המנטור מגיע לפרוג! אשכול השו"ת שלכם עם אהרן זילבר

מצב
הנושא נעול.

פרוג

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
פרוג שמח מאוד להציג בפניכם את מיזם השו"ת בשיתוף פעולה מיוחד עם בית זילבר!

שבוע טוב ומבורך, חברי פרוג היקרים.

אנו שמחים לפתוח בשבילכם את האשכול הזה, שישמש כמוקד לשו"ת שלכם עם המנטור המפורסם אהרן זילבר, שיגיע בעז"ה לפרוג ביום רביעי השבוע, י"א אלול, כדי לענות באופן אישי לשאלות שלכם.

אהרן זילבר התחיל את דרכו כיועץ תעסוקתי פורץ דרך שהוביל למעלה מאלף איש להשתלבות בעולם התעסוקה ולימודי המקצוע.
בהמשך ייסד אהרן את חברת זילבר ייעוץ והדרכה, המשמש כבית להתפתחות אישית, עסקית וכלכלית, וכבר ליווה בהצלחה אלפי איש להצלחה אישית וכלכלית באמצעות סדנאות וקורסים שונים, כאשר תוכנית הדגל שלו 'הזינוק', שמלווה בעלי עסקים לבניית עסק יציב ובריא ולהגדלת הכנסות, הפכה לתוכנית המדוברת והמצליחה ביותר במגזר החרדי, עם אחוזי הצלחה גבוהים שלא מוכרים בתוכניות ליווי דומות, גם לא במגזר הכללי.
לאהרן ניסיון רב-שנים עם כל הרבדים בעולם הפרנסה, החל מבעלי עסקים גדולים, בעלי עסקים קטנים ובינוניים, עצמאים, שכירים, ועד מחפשי עבודה ומחפשי כיוון תעסוקתי.
אהרן זילבר גם עומד מאחורי פיתוח 'המצפן', מבדק תעסוקה ממוחשב וחדשני שכבר שימש מעל 4,000 איש.

זו ההזדמנות המדהימה שלכם להעלות כאן את כל השאלות שיש לכם, בנושאי התפתחות אישית, מקצועית וכלכלית, ולקבל תשובות מקצועיות מלאות מהמנטור.
אתם יכולים להעלות כאן כבר מעכשיו את השאלות שלכם.
מומלץ לשגר את השאלות גם לזילבר לכתובת <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> , עם המייל או מס' הטלפון האישי שלכם, למקרה שיידרש בירור נוסף להבנה מדויקת יותר של השאלה (המייל ומס' הטלפון לא יפורסמו).

דיון מאלף ומועיל!

יוסף רייכל

משתמש צעיר
על רגל אחת אני מבין שהיסוד הוא לתמחר יקר ולא בזול גם באם אין לך משהו מיוחד למכור, האם אני טועה?

במילה אחת - לא.
בשתי מילים - ממש לא.

בשלב ראשון - הוא משכנע אותך שדווקא כן יש לך מה למכור.
בשלב שני - הוא משכנע שעדיף להיות מובטל, מאשר לעבוד קשה ולהרוויח מדי מעט, בד"כ זה שלב מאוד קשה.
אח"כ - הוא אכן מלמד אותך איך לתמחר ביוקר, וגם איך להרוויח על הדרך, גם מתיווך מספקים או נותני שירות וייעוץ.

עכשיו הבנה מסויימת ממני.
לדעתי זה אכן משהו שעובד ודי מוכיח את עצמו, אני רק תוהה, מה יקרה אחרי שכל העולם יעברו אצל זילבר, בשלב זה גם אם הרווחת יותר, כשאתה מגיע למכולת, או מזמין איש מקצוע, או רוכש כלי חשמל מסויים, תשלם יותר, או כל שירות אחר, אם גם הם עברו את הקורס של זילבר, אז תשלם להם ביוקר. אבל בינינו זה ייקח הרבה זמן.

ראלי

משתמש פעיל
אני בד"כ הולכת למי שמוכר הכי זול, מי שמעלה מחירים , מבריח אותי...
כמה שינסה למכור לי את עצמו, אני יכולה למצוא מישהוא איכותי, כמעט באותה רמה במחיר זול והרויח...
כך למשל לקחתי לצילום לילדי בוגרת קורס גרפיקה וצילום שחיפשה לעשות סטאז', היא עשתה לי תמונות מאלפות שכמעט שלא מבחינים שהם של מתחילה...
או למשל בוגרת קורס פטיפורים מוכשרת במיוחד שחיפשה להתפרסם, לקחה לי רק על חומרים, ואולי קצת מעבר, ויצאתי ככ בזול, וגם היא קיבלה פרסום לא רע, עם כרטיסים על השולחן ופרגונים מכל הלב של בעלי השמחה...
בקיצור חפשו מתחילים שמחפשים פרסום, זה WIN WIN

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אהרן, ברוכים הבאים.
בטוח שחברי פרוג יקבלו ערך מוסף מהדיון הזה
בהצלחה לכולם

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שאלה:
בתור איש מקצוע, נניח מתכנת.
ישנם שני דרכים לבחור:
1. לעבוד בתור שכיר בחברה, שכר יפה ומכובד, מוגבל בתקרת זכוכית אבל דיי גבוה.
2. להתמודד וכמו שרגילים להגדיר אה 'לקפוץ למים' לפתוח עסק לנסות לגלגל/להרוויח המון אבל עם כל הסיכונים.

במבט רוחבי הכסף הגדול קורץ, אבל במבט עמוק יותר, עובדתית, הכסף הקבוע שנכנס בתור שכיר מספק מרחב מחיה לא רע ובטווח השנים בעל העסק ש'קפץ למים' גם הפסיד פה ושם ועבר תקופות לחוצות וכ"ו וכ"ו, והשני רכש כל 3 שנים דירה מהיתרות בחשבון, קרן השתלמות וכ"ו.

לעצם השאלה:
א. איך מנתחים ואיך ראוי לראות את הנתונים.
ב. יותר מכך, איך 'מקבלים' את הנתונים הנכונים על שוק העבודה כלומר את המציאות האמיתית בשטח - מראש, כדי להגיע לסעיף א.

תודה

פרוג

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
שימו לב:
אלו שיש להם שאלות אישיות והם לא רוצים לפרסם את זה כאן תחת שמם, מוזמנים לשלוח את השאלה ישירות לזילבר, לכתובת <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>, והשאלה תפורסם בעילום שם.
בהצלחה!

וילונייס - מבית יפה למדהים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מהיכרות אישית עם אהרן..
ואחרי כל השיתופים כאן.

יש לכולנו שאלות בכל נושא ובכל תחום
ורק צריך לקחת בחשבון שאנחנו לא הראשונים שמתמודדים עם בעיות ולכולם יש בעיות היה לאנשים כבר את הבעיות והשאלות שיש לנו .

ולאהרן יש נסיון בתחום וכמעט על כל שאלה יש לו תשובה מדוייקת .

תאמינו לי ..יש תשובה לכל דבר .

רק תשאלו .

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תודה על הבמה!
יש לי שאלה, אשמח לתשובת המומחה.

בעסקים קטנים (וגם בחברות גדולות) התחילה להיות יותר ויותר נפוצה תופעה של שיתופי פעולה.
אני נותן לך שירות קופי- אתה תתן לי שירות עיצוב גרפי. וכן על זו הדרך.

לכאורה, החשש הגדול שלי, מה יהיה הלאה, האם נחזור לימים בהם נתנו עגבניות תמורת קמח ושירותי כביסה תמורת הוראה?

איפה המקום שצריך לעשות את הקאט ולסרב לשיתופי פעולה (גם אם אני צריך לשירותיו של לקוח זה) כדי שישאר יותר תקציב?

או שאולי באמת עדיף להישאר עם פחות כסף ממשי ביד, אך עם עסק מתופעל?

גיטי ל.

משתמש מקצוען
אשמח לדעת, אני מעוניינת לצאת לשוק עם תוכנית אישית
פירסמתי, קיבלתי ייעוץ ממומחית בתחום
עשיתי קליפ לפרסום
הפצתי במקומות שיכולים להתעניין בהם

ואין :(
פשוט אין ביקוש
אף אחד לא סגר עיסקה וגם מי שביקש פרטים וכו' לא חזר
אני רוצה לדעת האם זה עניין של סייעתא דשמיא או שיש משהו שצריך לעשות ולא עשיתי

תודה!

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני רוצה לדעת האם זה עניין של סייעתא דשמיא ?או? שיש משהו שצריך לעשות ולא עשיתי
לפני שר' אהרון זילבר יגיע, לזה יש לי תשבה ברורה.
הכל תלוי בסייעתא דשמיא, זה דבר ראשון, ואני בטוח שהרב זילבר יסכים.
חוץ מזה יש את העניין של השתדלות, שצריכה להיות בדרך הנכונה, וזה כבר המקום של הרב זילבר.

אגב, ממה ששמעתי מקרוב משפחה שעבר אצלו, הוא ממש מנטור מוצלח!.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
יש עסקים שהמוצר שלהם ככה ככה והם צריכים ייעוץ איך למכור קרח לאסקימוסים
ויש עסקים שהמוצר שלהם מעולה שבמעולים והם צריכים ייעוץ איך לגרום ללקוח להבין שאם הוא הולך למישהו אחר יותר זול - הוא עלול להפסיד יותר ממה שחסך
כמו פה למשל..
כמה שינסה למכור לי את עצמו, אני יכולה למצוא מישהוא איכותי, כמעט באותה רמה במחיר זול ולהרויח...

ב"ה יש המון לקוחות שמבינים את התמורה ומשלמים בשמחה, חבל לי על הלקוחות שחוזרים אחרי שנפלו ואומרים:
upload_2019-9-10_0-35-43.png

upload_2019-9-10_0-41-17.png

ועוד אלף מקרים אחרים.. חלקם כאלה שהלקוח אפילו לא מודע לך שהפסיד..

אז השאלה היא איך באמת אפשר להסביר את זה ללקוח שנרתע מהתמחור, אני לא יכול בכל שיחת טלפון של לקוח שמתענין (וזה יכול לקרות מס' פעמים ביום) - לפרוס לפניו את כל השיקולים וכל הנקודות הנסתרות שהוא לא מודע אליהן, זה יקח חצי שעה כל פעם וזה יהיה מייגע..

Niños

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כמה שינסה למכור לי את עצמו, אני יכולה למצוא מישהוא איכותי, כמעט באותה רמה במחיר זול והרויח...
כך למשל לקחתי לצילום לילדי בוגרת קורס גרפיקה וצילום שחיפשה לעשות סטאז', היא עשתה לי תמונות מאלפות שכמעט שלא מבחינים שהם של מתחילה...
או למשל בוגרת קורס פטיפורים מוכשרת במיוחד שחיפשה להתפרסם, לקחה לי רק על חומרים, ואולי קצת מעבר, ויצאתי ככ בזול, וגם היא קיבלה פרסום לא רע, עם כרטיסים על השולחן ופרגונים מכל הלב של בעלי השמחה...
בקיצור חפשו מתחילים שמחפשים פרסום, זה WIN WIN

כנראה יש לך זמן, אנרגיה וקשרים.אני מעדיפה להשקיע בזמן, אנרגיה וקשרים לעסק שלי. ללמוד את העסק, להשקיע בו ואז להרוויח ולשלם יקר ובכיף.... כי מה עושה לי עוד 100 דולר בשבילי???
ואני מספרת מהניסיון שלי!!
כאשת אברך אז הייתי הולכת לכל סופר לקחת את המבצעים, וככה להגיע למחיר הכי זול!
עד שהבנתי שזול עולה יקר, כי נשארתי בלי כח ומשאבים להשקיע באיך לעשות כסף!
Robert kiyosaki כותב בספר שלו ומרחיב בעניין, אבא עשיר אבא עני. שהאידואולגיה שלו היא, להפסיק לחשוב בקטן, מה הכי זול, איך לחסוך. עדיף לחשוב כמליונר איך לעשות כסף.
כאחת שחישבתי כל פרוטה, השתנתי מקצה לקצה עם חופשות בכיף. שיפוץ הדירה, קניות במקומות שאז לא חלמתי כי חשבתי שכאשת אברך זה מותרות. כמובן שיש את הס"ד אבל איפה שפותחים את הידיים לקבלת השפע מהשמים ד' מחלק ובגדול!

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
שלום וברכה,
ותודה על ההזדמנות.

כמעצבת גרפית - העסק מתבסס בעצם על היצירות שלי, עם הטעם, הנגיעה והקו שלי.
משכך, אין לי שאיפה או 'חזון עסקי' לגדול ברמה שתצריך להכניס עובדת נוספת, גם אם היא תהיה מקצועית ובסגנון דומה לי.
העניין הזה נוגע בעצם לכל עולם היצירה והאומנות, ואכן אני נתקלת לפעמים בתסכולים דומים מצד ציירים / אומנים וכו', שמנסים להכניס עובד או להוציא קצת עבודה לפרילאנס ולא מרוצים מהתוצאה.

האם אני צודקת? זה נכון לחשוב כך או שאני מגבילה את רמת ההכנסות שלי?

chr

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נשמע מעניין,
חסרים לי כמה פרטים:
מדובר בפגישה אישית, או סדנא כללית,
מה העלות וזמן המפגש?

שאלה שהגיעה במייל (כאן נעלה את השאלות שהגיעו למייל וביקשו לשמור על אנונימיות)

אהרן זילבר שלום
ראיתי שפרוג פרסמו על שו"ת אתך,
רציתי לשאול דבר כזה -
הייתי בדיוק אצל יועצת תעסוקתית,
למרות שיש לי עבודה כעצמאית כבר 13 שנה - שהולכת וגדלה,
ומה שנקרא 'אין לי זמן לנשום' מרוב עבודה,
אני מחפשת לפתח עוד משהו במקביל,
כי ראיתי שבסוג הנישה שהלכתי אליה - אני לא יכולה להגדיל שכר ולהפחית שעות,
אז רציתי עם הכישורים והנסיון שיש לי עד היום, לעשות משהו חדש.
אבל הרגשתי שהיא רק הלכה על דברים מוכרים וקיימים,
(הנחיית הורים, ייעוץ עסקי, אימון תזונה וכד')
בזמן שאני הייתי רוצה 'להמציא' את עצמי מחדש,
לחשוב בצורה הכי לא שגרתית והכי פתוחה על אופציה שמתאימה לי
לאו דווקא כזו שכבר מלא נשים עושות
אני לא מחפשת בדווקא להיות אחרת ומוזרה או משהו כזה..
אבל כן רוצה להגשים את כל היכולות שלי באיזה ייעוד שנכון לי,
לאו דווקא ללכת אחרי משהו שאחרים כבר עשו.
אולי בסוף אגיע למסקנה שדווקא משהו מהדברים ה'מוכרים' מתאים לי,
אבל אני רוצה מראש לחשוב על הכל בראש גדול
בכל זאת אני לא בת 16 עם כל האופציות פתוחות.
הזמן שלי כיום שווה את עצמו בזהב..
אני לא יכולה לעשות מדי הרבה ניסוי ותעיה, ומקסימום לא נורא.
אני רוצה להיות מאד מאד ממוקדת מטרה.
(בת 30 + 4 ילדים ב"ה)
זה משהו שאתה יודע לעשות, סיעור מוחות כזה?
יש לי גם לחץ גדול מנושא הלימוד.
כלומר - אם אני הולכת לעשות משהו חדש, לתחושתי אני חייבת חייבת ללמוד אותו רציני.
וכמה משאבי זמן וכסף יש לי בשביל לעשות דבר כזה?....
בייחוד כשאני כל כך לא בטוחה האם הוא הדבר הנכון.
יש דרך לעשות דברים מאיגוד הנסיון שלי עד היום? או בלמידה לא 'דרמטית' של שנים על שנים?
'מותר' לקחת מאנשים כסף רק בגלל שאתה טוב במשהו, בלי שלמדת אותו?
תודה!

ראשית יישר כח על ההזדמנות,
1. האם נכון לתת הצעות מחיר בטלפון / או במייל
ואיך נכון לחזור למתענינים שבודאי עורכים סקר שוק ?

2. אני מנהלת עסק תובעני ביותר - ומאד קשה לי עם זה
אך הוא עסק רווחי מאד
אני גם לא במיוחד מחבבת את התחום (אולי בגלל הקשיים)
האם נכון בשלב כזה לפנות ללמוד מקצוע יותר נחשק, משהו שיותר נמשכים אליו?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה