המרת דרגה מהעולם הישן לאופק חדש

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
@טילון שאלה קטנה: אני נכנסתי לאופק בדרגה 3.5 ולפי הטבלה אני אמורה לעלות לדרגה 4 לאחר פז"נ של 18 חודש ו90 שעות השתלמויות הבעיה היא שהשנה אני עושה את ההתמחות ואני יכולה לעשות רק 30 שעות ורק בהשתלמות בית ספרית והבית ספר שלי ממש לא בענין לארגן את הדברים האלה, האם אני יכולה לעשות בשנה הבאה 90 שעות תוך חצי שנה?
בעיקרון אפשרי לעשות 90 שעות תוך חצי שנה, בתנאי שמוצאים השתלמויות שנגמרות באמצע השנה.
במקרה שלך זה לא משנה, כי בכל מקרה שנת התמחות לא נחשבת לפז"נ.

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
סה"כ 24.75. זה המקסימום שאפשר בעולם הישן. (בעוז לתמורה אפשר יותר)

תודה רבה על הסיוע.
קיבלתי כעת דרגה 4+, זה אומר 4.5?

בנוסף שאלה:
אני לומד כעת לתואר שני, ומסיים בעז"ה בשנה הבאה.
כתוב לי שבשביל להתקדם דרגה אני צריך 18 חודשים ו90 שעות.
הבנתי שלימודי תואר שני מזכים ב120 שעות? אם כן, אני יכול לא ללמוד השנה ושנה הבאה שום השתלמות, וכשאקבל את הזכאות לתואר להשתמש בשעות האלו?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
קיבלתי כעת דרגה 4+, זה אומר 4.5?
כן.
אני לומד כעת לתואר שני, ומסיים בעז"ה בשנה הבאה.
כתוב לי שבשביל להתקדם דרגה אני צריך 18 חודשים ו90 שעות.
הבנתי שלימודי תואר שני מזכים ב120 שעות? אם כן, אני יכול לא ללמוד השנה ושנה הבאה שום השתלמות, וכשאקבל את הזכאות לתואר להשתמש בשעות האלו?
הם מזכים ב120 שעות רק אם כל הלימודים נעשו לאחר הכניסה לאופק חדש.
אם התחלת לפני, תזוכה במקסימום 60 שעות.
בנוסף, אם תסיים את התואר רק בסוף השנה הבאה, תהיה לך חצי שנה (מסוף 18 חודשי הפז"נ של אופק) שבה לא תוכל להתקדם, כי עוד אין לך את הגמולים. ואני לא יודעת אם יעלו את הדרגה רטרואקטיבית מסוף 18 החודשים, או רק מתאריך הזכאות לתואר.
באופן אישי, לא הייתי בונה על זה, אלא דואגת לעשות השתלמויות. 90 שעות זה לא המון, אני בד"כ עושה יותר בשנה (אני גם בעוז, ולכן כדאי לי לעשות 120 לשנה).
במיוחד שהשנה כמעט כל ההשתלמויות מקוונות, ואז זה לא באמת 90 שעות (הם בד"כ מחשיבים מטלה שלוקח רבע שעה לעשות כ2-3 שעות)

• תודה
Reactions: 2OR

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בנוסף, אם תסיים את התואר רק בסוף השנה הבאה, תהיה לך חצי שנה (מסוף 18 חודשי הפז"נ של אופק) שבה לא תוכל להתקדם, כי עוד אין לך את הגמולים. ואני לא יודעת אם יעלו את הדרגה רטרואקטיבית מסוף 18 החודשים, או רק מתאריך הזכאות לתואר
עכשיו אני רואה שאין לך רשיון הוראה.
אם אתה עושה עכשיו התמחות- השנה הזאת לא נספרת לפז"נ, ואז עד שהפז"נ יעבור כבר כנראה תסיים את התואר...

• תודה
Reactions: 2OR

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תודה,
אחדד את נתוניי שוב, ואשמח להתייחסות בהתאם:
א. אני לא עושה התמחות, קיבלתי פטור, אמור לקבל כעת 'רשיון הוראה קבוע'
ב. התחלתי לימודי תואר שני בשנת הלימודים הזו, אבל את הדרגה החשיבו לי רק מהחודש הזה. (כלומר אני לומד לתואר שני איזה חודשיים מלפני קביעת הדרגה)

ציפי121

משתמש פעיל
היי,
אשמח לדעת כיצד מבקשים פטור מחובת התמחות.
אני מורה בחינוך מוכש"ר עם וותק 3. והשנה- (וותק 4) נכנסנו לאופק חדש.
כמובן, אף אחד לא עדכן, לא קבלנו אף מידע על הנדרש ממורה באופק חדש.
קצת לפני חנוכה, הבנתי ממשהיא שעובדת בבבית ספר אחר (של משרד החינוך..) שהייתי צריכה להירשם להתמחות.
ובמכללה (תלפיות) שהתקשרתי לשאול\ להירשם- אמרו לי כי אינני זקוקה להתמחות. משום שאינני עובדת המשרד החינוך.

שאלה נוספת, האם משהיא יודעת היכן אפשר לערער על ההמרה שקיבלתי, כשעברנו לאופק חדש.

תודה

מישהו 25

משתמש רשום
את כן צריכה לעשות התמחות בשביל שתוכלי להתקדם בדרגות באופק חדש ואת לא זכאית השנה להמרה רק לאחר 4 שנות ותק בהוראה (אם יש לך ותק על סייעת פדגוגית זה לא נחשב), לגבי ערעור תנסי להעזר ב @עיתונאית

ציפי121

משתמש פעיל
את מתכוונת שאני לא זכאית לפטור מהתמחות בגלל שאין לי 4 שנות ותק?
אין פטור אחרי שנתיים ותק? זה קביעות? כי במכללות לא מכניסים עכשיו להתמחות ושנה הבאה יהיה לי 4 שנות ותק בהוראה. ואז אני אוכל לקבל פטור מהתמחות?
תודה

פרדוקס

משתמש רשום
אני עבדתי בחט"ב בסוף הקיץ האחרון, עם בכיר בלי תואר ראשון (בדרך), קיבלתי לא לפי אופק.
לאחר כמה חודשים החליטו משום מה לצרף אותי רטרואקטיבית לאופק, בדרגה 1 כמובן, (אין לי וותק),
עשו לי תלוש של מינוס! שאני חייבת להם כמה מאות שקלים בגלל שמתברר שאני באופק ומגיע לי פחות...
פניתי לארגון המורים הם גם הסבירו לי את הנכתב לעיל שבאופק אין את ההשלמה למינימום.

בנוסף שאלתי אותם אם מומלץ יותר שלא להיכנס לאופק, לצבור גמולים במהירות ואז להיכנס בדרגה גבוהה יותר, הם טענו שזה לא קיים מכיוון שיש פסק זמן שחייבים לעבור כדי לעלות דרגה.
בעוז לתמורה כן אפשר לצבור במהירות עד 17 גמולים ולהיכנס לעוז עם תוספת משמעותית בשכר (כ- 20%!).
כשנמצאים בתוך עוז אפשר לצבור עד גמול 1 לשנה בלבד.

התוכנית שלי כרגע- (תביעו עמדה אם אני צודק..)
להישאר כמה שנים באופק, לצבור גמולים ללא משמעות מיידית, ואז לעבור לעוז עם מלא גמולים.
מה דעתכם? יעבוד?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בוודאי שיעבוד, השאלה אם תמצאי עבודה בעוז.
(אין עוז בחט"ב)
אגב, באופן עקרוני עוז יותר משתלם מאופק. במיוחד שזה הרבה פעמים בא יחד עם הגשה לבגרות...

פרדוקס

משתמש רשום
באמת?
אני מלמדת גם באופק וגם בעוז, והייתי שמחה לקבל הכל דרך עוז.
אבל הבנתי שזה לא אפשרי?
אם יש לך מקור אשמח לקבל...
אפשר בתנאי שיש לך 4 שעות בחטיבה עליונה,

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אפשר בתנאי שיש לך 4 שעות בחטיבה עליונה,

בטוחה שמדובר על להחיל את עוז לתמורה גם על השעות בחטיבה?
ממה שאני הבנתי, הבקשה הזאת מיועדת עבור מי שיש לו פחות משליש משרה בחט"ע, אבל לפחות 4 ש"ש, ורוצה לקבל על השעות בחט"ע עוז לתמורה. לא על השעות בחט"ב

פרדוקס

משתמש רשום
בטוחה שמדובר על להחיל את עוז לתמורה גם על השעות בחטיבה?
ממה שאני הבנתי, הבקשה הזאת מיועדת עבור מי שיש לו פחות משליש משרה בחט"ע, אבל לפחות 4 ש"ש, ורוצה לקבל על השעות בחט"ע עוז לתמורה. לא על השעות בחט"ב
ככה זכור לי שראיתי פעם טופס בקשה לקבל גם על החט"ב בעוז,
הכי טוב לשאול פשוט את ארגון המורים.
ואם את לא חברה בארגון, הכי טוב פשוט להצטרף אליהם...

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
משרד החינוך שיבץ אותי השנה בשנת סטאז'.
יש אפשרות להיפטר מזה?
@טילון אולי את יודעת?
תודה.
למיטב ידיעתי, אין לך אפשרות לא לעשות סטאז, אלא אם כן את רוצה להשאר בדרגה 1.
אבל למה שלא תעשי? זה לא כזה נורא לעשות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה