עזרה המלצה ליעוץ תעסוקתי

rk3

משתמש חדש
מחפשת יעוץ תעסוקתי טוב,
מתלבטת אם ללמוד מקצוע (וקשה לי מאוד להחליט איזה) או להמשיך בעבודות מזדמנות....
אשמח מאוד מאוד להמלצות!

נערה יהודיה

משתמש מקצוען
אני כמוך הייתי לפני שנה בערך , וממש לא ידעתי מה לעשות, כל אחד
בא ואמר לי לעשות משהו אחר, מה שיותר גרם לי לקרניים ואז החלטתי
ללכת לאבחון תעסוקתי בהכוןן, וזה עזר לי .
למרות שחברה של אחותי עשתה שם אבחון ואמרו לה שלא מתאים לה ראית חשבון והיא בכל זאת הלכה לזה, כי היא רצתה והיא סיימה את הלימודים בהצלחה מרובה.
אז הגעתי למסקנה שהם יכולים להגיד לך מה מתאים לך ושאר הדברים זה לא אומר שהם לא מתאימים לך אלא זה ידרוש ממך יותר השקעה!!
בהצלחה!

• תודה
Reactions: rk3

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בודאי שלא להמשיך בעבודות מזדמנות.
מה התכל'ס? השעה שלך יכולה להיות שווה יותר.

אבחון טוב יכול לעזור אבל לפעמים יש חסמים אחרים שבגללם העבודה המוצעת לא נראית לנו, יתכן שהדימוי העצמי שלנו מרגיש לנו שזה גדול עלינו או שהעבודה בסביבה של קלות ראש ועוד.

מהניסיון שלי כדאי להתחיל בתחום שלא שונאים ועם האוכל (והכסף) בא התיאבון להתפתח ולהתמקצע

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נתחיל מהסוף....
בסופו של דבר, הכל תלוי בך, במה שאת אוהבת ובמה שאת מתחברת..
תפקידו של היעוץ/ההכוון הוא להגיע לנקודות האלה, להאיר עליהם, ולהבין למה את הכי מתחברת.

יש לנו נטייה טבעית, להבדיל בין העבודה/המקצוע לבין החיים השוטפים.
ז"א אנחנו יכולים לחשוב שבמקצוע אנחנו רוצים עבודה כזאת ומתאים לנו סביבה כזאת ואנחנו מתחברים לתחום הזה (לפעמים זה המשרד והמחשב עושים לנו את זה.. או דברים כאלה..)
אבל בחיים האמיתיים, בשוטף של היום יום הראש שלנו, המחשבות שלנו וההנאות הקטנות שלנו נמצאות במקום אחר לגמרי..

הרעיון הוא להגיע לנקודה שהכי חופפת בכל התחומים האלה, למצוא אותה, להבין אותה, ולהתקדם איתה..

אשמח לעזור תמיד.

• תודה
Reactions: rk3

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
לגבי האבחונים בכללי והיעוץ אענה במשל ונמשל..

2 אנשים נכנסו למכולת עם מטבע של 10 שקלים..
הראשון שאל את המוכר: מה אני יכול לקנות ב10 ש"ח?
והתשובה שקיבל: מממ.. ממ.. מממ..
אפשר קולה+ במבה,
אפשר לחמנייה+שוקו+ביסלי,
אפשר חלב+כיכר לחם
אפשר סבון כלים.
אפשר מיץ ענבים,
ועוד.. ועוד...

השני שאל את המוכר: אפשר לקנות בזה חומוס?
התשובה שקיבל: כן.

והנמשל...

הכשרונות והיכולות שלנו הם הכסף, המוצרים הם המקצועות/תחומי העניין..

אם את באה לשאול מה מתאים לי, התשובה היא אף פעם לא החלטית, כי זה יכול להתאים להרבה תחומים, ולכל אחד יש מהכל, השאלה באיזה כמות ומה דומיננטי יותר. (על היהלום של הולנד, שמעת?)

אבל אם יש תחום שאת רואה שאת מתחברת אליו, וחשבת עליו כמה פעמים, אז האבחון והייעוץ ייתן לך תשובה ברורה האם זה מתאים או שיש משהו באזור של זה שיותר מתאים..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה