בקשה הפורום החדש - לדעתי ממש חבל!!

מצב
הנושא נעול.

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
ראיתי שפתחו תת פורום נפרד לנושאים כלכליים.
ממש חבל לדעתי שהכל פה מתחיל להיות נפרד.
פורום לכלכלה,
פורום לדירות ונכסים,
פורום לצדקה וחסד.
אז למה מיועד "איש את רעהו" הפשוט והמוכר?
קצת הגזמתם לדעתי.
אם אני רוצה לברר על מקום טוב לקניית נעליים,
איפה לפרסם את זה?
בזה, בזה, או בזה?
ואם אני רוצה לתת טיפ טוב לצרכנות נבונה,
למה שלא אפרסם את זה ב"איש את רעהו" הרגיל,
כדי שכולם יהנו מזה.
ואם פירסמתי במקום לא נכון,
יהיה איזה מנהל חדש שיעביר (יותר נכון "שתעביר") לי את זה.
פעם,
פשוט פתחו אשכול,
וקראו לו "אשכול לצרכנות נבונה",
"אשכול לטיפים חסכניים"
"אשכול לרעיונות לפתיחת פורומים חדשים" ;)
היום, כל נושא צריך פורום נפרד..
העסק פה מתבלגן...
האם זו רק דעתי?

Kenyonit

משתמש מקצוען

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אפשר לעשות ככה:
כל מי שמסכים אם @הוא היה אומר שיעשה לו לייק בהודעה הראשונה -
ככה יחסכו הרבה הודעות (של: ''גם אני.. גם אני..'' ) וגם יראו מי מסכים..:)

גם דעתי..!
לומר 'גם אני' נועד בשביל להקפיץ את האשכול.....

קרעפט

משתמש מקצוען
לו הייתי מנהל
מזמן הייתי סוגר את איש את רעהו
סתם שטיבל נייעס חסר תכלית

חלוקת הפורום לנושאים ותתי נושאים היא מבורכת
תורמת ליעילות ומטרותיו של הפורום
חוסכת להנהלה כאבי ראש עם כל מיני אשכולות דיוני ספאם

וחוסכת לנו המשתמשים הרבה זמן
תראו את תחומים איזה סדר
איזה ענייניות.

מי שמעוניין להתקשקש
אז שיפתחו רשת חברתית חרדית
ושמה כל אחד יפתח לו אשכול כלבבו
החל ב- 'הרבה העביר את הבן שלי מקום' מה לעשות
וכלה בדיון מטופש על מסופי השקילה של אושר עד...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הרוב לדעתי גם לא עוברים על כל תתי הפורום.
זה עניין של הרגל,

בכל אופן לגופו של עניין, הרעיון לפיצול לדעתי מאד נכון,
נגיד שמישהו פתח נושא ייעוץ על קרן פנסיה, [כמו שנפתח בממוצע פעם בשבוע]
ואם מישהו לא ענה לו בשעה הראשונה, זה כבר נעלם מהדף הראשון של אא"ר, ורוב הציבור לא מדפדפים לעמודים הבאים, וכשזה בפורום הייעודי זה לא נעלם כ"כ מהר,
דבר שני במקום שיפתח כל שבוע אשכול בנושא, אז בפורום החדש יש אשכולות מסודרים לכל נושא, [והרבה יותר קל לעקוב אחרי זה כשזה כך] ואז במקום לעשות 10 נושאים של התייעצות באותו נושא,
ושאנשים לא עונים כי נמאס להם לכתוב שוב ושוב, בפורום הייעודי יש לנושא אשכול מסודר, ואם אותו אחד שפתח את הנושא יציץ בו, אולי כבר לא יצטרך לשאול כלום, וגם אם כן, זה ייעשה בצורה מסודרת, ולא יצטרכו לכתוב שוב ושוב.
בקיצור,
תנו לזה צ'אנס, ונדבר עוד חודש חודשיים.

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
מצטרף ועל הדרך מנסה להסביר מה קורה פה, ב"ה נוספו מספר מנהלים/ות חדשים גם בכללי וגם לאא"ר וזה טוב ופחות טוב.

טוב כי יש הרבה פחות טרולים וקשקושי שכל, מי שעובר את הגבול מוצא את עצמו מהר מאד מחוץ לכיתה...

פחות טוב כי נראה שכל מנהל מושך לכיון אחר ואין איזשהו קו אחיד.

בכל מקרה תודה לבעלי האכסניה ולמופקדים על הניהול מטעמם.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לו הייתי מנהל

תראו את תחומים איזה סדר
איזה ענייניות.

מי שמעוניין להתקשקש
חלק מרכזי מהעזרה שניתנת כאן, היא על ידי אלו שבאים להתקשקש....
לו היה כאן רק מקום לעצות למשחות נגד פטריות ברגליים... לא היו כאן אפי' מאית מהאנשים שכאן, וכולם היו פחות נהנים, גם אלו שמקבלים עצות וגם אלו שמקבלים כאן לקוחות...
וגם, כן גם, בעלי האתר. יש להם עניין שתהיה כאן התקשקשות סבירה כדי שיהיה כאן מעניין, מעניין מביא אנשים! מביא לקוחות ובסוף גם מביא מצטרפים חדשים לקורסים של פרוג, למשל....
יאמר לשבחם שהם מנסים להלך בין הטיפות וליצור כאן מקום מעניין מחד ומוגן מאידך.
לרוב, הם מצליחים מצויין, וע"כ שאפו!

קצרה

משתמש מקצוען
זה עניין של הרגל,

בכל אופן לגופו של עניין, הרעיון לפיצול לדעתי מאד נכון,
נגיד שמישהו פתח נושא ייעוץ על קרן פנסיה, [כמו שנפתח בממוצע פעם בשבוע]
ואם מישהו לא ענה לו בשעה הראשונה, זה כבר נעלם מהדף הראשון של אא"ר, ורוב הציבור לא מדפדפים לעמודים הבאים, וכשזה בפורום הייעודי זה לא נעלם כ"כ מהר,
דבר שני במקום שיפתח כל שבוע אשכול בנושא, אז בפורום החדש יש אשכולות מסודרים לכל נושא, [והרבה יותר קל לעקוב אחרי זה כשזה כך] ואז במקום לעשות 10 נושאים של התייעצות באותו נושא,
ושאנשים לא עונים כי נמאס להם לכתוב שוב ושוב, בפורום הייעודי יש לנושא אשכול מסודר, ואם אותו אחד שפתח את הנושא יציץ בו, אולי כבר לא יצטרך לשאול כלום, וגם אם כן, זה ייעשה בצורה מסודרת, ולא יצטרכו לכתוב שוב ושוב.
בקיצור,
תנו לזה צ'אנס, ונדבר עוד חודש חודשיים.

כמו שהגדרת בדיוק - ההודעות נשארות "למעלה" כי התנועה בפורום שכזה איטית משמעותית.
מרבית המשתמשים שעונים ועוזרים , עוברים על אא"ר ולא מחפשים עכשיו לעבור על כל תתי הפורומים.

זאת אומרת שבתת הפורום יכנס רק מי שכרגע מחפש תשובה לשאלתו והאשכול שלו והעבר לשם - והרבה הרבה פחות אנשים שיש להם תשובה או עזרה - אבל לא בודקים גם את אא"ר וגם את אשכול הנדל"ן וגם את אשכול הצרכנות וכן הלאה...

זו המציאות בתתי הפורום האחרים שנפתחו - ואין סיבה משמעותית שדווקא בפורום הצרכנות זה יהיה שונה...

מילא היו מעבירים לשם רק דיונים פיננסיים טהורים כמו איפה להשקיע או קרנות פנסיה.
זה באמת מענין רק אנשים מסוימים ואותם אנשים יתרגלו להכנס לשם.

אבל אם יש למישהו מידע בנוגע לאיפה אפשר לקנות X - והוא אינו עסוק בכלכלה או בצרכנות- הוא בסבירות גבוהה לא ייכנס לתת הפורום. בעוד בפורום המרכזי - הוא יראה ויגיב.

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
כאחת שלא כ"כ אוהבת ומתחברת לנושא הצרכנות, ובמיוחד לא לצרכנות נבונה, לא אוהבת לחשב, לחסוך, ולהתחשבן על כל שקל, כן מפריע לי שנפתח פורום נפרד לדבר, ולמה?
כי אני אף פעם לא אכנס לשם... ואז איך אדע שיש בגרופון הנחה של 70 ש"ח לבעלי חשבון בפועלים?? (לא שהצלחתי לממש כי שוב, צרכנות נבונה + אני = X)
ואיך אדע כשיש מכירה מוזלת של....?
וש'קליק' הקטינו אריזות ומרוויחים עלי יותר?
וכו' וכו'...

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כאחת שלא כ"כ אוהבת ומתחברת לנושא הצרכנות, ובמיוחד לא לצרכנות נבונה, לא אוהבת לחשב, לחסוך, ולהתחשבן על כל שקל, כן מפריע לי שנפתח פורום נפרד לדבר, ולמה?
כי אני אף פעם לא אכנס לשם... ואז איך אדע שיש בגרופון הנחה של 70 ש"ח לבעלי חשבון בפועלים?? (לא שהצלחתי לממש כי שוב, צרכנות נבונה + אני = X)
וכו' וכו'...
האמת היא שצרכנות נבונה זה ההיפך מכל המבצעים.
קונים מה שצריך וזהו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כמו שהגדרת בדיוק - ההודעות נשארות "למעלה" כי התנועה בפורום שכזה איטית משמעותית.
מרבית המשתמשים שעונים ועוזרים , עוברים על אא"ר ולא מחפשים עכשיו לעבור על כל תתי הפורומים.

זאת אומרת שבתת הפורום יכנס רק מי שכרגע מחפש תשובה לשאלתו והאשכול שלו והעבר לשם - והרבה הרבה פחות אנשים שיש להם תשובה או עזרה - אבל לא בודקים גם את אא"ר וגם את אשכול הנדל"ן וגם את אשכול הצרכנות וכן הלאה...

זו המציאות בתתי הפורום האחרים שנפתחו - ואין סיבה משמעותית שדווקא בפורום הצרכנות זה יהיה שונה...

מילא היו מעבירים לשם רק דיונים פיננסיים טהורים כמו איפה להשקיע או קרנות פנסיה.
זה באמת מענין רק אנשים מסוימים ואותם אנשים יתרגלו להכנס לשם.

אבל אם יש למישהו מידע בנוגע לאיפה אפשר לקנות X - והוא אינו עסוק בכלכלה או בצרכנות- הוא בסבירות גבוהה לא ייכנס לתת הפורום. בעוד בפורום המרכזי - הוא יראה ויגיב.
אני לא חושבת שלא יכנסו, וגם אם לא ייכנסו באותה תדירות כמו שבנכנסים לאא"ר, עדיין יכנסו מידי פעם, ובסבירות גבוהה יגיעו גם לנושאים הללו,
והתנועה אינה איטית כ"כ רק מטבע הדברים בתת פורום כשיש אשכול לכל נושא, לא אמור להיפתח אשכול חדש כל 3 דקות, וממילא הנושא נשאר במקום טוב הרבה יותר זמן,
ואז איך אדע שיש בגרופון הנחה של 70 ש"ח לבעלי חשבון בפועלים?? (לא שהצלחתי לממש כי שוב, צרכנות נבונה + אני = X)
וכו' וכו'...
בדיוק בגלל שאת לא תרצי להפסיד זאת, אז תכנסי מידי פעם, רק כדי לדעת שאת לא מפסידה משהו מידי חשוב.

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לו הייתי מנהל

תראו את תחומים איזה סדר
איזה ענייניות.

מי שמעוניין להתקשקש

אהבתי המיוחד!!:cool::cool:

קצרה

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שלא יכנסו, וגם אם לא ייכנסו באותה תדירות כמו שבנכנסים לאא"ר, עדיין יכנסו מידי פעם, ובסבירות גבוהה יגיעו גם לנושאים הללו,
והתנועה אינה איטית כ"כ רק מטבע הדברים בתת פורום כשיש אשכול לכל נושא, לא אמור להיפתח אשכול חדש כל 3 דקות, וממילא הנושא נשאר במקום טוב הרבה יותר זמן,
.

מניחה שלא פתחת את הפורום והפכת למנהלת שלו מתוך מחשבה שאנשים לא יכנסו. אבל מהניסיון של תתי הפורום האחרים - זה בדיוק מה שקורה.
הרוב לא נכנסים לשם או נכנסים לשם פעם בחודשיים. פחות מוצלח לשאול איפה אפשר לקנות X ולקבל תשובה אחרי חודש כשכבר התייאשת או קנית--
(או לא נכנס בכלל. אישית לא נכנסתי עד כה מעולם לפורום נדל"ן לדוגמא ... עדיין עומדת בטענתי שרבים וטובים לא ייכנסו כלל לפורום סתם כך , כי למחשבתם נושאי כסף לא מעניינים אותם...)

זה יהפוך גם לפחות מוצלח לאנשים לכתוב שם שאלות - כי אנשים מחפשים פורומים "ערים" שאנשים נכנסים אליהם בתדירות גבוהה ולא מעוניינים לשים הודעות בפורום איטי שמדי פעם מקבלים בו תשובות.
המעלה של אא"ר בפרוג היא "עירנות" הפורום התגובות המהירות והגיוון של הגולשים.
מה שאין שום סיכוי אי פעם שיקרה ב"תת פורום לענייני צרכנות".

בנוגע לאשכולות "מרוכזים"-
אם אני הייתי מנהלת - הדבר הראשון שהייתי מבטלת היתה האשכולות המרוכזים. בדור המסכים של היום למי יש סבלנות לחפש משהו בדף 10 או 15... או לקרוא 30 דפים כדי לענות למישהו שכתב שאלה נוספת בדף הזה....
למוח האנושי - עדיף הרבה אשכולות קצרים מכאלו מרוכזים.

בדיוק בגלל שאת לא תרצי להפסיד זאת, אז תכנסי מידי פעם, רק כדי לדעת שאת לא מפסידה משהו מידי חשוב.

זאת תקווה בלבד. במציאות - מרוויחים הרבה מידע חשוב שלא היה במודעות כשרק היית בדרך לבדוק ענין אחר לחלוטין - בדרך אגב.
וההפסד כולו שלנו.

ג'ינג'י

משתמש מקצוען
אני דווקא בעד
לדוגמא: אם כל אחד שהיה רוצה שיר מסויים היה מעלה את זה לאיש את רעהו, היו מלא אשכולות שתוקעים את כל התנהלות הפורום. פתחו תת פורום אשכול עדכונים ובקשות שירים.
וככה כל הבקשות מתרכזות שם וגם נענות במהירות ע"י אנשים שמתמחים במוזיקה ויש להם מאגרי שירים וכו'.
(דרך אגב אולי כדאי לשנות את כותרת האשכול..?)

ג'ינג'י

משתמש מקצוען
למרות שוודאי באיש את רעהו יש הרבה יותר עירנות וזה גם יותר נוח שלא צריך לחפש את תת הפורום המתאים. אבל זה גם יוצר קצת שוק מבולגן.
בקיצור יש בזה מעלות וחסרונות. אפשר לתת לזה תקופת נסיון ולראות איך זה ילך..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה