העברה בטעות של הבנק של מיליון ש''ח האם ניתן לתבוע את הבנק?

חלון בלון

משתמש צעיר
הבנק העביר לנו בטעות מיליון ש''ח לעובר ושב והוציא את זה כעבור יומיים, עכשיו אנחנו צריכים להגיש את ההכנסות שלנו לארה''ב, ובשביל זה צריכים הצהרת בנקים שעולה לנו כסף, האם יש מה לעשות? האם באמת צריך בשביל טעות של בנק הצהרת בנקים לארה''ב?

D

Deleted 66182

אורח
תפנו לגוף המפקח על הבנקים ותשאלו, נשמע הזוי

D

Deleted 66182

אורח
פיקוח על הבנקים היא חטיבה בבנק ישראל שתפקידה לפעול כרשות פיקוח הממונה על פעילות הבנקים בישראל.

תפקידיו של הפיקוח על הבנקים הם להבטיח את ניהולם התקין של הבנקים, להגן על עניינם של לקוחות הבנקים ולשמור על יציבותם הפיננסית של הבנקים ויכולתם לעמוד בהתחיבותם למפקידים.

הפיקוח על הבנקים קובע הוראות שונות לכל הבנקים כיצד עליהם לפעול[1], בודק את פעילותם השוטפת בהיבטים הפיננסיים והצרכניים, מבקש מהם דיווחים שוטפים, וכמו כן פונה אליהם בבקשות שונות מעת לעת לתת הסברים על נושאים שונים הקשורים בפעילותם.

בראש חטיבת הפיקוח על הבנקים עומד המפקח על הבנקים.
לקוח הסבור כי בנק נהג עמו שלא כשורה יכול לפנות בתלונה ליחידה לפניות הציבור. היחידה מבררת את התלונה, ומודיעה לפונה ולבנק את תוצאות הבירור. אם נמצא כי התלונה מוצדקת, על הבנק לתקן את המעוות.

חיימנה

משתמש פעיל
לי איזה חברה העבירה בטעות גם סכום כסף מאוד גדול ועכשיו הם מבקשים את זה בחזרה
מה החוק אומר אני חייב להחזיר להם? או שאני יכול להתחכם ולהנות מכסף שלא הזעתי עליו...?
ברור שלא !!!
אבל למה מעניין אותך החוק ולא ההלכה:eek:

ממ"ד

משתמש מקצוען
הפיקוח על הבנקים עובדים מהר ויעיל. שווה לפנות אליהם.
הם גם דואגים שהבנק יעשה את מה שצריך. הבנקים ממש מפחדים מהם.
מנסיון כבר כמה פעמים...

ברור שלא !!!
אבל למה מעניין אותך החוק ולא ההלכה:eek:
דבר ראשון שאלתי רב והוא אמר לי שלכאורה אין בעיה הלכתית (בהתחשב בכמה פרטים ספציפיים ואכמ''ל)
אבל לפי החוק אני לא חייב להחזיר בכלל??? אתה בטוח??? ואם יקחו אותי לבית משפט???

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
דבר ראשון שאלתי רב והוא אמר לי שלכאורה אין בעיה הלכתית (בהתחשב בכמה פרטים ספציפיים ואכמ''ל)
לפי מה שאני יודעת אין להם שום דרך חוקית לחייב אותך להחזיר את הכסף.
מה שכן, צריך מאד להיזהר מחילול השם. סיפורים של אנשים שלא מחזירים את הכסף שהועבר להם בטעות מתפרסמים מאד ובעולם זה נחשב כחוסר יושרה.
זה נשמע קצת מוזר שהרב מאשר לא להחזיר, הרי אבידה מתאמצים להחזיר וכאן זה כסף של בן אדם שיודע בדיוק איפה זה 'נאבד' לו. ויש לו סימנים. מעניין מה התשובה המלאה.

נערך לאחרונה ב:

צחי יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הבנק העביר לנו בטעות מיליון ש''ח לעובר ושב והוציא את זה כעבור יומיים, עכשיו אנחנו צריכים להגיש את ההכנסות שלנו לארה''ב, ובשביל זה צריכים הצהרת בנקים שעולה לנו כסף, האם יש מה לעשות? האם באמת צריך בשביל טעות של בנק הצהרת בנקים לארה''ב?

אוף!:unsure:
למה הטעויות האלה לא קורות אצלי:geek:

לא מאוחר

משתמש מקצוען
מה שכן, צריך להיזהר מחילול השם. כי העברות בטעות קורות יחסית הרבה וכאלה שלא מחזירים זה נדיר. וסיפורים על כאלה שלא מחזירים מתפרסמים מאד. והבן אדם שקיבל בטעות ולא מוכן להחזיר נחשב בעולם כאדם לא ישר.
זה נשמע קצת מוזר שהרב מאשר לא להחזיר, הרי אבידה מתאמצים להחזיר וכאן זה כסף של בן אדם שיודע בדיוק איפה זה 'נאבד' לו. ויש לו סימנים. מעניין מה התשובה המלאה.
אם הסיפור אכן היה כמו שנכתב כאן, שוב רב לא אמר שלא להחזיר.
רק הסיפור כנראה לא היה, ונכתב רק לתפארת המליצה.

חיימנה

משתמש פעיל
א.אכן על פי ההלכה יש מקום להקל אם הבעלים [/בעלי המניות] של הבנק אינו יהודי שלכאורה זה הפקעת הלוואתו בלבד ומותר
ב. אני עניתי על סוף דבריך ששאלת "או שאני יכול להתחכם ולהנות מכסף שלא הזעתי עליו...?" ועל זה כתבתי ברור שלא

א.אכן על פי ההלכה יש מקום להקל אם הבעלים [/בעלי המניות] של הבנק אינו יהודי שלכאורה זה הפקעת הלוואתו בלבד ומותר
ב. אני עניתי על סוף דבריך ששאלת "או שאני יכול להתחכם ולהנות מכסף שלא הזעתי עליו...?" ועל זה כתבתי ברור שלא
לא הבנתי מה ההבדל?
ודרך אגב עכשיו הם עלו על זה ומבקשים את הכסף בחזרה אני חושב שזה יהיה חילול ה' אם אני לא יחזיר
ה' יעזרני לעמוד בניסיון מדובר בסכום בן 6 ספרות

avim10

משתמש מקצוען
מה החוק אומר אני חייב להחזיר להם?

יש בהחלט חוק שמחייב להחזיר ומאפשר לתבוע אותך, מכיר מקרוב סיפור כזה.
זה נקרא בשפה המשפטית "עשיית עושר ולא במשפט".
(נוסח החוק הרלוונטי כאן)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה