המלצה על מיקרופון איכותי

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
מיקרופון דינמי Shure SM58
אני מעוניין לקנות מיקרופון להקלטת שירה וכלים חיים,
בעיקר בשביל חיבור לקלידים ודגימת כלי נגינה.
ממליצים?

יונתן שטרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הוא מיקרופון בסיסי וטוב, השתמשתי בו הרבה להקלטות שירה, אבל עדיף קונדנסר.

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
הוא מיקרופון בסיסי וטוב, השתמשתי בו הרבה להקלטות שירה, אבל עדיף קונדנסר.
אין לי בידוד טוב ואקוסטיקה,
ואני מעוניין להקליט תופים, בקונדנסר זה לא יהיה טוב.

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לענ"ד sm57 יכול אולי יותר להתאים לכלי נגינה, תופים וגיטרות וכו'

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יצא לי לשמוע מחבר שלי שהקליט אצל בעל אולפן מקצועי וידוע שהקליט גיטרות לשירים שלו והוא שם בנוסף לקונדנסר הרגיל את הsm57 והוא היה קצת בשוק איך שזה היה נשמע יותר טוב בהקלטה..

חוץ מזה שלתופים בד"כ שמים מיקרופון מסוג 57, בעיקר לסנר, יש גם את 57 beta שזה בכלל רמה רצינית

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ה58 הוא ללא ספק מוצלח ביותר בתחום הנגינה חיה, מסנן רעשים ונשמע ממש טוב, אבל בהקלטה אתה חייב שהוא יקלוט עוד דברים, למרות שאין לך אקוסטיקה מושלמת, צריך לתמרן..

ובסוף כמובן כל דגימה ממיקרופון אתה בכל מקרה יכול לעבד אותה ולכסח אותה עם אקוולייזר ופילטרים שיש לך בתוך האורגן
נגיד גיטרה חשמלית אתה יכול לקחת סתם דגימת גיטרה מהאורגן ולשים לה דיסטורשן ו-phaser וקורוס וכדו' ומאן דכר שמיה דהדגימה המקורית, לטוב ולמוטב..

חוץ למעשה, יכול להיות שכדאי לך לשקול לנסות לדגום (להקליט) למחשב, לנסות טיפה לטפל בדגימה שתישמע יפה, ולחתוך כל תו כמובן ולשים על דיסקונקי כל תו בקובץ נפרד ולהעלות לאורגן, ככה אולי זה ישמע נקי יותר ותהיה לך יותר שליטה על זה

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש גם את 57 beta שזה בכלל רמה רצינית
לא הקלטתי איתו כלים אף פעם, אבל אני משתמש בו באירועים [לשירה] והוא ממש מצויין, הוא נותן איזה הדגשה בגבוהים שנשמעת מצויין. הבנתי שאוהד שר רק עם הBETA57, אבל האמת היא שאני מאמין שזה תלוי בקול של כל אחד מה מתאים לו.
נראה לי שקראתי פעם שלהקלטת כלים לפעמים כדאי להוריד את הרשת ברזל עם הספוג שבלמעלה של המיקרופון [לא זוכר איך קוראים לזה]. נראה לי שבSM57 אין את הספוג למעלה, רק אם מורידים את הלמעלה כדאי להיזהר שלא יקבל מכות כי הוא רגיש שמה.

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
איזה כבל אני צריך?

קבצים מצורפים

• לכידה.PNG
    לכידה.PNG
    KB 105.9 · צפיות: 45

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
מה ההבדל בין PL ל XLR

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
החיבור הרגיל הקלאסי של מיקרופון זה להכניס אותו לכניסת XLR זה בעצם אותו חיבור שיש במיקרופון עצמו, PL זה בד"כ לחיבור גיטרות וכדו', הכי עדיף זה בכלל לא להשתמש בPL לחיבור לתוך המיקסר, דהיינו:
מיקרופון - לחבר ישירות לחיבור XLR שבמיקסר
גיטרה - לחבר אליה כבל PL ואותו לחבר לקופסת DI וממנה להוציא כבל XLR-XLR לחיבור מיקרופון במיקסר
אורגן אותו דבר- שני פיאלים לקופסת DI כפולה או שני קופסאות ומשם לחיבור מיקרופון במיקסר, שאת צד ימין אתה שם על צד ימין ושמאל על שמאל (בכפתור PAN)

אני לא מספיק מבין בזה אבל בעיקרון חיבור pl הוא חיבור לא מאוזן והוא נשמע פחות טוב בכניסת PL שבמיקסר, שזה בעצם אורגן גיטרה כינור וכו'

לכן עדיפות ראשונה לחבר אותם לחיבור מאוזן דהיינו XLR, אבל אסור בעיקרון לחבר ישירות עם כבל שבצד של האורגן הוא pl ובצד של המיקסר הוא נכנס ישירות לכניסת XLR, לטענת מוכר שמבין בסאונד בחנות שקניתי בה - זה יכול לשרוף את הערוץ במיקסר

מכיוון- שהחיבור xlr במיקסר הוא מאוד מוגבר כי אתה מחבר אליו מיקרופון שבעצם לא נותן שום חשמל ושום עוצמה כלשהי אלא המיקסר מגביר אותו, על כן - חיבור של אורגן שנכנס עם ווליום וחשמל מהאורגן שהוא כבר קצת מוגבר ברמה של אוזניות זה יותר מידי עוצמתי ואפילו אם אתה שם את זה בווליום נמנמוך זה יכול להיות בעייתי

לכן אם אין קופסת DI צריך לחבר את זה לערוץ שיש בו 2 כניסות R ו- L ולא בחיבור pl שנמצא בערוץ שיש בו מיקרופון מעל וכתוב עליו LINE

אבל זה נקרא אות לא מאוזן, אם הבנתי נכון ולכן העדיפות היא לחבר כמו באופציה הראשונה עם הקופסת DI שתפקידה בעצם להנחית את העוצמה ולהתאים אותה לחיבור XLR במיקסר, חוץ מזה היא מסננת רעשים של חשמל וכל מיני רעשים שונים שהרבה פעמים יש, בעיקר מגיטרות ןכל מיני כלים שיש להם חיבור PL להגברה..

לענייננו אפשר לחבר את המיקרופון בעיקרון בכניסת LINE שנמצאת מתחת לחיבור של המיקרופון במיקסר, רק שלא בטוח שזה חוקי.. ;) יש מצב שזה פחות מאוזן וישמע פחות טוב, ולכן עדיף לחבר בחיבור XLR

זה ככה על רגל אחת מה שהצלחתי לדלות בזמן האחרון.. :):)

פיציקטו

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
יש חיבור PL- PL מאוזן שפותר את כל הבעיות...
במקרופון דינאמי אין צורך ב-XLR בכניסה כי הוא לא צריך אות חשמל.

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אני מעוניין לחבר את המיקרופון לאורגן, איזה חיבור אני צריך?

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
מצרף תמונה

קבצים מצורפים

• לכידה.PNG
    לכידה.PNG
    KB 38.4 · צפיות: 46

פיציקטו

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
לא רואים בברור את הסימונים מעל הכניסות. אבל ככל הנראה מדובר ב- PL. ה-PL מתחבר לאורגנית, וה-XLR כמובן למקרופון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה