המרת דרגה לאופק חדש- מסתבר שטעיתי והטעיתי

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בזמנו פרסמתי פה בפורום מחשבון לקביעת דרגת אופק מהמרה.
הוא מופיע באשכול הזה-
מ ישהו יכול לעזור לי באותו נושא בשנה הבאה אני אמורה להיכנס לאופק וויש משהו שלא ברור לי זה נקרא שכדאי לעשות כמה שיותר גמולים ותוארים לפני הכניסה לאופק אלא שבמחשבון שהתפרסם כאן יצא שאם אני אם תואר ושלוש שנות וותק כמו שיש לי אפי' אם כפל תואר וכל הגמולים נשארים בדרגה 1 אבל ללא תואר מקבלים דרגה יותר גבוהה השאלה היא האם זה באמת נכון והאם שווה א"כ לעשות גמולים להיכנס לאופק לקבל דרגה ואז לעשות תואר או שאחרי התואר יחשבו מחדש וירידו בדרגה
לא מצאתי את ההודעה שבה העליתי אותו במקור.

לאחרונה נתקלתי בכמה מקרים שבהם ההמרה לא תאמה למחשבון.
בדקתי, ומסתבר שמאז שמהחשבון פורסם, היו עוד תוספות למשכורת, שמשפיעות על ההמרה.
שלא לדבר על תוספת מינימום שלא מופיעה במחשבון ומשפיעה על החישוב.
אז איך כן כדאי לחשב?
נכנסים למחשבון של משרד החינוך, בקישור הזה-
מוודאים שנמצאים בלשונית של טרום רפורמה ומכללות, ממלאים את הפרטים ובודקים מה אמור להיות השכר בעולם הישן.
את השכר הזה מכפילים במקדם ההמרה על פי הטבלה הזאת-
טבלת מקדמי המרה לאופק חדש
מעמד המורה (סטטוס)​
יסודיחטיבה
מורה רגיל/ה​
17%27%
מחנך/ת​
20%30%
מורה אם​
24%34%
מורה אם ומחנכת​
27%37%
גננת​
16%
כלומר- נניח שמקדם ההמרה הוא 34%, אז צריך להכפיל את השכר בעולם הישן ב1.34.
בשלב הבא עוברים ללשונית של אופק חדש, מכניסים את הנתונים ובודקים דרגה דרגה- עד שמגיעים לדרגה הכי קרובה לשכר אחרי ההכפלה.
זאת הדרגה שאמורים לקבל.
בדקתי בשני מקרים, וזה התאים.
(אם בודקים על המרה שנעשתה בעבר, חשוב לוודא שהתאריך מתאים לחודש מרץ של לפני ההמרה, כי אולי מאז היו שינויים במשכורת שיכולים להשפיע על ההמרה)

אינפורמציה

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול אם את כבר מתמצאת בזה.....
סיימתי ללמוד אקווילנטי אך לא סגרתי את התואר אלא זה מעודכן כרגע כגמולים
מתלבטת האם לסגור ואז ללמוד לתואר אקדמאי או להשאיר כך?
בעצם שואלת האם יוסיף לי שיהיה לי גם אקווילנטי וגם אקדמאי אולי זה יחשב ככפל תואר או משהו דומה
או שעדיף שלפחות יחשב לי כ5 גמולים ולעשות בנפרד את האקדמאי?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אם את גם ככה מתכוונת לעשות תואר אקדמאי- אולי כדאי לא לסגור את האקוויוולנטי, ולהחשיב אותו כגמולים.
ברגע שיש תואר אקדמאי האקוויוולנטי לא משנה. (כפל תואר יש גם ככה ברגע שיש תואר או אקוויוולנטי עם תעודת הוראה)
מסייגת שזה תלוי בזמן שיקח להשלים לאקדמאי. כי בזמן הזה תקבלי משכורת נמוכה יותר. גם בגלל דרגת השכר שתהיה בכיר ולא ב"א, וגם בגלל שיהיו לך 5 גמולים במקום 8.75 שמקבלים על כפל תואר.
למעשה- אני חושבת שהכי כדאי לסגור את האקוויוולנטי, ובזמן שאת עושה את התואר לעשות כמה שיותר גמולים...

נעמי20

משתמש פעיל
הוא מופיע באשכול הזה-

אז איך כן כדאי לחשב?
מוודאים שנמצאים בלשונית של טרום רפורמה ומכללות, ממלאים את הפרטים ובודקים מה אמור להיות השכר בעולם הישן.
מעמד המורה (סטטוס)​
יסודיחטיבה
מורה רגיל/ה​
17%27%
מחנך/ת​
20%30%
מורה אם​
24%34%
מורה אם ומחנכת​
27%37%
גננת​
16%
בשלב הבא עוברים ללשונית של אופק חדש, מכניסים את הנתונים ובודקים דרגה דרגה- עד שמגיעים לדרגה הכי קרובה לשכר אחרי ההכפלה.
זאת הדרגה שאמורים לקבל.
(אם בודקים על המרה שנעשתה בעבר, חשוב לוודא שהתאריך מתאים לחודש מרץ של לפני ההמרה, כי אולי מאז היו שינויים במשכורת שיכולים להשפיע על ההמרה)

האם מחשבים את מלוא השכר שיוצא במחשבון (בעולם הישן)?
כי יש שם תוספות שלא ברור לי אם מחשבים אותם בהמרה- כמו תוספת 2016....
תודה!

שמחה כ

משתמש מקצוען
הוא מופיע באשכול הזה-

אז איך כן כדאי לחשב?
מעמד המורה (סטטוס)​
יסודיחטיבה
מורה רגיל/ה​
17%27%
מחנך/ת​
20%30%
מורה אם​
24%34%
מורה אם ומחנכת​
27%37%
גננת​
16%
זאת הדרגה שאמורים לקבל.
את ממש מתמצאת , אשמח לעזרתך..
אני מורה מ"מ באופק, שנה שעברה עבדתי באופק על חשבון שעות קורונה ושנה הבאה הולכת להיות מ"מ של חל"ד עד נובמבר , יש לך מושג האם אחרי שאסיים את המ"מ אוכל לעדכן גמולים, כי הרי אני כבר לא באופק חדש ...

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
את ממש מתמצאת , אשמח לעזרתך..
אני מורה מ"מ באופק, שנה שעברה עבדתי באופק על חשבון שעות קורונה ושנה הבאה הולכת להיות מ"מ של חל"ד עד נובמבר , יש לך מושג האם אחרי שאסיים את המ"מ אוכל לעדכן גמולים, כי הרי אני כבר לא באופק חדש ...
תוכלי לעדכן גמולים, אבל הם כבר לא יוכרו לאופק, אלא רק לעולם הישן (או לעוז אם תצטרפי בהמשך)
האם מחשבים את מלוא השכר שיוצא במחשבון (בעולם הישן)?
כי יש שם תוספות שלא ברור לי אם מחשבים אותם בהמרה- כמו תוספת 2016....
אני חושבת שכן

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
ממה שהבנתי באופן רשמי כן.
יכול להיות שיש אפשרות לצאת מאופק, אין לי מושג אם זה אפשרי

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מה הכונה גמול בגרות?
ומשהי יודעת מה עם גננת אם?
אני חושבת שגמול בגרות לא נכלל בהמרה (ובכל מקרה- מקבלים גמול בגרות רק בכיתות שמגישים בהן לבגרות, כלומר תיכון, שאין בהן אופק חדש)
אני חושבת שלגננת אין מקדם המרה שונה למשרת אם, אבל לא בטוחה.

רבקה אדלר

משתמש חדש
אשצח אם מישהי תעזור לי
חישבתי המרה לאופק לפי מחשבון משה"ח כפול 1.16(לגננת) ויצא לי דרגה 1 למרות שיש לי ב.א. כפל תואר, 16 גמולים ו7 שנות וותק
זה הגיוני?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
כנראה שזה בגלל מקדם ההמרה הנמוך.
(אני מניחה שהתואר, כפל התואר והגמולים לא ככ משפיעים, כי הם באים על חשבון השלמה למינימום. הוותק כן אמור להשפיע, אבל אולי במקדם המרה גבוה יותר)

מה שאני

משתמש מקצוען
@טילון הגיוני שהתוספת מאופק חדש מול עולם ישן תהיה כ1500 ש"ח
ועוד משהו אם כיום יש לי תוספת מינימום של כ170 ש"ח לאחר התוספת המדוברת של עוד כ500 ש"ח (שאגב לא מופיעה עדיין ביוניק מענין מדוע אם אכן בחלק מהמקומות כבר קיבלו את זה) זה יסתיים כי אם כן יש הרבה מורות שכן הרויחו מהגמולים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה