המרת דרגה מהעולם הישן לאופק חדש

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
אני עובדת בבית ספר (מוכש"ר) לחנ"מ שנכנס השנה לאופק חדש ולפי החישוב שלי הייתי אמורה לקבל דרגה 4 (יש לי 16 גמולים וחמש שנות ותק), תכלס קיבלתי היום דרגה 3+ וכתוב לי שאי אפשר להתקדם בגלל 'היעדר עמידה בתנאים לקידום' האם יש למישהו מושג למה אני לא יכולה להתקדם? וגם מה זה אומר 3+?
אם את ממוכש"ר ההמרה שלך נעשתה עי יוניק מערכות.
אם את עדיין צריכה תשובות תכתבי לי ואני אברר לך מול יוניק

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אם את ממוכש"ר ההמרה שלך נעשתה עי יוניק מערכות.
אם את עדיין צריכה תשובות תכתבי לי ואני אברר לך מול יוניק
יש לך קשרים ביוניק? טוב לדעת... בזמנו רדפתי אחריהם מלא עד שזכיתי לתשובה.
(אם כי זה היה לטובה- בזמן הזה מישהו במשרד החליט לאשר שוב גמולים שכבר אושרו, מה שהעלה את הדרגה. אחכ ביטלו אותם, אבל לא עשו המרה מחדש)

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
יש לך קשרים ביוניק? טוב לדעת... בזמנו רדפתי אחריהם מלא עד שזכיתי לתשובה.
(אם כי זה היה לטובה- בזמן הזה מישהו במשרד החליט לאשר שוב גמולים שכבר אושרו, מה שהעלה את הדרגה. אחכ ביטלו אותם, אבל לא עשו המרה מחדש)
הם בדר"כ לא עונים למורים, רק לטלרים או למי שאחראי
אבל יש להם קו המיועד לזה -אם הצלחת לקבל צידע למרות שאת מורה - הרווחת..

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
הם בדר"כ לא עונים למורים, רק לטלרים או למי שאחראי
אבל יש להם קו המיועד לזה -אם הצלחת לקבל צידע למרות שאת מורה - הרווחת..
זה קצת הזוי, בהתחשב בעובדה שבזמנו משרד החינוך לא הסכים להתייחס, אלא רק שלח ליוניק.

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
זה קצת הזוי, בהתחשב בעובדה שבזמנו משרד החינוך לא הסכים להתייחס, אלא רק שלח ליוניק.
לא יודעת מה היה בזמנו. כעת, יוניק אחראית לתת מענה לטלרים או לאחראי תעסוקה. הבנתי שיש מורים שכן מתקשרים ומקבלים מענה. את יכולה לנסות להתקשר, אני לא יודעת את המספר הישיר, אבל תתקשרי למשרד של יוניק 025009333 ותבקשי לדבר עם אלדד או לחילופין לקבל את המספר של המוקד של אופק חדש.

משיחה שלי עם מפתח המערכת - אתם צריכים לדרוש מהמעסיק את הטבלה של ההמרה. בנוסף, יש כמה דברים חשובים שצריך לדעת: הכשרה עדיפה מחינוך. חינוך זה 3% .
חודש מרץ הוא הקובע.
הוא אמר עוד רשימה במטותא, לא הצלחתי לאחוז ראש....
אבל חשוב לדעת, יש הרבה מורים שההמרה שלהם לא נכונה והם אפילו לא מעודכנים בכך.
תעקבו ואל תהססו לערער.
יוניק מקבלים הרבה פעמים נתונים לא מדויקים מהמעסיקים ולכן הדרגה אינה מדויקת.

כדאי לעקוב!

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
לא יודעת מה היה בזמנו. כעת, יוניק אחראית לתת מענה לטלרים או לאחראי תעסוקה. הבנתי שיש מורים שכן מתקשרים ומקבלים מענה. את יכולה לנסות להתקשר, אני לא יודעת את המספר הישיר, אבל תתקשרי למשרד של יוניק 025009333 ותבקשי לדבר עם אלדד או לחילופין לקבל את המספר של המוקד של אופק חדש.

משיחה שלי עם מפתח המערכת - אתם צריכים לדרוש מהמעסיק את הטבלה של ההמרה. בנוסף, יש כמה דברים חשובים שצריך לדעת: הכשרה עדיפה מחינוך. חינוך זה 3% .
חודש מרץ הוא הקובע.
הוא אמר עוד רשימה במטותא, לא הצלחתי לאחוז ראש....
אבל חשוב לדעת, יש הרבה מורים שההמרה שלהם לא נכונה והם אפילו לא מעודכנים בכך.
תעקבו ואל תהססו לערער.
יוניק מקבלים הרבה פעמים נתונים לא מדויקים מהמעסיקים ולכן הדרגה אינה מדויקת.

כדאי לעקוב!
אני כבר הסתדרתי... הבעיה שלי לא היתה המרה לא נכונה, אלא שפשוט לא טרחו לעשות אותה, וכמעט שנה קיבלנו משכורת של דרגה 1, במקום הדרגה שהיתה צריכה להיות. משה"ח סרבו לטפל בזה ואמרו לי שאני צריכה לפנות ליוניק.
בסוף הגענו לבנ"א שאפשר לדבר איתו, ותוך שבוע היתה המרה...
אבל תודה בכל אופן!

שרי רבקה

משתמש רשום
תתקנו אותי אם אני טועה @טילון אמור להיות שכיוון שגת התוספת לשכר מינימום גם כלולה בהמרה אז לרבים הגמולים לא באמת מוסיפים והמחשבון לא מחשבן את זה

קבצים מצורפים

• הסכם רפורמה-נוסח סופי חתום.rtf.pdf
    KB 45.4 · צפיות: 60

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
תתקנו אותי אם אני טועה @טילון אמור להיות שכיוון שגת התוספת לשכר מינימום גם כלולה בהמרה אז לרבים הגמולים לא באמת מוסיפים
נכון.
מי שהגמולים לא מוסיפים לו בעולם הישן, גם בהמרה הם לא יועילו לו. אין לי מושג אם זה מחושב במחשבון או לא.
אגב- יש מקרים שבהם התוספת מינימום דווקא מועילה:
מי שמקבל הכי הרבה תוספת מינימום זה מי שלא אקדמאי.
במקרה כזה הוא ירוויח בגדול מהמעבר לאופק-
בעולם הישן אין הבדל משמעותי במשכורת אם יש תואר או רק בכיר. בטח בוותק של 3 כמו שציינת, כי אמנם ללא תואר אמורים לקבל פחות, אבל יש תוספת חוק מינימום שמי שמקבל מתחת לשכר מסויים מקבל אותה- השלמה למינימום. מאחר והמשכורות בעולם הישן בוותק נמוכות מלכתחילה, אין הבדל בין בכיר לתואר כי ממילא תוספת מינימום משלימה את ההפרש.
באופק חדש השכר קצת יותר גבוה, לכן אין העניין של תוספת מינימום וכן יש הבדל בין בכיר לתואר.
ולכן מי שעושה המרה במקרה כזה- השכר (שלא כ"כ שונה אם יש תואר או אין) כפול מקדם ההמרה יוצא בדרגה יחסית גבוהה בטבלה של הבכיר, כי לא אקדמאים אמורים לקבל פחות, וכדי להגיע לאותו שכר כמו אקדמאים הוא צריך להשתבץ בדרגה הרבה יותר גבוהה.

0520

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכון.
מי שהגמולים לא מוסיפים לו בעולם הישן, גם בהמרה הם לא יועילו לו. אין לי מושג אם זה מחושב במחשבון או לא.
אגב- יש מקרים שבהם התוספת מינימום דווקא מועילה:
מי שמקבל הכי הרבה תוספת מינימום זה מי שלא אקדמאי.
במקרה כזה הוא ירוויח בגדול מהמעבר לאופק-

ולכן מי שעושה המרה במקרה כזה- השכר (שלא כ"כ שונה אם יש תואר או אין) כפול מקדם ההמרה יוצא בדרגה יחסית גבוהה בטבלה של הבכיר, כי לא אקדמאים אמורים לקבל פחות, וכדי להגיע לאותו שכר כמו אקדמאים הוא צריך להשתבץ בדרגה הרבה יותר גבוהה.

אני דיברתי עם אחת שממש מבינה
היא טענה שזה לא נכון בכלל, מאחר והדרגה היא זמנית בלבד ואח"כ הם משתבצים בד"כ לדרגה 1

אני וביתי

משתמש מקצוען
אשמח ממי שמבינה.

אני עשיתי גמולים בשנה האחרונה. וכשבקשתי במקום עבודתי שיסדרו לי אמרו לי שאני נמצאת באופק ולכן הגמולים לא מוכרים שם.

אין לי מושג מתי העבירו/ מי העביר/מזה אומר לגבי .

מה הכוונה אופק מה הטובות/ רעות
אשמח לכל מידע בנושא

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אופק חדש זזה צורה שונה של תשלום מ"העלום הישן".
יש טבלת שכר לכל דירוג (בכיר, תואר ראשון, תואר שני וכן הלאה...) על פי הדרגה והוותק.
עובד הוראה שמתחיל לעבוד באופק חדש מתחיל בדרגה אחת ולאט לאט עולה בדרגות. למי שעבד קודם בהוראה לפני שנכנס לאופק חדש עושים המרה- מחשבים לו דרגה לפי קריטריונים מסויימים.
כדי לעלות בדרגה צריך שיקרו שלושה דברים-
1. פז"נ- פרק זמן נדרש. צריך לעבוד זמן מינימלי בשליש משרה לפחות (באופק. אם יש יותר משליש משרה אבל לא הכל באופק, אלא פחות משליש באופק זה לא נחשב) כדי לעלות בדרגה. ככל שעולים בדרגות הפז"נ עולה.
2. השתלמויות- צריך לצבור סך מינילי של שעות השתלמות, בהתאם לפז"נ. בד"כ זה ממוצע של 60 שעות לשנה. חשוב שזה יהיה השתלמויות שמוכרות לאופק.
3. הערכת מנהל- לקראת סוף הפז"ן המנהל צרי לעשות למורה הערכה כדי שיוכל לעלות בדרגה.

השכר באופק גבוה יותר מאשר בעולם הישן, אבל דורשים גם יותר שעות- בעולם הישן משרה מלאה היא 30 שעות ביסודי ו24 ב-ז' ומעלה, ובאופק חדש משרה מלאה כוללת 36 שעות, מתוכן 23/26 (תלוי ביסודי/חטיבה) שעות פרונטליות ו4/5 שעות פרטניות. השאר הן שעות שהייה- המורה נדרש להיות בבי"ס, אבל יכול לעשות מה שהוא שרוצה (אלא אם כן יש לו ישיבות בשעות האלו).

אם את באופק חדש אמור להיות כתוב בתלוש את הדרגה.
וחוץ מזה, יש הרבה פחות שורות בתלוש לעומת העולם הישן (בלי תוספות למיניהן, שבאופק חדש כבר נמצאות בתוך השכר הבסיסי)
בעבר עבדת בהוראה לא באופק? אם כן, היו אמורים לעשות לך המרה. חשוב לבדוק שהיא נעשתה כמו שצריך ולא שסתם נתנו לך דרגה 1.
את הגמולים עשית לפני הכניסה לאופק? אם כן, אמורים להחשיב אותם, וגם לחשב אותם בהמרה.
אפשר כאן לראות את כל הנתונים שלך (אחרי הזדהות עם סיסמת משה"ח):
כתוב כאן מתי נכנסת לאופק חדש, האם כמורה חדש או וותיק, מה הדרגה שלך ומה חסר כדי לעלות בדרגה.

אני וביתי

משתמש מקצוען
אופק חדש זזה צורה שונה של תשלום מ"העלום הישן".
יש טבלת שכר לכל דירוג (בכיר, תואר ראשון, תואר שני וכן הלאה...) על פי הדרגה והוותק.
עובד הוראה שמתחיל לעבוד באופק חדש מתחיל בדרגה אחת ולאט לאט עולה בדרגות. למי שעבד קודם בהוראה לפני שנכנס לאופק חדש עושים המרה- מחשבים לו דרגה לפי קריטריונים מסויימים.
כדי לעלות בדרגה צריך שיקרו שלושה דברים-
1. פז"נ- פרק זמן נדרש. צריך לעבוד זמן מינימלי בשליש משרה לפחות (באופק. אם יש יותר משליש משרה אבל לא הכל באופק, אלא פחות משליש באופק זה לא נחשב) כדי לעלות בדרגה. ככל שעולים בדרגות הפז"נ עולה.
2. השתלמויות- צריך לצבור סך מינילי של שעות השתלמות, בהתאם לפז"נ. בד"כ זה ממוצע של 60 שעות לשנה. חשוב שזה יהיה השתלמויות שמוכרות לאופק.
3. הערכת מנהל- לקראת סוף הפז"ן המנהל צרי לעשות למורה הערכה כדי שיוכל לעלות בדרגה.

השכר באופק גבוה יותר מאשר בעולם הישן, אבל דורשים גם יותר שעות- בעולם הישן משרה מלאה היא 30 שעות ביסודי ו24 ב-ז' ומעלה, ובאופק חדש משרה מלאה כוללת 36 שעות, מתוכן 23/26 (תלוי ביסודי/חטיבה) שעות פרונטליות ו4/5 שעות פרטניות. השאר הן שעות שהייה- המורה נדרש להיות בבי"ס, אבל יכול לעשות מה שהוא שרוצה (אלא אם כן יש לו ישיבות בשעות האלו).

אם את באופק חדש אמור להיות כתוב בתלוש את הדרגה.
וחוץ מזה, יש הרבה פחות שורות בתלוש לעומת העולם הישן (בלי תוספות למיניהן, שבאופק חדש כבר נמצאות בתוך השכר הבסיסי)
בעבר עבדת בהוראה לא באופק? אם כן, היו אמורים לעשות לך המרה. חשוב לבדוק שהיא נעשתה כמו שצריך ולא שסתם נתנו לך דרגה 1.
את הגמולים עשית לפני הכניסה לאופק? אם כן, אמורים להחשיב אותם, וגם לחשב אותם בהמרה.
אפשר כאן לראות את כל הנתונים שלך (אחרי הזדהות עם סיסמת משה"ח):
כתוב כאן מתי נכנסת לאופק חדש, האם כמורה חדש או וותיק, מה הדרגה שלך ומה חסר כדי לעלות בדרגה.
אני רואה שאת ממש מבינה אני גננת ולא מורה.
בתלוש לא מופיע לי הנתון שאני באופק אבל בנתונים של משרד החינוך כן מופיע.
כיום אני עובדת גננת בעייריה לא דרך משרהח.

אם את מבינה בזה ואוכל לשוחח איתך שתסבירי לי יעזור לי מאודד

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אם תרצי לשלוח לי את התלוש (בהשמטת פרטים מזהים/סכומים)- בשמחה.
אני אבל לא כ"כ בקיאה בתלושים של גננות, יותר של מורות. אם אין הרבה הבדלים אז אני יכולה לעזור.
אגב, הבאת לעיריה אישור נתוני העסקה ממשה"ח? כי אם לא, אין סיכוי שהם משלמים את מה שמגיע לך- הם לא יודעים מה מגיע...

אני וביתי

משתמש מקצוען
אם תרצי לשלוח לי את התלוש (בהשמטת פרטים מזהים/סכומים)- בשמחה.
אני אבל לא כ"כ בקיאה בתלושים של גננות, יותר של מורות. אם אין הרבה הבדלים אז אני יכולה לעזור.
אגב, הבאת לעיריה אישור נתוני העסקה ממשה"ח? כי אם לא, אין סיכוי שהם משלמים את מה שמגיע לך- הם לא יודעים מה מגיע...
שלחתי לעיריה את התונים ממשהח. הענין שהם טוענים שבגלל שאני באופק חדש הגמולים לא תקפים . מה שעוזר לי זה שבתלוש עצמו לא מופיע לי המידע שאני באופק. אז מה הסיפור פה.

בכל אופן תודה על העזרה אני אראה אם אסתדר לשלוח תלוש. לא שהבעיה בתלוש הבעיה יותר אייך אני אמורה לדעת שאני באופק אם לא מופיע בתלוש.
ואם אני באופק למה לא מופיע לי בדרגה.

שרי רבקה

משתמש רשום
אני דיברתי עם אחת שממש מבינה
אפשר הסבר?
האם את מתכוונת שכשעושים תואר ומתחשבן שוב בד"כ לא מגיעים לדרגה מידי גבוהה כי דרגה 1 מספיק גבוהה זה תלוי במקדם ההמרה וגם לעשות גמןלים לא יעזור

מישהו 25

משתמש רשום
@טילון שאלה קטנה: אני נכנסתי לאופק בדרגה 3.5 ולפי הטבלה אני אמורה לעלות לדרגה 4 לאחר פז"נ של 18 חודש ו90 שעות השתלמויות הבעיה היא שהשנה אני עושה את ההתמחות ואני יכולה לעשות רק 30 שעות ורק בהשתלמות בית ספרית והבית ספר שלי ממש לא בענין לארגן את הדברים האלה, האם אני יכולה לעשות בשנה הבאה 90 שעות תוך חצי שנה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה