דרוש מידע המלצה על רכב

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
שלום
אני מחפש כבר תקופה רכב שיענה על צרכי, מצאתי כעת משהו שנראה איזון סביר בשבילי. אני מחפש:
1. המלצה וחוות דעת מכם
2. המלצה על מוסכניק (באיזור ב"ב) שאוכל להראות לו את הרכב ולקבל חוות דעת על מצבו. בתשלום כמובן.

מה חשוב לי?
1. 7 מקומות
2. חיסכון יחסי בדלק (לא לשלם 100-120 שח על כל נסיעה לי-ם, כמו ברכבי ה7 מקומות שאינם חדשים.
3. מחיר - אין לי כרגע תקציב של 20,000 ובכלל איני רוצה להוציא סכום משמעותי על רכב ראשון שלי

פרטי הרכב:
מאזדה 626 סטיישן 7 מקומות (כלומר תוספת 2 - תקניים - בבאגז'). שנת 2001
מנוע הוחלף לפני חמש שנים. בעלות אחרונה (שלישית) במשך חמש שנים, בם טופל כל שנה. הוחלפו גיר, ראדיטור, בלמים וצמיגים בחמש שנים האחרונות.
קילומטראז בסביבות 200 ומשהו.
טסט עד ספטמבר.
מחיר בסביבות עשרת אלפים שח.
לטענת הבעלים דל בסביבות 1/10, לבדיקתו לקחה לי-ם הלוך חזור 13 ליטר = פחות משמונים ש"ח.

הוא מחליף בין השאר בגלל התיקונים שנצרכו מעת לעת כמו ברכב ישן, לדעתו בחמש שנים הוציא בסביבות 10 אלפים שח. מאידך כבר הוחלפו כל הנ"ל בשנים האחרונות.

הבנתי שהמקומות מהאחור לא נוחים, אך מאידך אני נוסע עם קטנים - הגדול בן 7, לכאורה אמור להיות בסדר לשנים הקרובות.

תודה רבה

נערך לאחרונה ב:

נחום10

משתמש מקצוען
לדעתי אל תקנה את האוטו הזה, אוטו שהוחלף כ"כ הרבה דברים אתה תמשיך להחליף לו כל תקופה משהו אחר, זה לא נגמר!

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עשרת אלפים ₪?
הרבה מעל המחירון.
סתם ככה זה אוטו גמור.
רכב מעל 15 שנה צריך אישור תקינות בלמים לפני הטסט ומגיל 19 (האוטו הנ"ל אוטוטו שם) חייב טסט פעמיים בשנה. להעביר רכב ישן טסט זה סיפור בפני עצמו. וזה הסיבה האמיתית שהוא מוכר
נסה להתחצף ולהציע חמש אלף. תתפלא לראות שהמוכר לא יזרוק אותך מכל המדרגות

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לדעתי לא תשרוד איתו יותר משנה שנה וחצי,
הביטוח יעלה יקר ורכב מעל 20 שנה חייב פעמיים טסט
ובכלל תוספת הספסל מאחורה היא לא חוקית
אתה תיסע כל פעם בפחד שמא יעצור אותך שוטר
תבדוק ברשיון רכב כמה מקומות כתוב שיש ברכב אם לא כתוב שבע אסור להסיע שבע.
וביטוח החובה גם לא יכסה את השניים הנוספים.
גם אם הילדים קטנים בכל נסיעה מחדש תצטרך לשכנע לשבת מאחורה.
לגבי המחיר לא יודעת מה המחירון שלו, אבל בחיים לא קונים רכב מעל המחירון!

ואם בחרת לקנות תרכב אז בהצלחה!

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
הרכב הזה מגיע 7 מקומות מהיצרן.

ביטוח - בדקתי וזה לא מייקר לי כמעט ביחס לרכב אחר שבדקתי סוזוקי ליאנה 2007 (פרייויט רגיל)

טסט מגיל 19? זה משהו שאני מנסה לברר, פה שמעתי 20 שנה ופה שמעתי 18 שנה. אני רואה שבמשרד התחבורה כתוב "מלאו לו 19" - אז רכב משנת 2000, חייב בטסט פעממים כבר בשנת 2019 או רק ב2020?

המוכר אגב הודיע לי שלהעביר את הרכב הזה טסט צריך מישהו שיודע "לעזור", כי יש לו בעיה בחיישנים של כריות האוויר (הכריות עצמן תקינות).

אם הוא יחזיק לי שנה וחצי בלי שאצטרך להוציא עליו סכום כמו שהוא עלה לי - זה גם יפה. בסופו של דבר כל רכב ישן ידרוש תיקונים.

אותי צריכת הדלק מאוד מעניינת, כי אני לא רוצה רכב שאחשוב שלוש פעמים לפני כל נסיעה, לא שווה. ואם הבנתי נכון, לרכב הזה יש ייחודיות בזה בגלל הקטע של ה7 מקומות בסטיישן, שהוא קטן בהרבה מרכבי שבע מקומות סטנדרטיים.

נערך לאחרונה ב:

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
דוד,
יש משל כלכלי יפה על החליפה של העשיר והעני. העשיר היה רגיל לקנות חליפה באלף שקל וללבוש אותה שנה. אחרי שנה היה מוכר לעני בחמש מאות שח. לכסף שקיבל היה מוסיף עוד 500₪ ושוב קונה חליפה חדשה. אחרי שנה מוכר לעני וחוזר חלילה. העני היה קונה חליפה יד שניה שהחזיקה לו שנה. אחרי שנה קנה שוב את החליפה המשומשת של העשיר.
שניהם שלמו 500₪ לשנה אבל העשיר הלך תמיד עם חליפה חדשה והעני עם חליפה ישנה.

אין לך 20,000₪ בצד בשביל אוטו? גם לי אין.

אבל אם אתה מסכים לקנות אוטו ב10,000₪ ולשלם תיקונים נאמר 3,000₪ לשנה וחצי ואחרי זה האוטו ימות.
לא עדיף לקחת הלוואה על 30,000₪ ולקנות משהו שיצריך פחות תיקונים ופחות דלק? גם אם תמכור אחרי שנה וחצי בהפסד של 13,000₪ אבל נסעת על אוטו חדש כל הזמן.

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
זה בהחלט נשמע הגיוני.
אבל נגיד, זה אומר שאצטרך לשלם כ1000 שח בחודש החזר ההלוואה. עושה לי רע לחשוב על זה - ובפרט שאין לי עוד מושג איזה רכב מתאים לצרכים שלי, רכב ראשון שלי.
מה שאמור להרגיע אותי זה שבסופו של דבר אקבל חצי מהכסף חזרה, לא יודע מה לומר. וביננו, החצי הזה לא יחזורי הרי לכיסוי יתרת ההלוואה אלא לרכישת רכב עוד יותר חדיש - עם תוספת הוצאה. זה אל חזור.
ועד כמה שכן אהיה מרוצה - אשאר עם הוצאה של 1000 שח חודשי (למשך שלוש שנים, במקרה הטוב), לפני ביטוח (של נהג חדש) ושאר הוצאות רכב. לא יכול להרשות לעצמי תקציב של 2500 חודשי לרכב.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ואם תקנה את ההוא מה תעשה אחרי שנה וחצי שהוא ימות ?
לא יהיה לך כסף לאוטו חדש.
אלא מה, תחסוך כל חודש 1,000 ₪ כדי שתהיה מוכן אז במקום זה תשלם הלוואה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה