המשך סקירת שיפוץ ב-140 - פרק 3 - מטבח מושלם ב-30,100

תמי רוטנברג

לכל אחת עיצוב מושלם משלה
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בס"ד

תודה לכל המגיבות,
והנה מגיע פרק 3.

למי שרוצה לקרוא בעיצוב נח יותר של השורות,
בקישור פה -

איך הוצאנו מטבח מושלם ב-30,100 ₪ ?
את המטבח, כמו את כל הדירה, היה צריך לתכנן חכם ומינימלי, שיצא איכותי, יפהפה, ושלא יחרוג מהתקציב הקטן.
התוצאה - מטבח ב-20 אלף, פלוס שיש ב-5.1 אלף = 30.1 אלף.

אז דבר ראשון, יש כאן תוכנית של המטבח, ופריסות.
תמונה מהמטבח אין עדיין, מכיוון שהוא שעדיין אינו גמור.

תכנית מטבח למאמר 3.png

אז איך לעשות את זה ?

הפעם ארשום את הטיפים שיישמנו, כרשימת טיפים -
הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לממש את החלום במלואו, בלי לוותר על איכות ובמינימום הוצאה .
1. תכנון – תכנון נכון של מטבח יכול לחסוך כמה עשרות אלפי שקלים. ולא פחות חשוב – יתן לכם תמורה מצוינת לכסף שתשקיעו, ובהתאמה מוחלטת לצרכים ולאורח החיים שלכם.
2. במטבח החלק היקר ביותר הוא הפרזול (מסילות של המגירות וצירי דלתות ) לכן חבל על כל מגירה מיותרת, במקום לעשות 2 מגירות רוחב 45 ס"מ, אפשר אחת ארוכה של 90 ס"מ.
החלוקה המקובלת היא - 2 מגירות גדולות למטה (31 ס"מ כל אחת) ואחת למעלה של 15 ס"מ לסכו"ם (כמה סכו"ם כבר יש לנו).
מכיוון שחשוב להמשיך את כל המגירות בקווים מקבילים, בחלוקה זו יוצא בסופו של דבר לכל אורך המטבח הרבה מגירות קטנות ומאוד לא שימושיות. לכן העדיפו חלוקה שווה (26,26,26,) ומגירת סכו"ם – אפשר לעשות כמגירה פנימית, שעלותה תהיה זולה יותר, והתוצאה גם אסתטית ויפה, וגם הרבה יותר פרקטי.
3. כמובן שמדפים רגילים זולים הרבה יותר ממגירות, אבל הם הרבה פחות שימושיים, בכדי להגיע אל הדברים המאוחסנים בפנים צריך לפנות את החיצוניים, אבל אם זה מה שעומד ביניכם ובין מטבח חדש – אז צמצמו את מספר המגירות והמירו לארונות.
4. דלתות - העדיפו את הדלתות המוכרות, אמנם קלאפות מאד נוחות ומאפשרות עבודה רצופה במטבח ללא צורך לסגור את הקלאפה, אבל יחד עם זאת הם מאד מיקרות. לכן, כדי לקבל מטבח איכותי במחיר חסכוני – כדאי לוותר על הקלאפות. אגב, שימו לב שרוחב הדלת לא יעבור את ה45 ס"מ שלא תצטרכו להתרחק מהשיש ע"מ לפתוח את הדלת. ועוד יותר גרוע – אם תשכחו להתרחק....
5. מטבח ללא פינות – פינה זה שטח שעולה הרבה יותר, והשימוש בו נמוך עוד יותר. פינות המטבח הם סיוט של כל עקרת בית , לא נח להשתמש בשטח לעבודה, ומאד קשה להגיע לסוף הפינה ע"מ לנקות.
שטח האחסון - מתקני הקרסולה מאוד לא נוחים , קשה לאכסן בהם כמות של דברים, וכמובן שלא לנצל את השטח, ואם נפל לכם משהו מהקרסולה -☹. המתקנים החדישים שפותרים את בעיית הפינה יקרים מאד !!
שיש – על שיש פינתי תשלמו יותר, עקב שיטת החישוב, שסופרת את השיש פעמיים.
גם במקרה בו אין אפשרות לתכנן בלי פינה, עדיין משתלם יותר לעשות מגירות ישרות עד הפינה – תרוויחו מכל הבחינות, הרבה יותר שטח אחסון נח, (מגירות בגודל מלא משני הצדדים יתנו שטח אחסון טוב יותר מאשר מגירות מקוצצות וארון/קרוסלה פינתי) וגם הרבה יותר זול.
6. אל תוותרו על איכות הפרזול , בחרו בחברה אמינה והקפידו לבדוק את המשקלים של כל מגירה , (כיום מגירות מסוגלות לסחוב 70 קילו בלי שנרגיש בכלל ). החברות המומלצות בארץ הן GRASS (צרפתי) ו- BLUM (גרמני) אבל גם בחברות הללו יש דגמים פשוטים ולא מספיק חזקים, ולכן צריך לשים לב גם לסדרה, וליכולת הנשיאה.
7. חיפוי המטבח – לאלו מכם שאוהבים את הסגנון המודרני , הרווחתם לכו על פורמייקה איכותית – שזה החיפוי הכי זול. לאלו מבינכם שאוהבים את הסגנון הכפרי - המטבח מתייקר קצת בגלל עבודות העץ בדלת והצבע בתנור .
8. העדיפו נגר מקצועי במקום חנות , לנגר אין אולם תצוגה , מעצבות ת מוכרים – לכן בדר"כ הוא יכול להגיע למחירים טובים יותר .
9. כדאי לתכנן באופן עצמאי, ואם תעדיפו ייעוץ מקצועי – שכרו מעצבת חיצונית, בחנויות המטבחים ישבו אתכם מעצבות מטעם החנות, והרבה אנשים מרגישים שהם חוסכים בדרך זו את העלות של מעצבת חיצונית.
אבל צריך לקחת בחשבון - הן מקדישות למטבח המתוכנן לא יותר מכמה שעות, במקרה הטוב. לכן גם אם הן מאוד מקצועיות, התוצר מוגבל בגלל הזמן. מעצבת חיצונית אמנם עולה כסף, אבל זה עלות שעות עבודה שהיא עובדת בשבילכם (זה יכול להגיע לחודש עבודה סה"כ), שבהן היא מתכננת את המטבח המיטבי עבורכם, מעצבת אותו, ומשיגה עבורכם את המוצר הטוב ביותר שתוכלו להשיג בתקציב שלכם.
בנוסף - את התוכנית שהן מכינות, ברוב חברות המטבחים, לא יתנו לכם לקחת.
ואם בכל זאת בחרתם שלא לשכור מעצבת, כדאי לכם לפנות למישהי טובה, לייעוץ בלבד, שתתן חוות דעת על ההצעות שקיבלתם, ולשלם לפי שעה.
10. לפני שמתחילים תכנון – כדאי שתדעו בדיוק אלו מוצרי חשמל יהיו לכם. זה יחסוך הרבה כאב ראש, והוצאות על תיקונים והתאמות.

נערך לאחרונה ב:

cherry c

משתמש סופר מקצוען
את כותבת הרבה דברים יפים, אבל הם לא נכונים לכולם.
כל אחד והצרכים שלו והדרישות שלו.
אבל אין ספק שזה עוזר מאוד לשמוע עוד רעיונות.

התוצאה - מטבח ב-20 אלף, פלוס שיש ב-5.1 אלף = 30.1 אלף.
משהו לא מסתדר בחשבון.

שטח האחסון - מתקני הקרסולה מאוד לא נוחים , קשה לאכסן בהם כמות של דברים, וכמובן שלא לנצל את השטח, ואם נפל לכם משהו מהקרסולה -☹.
למרות שכל העולם נגד, עשיתי בהמלצת אחותי וגיסתי. שיש להם מעל 10 שנים ומאוד מרוצות.
מכיל לי את כל הסירים בקלות, בלי תמרונים.
בצדדים מעמידים בקבוקי יין וקולה.
אחותי אומרת שכמות סירים שהיא הכניסה בקרוסלה, לא נכנסים לה ב3 מגירות בדירה החדשה שלה.

ואם כבר לוותר על קרוסלה אז לטובת מדפים מדורגים.
שימו לב שרוחב הדלת לא יעבור את ה45 ס"מ
לדעתי זה מדי גדול.
עומק ארון 32, עומק שיש 60-63, אז לא יותר מ35, אם לא רוצים לחטוף מכות, או להשתגע בעבודה.

במקום לעשות 2 מגירות רוחב 45 ס"מ, אפשר אחת ארוכה של 90 ס"מ.
מגירה קטנה מדי זה בזבוז מושלם, (פחות מ60)
אבל גדולה מדי, זה מתכון לבלגן ולחוסר הנאה במטבח.
אף אחת לא רוצה מטבח שבו הסירים והקופסאות פלסטיק, או השימורים והכלי זכוכית ביחד.

מטבח ללא פינות
זה נכון מאוד.
מצד שני יש לי גיסה שלא גומרת להתרגז שעשתה מטבח ללא פינות, כי לדעתה זה לא חמים.
אבל זה כבר ענין של טעם אישי.

gityl

משתמש רשום
ומגירת סכו"ם – אפשר לעשות כמגירה פנימית, שעלותה תהיה זולה יותר, והתוצאה גם אסתטית ויפה, וגם הרבה יותר פרקטי.
לא מסכימה עם זה. מגירות סכו"ם הן שימושיות ביותר, הלוואי היו לי עוד: סכו"ם ח"פ, צלחות ח"פ, שקיות ניילון, אשפתונים, ניירות כסף, נייר מגבת, ניילון ח"פ, ניילון נצמד, חבילת טישו, סינרים, כפפות ח"פ, כפפות לסירים, ועוד כהנה וכהנה.
וגם המגירות הגבוהות, לא הייתי מורידה מהן 4 ס"מ. דווקא לדברים הגדולים זה ממש קריטי לפעמים.

styehoshua

משתמש מקצוען
לא מסכימה עם זה. מגירות סכו"ם הן שימושיות ביותר, הלוואי היו לי עוד: סכו"ם ח"פ, צלחות ח"פ, שקיות ניילון, אשפתונים, ניירות כסף, נייר מגבת, ניילון ח"פ, ניילון נצמד, חבילת טישו, סינרים, כפפות ח"פ, כפפות לסירים, ועוד כהנה וכהנה.
וגם המגירות הגבוהות, לא הייתי מורידה מהן 4 ס"מ. דווקא לדברים הגדולים זה ממש קריטי לפעמים.
גם אני חושבת כך.
סכום הוא בשימוש כל הזמן וממש ממש מסרבל אם זה פנימי.

תמי רוטנברג

לכל אחת עיצוב מושלם משלה
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא רואה הגיון לעשות את כל המגירות התחתונות גבוהות רק בשביל 2-3 סירים גדולים , ממליצה לך למדוד את הסירים שלך ותגידי לי אם הם עברו את ה24 ס"מ (אלא אם כן הם גודל תעשייתי של 14,18 ליטר )

תמי רוטנברג

לכל אחת עיצוב מושלם משלה
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני חושבת כך.
סכום הוא בשימוש כל הזמן וממש ממש מסרבל אם זה פנימי.
אם המגירה הפנימית היא השימושית ביותר אצלך את יכולה ע"י קפיץ פשוט מאד לחבר אותה לדופן כך שכשאת פותחת את המגירה החיצונית היא ישר תפתח לך את הפנימית , וכאשר את צריכה את המגירה התחתונה בקלות את משחררת את הקפיץ .

תמי רוטנברג

לכל אחת עיצוב מושלם משלה
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
[
מגירה קטנה מדי זה בזבוז מושלם, (פחות מ60)
אבל גדולה מדי, זה מתכון לבלגן ולחוסר הנאה במטבח.
אף אחת לא רוצה מטבח שבו הסירים והקופסאות פלסטיק, או השימורים והכלי זכוכית ביחד.
קים היום מגוון ממש רחב של אביזרים לסידור המגירה , כך שיכול להיות לך מגירה גדולה מסודרת להפליא ( בנוסף שימי לב פה שדגש המאמר הוא איך לחסוך בעלות המטבח ) .

תמי רוטנברג

לכל אחת עיצוב מושלם משלה
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

gityl

משתמש רשום
ממליצה לך למדוד את הסירים שלך ותגידי לי אם הם עברו את ה24 ס"מ
כמובן שמדובר על ערימת סירים אחד בתוך השני, לא רואה הגיון להכניס סירים זה לצד זה. כנ"ל קופסאות פלסטיק, או תבניות ח"פ, חבל להקטין את הערימה וגם להפסיד מגירת סכו"ם שימושית ביותר. בנוסף יש כלים שהגובה חשוב להם עצמם - לדוגמה טוסטר בעמידה או מעבד מזון.
אני אמנם לא אדריכלית, אבל מנסיון של שנה במטבח חדש אני יכולה לומר שהחלוקה של 15-30-30 היא שימושית ביותר, כפי שפרטתי.

תמי רוטנברג

לכל אחת עיצוב מושלם משלה
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז כמו שהבטחתי, הנה תמונה:
אין עדיין כיסאות, וגם תאורה, אבל כבר אפשר לראות במה מדובר.

קבצים מצורפים

• IMG-20200224-WA0003.jpg
    IMG-20200224-WA0003.jpg
    KB 86.9 · צפיות: 924

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
@תמי אדריכלות
כל הכבוד על עמידה ביעד!
השפע שיש היום כ"כ מסנוור, שטוב לראות מידי פעם שאפשר להגיע לתוצאות טובות גם בתקציב מהודק.

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מטבח מהמם ממש!!!!
אצלי יש מגירות ברוחב של מטר, הכל מסודר ומאורגן. סירים אחד בתוך השני,המכסים במגירה הפנימית, פלסטיקים לפי גדלים וכו'

לסכו'ם עשינו חיצוני והאמצעי הוא הפנימי של המגירה התחתונה שהדופן שלה גבוה

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
גישה מעולה ופרקטית!
ואחרי שרואים את התמונה אז בכלל, נשארים עם פה פעור!

אילה זייברט

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על הפרויקט נותן מבט טוב על מטבח במחיר שפוי שהוא גם נח בסוף הדרך
בקשר לגודל דלת עליונה יש לי תגלית כמו בכל בית עם ילדים הדלתות במטבח היו נשארות פתוחות מחכות לאמא שתסגור
עד שעשיתי מטבח חדש וגודל הדלתות 60 ס"מ מעכשיו הדלתות תמיד סגורות פשוט אי אפשר ללכת אם לא סוגרים אותן
גודל הדלתות היה רק לשם העיצוב אבל להפתעתי הןא הביא ברכה לתשומת ליבכן

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא רואה הגיון לעשות את כל המגירות התחתונות גבוהות רק בשביל 2-3 סירים גדולים , ממליצה לך למדוד את הסירים שלך ותגידי לי אם הם עברו את ה24 ס"מ (אלא אם כן הם גודל תעשייתי של 14,18 ליטר )
מגירת לגראבוקס של בלום תופסת תכלס כ5.5 ס"מ מתחתית החזית (כולל עובי הקנט התחתון של גוף הארון)
מגירת אנטארו סביב ה4 ס"מ.
חוץ מזה שהדרך לנצל מקום זה לשים סירים מעל מחבתות וקצת אחד בתוך השני, כך שבוודאות יש צורך במגירות עמוקות יותר.
כשאני עושה חלוקה שווה ל3, חלק מהמגירות הם מגירה בגובה כפול (סביב ה50+ ס"מ) + מגירה פנימית למכסים מחבתות ותחתיות.

הפעלות בכיף

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
@תמי רוטנברג
אני רואה שעשית כיורים בקצה משטח העבודה
לא עדיף לשים באמצע?
ולמה הכיריים הכי רחוקים מהכיורים, הרי כשמבשלים כל הזמן צריך לשטוף ידיים
בכוונה? או שלא היה מקום אחר לשים אותם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה