המצלמה מלאה בתמונות והמחשב לא מזהה.

אלף

משתמש מקצוען
אולי תוכלו לעזור לי בבעיה שלי, המצלמה מלאה בתמונות וכשאני מחברת אותה למחשב האשף הורדת תמונות אומר לי: כרגע אין תמונות במצלמה שלך?

צורה וצבע

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
גם לי זה קרה לפני פורים.
אמרו לי שזה קורה עם כרטיסים לא איכותיים. ושאין מה לעשות.
אולי בכל אופן?

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י צורה וצבע;366303:
גם לי זה קרה לפני פורים.
אמרו לי שזה קורה עם כרטיסים לא איכותיים. ושאין מה לעשות.
אולי בכל אופן?

כנ"ל....

מ שכן הלכתי למחשב אחר- של חנות פיתוח תמונות והוא זיהה בלי בעיות. קנתי דיסק והעברתי לדיסק את כל התמונות...
בהצלחה!!!

DDFF

משתמש פעיל
לנסות עם קורא כרטיסים.
(בכל מקרה לא רק כשיש בעיות)

אלף

משתמש מקצוען
תודה על העיצה הקורא כרטיסים הצליח לזהות את התמונות.

רבקה.

משתמש מקצוען
יותר טוב למצלמה. ממש יותר טוב לה, מנסיון כואב של גולשי פורומים שסיפרו בדיוק לאחרונה קלקולים בעלות אלפי שקלים בגלל קריאה ישירות באמצעות כבל ולא באמצעות קורא.

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
גם במצלמה קומפקטית עדיף עם קורא כרטיסים?
אפשר לקבל פירוט מה הסיכונים להעביר עם כבל?

רבקה.

משתמש מקצוען
לא בדקתי אישית, אבל ככל הידוע לי אין הבדל.
הסיכון העיקרי שתמיד שמעתי עליו היה נפילת מתח שגורמת לקלקול חשמלי (או משהו כזה) במצלמה.
מאוחר יותר שמעתי שזו רק אגדה אורבנית ואין סכנה כזו, אבל יש סכנה שהמצלמה תחטוף וירוס מהמחשב, ומאחר והיא מחוברת ישירות למחשב הוירוס ישפיע עליה (בניגוד להכנסת הכרטיס דרך קורא הכרטיסים. במצב כזה הכרטיס יקבל את הוירוס, אבל כשהכרטיס יוכנס למצלמה כלום לא יקרה, כי מערכת ההפעלה של המצלמה שונה משל המחשב).
בסופו של דבר לפני כשבועיים המצלמה של דלית התקלקלה, כנראה בעקבות חיבור ישירות למחשב, והיא כתבה על זה בכמה פורומים. באחד הפורומים (מוזר, זכרתי שזה היה פה אבל מסתבר שלא) עלה הנושא, ואנשים סיפרו שם סיפורים אישיים מזוויעים שדווקא כן קשורים לנפילת מתח. אף אחד לא חווה את נושא הוירוסים, אז כנראה שדווקא הוירוס הוא אגדה אורבנית, ונפילת המתח אכן מתרחשת.

בקיצור - פשוט לא לנסות. קורא כרטיסים לא עולה כ"כ הרבה כסף.

riki-v

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
כדאי לבדוק גם אם אין וירוס בכרטיס, זה קורה הרבה שהוא לא מזהה את התוכן בעקבות פגיעה מוירוס

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה אריאל;366746:
אבל יש סכנה שהמצלמה תחטוף וירוס מהמחשב, ומאחר והיא מחוברת ישירות למחשב הוירוס ישפיע עליה...
זה כמובן לא יכול לקרות..
מערכות הפעלה שונות...
ווירוס שנכתב למחשב יזיק למצלמה כמו חיידק למת...
(וסליחה על הדימוי...)
בכל מקרה...
לא כדאי להמר.
תודה.

רבקה.

משתמש מקצוען
אתה כבר הבנאדם השני שמעיר לי על משהו שכבר כתבתי בגוף ההודעה שלי. כתבתי או לא כתבתי "כשהכרטיס יוכנס למצלמה כלום לא יקרה, כי מערכת ההפעלה של המצלמה שונה משל המחשב." ?

אותם אנשים (לא זוכרת מי הם היו, אבל נדמה לי שזה היה פה בפרוג) שטענו בזמנו שחיבור מצלמה ישירות למחשב כן עלול לפגוע בה דרך וירוסים, כנראה חשבו (ואולי אפילו צדקו) שמחשב שנגוע בווירוס (פעיל) יכול להתנהג בכל מיני דרכים מוזרות, כולל פגיעה בהתקנים שמחוברים אליו. הכוונה היא לא לתגובת מערכת ההפעלה של המצלמה אל הווירוס, אלא לתגובת מערכת ההפעלה של המחשב אל הווירוס, אבל תגובה כזו שעלולה לפגוע גם בשאר ההתקנים.

אבל שוב, אני לא אומרת שזה באמת עלול לקרות. הפנו את תשומת לבי לעובדה שמדפסת שמחוברת למחשב נגוע אף פעם (ככל הידוע לי) לא נפגעת מהווירוס, אז אפשר להניח שגם המצלמה לא תיפגע.

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה אריאל;366746:
לא בדקתי אישית, אבל ככל הידוע לי אין הבדל.
הסיכון העיקרי שתמיד שמעתי עליו היה נפילת מתח שגורמת לקלקול חשמלי (או משהו כזה) במצלמה.
מאוחר יותר שמעתי שזו רק אגדה אורבנית ואין סכנה כזו, אבל יש סכנה שהמצלמה תחטוף וירוס מהמחשב, ומאחר והיא מחוברת ישירות למחשב הוירוס ישפיע עליה (בניגוד להכנסת הכרטיס דרך קורא הכרטיסים. במצב כזה הכרטיס יקבל את הוירוס, אבל כשהכרטיס יוכנס למצלמה כלום לא יקרה, כי מערכת ההפעלה של המצלמה שונה משל המחשב).
בסופו של דבר לפני כשבועיים המצלמה של דלית התקלקלה, כנראה בעקבות חיבור ישירות למחשב, והיא כתבה על זה בכמה פורומים. באחד הפורומים (מוזר, זכרתי שזה היה פה אבל מסתבר שלא) עלה הנושא, ואנשים סיפרו שם סיפורים אישיים מזוויעים שדווקא כן קשורים לנפילת מתח. אף אחד לא חווה את נושא הוירוסים, אז כנראה שדווקא הוירוס הוא אגדה אורבנית, ונפילת המתח אכן מתרחשת.

רק לפרוטוקול - אין לדעת אם הקלקול נגרם מהחיבור למחשב. במעבדות שבדקתי אותה לא שמעו על נפילות מתח או וירוסים, אז מבחינתי התיאוריות האלה הן בגדר ספקולציות בלבד. יחד עם זאת, כנראה שיש איזשהו סיכון בחיבור הישיר, אז עדיף כמובן להיזהר יותר מדי מאשר פחות מדי.

ואני מניחה שהתכוונת לשרשור הזה - http://www.prog.co.il/showthread.php?t=44749

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י dalit;367827:
רק לפרוטוקול - אין לדעת אם הקלקול נגרם מהחיבור למחשב. במעבדות שבדקתי אותה לא שמעו על נפילות מתח או וירוסים, אז מבחינתי התיאוריות האלה הן בגדר ספקולציות בלבד. יחד עם זאת, כנראה שיש איזשהו סיכון בחיבור הישיר, אז עדיף כמובן להיזהר יותר מדי מאשר פחות מדי.

ואני מניחה שהתכוונת לשרשור הזה - http://www.prog.co.il/showthread.php?t=44749

אני לא יודע באיזו מעבדה תיקנת את המצלמה שלך
אך מעבדה שלא מכירה דברים כאלו כמו "נפילת מתח"
זו מעבדה שלא הייתי שש להכניס אליה את המצלמה שלי
למעט עם הדברים לא הובנו נכון על ידי מי מהצדדים.

לא לחינם בהגברה ובמחשבים מחברים מייצבי מתח או UPS למיניהם בכדי לשמור על זרם אחיד.
במצלמות אין את המנגנון הזה, כך שהן פגיעות יותר.

רבקה.

משתמש מקצוען
צודקת, דלית, לזה התכוונתי. תודה.
אגב, אני יודעת שאת לא בטוחה ממה נגרמה התקלה במצלמה שלך. כתבתי: "כנראה בעקבות חיבור ישירות למחשב".

אבא שלי רצה עכשיו לפרוק תמונות מהמצלמה שלו ישירות למחשב (בלי קורא), ואמרתי לו לא לעשות את זה בגלל בלה בלה (פירטתי לו את הויכוח שהיה פה, אם זה כן וירוס או כן נפילת מתח וכו').
אבא שלי הוא מהנדס אלקטרו אופטיקה. זה לא מהנדס חשמל, אבל הוא טיפה מבין בעניינים שם (לפחות יותר ממני). הוא אמר שיכול להיות שזה קשור למושג שנקרא grounding.
מתח (שנמדד בוולט) נמדד ביחס למשהו. כמו שגובה נמדד ביחס לאדמה, לפני הים הוא לרצפה שאני עומדת עליה, כך גם מתח נמדד ביחס לנקודת אפס כלשהי שנקראת "אדמה". מורפיקס מתרגם grounding כ"הארקה", אז אתם מוזמנים לקרוא פה עוד:
http://he.wikipedia.org/wiki/הארקה

בקיצור, אם למחשב ולמצלמה יש נקודת אפס שונה, כמובן שהמחשב ישתלט ונקודת האפס של המצלמה תיקבע כנקודת האפס של המחשב, ואז אם קודם היא קיבלה דרך הכבל 3 וולט (כי זו מצלמה של שתי סוללות AAA, כל אחת 1.5 וולט), עכשיו ה-3 וולט האלה יתפקדו כמשהו אחר (למשל 15 וולט) וזה ישרוף אותה.
משהו כזה.

דלית, אני אישית סומכת על אבא שלי (אף על פי שזו היתה רק השערה שלו, והוא לא מהנדס חשמל...) ועל הנסיונות הכואבים מהשרשור של טוויטי יותר מאשר על הבנאדם שדיבר איתך במעבדה. את תעשי מה שטוב לך... :)

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;367829:
אני לא יודע באיזו מעבדה תיקנת את המצלמה שלך
אך מעבדה שלא מכירה דברים כאלו כמו "נפילת מתח"
זו מעבדה שלא הייתי שש להכניס אליה את המצלמה שלי
למעט עם הדברים לא הובנו נכון על ידי מי מהצדדים.

אז יכול להיות שהיתה אי הבנה, כי אחת מהן היא הדר...

נכתב ע"י רבקה אריאל;367848:
אבא שלי רצה עכשיו לפרוק תמונות מהמצלמה שלו ישירות למחשב (בלי קורא), ואמרתי לו לא לעשות את זה בגלל בלה בלה (פירטתי לו את הויכוח שהיה פה, אם זה כן וירוס או כן נפילת מתח וכו').
אבא שלי הוא מהנדס אלקטרו אופטיקה. זה לא מהנדס חשמל, אבל הוא טיפה מבין בעניינים שם (לפחות יותר ממני). הוא אמר שיכול להיות שזה קשור למושג שנקרא grounding.
מתח (שנמדד בוולט) נמדד ביחס למשהו. כמו שגובה נמדד ביחס לאדמה, לפני הים הוא לרצפה שאני עומדת עליה, כך גם מתח נמדד ביחס לנקודת אפס כלשהי שנקראת "אדמה". מורפיקס מתרגם grounding כ"הארקה", אז אתם מוזמנים לקרוא פה עוד:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%A7%D7%94

בקיצור, אם למחשב ולמצלמה יש נקודת אפס שונה, כמובן שהמחשב ישתלט ונקודת האפס של המצלמה תיקבע כנקודת האפס של המחשב, ואז אם קודם היא קיבלה דרך הכבל 3 וולט (כי זו מצלמה של שתי סוללות AAA, כל אחת 1.5 וולט), עכשיו ה-3 וולט האלה יתפקדו כמשהו אחר (למשל 15 וולט) וזה ישרוף אותה.
משהו כזה.

דלית, אני אישית סומכת על אבא שלי (אף על פי שזו היתה רק השערה שלו, והוא לא מהנדס חשמל...) ועל הנסיונות הכואבים מהשרשור של טוויטי יותר מאשר על הבנאדם שדיבר איתך במעבדה. את תעשי מה שטוב לך... :)

נתת לי רעיון, שכחתי שאבא שלי הוא כן מהנדס אלקטרוניקה. אשאל אותו. :)

וכמו שאמרתי - אף על פי שאני לא בטוחה שאלה הסיבות, כנראה שמשהו בכל זאת יש פה, אז מעכשיו אנקוט באמצעי זהירות. כלומר אקנה קורא כרטיסים (אחרי המצלמה...).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה