התייעצות המלמד משך לי באף.

מצב
הנושא נעול.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
לא יודעת איך לכתוב את הסיפור המוזר הזה בכלל. מה שאוכל לומר לכם שהוא מאומת לגמרי: בני בן השמונה, האנרגטי, השובב והמאתגר העלה את הפיוז למלמד שלו. המלמד בא למשוך לו באוזן ובני באקט של התגוננות כיסה על אזניו.
כתחליף משך לו הרבה באף.
משיכה חזקה, שגם ארבעה ימים אחרי, מיום ראשון ועד היום, הותירה סימן קשה בצבעי סגול-אדום.

מאז ועד עתה לא עשיתי כלום.
מההלם.
מהאלם.
מרוב תדהמה.
מהתלבטות איך וכיצד לפעול
ומה להגיב
ובעיקר: למי?

לא אכחיש שמתחשק לי מאוד לדווח עליו למשרד החינוך. הוא לא הרשים אותי כלל (בלשון המעטה-) מבחינת כישורי הוראה ואישיות, מתחילת השנה בלענו הרבה צפרדעים וספגנו הרבה מחדלים, לילד שידרנו שאת המלמד צריך לכבד ולציית לו בכל מצב, אבל הפעם זה עבר כל גבול.

אציין רק שבני לא סיפר לי מיד מנין 'השיג' את השריטה, כששאלתי התחמק ואנוכי סברתי שהיתה איזו תגרה בהפסקה. הוא פשוט הכיר את אמא שלו והדרישות שלה, ופחד להודות שהשתולל בשיעור. כאילו שבכלל ענין אותי מה הוא עשה. כל הענין הזה של הכאות בחיידרים מוציא אותי מדעתי, כאילו, אם תלמידה משתוללת לי בכיתה - להרים יד זו לא אופציה בכלל! אז למה על הבנים כן?! למה מותר למלמד להוכיח את נחת זרועו על ילדים?! ועוד ברוח המוגנות הנושבת ב2020, מה הולך כאן?

או בקיצור:

אל תגע לי בילד, אתה שומע?!?!

זועמת,
אמא של שלוימי.

גילה:)

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מסכימה אם כל מילה שלך!!
אני המתנגדת הראשית בנושא הרבצה לתלמידים.
את חיבת -לא צריכה) להתקשר למנהל ולדווח לו מה קורה בכיתות אצלו במוסד.
וכמובן אם יצטרכו תאימי על מה שאת הכי לא רוצה.
אבל זה החיים של בנך ושל כל התלמוד תורה!!!!!!
אם את תרימי את הכפפה, ילדים נוספים יחסכו לעצמם סבל רב!!!
משתתפת בצערכם!

פרפר סגול

משתמש מקצוען
אל תגע לי בילד, אתה שומע?!?!
צריך למשוך לו באוזן או באף, ואז לאמר לו את הנ"ל.
ממליצה לך מאד להרים טלפון לחיים ולדר, הוא מטפל בתופעות מן הסוג הנ"ל, ולא מוותר בשום אופן על גילויי אלימות מכל סוג שהוא.
וזה לא משנה אם החידר בב"ב או מחוצה לה.
בהצלחה!

❤יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
D I G I T A L
הזוי

אבל כן כדאי לדבר לפני כל פעולה עם המלמד . לשמוע צד שני
קצת קשה . אולי אפילו ממש קשה. אבל זה מאד מתחשב והגיוני
לפעמים ילדים מנפחים.......

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
את חיבת -לא צריכה) להתקשר למנהל ולדווח לו מה קורה בכיתות אצלו במוסד.
ואז הוא יגיד לה שהיא הראשונה שמתלוננת...

ממליצה לך להתקשר ישרות למלמד ובלי לשאול ולחקור ולהכנס בכלל לנושא האם זה מגיע לו או לא מגיע לו, (יש גם סיכוי גדול שיכחיש) פשוט להודיע לו שבפעם הבאה שהוא נוגע בילד שלך מטוב ועד רע (ואפשר להוסיף גם את שאר ילדי הכתה) את פונה למשטרה באישור של הרב שלך.

המלמד ישמח שפנית אליו ולא ההנהלה ויבין שמה שקורה בכיתה עובר הלאה...

כותבת לך את זה אחרי הסטירה הראשונה שהבן שלי חטף, ומיותר לציין שזו הייתה גם האחרונה בכיתה בכלל.

אמיליה

משתמש מקצוען
משיכה חזקה, שגם ארבעה ימים אחרי, מיום ראשון ועד היום, הותירה סימן קשה בצבעי סגול-אדום
אני מסה למשוך באף שלי, כל זווית ועוצמה שאעשה לא תשאיר צבע אדום בוודאי שלא סגול

נשמע יותר שזה היה אגרוף נזעם....

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ממליצה לך להתקשר ישרות למלמד ובלי לשאול ולחקור ולהכנס בכלל לנושא האם זה מגיע לו או לא מגיע לו, (יש גם סיכוי גדול שיכחיש) פשוט להודיע לו שבפעם הבאה שהוא נוגע בילד שלך מטוב ועד רע (ואפשר להוסיף גם את שאר ילדי הכתה) את פונה למשטרה באישור של הרב שלך.
אם הוא עדיין רבה שלו לתקופה ארוכה, לא בטוח שכדאי שיווצר אפילו בפנימיותו של הרבה, פחד מהתלמיד! פחד להעיר לו או לטפל בו מטוב ועד רע מחשש שמא יבולע לו, הילד יקלוט את זה מהר וינצל את זה לרעה ומי שיפסיד זה הבן!!! זאת מלבד שהרבה יעדיף לא לטפל בשום בעיה עם הילד ושוב מי שיפסיד זה הבן!!!
ישנם מספיק דרכים אחרות תועלתיות.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
להתקשר למלמד קודם כל
לא כי יש תשובה שהוא יכול לספק שתצדיק את מה שעשה
אלא קודם כל- שידע שדבר כזה לא עובר בשקט
ולהגיד לו שעד עכשיו לא יכולת להתקשר מרב הלם.

תראי איך הוא מגיב
זה יכול ללמד עליו הרבה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
תבדקי בדחיפות את גרסת הרבה. תראי מה הוא עונה.
וסתם ככה, אני לא תמיד מגינה על המורים אלא בודקת.
כי זה רק גורם לילד להסתיר מתוך חשש שאמא תעשה לו שיחת חינוך ארוכה.
וכבר עדיף אף כואב, מאשר אף כואב ושיחה..

הרבה ילדי אנשי חינוך מעדיפים להסתיר.. כי הם מבינים באיזה שהוא מקום שזה הגיע מתוך ריסון.

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אקדיש כמה דקות לשתף בנסיון שהיה לי בזה.

בקיצור, ראיתי סימני אצבעות למעלה בזרוע של הבן שלי (11), והתברר שהרבי תפס אותו חזק.

לא נכנעתי לכל הדחפים שלי לסגור את המוסד (חיידר מפורסם) וכו' וכו', אלא הלכתי להתייעץ עם ת''ח שעבר בעצמו סיפור עם אותו רבי. הוא הגדיר לי את המטרה והדרך להשיג אותה.

המטרה אינה לסגור את המוסד, וכן הסיכויים להעיף את הרבי במקרה שלי היו נמוכים מאד (אפסי). אבל ע''פ עצה, התקשרתי למנהל לשאול אות בתמימות האם מקובל עליו (כמובן הגיב שלא), והוספתי שיש לי מחר תור לרופא ילדים למשהו אחר, אבל אני חושש שהרופא (שיש לו חובת דווח) ישאל אותי בקשר לחבלה, מה אגיד לו? המנהל צחק קצת (כי הבין שאני ממציא), עכ''ז, בדיוק כפי שאמר לי אותו ת''ח, הרבי התקשר אלי להתנצל בנעימות והוסיף שהוא לא זוכר שעשה לו משהו, אבל עכ''פ אה''נ צריך להזהר.
והנקודה העיקרית, פתאום(!) מצאו כל מיני מבצעים ודרכים אחרים להתייחס להתנהגות של הבן שלי. בקיצור - לפעמים איום (דוקא ברמז) עוזר לרסן את הרבי לעתיד. ז.א. שאפשר לוודא שלא יעיז בעתיד.

אני מוסיף - לדעתי המצב רוח הקשוח והצעקות וגערות של הרבי יותר מזיקים ממקרה חד פעמי שהשתולל פיזי.

אני עוד מוסיף - שאלתי מאת אדם גדול אחד האם יש מקום לפעמים לדווח לרשויות על כזה דבר והגיב שלא. שוב שאלתי, אז מה כן לעשות, והגיב שכדאי לגשת לרבי ''ולהסביר לו'' שהוא לא היחיד שלפעמים מאבד שליטה, ואם זה יקרה עוד אתה (ז.א. אני) ג''כ עלול לאבד שליטה ולהשתולל!
שוב שאלתי האם זה יקרה עוד, האם נכון באמת להוריד את האף שלו, והגיב לי אותו ת''ח שאז הגיע הזמן לעבור חיידר. כל אחד ישאל את רבו.

בהצלחה.

במקום שאין אנשים ;)

משתמש מקצוען
אציין רק שבני לא סיפר לי מיד מנין 'השיג' את השריטה, כששאלתי התחמק ואנוכי סברתי שהיתה איזו תגרה בהפסקה
אולי כדאי לברר בתמימות מול הילד אם זה נעשה מול כל הכיתה ואז לברר אצל ילדים אחרים, מה הם ראו ומה בדיוק קרה.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
ואז הוא יגיד לה שהיא הראשונה שמתלוננת...

המלמד ישמח שפנית אליו ולא ההנהלה ויבין שמה שקורה בכיתה עובר הלאה...

כותבת לך את זה אחרי הסטירה הראשונה שהבן שלי חטף, ומיותר לציין שזו הייתה גם האחרונה בכיתה בכלל.
גם לי היה סיפור השנה עם בני בן ה10 שהרבה צבט אותו.
והיה גם איזשהו דין ודברים בינו למלמד וכהמלמד אמר משפט שהרתיח אותי ברמות קשות.
החלטתי שדבר ראשון אני ירים טלפון למלמד אם זה לא יעזור נעבור למשגיח ומשם הלאה.
ההחלטה התבררה כחכמה מאוד. הסברתי למלמד שהילד סיפר שהוא צבט אותו. המלמד היה בהלם שהעזתי להגיד לו את זה בפנים והתחיל להתנצל ולהתנצל.
בהמשך אמרתי לו שאני אישית נפגעתי מאוד מהמשפט שאמר לילד.
השיחה ארכה 20 דק'. כיבדתי את המלמד הסברתי לו שאני בצד שלו אבל יש לי כללים אדומים. לא נוגעים בילדים.
ומאז אני מקבלת כל הזמן מחמאות ומכתבים על הילד ואפילו שיחת טלפון של נחת מהמלמד.
ברגע שיש קושי קל עם הילד אני מקבלת שיחה ומחליטים יחד איך לפעול.
ב"ה הילד מאוד אוהב את המלמד והחיידר.
ואני חושבת שאם הייתי פונה מיד לפיקוח הייתי רק מפסידה. הרבה היה מרגיש שעקפו אותו ולא נתנו לו להתמודד עם הבעיה.

הכי חשוב במקרים כאלה זה לטפל במקרה שנוצר מיד לא לשמור ולצבור וכמובן לשמוע את גירסת הצד השני.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה