דיון הנספח לאתגר הדו השבועי - המפגש

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ברוכים הבאים לנספח של המפגש - האתגר ה'דוּּ-שבוּּ' (מי שהבין את משחק המילים הנוראי - שיקום).
זה הנספח.
בזמן שכולם מדברים על סיפוח, אנחנו קמים ועושים מעשה ומספחים את הנספח.
זה לא סתם נספח. זה הנספח, בה"א הידיעה ובסמ"ך הסמיכה.
אחד הנספחים אם לא הַ. בעצם כן הַ.
(חידה: כמה ה"א הידיעה יש בכותרת?)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אתה בטוח שלא כתבת את גבול אדום?

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
וואו איזה אתגר ...
יהיה מעניין בטוח....

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
ישנם שבעה כרכים. טרי-לוגיה זה בשלשה.
@yonatanr יפה מאד!
לזכרוני, את הכוס הופכים לצפרדע.
ומתי ארתור הפך לנשיא? הוא יותר בקטע של שטקרים.
חוצמזה, תמיד חשבתי שזכריה סמית' הוא יהודי. הרסת לי.
@יאן, הקטע 10!
@שיילה - אתה אחד הטובים!
@המלמד מבני ברק - ביקשת יפה אז תקבל.
הקטע הזה לדעתי עולה בכמה רמות על הקודמים. הוא זורם.
כמה הערות:
קדימה, אין לי הרבה זמן' הוא מתרעם, 'קראי את פסוק ז'.
למה האבא בוחר מה ללמוד? - לילדה יש מבחן, לא?
אין ספק שהבת המלומדת הייתה משמיעה משפט כמו 'מדן נשמע נחרת סוסיו' אלא שגם בכיבוד אב מלומדת הייתה, היא קמה בשקט ממקומה, מותירה את אביה לנמנם מעט על ספר הנביא.
כאן זה הופך להיות כתיבה קצת מליצית מאונפפת משנות הX - מלומדת היתה. זה סגנון כתיבה יפה, עגנוני. אבל צורם קצת כשהוא מתערבב עם אחרים.
"מי זה האיש הלזה? לא ביקשתי לשוחח עם אף אחד, השיבי אותי לביתי, רגע! אדוני המלך קראת לי?"....
לא יודע האם זה מכוון, אבל דווקא אהבתי שבקטע הזה הוא מדבר בשפת התנ"ך - הלזה, השיבי.
הערה לא ספרותית: לי אישית לא הרגיש בנח שנגעת בשאול המלך ובפרט בנושא מורכב וקשה להבנה. אל לנו לשכוח שעל שאול המלך נאמר 'בן שנה שאול במלכו' וידועים דברי חז"ל.

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה רבה לך @דיונון, גם אני הרגשתי בכתיבה שהיא זורמת לי, לגבי הערותיך- כתמיד הם מחכימות ומלמדות אותי אחת לאחת, תרשה לי לענות עליהם.
למה האבא בוחר מה ללמוד? - לילדה יש מבחן, לא? צודק, אך מנסיוני כאבא, אני יודע את החומר שבתי בת התשע לומדת.
כאן זה הופך להיות כתיבה קצת מליצית מאונפפת משנות הX - מלומדת היתה. זה סגנון כתיבה יפה, עגנוני. אבל צורם קצת כשהוא מתערבב עם אחרים. היה כאן משחק מילים של המילה מלומדת הייתה, גם המלומדת, הייתה, וגם מלומדת הייתה, התלבטתי איזה ניסוח יתאים כאן וזה מה שיצא בסוף, גם אני לא נהניתי מהניסוח הכבד שיצא, אבל לא רציתי לוותר על משחק המלים הזה וגם לא מצאתי משהו אחר.
לא יודע האם זה מכוון, אבל דווקא אהבתי שבקטע הזה הוא מדבר בשפת התנ"ך - הלזה, השיבי מכוון, מכוון אל דאגה...
הערה לא ספרותית: לי אישית לא הרגיש בנח שנגעת בשאול המלך ובפרט בנושא מורכב וקשה להבנה. אל לנו לשכוח שעל שאול המלך נאמר 'בן שנה שאול במלכו' וידועים דברי חז"ל. היה לי הרגשה שמישהו יכתוב על זה ולכן שים לב שהקטע של בעלת האוב מאוד קטן, אין לך מושג איזה גדול הוא היה בתחילה וכלל חילופי דברים בין שאול לשמואל בנימה עכשווית ופורימית ובהוראת הרב המכשיר שלי (שזה אני כמובן) נגנזו קטעים אלו.
@דיונון, תודה על הערותיך

נערך לאחרונה ב:

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
ישנם שבעה כרכים. טרי-לוגיה זה בשלשה.
הארי פוטר זה לא טרילוגיה מכיוון שהוא רק שני סדרות הסדרה של הספרים וכרגע גם הסדרה של חיות הפלא...
הוא כן אוחז איפשהו בחלק הנוסף בילד המקולל כשלא ברור לאן זה הולך...
ואם כן כשהוא פתח פה עוד סדרה צדדית על אותו רעיון ועיקרון אז זה בהחלט טרילוגיה..
ובא לא נריב העיקרון מובן...

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רעיון האתגר מאד מצא חן בעיני, וחשבתי שאפשר לכתוב הרבה דברים מעניינים על הבסיס של מפגש.
אבל כשרציתי להתיישב באופן מעשי לא הצלחתי להינעל מספיק על רעיון מסוים, איכשהו פגשתי את הגיבורים שלי וזרמתי איתם.
אשמח לשמוע ביקורות על הקטע למרות שהוא קצת קצר מדי.

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה @פירי קטע כתוב נפלא, רק מאוד מעניין מי נתן למטאטאים\כפות האשפה את שמותיהם הנחמדים...

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@הדוויג
שיפוט ללא נימוק כגוף בלי נשמה..
גם אני תמהתי על השיפוט הצמחוני, אבל ככה זה כשהראש תפוס בקורונה וערב פסח. אין לאנשים ראש.
אולי @הדוויג ידידנו עצמו בבידוד השם ירחם, ואין לן מצברוח להאריך בכתיבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה