו יש מצלמת אינטרנט חיצונית באיכות גבוהה, וינסה באמולטור של אנדרואיד אם הוא מאפשר הפקדת שיקים.
זה יכול להיות פיתרון נוח בשבילי, ולדעתי לעוד הרבה אנשים.

ניסיתי עם זה ולא הצלחתי
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=814521

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה