הנקה בלבד-עד מתי?

kcbv

משתמש צעיר
D I G I T A L
הילדים שלי ינקו עד שנתיים שנתיים וחצי, דברו וברכו.
את הגרפיקה הם ינקו כשפת אם. רק הפריע להם:
א. היה נח יותר לעבוד ולחברם לצד אחד, ולהשתמש רק בעכבר וכמעט ללא קיצורי מקלדת. לכן שנמאס לם הם דרשו בתוקף צד שני.
ב. מה אני אוכלת, הם דרשו שאשתה ואוכל. ואם זה לא היה מספיק מתוק היה אחד שידע לבקש תוכלי שוקולד ואבא קנה לך בירה.

צפורה לוי

משתמש מקצוען
גם אני הנקתי מלא חודשים רבים, אבל חשוב להוסיף ברזל וויטמין D שממליצים בטיפת חלב.

קשקוש10

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הבן שלי ינק מלא עד גיל שנה וחודשיים, חוץ מנשנושים פה ושם.
ואז הגעתי איתו לבי"ח אחרי שקדח שבוע מחום.
כששאלו אותי מה הוא אוכל אמרתי שהוא רק יונק, אז אחות מאוד מנוסה שם אמרה לי, "אני תמיד אומרת הנקה זה לא אוכל, זה תרופה" (ואכן התברר אח"כ שהיה לו חיידק מסוכן, שבחסדי שמים לא הזיק לו).
תשמחי שאת יכולה, ושיש לך גם חלב וגם רצון. לא הרבה יכולות. בקשר להתפתתחות, עד כמה שזכור לי אחת המעלות של הנקה זה שזה עוזר להתפתחות שרירי הפה, שזה עוזר גם לדיבור.
ובטוח שבגיל גדול הוא אוכל קצת דברים פה ושם, אפילו ממש קצת (במבה את לא מביאה?), כך שהוא מכיר טעמים ומרקמים.
בהצלחה, והרבה כח!!

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י חויד;1655405:
יש לך הרבה תמימות :)
אשריך!

לא עניין של תמימות, אלא שאם גבר נכנס לכאלה מקומות, שייקח אחריות, אנחנו לא צריכות לעשות זאת בשבילו. יש גבול.

ז סימי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הבן שלי ינק וצרח כל היום, ואמרו לי שיש משהי בירושלים בשם פנינה מרגלית שמאבחנת לפי מח אחד, והיא אומרת לך דרך הטלפון בדיוק מה אסור לאכול. לבן שלי זה חולל פלאות!

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י kcbv;1655585:
א. היה נח יותר לעבוד ולחברם לצד אחד, ולהשתמש רק בעכבר וכמעט ללא קיצורי מקלדת. לכן שנמאס לם הם דרשו בתוקף צד שני.
ב. מה אני אוכלת, הם דרשו שאשתה ואוכל. ואם זה לא היה מספיק מתוק היה אחד שידע לבקש תוכלי שוקולד ואבא קנה לך בירה.
חחחחח:D:D:D

תמנונה

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י רוח סערה;1655896:
לא עניין של תמימות, אלא שאם גבר נכנס לכאלה מקומות, שייקח אחריות, אנחנו לא צריכות לעשות זאת בשבילו. יש גבול.

וגם אם הוא רואה,
כאילו שהוא לא בקיא בנושאים אלו מאשתו...

לא יקרה לו כלום, זה מה שבטוח.

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י HGO;1655514:
לגבי הגברת החלב- אין שום קשר בין הכמות בשאיבה לכמות ההנקה. לתינוק תמיד יצא חלב, אין מצב שהתינוק יונק ולא יוצא כלום! (להבדיל ממשאבה שהיא הרבה פחות יעילה)
זה לא נכון שאין שום קשר.
בתקופות אצלי שלא היה לי הרבה, זה היה ניכר בכמות ששאבתי.
וכשהיה לי בשפע הצלחתי לשאוב גם הרבה יותר.
אבל מה שנכון, שבאמת יש יותר חלב ביניקה ממה שמצליחים לשאוב.
ואעפ"כ שאיבה מאוד מגבירה ייצור חלב- מנסיון (ואולי זה קשור בסוג המשאבה)

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אריה;1655422:
אם כבר מדברים על הנושא אז אני צריכה עזרה דחוףף
יש לי תינוקת בת חודשיים וחצי ולא רוצה את ההנקה בוכה מזה ורק בכל ממש מסכימה לאכול, וכשמקבלת בקבוק אין מאושרת ממנה והרבה יותר רגועה, ניסתי לבדוק וראיתי שאכן אין לי המון חלב, אבל אני מגבירה אותו עם כדורים וכו... והיא כבר לא רוצה בוכה כל היום , יש לכן רעיונות ועצות

נראה לי שבאמת פשוט חסר לך חלב, וכשאין שפע היניקה נהיית מאוד קשה לתינוק כי היא אטית ומסורבלת, וברור מדוע הוא מעדיף בקבוק עם זרימה יותר חופשית. ואייעץ לך מניסיוני איך להגביר אותו (לא כדורים, ולא שום מוצרי עזר, הם טיפה מוסיפים, אבל העיקר- בהרגלי ההנקה)
עם חמשת הראשונים שלי הייתי בראש שלא מניקים אותם בהפרש של פחות מ-3 שעות, והיה לי גם סברות בעניין, ואמרתי אותן בגאון בכל הזדמנות.
הכל משמיים, אבל אחרי ששיניתי את הגישה בילדה השישית- ונתתי לה לאכול כל פעם שהיא רק התחילה לבכות (בגבול נורמלי- זה לא השתלט לי על כל היום, וגם למדתי איך לעשות הרבה דברים תוך כדי, כמו למשל להקליד במחשב:p) פתאום קלטתי איזה טעות עשיתי עם הקודמים.
הילדה רגועה, חייכנית ושמנמנה, בלי עין הרע, וסוף סוף, אחרי שחשבתי שאני מקרה אבוד, ואני טיפוס שתמיד חסר לו חלב- גיליתי שלא חסר שום דבר בע"ה.
המלצה שלי- תתני לה לינוק כל פעם שהיא בוכה. תשאבי מדי פעם, זה גם יאפשר לך לתת לה חלב אם בבקבוק, בזרימה מהירה, וגם יגביר לך את הכמות וממילא את הזרימה המהירה יותר ממך.

וכן- ברוב הפעמים התינוק בוכה כי הוא פשוט רעב!!!

mishu

משתמש רשום
נכתב ע"י kcbv;1655585:

פעם נסעתי באוטובוס בין עירוני ובספסל לידי ישבה אמא עם ילדה בת שנתיים וחצי - שלש, עם חצאית, קוקו וסנדלים ופתאום באמצע הדרך היא נשכבה על האמא, הרימה את הרגליים על החלון ו-- ינקה!!!:eek:

HGO

משתמש רשום
נכתב ע"י רוח סערה;1656006:
נראה לי שבאמת פשוט חסר לך חלב, וכשאין שפע היניקה נהיית מאוד קשה לתינוק כי היא אטית ומסורבלת, וברור מדוע הוא מעדיף בקבוק עם זרימה יותר חופשית. ואייעץ לך מניסיוני איך להגביר אותו (לא כדורים, ולא שום מוצרי עזר, הם טיפה מוסיפים, אבל העיקר- בהרגלי ההנקה)
עם חמשת הראשונים שלי הייתי בראש שלא מניקים אותם בהפרש של פחות מ-3 שעות, והיה לי גם סברות בעניין, ואמרתי אותן בגאון בכל הזדמנות.
הכל משמיים, אבל אחרי ששיניתי את הגישה בילדה השישית- ונתתי לה לאכול כל פעם שהיא רק התחילה לבכות (בגבול נורמלי- זה לא השתלט לי על כל היום, וגם למדתי איך לעשות הרבה דברים תוך כדי, כמו למשל להקליד במחשב:p) פתאום קלטתי איזה טעות עשיתי עם הקודמים.
הילדה רגועה, חייכנית ושמנמנה, בלי עין הרע, וסוף סוף, אחרי שחשבתי שאני מקרה אבוד, ואני טיפוס שתמיד חסר לו חלב- גיליתי שלא חסר שום דבר בע"ה.
המלצה שלי- תתני לה לינוק כל פעם שהיא בוכה. תשאבי מדי פעם, זה גם יאפשר לך לתת לה חלב אם בבקבוק, בזרימה מהירה, וגם יגביר לך את הכמות וממילא את הזרימה המהירה יותר ממך.

וכן- ברוב הפעמים התינוק בוכה כי הוא פשוט רעב!!!
מסכימה עם כל מילה!
תינוק לא יונק אם הוא לא רעב- הרעיון הוא, הקשבה לתינוק וביטחון במה שאת נותנת לו

מזל בן הרוש

משתמש צעיר
נכתב ע"י מב;1655314:
יכול להיות שהנקה גורמת לגזים וכאבי בטן יותר ממטרנה?
כי הבייבי שלי סובל נורא מכאבי בטן ועצירויות למשך כמה ימים, והוא מקבל הנקה בלבד,
אה שכחתי להוסיף, הוא בן 4 חודשים, ואוכל כמעט כל שעתיים
זה קשור להנקה? מה לעשות? אני ממש אובדת עצות, הוא צורח שעות ללא הפסקה
הבו עצות דחוף!!!!!!

נכתב ע"י אריה;1655422:
אם כבר מדברים על הנושא אז אני צריכה עזרה דחוףף
יש לי תינוקת בת חודשיים וחצי ולא רוצה את ההנקה בוכה מזה ורק בכל ממש מסכימה לאכול, וכשמקבלת בקבוק אין מאושרת ממנה והרבה יותר רגועה, ניסתי לבדוק וראיתי שאכן אין לי המון חלב, אבל אני מגבירה אותו עם כדורים וכו... והיא כבר לא רוצה בוכה כל היום , יש לכן רעיונות ועצות

לי היה גם מקרה דומה, ילד רביעי (הקודמים ינקו עד גיל 8 חודשים)
אבל הבן האחרון פשוט לא היה רגוע, היה בוכה כל הזמן, היה יונק מלא,
הוספתי לו מטרנה וגם לא הפסיק, ניסיתי להחליף סוגי מטרנות.
עד שקלטנו שהבעיה בעצם בהנקה.
וכן כשהורדתי את ההנקה לגמרי, הילד התגלה כילד נפלא, אוכל ויושן עם הפסקות ארוכות כראוי וגם התחיל לישון לילה רגוע (בגיל חודשיים)

אני ניסיתי להפחית דברים בתזונה שלי ולא עזר.
וכן, לי יותר חשוב ילד רגוע ושלו מהנקה.
ואם זה מה שמפריע לו, לא נורא.
תני לו בקבוק כי זה מה שטוב לו ובילד הבא בעז"ה יהיה יותר קל.
הדבר שחשוב פה זה הילד. ואם זה מה שטוב לו - הוא קודם.

נכתב ע"י סטודיו EG;1655511:
הרבה קפצו על האשכול ועכשיו גם אני:)

יש מציאות כזאת שיש הרבה חלב אבל הוא פשוט לא משביע??:confused:

כן. יש מציאות כזו, לאחותי.
בכל ילדיה, הילד היה יונק ואפילו נראה שבע. אך בפועל לא עלה במשקל.
כך שגם הרבה חלב לא מחייב שובע ורוגע של ילד.

HGO

משתמש רשום
נכתב ע"י רוח סערה;1655955:
זה לא נכון שאין שום קשר.
בתקופות אצלי שלא היה לי הרבה, זה היה ניכר בכמות ששאבתי.
וכשהיה לי בשפע הצלחתי לשאוב גם הרבה יותר.
אבל מה שנכון, שבאמת יש יותר חלב ביניקה ממה שמצליחים לשאוב.
ואעפ"כ שאיבה מאוד מגבירה ייצור חלב- מנסיון (ואולי זה קשור בסוג המשאבה)

צודקת. התכוונתי שאם לא יוצא כלום בשאיבה זה לא אומר שלא יוצא כלום בהנקה
לגבי הגברת הכמות בשאיבה, הכלל הוא פשוט- ככל שיש יותר ביקוש יש יותר היצע (הגוף מתרגם גם את השאיבה
כביקוש)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה