עזרה באקסל הנעלת תאים מותנה, היש דבר כזה?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני רוצה שלא יוכלו להזין נתונים בטבלא כל שהוא, לפני שהוא ממלא הפרטים שלי בטבלא צדדית.
האם יש אפשרות כזו?
(האפשרות ב'אימות נתונים' אינו זמין לכך, כי אני משתמש עם זה להודעה קופצת בהזנת נתונים בתא עצמה).

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אני רוצה שלא יוכלו להזין נתונים בטבלא כל שהוא, לפני שהוא ממלא הפרטים שלי בטבלא צדדית.
האם יש אפשרות כזו?
(האפשרות ב'אימות נתונים' אינו זמין לכך, כי אני משתמש עם זה להודעה קופצת בהזנת נתונים בתא עצמה).
לכאורה אין סתירה, כשאתה מגדיר אימות נתונים, תוכן ההודעה לא חייב להיות קשור למגבלה, אז אם אתה משתמש רק בהודעה, עדיין תוכל להגדיר תנאים כאוות נפשך לאימות

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לכאורה אין סתירה, כשאתה מגדיר אימות נתונים, תוכן ההודעה לא חייב להיות קשור למגבלה, אז אם אתה משתמש רק בהודעה, עדיין תוכל להגדיר תנאים כאוות נפשך לאימות
ההודעה קופץ כאשר לא מתקיים התנאי ב'קריטריונים לאימות'. ואז אני לא יכול להוסף עוד משהו.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
יש שתי הודעות אחת כאשר בוחרים את התא, ואחת כאשר לא מתקיים התנאי
נכון, אבל להגביל אתה יכול רק בתנאי שאתה מכניס ב'קריטריונים לאימות', ואם שם הכנסתי תנאי מתי יקפוץ לי הודעה מסויימת, אני לא יכול להשתמש עוד פעם להגביל להכניס נתון כל שהוא בתנאי אחר.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מישהו יכול לעזור?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אולי בכל זאת?

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
רק אוכל לומר לך שהתעקשותך במקומה, היות ומישהו מבאי הבית הגדול הזה, אמר לי פעם שיש אפשרות לעשות זאת.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
רק אוכל לומר לך שהתעקשותך במקומה, היות ומישהו מבאי הבית הגדול הזה, אמר לי פעם שיש אפשרות לעשות זאת.
ברור, אין שום ספק שאפשר, אני לא יודע אם יש משהו שאי אפשר לעשות באקסל....
זו תוכנה אדירה עוצמתי וכמעט כל יכול....
רק צריך להיות בקי בכל רזי הנוסחאות. וביותר כאשר יש למישהו יד ושם בקודי VBA זה פשוט 'אדיר'...

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
האם יש אפשרות כזו?
תשמע, איך לעשות בדיוק, אני לא יודע, כי אני לא מבין במאקרו. (עדיין...)
אבל כן יש לי כיוון: דבר ראשון אתה יוצר תא עם הנוסחה: COUNTBLANK עם IF או ISBLANK עם AND
שבמידה וכל מה שאתה רוצה יהיה מלא יופיע TRUE ואם לא יופיע FALSE
ואז אתה יוצר מאקרו אם תנאי לאותו תא שאם יש TRUE הוא פותח את הנעילה ואם יש FALSE הוא נועל
ואתה מגדיר שהוא יופעל עם כל שינוי בגיליון
בהצלחה!

xl3391

משתמש מקצוען
אפשר במאקרו. אבל ייתכן שאפשר גם להוסיף לתוך האימות תלוי על מה האימות שלך.
קובץ דוגמא יכול לעזור.

עמיק

משתמש פעיל
תבדוק את הקובץ
נא לקרוא את ההוראות

קבצים מצורפים

• הגנת טבלה1.zip
    KB 17.2 · צפיות: 13

xl3391

משתמש מקצוען
אם חייב להיות דווקא שם מסוים, אז למה לא להכניס מראש את השם, לנעול את התא ולהגן על הגיליון. ללא קוד?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה