דרוש מידע העלאה במשכורת

שירי12

משתמש סופר מקצוען
את מדברת על משרד רו"ח או חברה? או שניהם?

כי אם ככה אני יכולה לגנוז את התוכניות שלי למצוא עבודה אחרת.
משרד רו''ח בדרך כלל משלם פחות מאשר חברה.

לגבי מתוקצבים - זה לא ממש מדויק, כי בדרך כלל נושא הנה''כ לא מתוקצב, ודווקא הרבה עמותות מחפשות לקצץ בתקציב מזכירות והנה''ח.

לגבי מיקור חוץ להנה''ח בחברה -
רוב הלקוחות במשרדים שאני עבדתי הכניסו אליהם מנה''ח, כי מיקור החוץ ברוב המקרים לא עבד כמו שצריך.
אם אין מישו מסודר בארגון עצמו שמסדר את החומר ואחראי על השקים וכו', המצב בהנה''ח קטסטרופלי, ועובדת במיקור חוץ לא 'תתאבד' על סדר והתאמות כמו מישהי מבפנים.
ברור ששווה לארגון בינוני לקחת מנה''ח טובה ולשלם לה לפחות 8000 למשרה מלאה.

mina

משתמש מקצוען
וגם משום מה בירושלים מציעים בתחום הזה משכורות נמוכות יותר מהמרכז
לא רק בירושלים....
אני חושבת שרק במרכז, בערים החילוניות יותר (ת"א, פ"ת וכד') אפשר להגיע למשכורות גבוהות יותר.
כאילו אני גרה באשדוד וממוצע המשכורות פה, נמוך יותר.

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
@פרקטית , אני לא יודעת כמה את מרוויחה היום, ומה הרצון שלך להרוויח...
לא יודעת למה @שוקוצ'יפס מתכוונת שזה קיים והגיוני.

אבל לדעתי אם יש לך 10 שנות נסיון, אז אזור ה - 9,000 נשמע לי נורמה. (ופרגנתי..)
לדעתי בתחום הזה השכר מגיע לאיזה שהוא מיצוי, כאילו לא יכול להיות שעובדת תדרוש 12,000 ואחרי שנה תרצה העלאה וכשתעבור לעבודה אחרת עם 15 שנות נסיון תרצה 17,000
כאילו היא יכולה אולי לרצות, לא נראה לי שהיא תקבל.
אבל זה ממש לא קשור לתחום, זה נכון לכל מקצוע.
גם במחשבים עובדת שמקבלת 15000 לא יכולה לבקש כל שנה העלאה של 1000 שח, לאיפה היא רוצה להגיע??

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא רק בירושלים....
אני חושבת שרק במרכז, בערים החילוניות יותר (ת"א, פ"ת וכד') אפשר להגיע למשכורות גבוהות יותר.
כאילו אני גרה באשדוד וממוצע המשכורות פה, נמוך יותר.
שלא לדבר על הצפון...

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

לדעתי בתחום הזה השכר מגיע לאיזה שהוא מיצוי, כאילו לא יכול להיות שעובדת תדרוש 12,000 ואחרי שנה תרצה העלאה וכשתעבור לעבודה אחרת עם 15 שנות נסיון תרצה 17,000

הסכומים שאת מצינת לא נראה לי הגיוניים

:confused:

אנשים עם הרבה שנות ניסיון ובעבודות שלמדו הרבה יותר בשבילהם לא מקבלים לעיתים סכומים כאלו

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
אז בבקשה, אל תגידי 'מזכירה'.
כי המשרות שציינת הן לא מזכירות, אלא ניהול משרד וניהול עסק.

זו נישה שונה ומשכורת שונה.
אבל כולן מתחילות מתפקיד מזכירותי די פשוט. וחלקן הגדול נשארות אפילו כל חייהן בהגדרה "מזכירה" גם שהתפקיד והמשכורת הרבה יותר מכך, (כך לפחות בשלוש עמותות שונות שאני מכירה).

תמיד יהיו אלה שמתפתחות ובהמשך מגיעות לתפקיד ניהולי ויש ששוקעות בנמנום על הכסא לעשרים שנה הבאות.

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען

אנשים עם הרבה שנות ניסיון ובעבודות שלמדו הרבה יותר בשבילהם לא מקבלים לעיתים סכומים כאלו
המשכורות ממש לא קשורה למשך זמן הלימודים וההשקעה. כמה שקשה לשמוע את זה...
קחי למשל בדיקות תוכנה QA הקורס לוקח אולי חצי שנה והמשכורות שם יכולות להיות גבוהות ממש. (כמובן תלוי בסוג ובמקום העבודה והאם יש ראש גדול)

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המשכורות ממש לא קשורה למשך זמן הלימודים וההשקעה. כמה שקשה לשמוע את זה...
קחי למשל בדיקות תוכנה QA הקורס לוקח אולי חצי שנה והמשכורות שם יכולות להיות גבוהות ממש. (כמובן תלוי בסוג ובמקום העבודה והאם יש ראש גדול)

זה נושא חריג וספיציפי

רוב העבודות זה לא כך

פרקטית

משתמש מקצוען

תתפלאי לשמוע אבל אני מוכנה אפילו לרדת מהשכר שאני מקבלת היום לטובת עבודה מעניינת יותר. מאתגרת יותר ועם אפשרויות קידום לעתיד הרחוק.
אבל כמובן לא לרדת יותר מדי.
שכר זה עניין של משא ומתן זה לא הולך שאת דורשת שכר X אלא את מבררת קודם מה רמת השכר הומצעת ואומרת מה הצפי שלך ומגיעים למשהו ביניים.

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
זה נושא חריג וספיציפי

רוב העבודות זה לא כך
למה?
קחי למשל לימודי סיעוד (אחיות) זה במשך 4 שנים לימודים קשים מאד! בסופו דבר לאיזה משכורות יכולות להגיע? אולי ל 12000 שח (בלי לזלזל חלילה, אבל יחסית להשקעה כמו שאת אומרת- זה סכום נמוך?!)
אני מדברת על משכורת בסיס ללא שעות נוספות ומשמרות לילה ושבת. שלא לדבר על עבודה בבתי חולים חרדיים שאז השכר נמוך ממש.
לעומת זאת במחשבים, לימודים של שנתיים + פרוייקט ואת יכולה להגיע למשכורות גבוהות הרבה יותר.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אני מסכימה איתך חלקית.
עובדת מסורה ומושלמת שווה המון. ועדיין, אם הפער בשכר שלה גדול מדי מהממוצע, והמעסיק משלם מכיסו (לא מגזר ציבורי או משהו), יש סיכוי שבאיזה שהוא שלב יגידו לה ללכת.

לרוב העובדים יש תחליף, והשוק מלא היום בצעירות מוכשרות, אמביציונריות ורעבות.
צריך לשים לב, שיש קטגוריות שבהן, החלפת עובד דורשת הכשרה ממושכת וכאב ראש למנהל/מעסיק לעומת קטגוריות אחרות. למשל גרפיקאית /ציירת וכו' יותר קל להחליף ממנהלת חשבונות שלהכרות שלה עם העסק יש שווי

בהייטק- יותר פשוט להחליף מפתח, מאשר להחליף בודק תוכנה שמכיר פיקס את המערכת המסועפת.
כשבאים לבקש העלאה אפשר להביא גם את זה בחשבון...

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
למה?
קחי למשל לימודי סיעוד (אחיות) זה במשך 4 שנים לימודים קשים מאד! בסופו דבר לאיזה משכורות יכולות להגיע? אולי ל 12000 שח (בלי לזלזל חלילה, אבל יחסית להשקעה כמו שאת אומרת- זה סכום נמוך?!)
אני מדברת על משכורת בסיס ללא שעות נוספות ומשמרות לילה ושבת. שלא לדבר על עבודה בבתי חולים חרדיים שאז השכר נמוך ממש.
לעומת זאת במחשבים, לימודים של שנתיים + פרוייקט ואת יכולה להגיע למשכורות גבוהות הרבה יותר.
זה בדיוק מה שאמרתי

אם למדתי 5 שנים והשקעתי בכל שנת לימודים כ- 15000 ש"ח וניגשתי למבחנים סופיים וכו'

ואני מרויחה רק 12000 זה ממש לא מחזיר את ההשקעה, לדעתי כמובן

ולכן מחשבים זה חריג

שם ניתן להרוויח משכורות גבוהות בלי כל ההשקעה דנן

mina

משתמש מקצוען

קודם כל, ברוכה הבאה לאשכול....
אני אבהיר כמה דברים. אני טוענת בדיוק כמוך!!! גם לי לא נראה הגיוני גובה המשכורות שמדברים פה. (שימי לב לכל השרשור)

אבל אחרי כל האשכול (וקצת ערערו לי את הביטחון העצמי) ואחרי שעשיתי איזשהו שקלול. זאת היתה התשובה שלי.

אם אני מכירה מישהי שמרוויחה כך? לא!
וגם אם כן, אז זה בודדה יחידת סגולה.
תתפלאי לשמוע אבל אני מוכנה אפילו לרדת מהשכר שאני מקבלת היום לטובת עבודה מעניינת יותר. מאתגרת יותר ועם אפשרויות קידום לעתיד הרחוק.
אבל כמובן לא לרדת יותר מדי.
שכר זה עניין של משא ומתן זה לא הולך שאת דורשת שכר X אלא את מבררת קודם מה רמת השכר הומצעת ואומרת מה הצפי שלך ומגיעים למשהו ביניים
אני לא מתפלאת לשמוע, כל אחת יש לה את סדר העדיפויות שלה. וגם לא כל הבנתי מה התשובה הזו קשורה לתשובה שעניתי לך בקשר לדרישת שכר שאפשר לדרוש.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תגובה מניקית החפצה בעילום שמה:

אני מנהלת משרד כמוזכר כאן בשכר סביר (לא מתקרב ל10 אלף, ממש לא, אבל שכר בהחלט הוגן ועובר את השש). ובאחת הסיטואציות לפני לידה נוצר מצב שהתאשפזתי והבוס שלי לא מספיק העריך את העבודה.
בכל מקרה, הביאו "צעירה אמביציונרית ורעבה" למלא את מקומי. היא באמת הייתה אמביציונרית ורעבה, אבל ההתנהגות שלה הייתה מעוררת השתאות.
בריתה של גיס שלה? הולכת. בתמצווש של התאומה של בתדודה? חופש. הילד חולה? מביאה אותו איתה או לוקחת חופש שבוע מתערבת בכל מה שקורה סביבה, מחווה דעה מיותרת, עושה טעויות על ימין ועל שמאל. הגרוע מכל? מערבת את בעלה בכל עניין. הנ"ל הגיע אחריה לכל מקום וחיווה את דעתו בנעשה במקום העבודה מבחינה רוחנית ואתית.
כמות הטלפונים שקיבלתי במהלך חופשת הלידה הייתה היסטרית לגמרי. חזרתי לבוקה ולמבולקה אבל הבוס שלי מבחינתו למד את הלקח. אין תחליף לעובדת טובה, יעילה, זריזה, שמכירה את השטח ואין צורך ללמד אותה בפעם המאתיים מחדש את סודות העבודה. (וכמעט בכל מקום עבודה הלמידה של מערכת והתנהלות לוקחת כחודשיים לפחות). הוא מוכן לשלם בשביל שעובדת טובה לא תעזוב והעסק יתקתק ויתנהל.

היו פה בעבר המון אשכולות קריאה ל"הגדלת ראש" ולעבודה שהיא מעבר למילוי מכסת שעות מצד העובדות החרדיות, לדעתי הם חיוניים ממש. אני עובדת עדיין באותו מקום עבודה, עובדות באו והלכו, חברות שהתחילו עבודות מפתות פי כמה משלי- עדיין מחפשות תלוש מסודר. הסוד הראשון הוא תפילה לסיעתא דשמיא, אבל הסוד השני, הרלוונטי לא פחות, הוא לויאליות וחיבור למקום העבודה. ראייה מערכתית ונאמנות.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
את מדברת על משרד רו"ח או חברה? או שניהם?

כי אם ככה אני יכולה לגנוז את התוכניות שלי למצוא עבודה אחרת.

משרד רו"ח.
בחברה, ואם היא עובדת ברמה גבוהה של ניהול כספי העסק וניהול המשרד, היא יכולה להגיע ליותר.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
רוב הלקוחות במשרדים שאני עבדתי הכניסו אליהם מנה''ח, כי מיקור החוץ ברוב המקרים לא עבד כמו שצריך.
אם אין מישו מסודר בארגון עצמו שמסדר את החומר ואחראי על השקים וכו', המצב בהנה''ח קטסטרופלי, ועובדת במיקור חוץ לא 'תתאבד' על סדר והתאמות כמו מישהי מבפנים.
ברור ששווה לארגון בינוני לקחת מנה''ח טובה ולשלם לה לפחות 8000 למשרה מלאה

טוב, אולי המשרד שלנו חריג...
המנה"חיות כאן מתאבדות על סדר והתאמות. גם אם הלקוח מביא את הכל באשפתונים מבולגנים יחד עם עטיפות חטיפים של הילדים שלו.

וכל הזמן יש תנועה של לקוחות ביקורת, שהחליטו להעביר גם את ההנה"ח למשרד.

mina

משתמש מקצוען
המנה"חיות כאן מתאבדות על סדר והתאמות. גם אם הלקוח מביא את הכל באשפתונים מבולגנים יחד עם עטיפות חטיפים של הילדים שלו.

אני לא חושבת שהמשרד שלכם חריג.
אני פשוט חושבת שזה עניין שקשור להקף הפעילות בעסק עצמו.
לא נראה לי שעסק שדורש מס' שעות מסויים בחודש (אפילו 25 שעות, יעסיק מנה"ח אצלו לבד)
עסק שיש לו פעילות רבה ולמנהלת יש מה לעשות 6/7/8 שעות ביום במשך 5 ימים בשבוע - שווה לו להעסיק מנה"ח יחידה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עסק שיש לו פעילות רבה ולמנהלת יש מה לעשות 6/7/8 שעות ביום במשך 5 ימים בשבוע - שווה לו להעסיק מנה"ח יחידה

גם כאלו שהעסיקו מנה"חים של 7 שעות ביום, ושל משרות מלאות, העבירו למיקור חוץ.
לא דווקא אלינו, ראיתי את זה בעוד מקומות.
אבל אולי באמת אי אפשר להסיק מסקנות ממקרים בודדים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

לעיתים גם בתוך משרד רו"ח תמצאי את שני הסוגים:
מנה"ח מסודרות ש"מתאבדות" כהגדרתך על התאמות וסדר ובעלות ראיית מאקרו שמאפשרת הכנה טובה למאזן.
ולידן יושבות כאלו שמעבירות לך מאזן מבולגן , כרטיסים לא מנותחים ואפס התאמה לשע"מ.
ולעיתים זו מדיניות משרדית ואחידות בין כל מנהלות החשבונות אבל במקרה כזה אני מאמינה שישנה יד מכוונת באופן שוטף.- ז"א הנהלה טובה למחלקת ההנה"ח.

mina

משתמש מקצוען
גם כאלו שהעסיקו מנה"חים של 7 שעות ביום, ושל משרות מלאות, העבירו למיקור חוץ.
לא דווקא אלינו, ראיתי את זה בעוד מקומות.
אבל אולי באמת אי אפשר להסיק מסקנות ממקרים בודדים
ואז מה, אתם מעסיקים עובדת אחת שהיא מתעסקת רק בעסק אחד??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה