המלצות כאן, דיס המלצות באישי. נשמע לכם הגיוני?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לכן אני אוהבת לפתוח אשכול חדש,
ולכתוב- המלצות- כאן, דיס- באישי.
וכך אני מקבלת את שניהם..
ולא להסתמך על אשכול הבנוי מהמלצות בלבד.

מלבד זאת, אני נוטה להסתמך על ניקיות שאני מכירה ולחפור להן לאור התגובה.

כלומר- אני כן נסמכת על פרוג וההמלצות,
אבל פותחת אשכול אישי לפי הצרכים שלי.
ויודעת לא לסמוך על כולם.

ואישית, אני גם הרבה פעמים ממליצה על בעלות מקצוע מתוך היכרות,
אבל יש בעלות מקצוע שלמרות שאני מכירה אותן עסקית- אני לא ממליצה עליהן, כל עוד לא ניסיתי על עצמי.

למשל שבוע שעבר מישהי פרסמה אשכול שאלה על שרות של לקוחה שלי.
הלקוחה מקסימה, אבל לא הכרתי את השרות שלה אישית, רק מתוך העדות שלה,
לכן לא המלצתי עליה כדי שלא להטעות.

לעומת זאת, כן אמליץ על לקוחות שאני יודעת במאה אחוז שנותנים שרות טוב,
בחינת אל תמנע טוב משני הצדדים..

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
במדיה הכתובה יש לזה כבר שם: שיימינג... וכן, הרבה עסקים למדו להתנהל נכון וטוב בכל מצב כי אי אפשר לדעת איזה נזק יעשה לך לקוח מאוכזב..
רק שאצלינו יש קודם את ההלכה!!! ולא נראה לי הוגן שלקוח שלא היה מרוצה ממשהו ספציפי יפיץ בכל דרך את חוסר שביעות רצונו בראש חוצות
כי לעיתים זה גובל ממש באיבוד פרנסה!!

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
ברור שזו שאלה הלכתית,
אבל נראה שצריך להסביר את משמעות ההמלצות שעולות כאן, שאם אין הן נכונות ומהימנות יש בהן גנבת דעת וגרימה להפסד ממון.
ועל זה מכים "יעצנו עצות לא טובות"
וחשוב גם באמת לבדוק את מהות ההמלצות ולא להסתמך עליהן.
כמו כן, יש לקחת בחשבון שההמלצות הן מותאמות אישית ונגזרות מאזור המגורים, הרמה, הידע והטעם של הלקוח.
למשל: אולפן מקצועי. יש כאלה שאולפן מקצועי אצלם זה רף מאד נמוך. מספיק להן חדר הקלטות ומיקרופון.
ויש כאלה שאולפן מאד מקצועי אצלם זה משהו אחר לגמרי---
או עריכת וידאו, או קייטרינג וכדומה.
מה שבסדר ונפלא עבור X לא בהכרח משקף רמה גבוה לגברת Y

גלידה

משתמש מקצוען
בגלל זה כשאני אומרת לבעלי - המליצו בפרוג, הוא בכלל לא מסכים לשמוע, הוא אומר - מי אומר שזה לא קרובי משפחה וכו'....

לא אשכח שפעם מישהו שאל פה בפרוג - מה עושים אם צריך איזה סוג מסוים של יעוץ וכו', ואחרי כמה הודעות הוא מודיע שהמליצו לו על כך וכך וכו' ואחר כך מישהו הביא קישורים שהאדם ההוא ששאל - זה הקורס שלו ואפילו בשם של הניק שלו זה נרמז, מי זוכרת את זה?

בקיצור הרבה מאד עובדים פה כך ואנחנו מידי תמימים

איש מצליח

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני באמת חושב, שבדברים חשובים, אני לא סומך על המלצות מפרוג
כמו כל מיני אשכולות שנפתחים כאן על דירות למשל
אבל אם יש שאלה בנושאי מידע וכו' וכן דברים זולים
אני שואל אם אני רואה שיש הרבה המלצות על זה אז כנראה שזה כיוון נכון
אבל עדיין בודק טוב טוב
לכן אני ממליץ מאוד, בפרט בדברים שחשובים ויקרים, לטובתכם, אל תסתמכו רק על פרוג.

סימי

משתמש מקצוען
שתי עצות:
א. אל תסתמכי על אשכולות קודמים. פרסמי את שאלתך, וצייני כתובת מייל/מס' טלפון אליו אפשר לפנות. מקווה שתהיינה מספיק נשים אכפתיות שתפנינה אליך באזהרה...
ב. גם כשאת פונה בעקבות המלצות מפרוג- בקשי מבעלת העסק טלפונים של לקוחות, והמשיכי לברר. כלומר: אל תסתפקי בתגובות של פרוגיסטיות בלבד.
ועצה נוספת, ואולי החשובה ביותר- התפללי לסיעתא דשמיא!

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
מעולה שעולה גם אשכול כזה מידי פעם.
להזכירנו שלא על כולם ניתן לסמוך, ולברר במקומות הנכונים.
וחשוב מאוד שכשיש מי שלא מרוצה הוא יחווה את דעתו לפחות ע"י רמז או באישי.
כואב הלב על מי שנופל בפח.
כגם אני מחכה לשמוע מה היא דעת ההלכה.

מאה

משתמש מקצוען
אנשים לא מעלים על קצה דעתם כמה ההמלצות פה באחוז גדול של הפעמים אינן מהימנות.
מכרה שלי לקחה נותנת שרות מסוימת לאחר המלצות נלהבות, ויצאה עם עוגמת נפש קשה בנושא עדין ורגיש הרבה יותר מפאנית או נגר.
יצאתי ל'מחקר' קטן בפרוג, הצלבתי נתונים והעלתי בחכתי שכנראה לנותנת השרות הנ"ל יש מספר שמות ניק בפרוג, והיא ממליצה על עצמה בלי בעיות.
(זה לא כ"כ מסובך לעלות על זה. אם היא לא מחזיקה ראש ונותנת בניק אחר כתובת מייל של עצמה וכו')
או שאולי בעלה והילדים שלה ממליצים עליה בכל פעם מחדש:(
מאז למדתי שאסור להיות תמימים. אף אחד לא מדמיין מה מתרחש מאחורי הקלעים של הבקשות להמלצות וההמלצות עצמן.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
זו הסיבה שבשלה מעולם לא ביקשתי עזרה למידע בפרוג, לא מידע רפואי ולא מידע על בעלי מקצוע.

מתכונים, עצות מניסיון, מידע על פארקים או עניינים טכניים אחרים- איך להגיע לדא ולהא וכו'- כן. מידע רפואי? מידע על בעלי מקצוע? NEVER. גם לא מידע על מוסדות לימוד, ישיבות, תיכונים, וכו'.
אני לא יודעת מי עומד מאחורי ניק ומה הסגנון שלו אז מה יועיל לי לדעת שלדעת הניק "רסק עגבניות [בתקווה שאין כזה] תיכון "שירת שמים" הוא פצצה? או מה יעזור לי לדעת שהחיידר "אש יוקדת" הוא מודרני יחסית לדעתו של "שמעלקה את בערל בע"מ". אני מכירה אותם, אולי הם ממשאה שערים וגם אני מודרנית בשבילם???
דברים כאלו צריך לברר באופן אישי מאנשים שמבינים ומכירים. לא מאנשים עלומי שם.
כנ"ל פי אלף פעמים בעניינים רפואיים.

אני עונה כשיש לי מה לענות, אבל לעולם לא אשאל בפרוג מה אומר X Y או Z....כי יש ובדיקות דם למשל אותה בדיקה, אותה תוצאה, לאדם אחד זה מעולה ולשני קטסטרופה. תלוי בהרבה נתונים אחרים שמומחי פרוג [חחח, גם אני ככל הנראה בין אלו...בטח יש מי שצוחק עלי עכשיו וזה בסדר...גם אני צוחקת]לא מודעים להם. למשל גיל, מין, רקע רפואי אחר שעלול להשפיע וכו'.
ניקח לדוגמא מישהו שיעלה לי בדיקת דם שלו. עם תפקודי כליה קצת גבוהים. אני אכנס לפאניקה בשבילו ואז הוא יגיד לי אה, כן, זה תמיד כך אצלי, יש לי כליות פולציסטיות. זה כלום. הופה!

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
נראה לי שהמלצות על רופאים כן אפשר להאמין
אני לא מאמינה שיש לאיזה רופא ניק פה...
אבל בשאר הדברים באמת צריך לקחת בערבון מוגבל

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י לאה ורחל;n5066826:

גם לגבי רופאים זה בערבון מוגבל.
מטעמי צניעות וצניעות הפרט אף אחד כמעט לא יפרט את מכלול הבעיה ולכן ההתאמה לרופא לא בהכרח תהיה טובה.

ותתפלאי בטוח לי שיש כאלו שיש להם אינטרסים להחמיא לרופא מסוים גם אם יודעים שעשה טעות או רשלנות מקצועית.

לגבי כל מידע רגיש- בריאות, הלכה ,נפש .
אני אף פעם לא מסתמכת על מה שהועלה כאן אלא רק שומעת בשביל לקבל כמה שיותר זויות לבדיקה.

ואל תמהרו להסיק מסקנות על מישהו שכותב אחות שלי דודה סבתא וכו שזה על עצמם ולא להיפך שמישהי מתייעצת בלי לכתוב את זה אז זה בטוח לעצמה.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י לאה ורחל;n5066826:

המלצה על רופא- בגדול כן. אבל בע"מ. אפשר לקבל שם אבל מומלץ לברר גם במקום נוסף. שלא לדבר עם זה שכאשר מדובר ברופא שנדרש לצורך קצת יותר רציני מאשר למשל רופא שיניים [שגם לא משהו שכדאי לזלזל בו כלל], חובה לברר אצל מי שמבין ברפואה ויכול להמליץ לפי כל הפרמטרים הנדרשים על פי התיק האישי של החולה הספציפי

מידע רפואי- לא.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
כמו בשידוכים.
מתוך הביקורת החיובית אפשר להבין את השלילית..

הוא לא עוג מלך הבשן- נמוך.
נכנסתי לבית המדרש פעם אחת וראיתי אותו לומד בעיון- 'פעם אחת'...
היא לא קולנית- ביישנית המחץ
חסכנית בצורה מושכלת- קמצנית

:):):)
מכלל הן לומדים לאו.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
תודה שעוררת.
יש כאן פאנית אחת שיש עליה קונצנזוס מטורף וכל פעם ששואלים עליה יש את ה4-5 ממליצות הקבועות.
נגיד שאני לא חופרת מי מהן אמיתית ומי שיווקית, ובואו נגיד שלפעמים היא מוציאה תוצאות טובות, אבל אני מכירה כמה וכמה נשים שנפלו אצלה בענק.
אני לא כותבת את זה באשכולות עליה כי זה לא אני אישית (וכמובן כי לשה"ר וכו').
אבל אולי עכשיו אני אתחיל לכתוב משהו בסגנון של מה שהוצע כאן.

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י hbecker;n5066891:
המלצה על רופא- בגדול כן. אבל בע"מ. אפשר לקבל שם אבל מומלץ לברר גם במקום נוסף. שלא לדבר עם זה שכאשר מדובר ברופא שנדרש לצורך קצת יותר רציני מאשר למשל רופא שיניים [שגם לא משהו שכדאי לזלזל בו כלל], חובה לברר אצל מי שמבין ברפואה ויכול להמליץ לפי כל הפרמטרים הנדרשים על פי התיק האישי של החולה הספציפי

מידע רפואי- לא.

השבוע התפרסמה בדיחה על בניין שגרו בו בקומה ראשונה סנדלר ובקומה שנייה רופא שיניים, כל פעם שהסנדלר פגש את הרופא שיניים היה אומר לו ''שלום קולגה'', יום אחד שאל אותו הרופא שיניים למה הוא קורא לו כך, והסנדלר ענה :כל מי שיורד מטיפול אצלך אומר "איזה סנדלר הרופא שיניים הזה..." :D:D

מקופלת

משתמש מקצוען
זכורים לי כמה אשכולות מהתקופה האחרונה ממש.
אחד שששאל האם לדעתנו יש צורך בשרות מסוים, קיבל כמה תשובות לכאן ולכאן. ואז התחיל בעצמו לשכנע שזה חשוב מאוד וכו' וכו'. והוא עצמו מצא נותן שירות טוב עם המלצות וכמובן מפרסם את הפרטים לזיכוי הרבים... אחת לכמה ימים הוא דואג להקפיץ אץ האשכול, ואנשים טובים ממשיכים להקדיש מזמנם ולענות בתמימות.
עוד כמה אשכולות שנפתחו עם המלצות לכאורא תמימות על ... ואז זה ממשיך עם הודעות על השירות המצוין והמחיר הזול (את המחיר בדקתי, הוא לא כ"כ זול. סביר) רוב ההודעות הם מניקים ישנים שיש להם הודעות ספורות בלבד.

מצד שני, בעבר שאלה מישהיא על נותן שירות מסוים. מישהיא ענתה לה שלא היתה מרוצה ממנו. זה היה רלוונטי גם בשבילי, ולכן בדקתי מולה את הפרטים (מול הלא מרוצה) התברר שהיא קיבלה שירות כשהוא עוד היה ממש בחיתוליו, כמה שנים אחורה. המחיר היה כמעט חינם בגלל הרמה הנסיונית שהיתה אז. לדעתי, זה לא הוגן. היה עליה לכתוב קצת להסתייג עם הפרטים הנ"ל . כי הרי לא דומה עסק בימיו הראשונים לעסק שכבר שצבר נסיון במשך 3 שנים. מה גם שהמחיר הנמוך היה מותאם לרמה, מה שלא אמור להשאיר אותה "לא מרוצה".
כך שאם לתת דיס, להרחיב קצת בפרטים.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מקופלת;n5067059:
מצד שני, בעבר שאלה מישהיא על נותן שירות מסוים. מישהיא ענתה לה שלא היתה מרוצה ממנו. זה היה רלוונטי גם בשבילי, ולכן בדקתי מולה את הפרטים (מול הלא מרוצה) התברר שהיא קיבלה שירות כשהוא עוד היה ממש בחיתוליו, כמה שנים אחורה. המחיר היה כמעט חינם בגלל הרמה הנסיונית שהיתה אז. לדעתי, זה לא הוגן. היה עליה לכתוב קצת להסתייג עם הפרטים הנ"ל . כי הרי לא דומה עסק בימיו הראשונים לעסק שכבר שצבר נסיון במשך 3 שנים. מה גם שהמחיר הנמוך היה מותאם לרמה, מה שלא אמור להשאיר אותה "לא מרוצה".
כך שאם לתת דיס, להרחיב קצת בפרטים.

זה נכון - ונכון גם הפוך
לכל מאוכזבי ההמלצות כאן, גם בזה צריך לחפור קצת.
ואם נחזור לדוגמא של הפאנית אינה דומה פאנית מתחילה אמביציונרית עם מעט לקוחות ושירות מעולה לפאנית גדולה עם מאות לקוחות שלא מסתכלת על כל אחת בנפרד.

אנוכי

משתמש מקצוען
עלזה נוהגים בעלי עסקים לומר:
"נהנית?- ספר לחבריך, לא נהנית?- ספר לנו" :)

העתק שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
לפי הלכות לשון הרע כמבואר בח"ח
מותר רק למתעניין כרגע באופן פעיל (הכוונה ולא מי שאולי מתכנן אי פעם לקנות/ להשתמש בשירותיו של פלוני וכדו')
לשמוע ביקורות (גם שליליות) על הנ"ל

ולא לאף אחד אחר
כמו כן אסור גם לרשום/ לדבר לפני מי שלא צריך את המידע הנ"ל
כך שהפורום כאן הוא בעייתי אילולא שינהגו לפני הנ"ל

כל טוב

עריכה:

נזכרתי שגם לשבח מישהו ברבים כתוב שיש בזה אבק לשה"ר (ושמא יש לחלק)
כך ש...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה