הסכם עם שכן שבונה מעלי

שמרלינג

משתמש מקצוען
ניקיון השטח המשותף בסוף כל יום עבודה ובפרט לקראת שבת חשוב מאד ולא שייך לנושא פירגון, רק תנסה לתאר שהזמנת קרובים לשבת ובמשך כל השבת הבגדים מנקים את כל חדר המדרגות מהאבק.
כבר אמרו: לא יעזור כלום , תלוי בבן אדם, גם אם יבטיחו אין זה אומר שיקיימו.

styehoshua

משתמש מקצוען
אם יש לך עסק עם אנשים- קשה להם להפריע, משהו מפריע לך תגיד והכל יהייה בסדר.
אם אין לך עסק עם אנשים לא יעזור לך כלום .

לייקית

משתמש מקצוען
היה לנו בבניין שכן שגר בקומה עליונה, והדירה היתה קטנה וצפופה לו.
הוא עבר בין השכנים לבקש את אישורם לספח לעצמו את הגג ולבנות.
לבעלי היה תנאי אחד ויחיד שעליו הוא לא התפשר וביקש מהשכן שיתחייב לו לעשות ככל יכולתו:
לא להרוס את האוירה הטובה והיפה בין השכנים בבנין. היחסים בין השכנים היו חמים מאד, ופחדנו שהבניה תהרוס. ואכן, השכן התחייב.
לאחר שכל השכנים חתמו לו על סיפוח שטח הגג, הוא הוציא אישורים, ו.... מכר את הדירה במחיר גבוה.
הדייר החדש ניגש במרץ לתהליך הבניה וכשפעם בעלי פלט לו בשקט על התנאי עם המוכר, הוא לא שש במיוחד לחזור על ההבטחה של קודמו...

בסופו של דבר, הבניה עברה ב"ה ללא תקלות מיותרות ואירועים חריגים.

styehoshua

משתמש מקצוען
יה לנו בבניין שכן שגר בקומה עליונה, והדירה היתה קטנה וצפופה לו.
הוא עבר בין השכנים לבקש את אישורם לספח לעצמו את הגג ולבנות.
לבעלי היה תנאי אחד ויחיד שעליו הוא לא התפשר וביקש מהשכן שיתחייב לו לעשות ככל יכולתו:
לא להרוס את האוירה הטובה והיפה בין השכנים בבנין. היחסים בין השכנים היו חמים מאד, ופחדנו שהבניה תהרוס. ואכן, השכן התחייב.
לאחר שכל השכנים חתמו לו על סיפוח שטח הגג, הוא הוציא אישורים, ו.... מכר את הדירה במחיר גבוה.
הדייר החדש ניגש במרץ לתהליך הבניה וכשפעם בעלי פלט לו בשקט על התנאי עם המוכר, הוא לא שש במיוחד לחזור על ההבטחה של קודמו...

זה הדבר הכי יפה לבקש.. הבעיה שבקשה כזו צריך להיות בן אדם כדי להבין וכנראה שלשכן שלכם היה חסר מזה.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קובל מאוד להחתים שהשכן יאפשר גם לך לבנות בעתיד.
גם אם אתה לא מתכנן להרחיב, אופציה ריאלית להרחבה מעלה את מחיר הדירה שלך
כשקנינו את הדירה, וניגשנו לשכנים בתמימות לבקש חתימה על הרחבה, דווקא שכנים שהרחיבו עשו את הכי הרבה בעיות. והשכנה שלא בנתה הייתה היחידה שחתמה בעין טובה ובפרגון מלא.
אגב, שכן אחד שבנה והוסיף שני יחידות להשכרה לא חתם עד עצם היום הזה, כשבררנו את הנושא נאמר לנו ששכן שבנה עצם זה שהוא בנה אין לו זכות חוקית להתנגד לבניה של שכנים. קראו לו מהעירייה והוא קיבל נזיפה.
היה לו תנאים לחתימה: 1) שעות עבודה (-מקובל) 2) הוא יחליט איזה קבלן אני אביא. (-לא מקובל!!!)
3) שנתחיל את הבניה אחרי תאריך שהוא קבע, כי כך זה מסתדר לו עם ענייניו האישיים. (ומה עם שאר השכנים???) 4) שאם הרבנים יחליטו שאסור להעסיק בני דודים, שנתחייב להביא פועלים יהודים. (איזה פועלים הוא הביא?) 5) שלא נחרוג מעבר לקו שהוא בנה.
אגב, הבניה הייתה בחצר שלי ולא מ"מ ברכוש המשותף.
והכל בשם הרב.... - הייתה לו דרשה רצינית בנושא.....
ושכנה נוספת שבנתה בלי אישורים דרשה שאבנה בלי אישורים כדי שאם יגיע פקח לבניה שלי שלא יתפסו אותה. היא קיבלה ממני הודעה נחרצת שאין על מה לדבר, אני מתכוונת לישון בלילה בשקט... ואם אגיש את האישורים בלי החתימה שלה מצבה יהיה גרוע הרבה יותר....
לסיכום: גם הבונים וגם השכנים צריכים להיות בנ"א. ולא לוותר על אופצית בניה לעתיד בחוזה חתום מראש.

אגב, היה על הנושא אשכול שלם באיש את רעהו.

שמרלינג

משתמש מקצוען
כשקנינו את הדירה, וניגשנו לשכנים בתמימות לבקש חתימה על הרחבה, דווקא שכנים שהרחיבו עשו את הכי הרבה בעיות. והשכנה שלא בנתה הייתה היחידה שחתמה בעין טובה ובפרגון מלא.
וואי כמה שהמשפט הז נכון! אני יכולה להעיד גם על הבנין שלנו ששכנים שבנו והרחיבו וחתמנו להם בלי שום בעיה עשו את הכי הרבה בעיות, ואותם השכנים שלא בנו בכלל ולא שהם לא צריכים הם צריכים את ההרחבה ועוד איך רק שאין להם אפשרויות וכו' חתמו בשמחה בלי שום בעיה.כל הכבוד לאותם האנשים!!!

mirih

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
אולי גם מימון לחופשה? הגזמתם! פרגון! פרגון! ושוב פרגון!
התחייבות לשעות היא לא בין 2-4!! ולא דובר על מימון לחופשה - נא לא להגזים!
בוודאי לפרגן! מכל הלב!
אבל לצערי יש אנשים שקופצים על הפרגון והופכים את החיים של השכנים לגהנום!
עם כל הלב הטוב חייבים להתחייב על פעילות הדדית, כי בסופו של דבר זוהי תקופה לא קלה מצד כולם, גם של המשפץ וגם של השכנים.

המון הצלחה!

cherry c

משתמש סופר מקצוען
שעות עבודה בבניה בחוק הם בין 7 בבוקר ל8 בערב!
לא ברור לי המחשבה על עצירת עבודות בין 2 ל4...
עוד יותר לא ברור לי איפה האנשים גרים שיש באמת שכנים שישנים בשעה הזו...

cherry c

משתמש סופר מקצוען
מקובל מאוד להחתים שהשכן יאפשר גם לך לבנות בעתיד.
גם אם אתה לא מתכנן להרחיב, אופציה ריאלית להרחבה מעלה את מחיר הדירה שלך
מחריד הרשעות של אנשים שמרחיבים ולא נותנים לשני להרחיב.
אני לא מבינה את ההגיון שהראש שלהם פועל, עזבו תורה ומצוות.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מחריד הרשעות של אנשים שמרחיבים ולא נותנים לשני להרחיב.
אני לא מבינה את ההגיון שהראש שלהם פועל, עזבו תורה ומצוות.
בכל התנהגות את מוצאת היגיון?
אדם קרוב אצל עצמו. וברגע שהוא משנה תפקיד הוא שכח את כל מה שנאם קודם שהיה במצב ממול.

מה דעתכם על הנוסח הזה שהשכן רוצה שאחתום לו על הבניה הקומת קרקע בתמורה שהוא יחתום לי על הבניה בגג:
אנו הח''מ מאשרים בזאת שאנו נותנים ומקנים בקניין המועיל לא.א ואשתו ר.א
ולכל שאר השכנים מהקומות 1 ו 2 בלבד שיש להם את הזכות בכניסה לבנין בכל קומת העמודים בקומת קרקע ברחוב ............לבנות שם יחידות דיור או דירות נכה והרי אנחנו מקנים להם בקניין המועיל את כל הזכויות שיש לנו בקומת העמודים הנ''ל.
ואני מצהיר ומתחייב בזאת שלא אתנגד גם בעתיד ואם יצטרכו איזה חתימה על הוצאת אישורים לדירות נכה וכדומה אנו מתחייבים לחתום ללא שום דיחוי ואם לא החתום אנו נותנים מעכשו רשות לא.א רשות ויפוי כח לחתום במקומינו על כל תוכנית בניה שיצא ועל כל מסמך שיצטרכו בשביל הבניה בקומת העמודים שבקומת קרקע שברחוב ......... וגם במידה ואמכור את דירתי אתנה את המכירה בהסכמת הקונה להתחיבותי זו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה