כלי נגינה המקלדת האוטילמטיבית!!!

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום למומחים היקרים.
אני מחפש לקנות קומה שנייה לקלידים, ורוצה ללכת על הטופ. אני מחפש מקלדת עם סאונדים לפרצוף, הכי טוב בעולם שיש כיום.

המחיר לא חשוב (אני משוגע בקטעים האלה...)

ממה שהבנתי עדיף ללכת על סינטיסייזר, והיום שולטים בכיפה korg Kronos 2, Roland Fantom 8, Yamaha MODX7.
העניין הוא שאת השמות אני יודע להגיד, אבל רמת ההיכרות שלי איתם היא אפסית, והייתי שמח לשמוע ייעוץ מקצועי על סמך ניסיון.

נקודת התלבטות: אני בקונפליקט, מצד אחד חשוב לי מאוד הפסנתר שזה אומר צליל, מקלדת ארוכה וקלידים שקולים, ומצד שני אני מעוניין לנגן בכלי בהופעות חיות שאז לכאורה מקלדת ארוכה תאלץ אותי להניח אותו בקומה ראשונה (יש לי pa4 קצר..) ואולי זה חיסרון? ובנוסף אולי קלידים שקולים עלולים להתגלות כלא נוחים בנגינה מהירה של בראסים וסינטים וכד' ואז עדיף לפצל את החלום לאיזה פסנתר של נורד...

אז אתם מכירים את הכלי שיפיל לי את הלסת?...

סליחה על עודף המילים, אבל אשמח מאוד לשמוע חוות דעתכם! תודה ;)

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שמע, בתור נקודה למחשבה, הייתה תקופה ארוכה מאוד שהיו רואים הרבה את ה fantom G6 בתור קומה שניה או ראשונה בחתונות, כלי פצצה לגמרי

עם הזמן כשהתחילו לדגום כל דבר, רובם של הנגנים האלה עברו לקורג/רולנד ea7/ימהה
אחד הבולטים זה עמי כהן שהוא אחד שיודע להפיק מיטב מכלי שיש לו והוא תקופה היה מנגן על הea8 שהוא פשוט דגם אליו את כל מה שהוא רוצה וצריך והוא מוציא סאונד פצצה

מבחינת קלידים הכלי מאוד פשוט, מבחינת פוטנציאל וסאונד שהוא מוציא - פצצה, צריך לקנות גם חומר בשבילו

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
שלום למומחים היקרים.
אני מחפש לקנות קומה שנייה לקלידים, ורוצה ללכת על הטופ. אני מחפש מקלדת עם סאונדים לפרצוף, הכי טוב בעולם שיש כיום.

המחיר לא חשוב (אני משוגע בקטעים האלה...)

ממה שהבנתי עדיף ללכת על סינטיסייזר, והיום שולטים בכיפה korg Kronos 2, Roland Fantom 8, Yamaha MODX7.
העניין הוא שאת השמות אני יודע להגיד, אבל רמת ההיכרות שלי איתם היא אפסית, והייתי שמח לשמוע ייעוץ מקצועי על סמך ניסיון.

נקודת התלבטות: אני בקונפליקט, מצד אחד חשוב לי מאוד הפסנתר שזה אומר צליל, מקלדת ארוכה וקלידים שקולים, ומצד שני אני מעוניין לנגן בכלי בהופעות חיות שאז לכאורה מקלדת ארוכה תאלץ אותי להניח אותו בקומה ראשונה (יש לי pa4 קצר..) ואולי זה חיסרון? ובנוסף אולי קלידים שקולים עלולים להתגלות כלא נוחים בנגינה מהירה של בראסים וסינטים וכד' ואז עדיף לפצל את החלום לאיזה פסנתר של נורד...

אז אתם מכירים את הכלי שיפיל לי את הלסת?...

סליחה על עודף המילים, אבל אשמח מאוד לשמוע חוות דעתכם! תודה ;)
הרשימה שנתת של "השולטים" לא מדוייקת.
הטופ הם: הפאנטום החדש של רולנד, והמונטז' של ימהה.
(קרונוס של קורג הוא כבר ישן יחסית אליהם. MODX הוא חדש אבל בליגה מתחת למונטז', נורד לדעתי פחות יתאים לך - יותר בשביל קלידנים בלהקה, נראה לי.)
אתה יכול כשאתה קונה אותם, בחלילית או בכלי זמר או איפה שלא יהיה - לבקש שיפנו אותך לאיש מקצוע שידריך אותך בתשלום איך להשתמש בכלים האלה.
ואתה יכול לשקול אפשרות לנגן ב3 מקלדות. (אחת מהצד) ברונר וגלזר היו מופיעים כך. נניח פאנטום 6 או מונטז' קצר (עם קלידים רגילים) למעלה ליד ימין, הPA4 למטה, ולצדך פסנתר חשמלי של רולנד מסדרת הFP או RD או יש לך מלא כסף אז ה V-piano
אני מדבר על המקלדות האלה:
fantom6.jpgMONTAGE6WH_o_0001_4000x1681_e3f7bcf6ab07c5aee4de32431bdb28da.jpgv_piano_top_gal.jpg

נערך לאחרונה ב:

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אגב קורג יצאו עכשיו עם כלי חדש NAUTILUS
אבל איך שהתרשמתי הוא עדיין לא היורש של הקרונוס אלא של הדגמים שמתחתיו KROME או KROSS

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה! האמת מסקירה ברחבי האינטרנט ראיתי שרבים ממשיכים לטעון שהקרונוס מוביל, על אף זקנותו.

נראה לי ששלוש מקלדות זה מוגזם מדי לסחוב לאירוע...

אתה יודע לומר מה מייחד כל כלי?

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שמע, בתור נקודה למחשבה, הייתה תקופה ארוכה מאוד שהיו רואים הרבה את ה fantom G6 בתור קומה שניה או ראשונה בחתונות, כלי פצצה לגמרי

עם הזמן כשהתחילו לדגום כל דבר, רובם של הנגנים האלה עברו לקורג/רולנד ea7/ימהה
אחד הבולטים זה עמי כהן שהוא אחד שיודע להפיק מיטב מכלי שיש לו והוא תקופה היה מנגן על הea8 שהוא פשוט דגם אליו את כל מה שהוא רוצה וצריך והוא מוציא סאונד פצצה

מבחינת קלידים הכלי מאוד פשוט, מבחינת פוטנציאל וסאונד שהוא מוציא - פצצה, צריך לקנות גם חומר בשבילו
אז אתה מנסה לומר שלא שווה לקנות את המקור אלא דגימות לכלי פשוט וקצר?

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שזה תלוי לאיזה רמה אתה הולך/מתכנן להגיע עם הסינטי, כי יש מצב שכל המענה נמצא בכלים עם דגימות

מאידך אם אתה מגדיל ראש ועובד טוב אתה יכול לעשות נפלאות עם המכשירים האלה

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שזה תלוי לאיזה רמה אתה הולך/מתכנן להגיע עם הסינטי, כי יש מצב שכל המענה נמצא בכלים עם דגימות

מאידך אם אתה מגדיל ראש ועובד טוב אתה יכול לעשות נפלאות עם המכשירים האלה
תשמע, ממה שראיתי הכלים האלה מסוגלים להפיק סאונדים ואגפגו'יים שלא תמצא בחיים במקלדות דגומות... חוץ משלל פונקציות שפשוט לא קיימות בארייג'רים...

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש לי בבית כלי עם פוטנציאל כזה, אני רואה מה הולך שם זה הזוי, מי שקניתי ממנו כנראה בנה שם כל מיני דברים שאין לי מושג איך הוא עשה
יש שם פונקציות באמת מדהימות
אם אתה תותח ובא לך להשקיע זה רמה גבוהה

כמו שדוד מרדכי אמר, יש את הפאנטום החדש של רולנד ועוד כמה סינטים
יקר קצת..

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
Fantom x8
הוצאתי אותו ל2 או 3 אירועים בתור קומה ראשונה
בפועל זה כבד כמו לא יודע מה

למרות שהיית צריך לראות את אחיה כהן אלורו לפני שהוא קנה את הפאנטום שיש לו, היה לו איזה פסנתר חשמלי סינטי של ימאהה, משהו נראה לי אחד הכבדים.... והוא היה סוחב אותו כמו גיבור לכל חתונה, על הבמה מזיז אותו קצת, מכין לפני זה את העגלה ליד ומוריד אותו ישר למצב עמידה, ככה בלי לשבור את הגב

הx8 שוקל ככה בערך..
בתור כלי לבית זה סבבה לגמרי ;)

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אכן הFA אינם כבדים כמו הפאנטום, אבל גם הכרטיס קול שלהם הוא ברמה פחותה יותר בהתאם.
כמו באריינג'רים - הEA7 ביחס לקודמים G70 וכו'.

קריזה של חברת רולנד לפני כמה שנים, להוציא את כל סוגי המקלדות שלהם קלות משקל וזולות - על חשבון האיכות.
קריזה שהוציאה אותה לגמרי מהמשחק להרבה שנים, אצל נגני האריינג'רים המקצועיים. בשנים האחרונות הקלידנים מנגנים או על קורג או על ימהה, לא יותר. פעם היו גם רולנד, קטרון וטכניקס.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שאלה טובה.. לא יצא לי לנגן על אף אחד מהם... כולם נראים מאוד מפתים
היה לי פעם איזה חלום לכזה סינטי, באיזשהו שלב יותר הכיוון הוא איזה nord stage או לחילופין כלי שמציע עבודה יפה עם סאונדים של כלים חיים ודגימות..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה