המרת דרגה מהעולם הישן לאופק חדש

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
יש לך לתת לי מידע בעניין?
איפה עושים וכו' (איפה הכי קל..)
מה שיותר קשה לי בינתיים זה למצוא מורה מנחה..
את עובדת עכשיו, נכון?
אז המנהל חייב למצוא לך מורה מנחה.
חשוב שתירשמי בהקדם לסדנת סטאז'. יש סדנה כזאת בכל מכללה להוראה, חפשי אחת כזאת שעוד לא התחילה... הם אמורים להדריך אותך בשלבים הבאים

Asher1994

משתמש חדש
יש לי שאלה מאוד פשוטה אבל קריטית.
בהמשך למה שנכתב בתחילת השרשור אשמח
להבהרה.

אני מחנך כיתה ו' ורכז בטחון במוסד מוכר רשמי 100% משרה שנת וותק רביעית בעולם הישן.
מקבל כרגע בתלוש כ-2200₪ תוספת לשכר מינימום.
סיימתי תעודת הוראה וכרגע באמצע לימודי תואר ראשון שיסתיימו באמצע שנה"ל התשפ"ב.

בהנחה שאצליח השנה להגיע למקסימום גמולים האפשרי,
האם עדיף לי להכנס לאופק בשנה הבאה לפני שאסיים את התואר הראשון או שעדיף להכנס עוד שנתיים אחרי סיום התואר?
בהקשר למה שנאמר אודות שיעור ההמרה המשמעותי יותר עבור לא-אקדמאים.

אודה מאוד לתשובה ברורה בעניין

שמחת החיים

משתמש פעיל
אמרו לי שבשנת ההתמחות אי אפשר לבצע המרה אלא רק בסיום ההתמחות
זה נכון?
תודה מראש

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אמרו לי שבשנת ההתמחות אי אפשר לבצע המרה אלא רק בסיום ההתמחות
זה נכון?
תודה מראש
לא שמעתי על זה מעולם, ולהפך- מכירה מישהו שנכנס לאופק בהתמחות (והכירו לו בוותק קודם) ועשו לו המרה באותה שנה. שווה לבקש ממשה"ח מקור. לפעמים כשמבקשים הם מגלים שבעצם אין להם כזה...

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
רציתי לשאול גם גננות במוכר שאינו רשמי גם באופק חדש?

פרח בגני

משתמש חדש
אני הצטרפתי השנה לאופק חדש היו לי 11 שנות ותק ותואר ראשון וכן 16 גמולים, דורגתי בדרגה 1 האם זה סביר?

פרח בגני

משתמש חדש
החשבת אומרת שהיא עשתה המרה היא שלחה לי את הסימולציה ושם מעודכן לפי ותק 1 בעוד לי יש ותק של 11 אך היא מתעקשת שהכל תקין.

רבקה אדלר

משתמש חדש
בקשר לשרשור שקראתי פה אני גננת בחינוך מיוחד כרגע עם מוסמך בכיר ומסיימת בשנה זו ללמוד לב.א. בעיקרון במשרד החינוך יש לי וותק של 5 שנים אבל בעמותה שאני עובדת כרגע משלימים לפי ותק מוסדי-רק שנה אחת ויש לי 16 גמולים
בשנה הבאה אנחנו עוברים לאופק ואשמח שמישהי תעזור לי לחשב כמה אני אמורה לקבל? כי במחשבון שיש אין שורה לחנ"מ. אשמח גם שמישהי תסביר לי איך עושים כפל תואר? ואם יש לי מה לעשות עוד גמולים? וגם מתי כדאי לי לסיים את התואר, השנה או שנה הבאה ולקבל מענק שעות?
תודה רבה מראש

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אשמח שמישהי תעזור לי לחשב כמה אני אמורה לקבל? כי במחשבון שיש אין שורה לחנ"מ.
המחשבון ממילא ישן מדי ולא רלוונטי.
איך מחשבים? נכנסים לסימולטור של משרד החינוך, ובודקים את המשכורת על פי הנתונים שלך בלשונית של עולם ישן.
את הסכום שיוצא מכפילים במקדם ההמרה שלך (שאותו כן אפשר לקחת מהמחשבון) ומוסיפים את מה שיצא לסכום המשכורת שמגיע לך כרגע (לא בהכרח מה שמשלמים, אלא מה שמגיע על פי הנתונים הקיימים במשרד).
אח"כ עוברים ללשונית של אופק חדש, ובודקים באיזו דרגה הסכום הכי קרוב לסכום שיצא לך.
איך עושים כפל תואר?
זה מגיע אוטומטית ברגע שיש תואר+תעודת הוראה.
ואם יש לי מה לעשות עוד גמולים?
לא. יש לך כבר את המקסימום האפשרי בעולם הישן.
השנה או שנה הבאה ולקבל מענק שעות?
את לא יכולה לקבל מענק שעות בשנה הבאה, כי אין מענק שעות באופק...
לגבי השאלה האם לסגור את התואר לפני הכניסה לאופק או אחריו- היו פה אשכולות בנושא, שווה לעשות חיפוש.

רבקה אדלר

משתמש חדש
תודה על התגובה המהירה, עוד שאלה קטנה...
מה המקדם המרה שלי?מנהלת גן(גננת)בחנ"מ?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים

זיסונת

משתמש מקצוען
אני שוקלת לעבור מעבודה בבי"ס עולם ישן לבי"ס עם אופק חדש.
כשאני מחשבת בסימולטור יוצא שבאופק חדש משכורת נמוכה ב1,000 הגיוני?
חישבתי באופק: 18 שעות שיוצאות 25 שעות. לעומת משרה מלאה בעולם ישן שהיא 24 שעות.

@טילון אני רואה שאת המומחית כאן. תוכלי להסביר לי?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אני שוקלת לעבור מעבודה בבי"ס עולם ישן לבי"ס עם אופק חדש.
כשאני מחשבת בסימולטור יוצא שבאופק חדש משכורת נמוכה ב1,000 הגיוני?
חישבתי באופק: 18 שעות שיוצאות 25 שעות. לעומת משרה מלאה בעולם ישן שהיא 24 שעות.

@טילון אני רואה שאת המומחית כאן. תוכלי להסביר לי?
אכן. השכר לשעה באופק נמוך יותר מבעולם הישן. העליה במשכורת לעומת העולם הישן נובעת מהעליה המשמעותית במספר שעות העבודה על כל שעה פרונטלית, ולא מהשכר לשעה שדווקא ירד. אותו עיקרון נכון גם בעוז לתמורה.
הרציונל מאחורי זה הוא שממילא המורים עובדים מעבר לשעות ההוראה הפרונטליות, אז מעדיפים להגדיר לזה שעות בצורה מסודרת ולשלם גם על השעות האלו.
החיסרון ברציונל הזה שהוא לא לוקח בחשבון שאני מעדיפה בהרבה לעשות את העבודה הנוספת בשעות הערב בבית כשהילדים ישנים, ולא בבי"ס ברעש של חדר מורות, כשבינתיים הילדים שלי בצהרון... ואז מס' השעות הפרונטליות שאני יכולה לקחת על עצמי בהתאם לתנאי הבית יורד, והמשכורת ירדה בהתאם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה