דרוש מידע המכירה הסינית "מלבשתו"- סיוע בהלבשת משפחות ברוכות ילדים

• פותח הנושא nc
  • פורסם בתאריך

nc

משתמש סופר מקצוען
קיבלתי את חוברת המכירה. לכאורה מטרה חשובה וראויה.

אני גרה באזור לא עשיר, ורובם המוחלט של הילדים לבושים היטב. גם המעטים מאד שלא- נראה שמדובר בעיקר בהזנחה הורית (הורים עם בעיות שאינן כלכליות דוקא) ולא בחוסר ממון.

ההלבשה היום כ"כ זולה ויש הרבה גמ"חים של יד 2 שאני שואלת את עצמי האם יש צידוק ליוזמה.

האם אתם בסביבתכם רואים את התופעה שילדים ממשפחות ברוכות ילדים סובלים ממחסור בהלבשה? לובשים בגדים בני 30 כמו הסיפור המובא בקטלוג?
אולי אני סתם מנותקת מהמציאות...

Chan

משתמש פעיל
אני חושבת שהרוב תורמים למכירה סינית במטרה לזכות...לא ממש בודקים בנחיצות הארגון
יש כ"כ הרבה מכירות סיניות וחלקם באמת לארגונים שמלכתחילה לא הייתי תורמת להם

ולעצם הענין, גם אני לא כ"כ רואה מחסור חמור בסביבתי...במיוחד היום שיש את המכירות של מלבושי כבוד

ע"ר

משתמש פעיל
הקופות (השכונתיות) מחלקים לפני חגים תלושים לחנויות בגדים למי שנתמך ..

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נוטה לחשוב כמוך.

במחשבה שנייה, ביגוד של בחורים יכול לעלות הרבה, משפחה ענייה עם כמה נערים שמדי פעם צריכים לחדש מלתחה לא תצליח לעמוד בהוצאה. או משפחה אביונה שגם רוצה לטעום מדי פעם טעמו של בגד חדש ולא ממש יכולה לפרגן לעצמה. לא פעם ביגוד זול מאד - איכותו בהתאם, הביגוד מתבלה מהר ואין אפשרות לרכוש חדש. לא כל דלי האמצעים באלבוסטעס ויצירתיים מספיק כדי להסוות זאת.

ראיתי כמה משפחות כאלו והלב ממש נכמר. הם לא הצליחו לכסות על העניות שלהם - שילוב של חוסר אמצעים עם חוסר ארגון מאד מוחצנים, דלות ממש ניכרת. עסקן סידר להן אפשרות רכישת ביגוד לפני חגים (הם בחרו את הביגוד, קבלו שוברים ל'מכירה' שכנראה נועדה רק למקבלי שוברים כמותם) הם ממש נהנו וסוף סוף נראו לבושים לעניין. איני יודעת האם המכירה היתה מטעם הארגון הזה או יוזמה של מישהו אחר.

שוש12

משתמש פעיל
לא מכירה את הארגון
לא ראיתי את החוברת ואת התיאורים

אבל,
מכירה בהחלט בסביבתי משפחות שאין תקציב לרכישות בגדים
מעבירים מאחד לשני ורוכשים רק ביד שניה (וזה קשה, כי זה לא חנות שיש מגוון מידות למגוון בגדים, אלא צריך למצוא מציאות ולהתאים לבד)

• תודה
Reactions: nc

nc

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שהרוב תורמים למכירה סינית במטרה לזכות...לא ממש בודקים בנחיצות הארגון
יש כ"כ הרבה מכירות סיניות וחלקם באמת לארגונים שמלכתחילה לא הייתי תורמת להם

אבל אז א"א לשלם מכספי מעשר...

ורדית א

משתמש פעיל
קיבלתי את חוברת המכירה. לכאורה מטרה חשובה וראויה.

אני גרה באזור לא עשיר, ורובם המוחלט של הילדים לבושים היטב. גם המעטים מאד שלא- נראה שמדובר בעיקר בהזנחה הורית (הורים עם בעיות שאינן כלכליות דוקא) ולא בחוסר ממון.

ההלבשה היום כ"כ זולה ויש הרבה גמ"חים של יד 2 שאני שואלת את עצמי האם יש צידוק ליוזמה.

האם אתם בסביבתכם רואים את התופעה שילדים ממשפחות ברוכות ילדים סובלים ממחסור בהלבשה? לובשים בגדים בני 30 כמו הסיפור המובא בקטלוג?
אולי אני סתם מנותקת מהמציאות...

אולי לא רואים כי קופות הצדקה עוזרות?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
זה נראה משהו שקשור לבני היישוב הישן
ואצלם ייתכן שבאמת למשפחות אין גרוש לחולצה ונעליים

מעבר לזה, המחירים של פריטי הלבוש שהם לובשים יקרים מאוד.
לא חולצה או מכנסים שקונים בפינת הזול או ביד שניה.
ובתחום הנעלים, ובמיוחד נעלי גברים, יש מיני קרטל במא"ש והאיזור.

וסתם ככה, במשפחה עם כמה נערים, זה יוצא באמת הוצאה כבידה.
כובע, חליפה וכו' אלו לא דברים שניתן לקנות ביד שניה והמחיר שלהם בהחלט לא זול.

• תודה
Reactions: nc

nc

משתמש סופר מקצוען
האירו את עיני שיש להם הסכמה מהרב ניסנבוים שאני יודעת שמתעסק בנושא, אז קטונתי.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
היום גם לא רואים אנשים ברחוב עם חורים בנעליים,
והסיפורים על אלה שאין להם לחם לאכול- מדובר בבודדים ממש.

tosfot

משתמש צעיר
אני דווקא ראיתי בחורי ישיבה עם נעלים קרועות.
ופגשתי אמהות לשלושה בחורי ישיבה שעובדות בשכר הקרוב למינימום.
ונכון, יש הרבה ארגוני חסד שנותנים תלושים.

הדס'וש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לפני 4 שנים עבדתי בחנות של בגדי ילדים.

הייתה אשה אחת שתמיד באה לקנות ביגוד, כל פעם מידות אחרות.
קיבלנו הוראה לתת לה מחיר מיוחד.
באחת הפעמים הבוסית שלי הייתה בחנות ואמרה לי שהיא קונה את זה לאנשים נצרכים שגרים בשכונה.

אין לי מושג מטעם מי היא הגיעה.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מראה חיצוני, לא תמיד מוכיח על יכולות כלכליות, אלא על כושר התארגנות ויכולות אילתור בסיסיות.
ואנשים שחסרים את היכולות הללו לחלוטין, הם לפעמים נצרכים לא פחות.

קהילות יעקב

משתמש פעיל
היום גם לא רואים אנשים ברחוב עם חורים בנעליים,
סורו נא לקריית ספר, (אפשר לנסות גם במקומות אחרים), השפילו מבטכם מרום קומתכם עלי ארץ, ומצאו אברכים רבים שנעליהם מחוברות לסוליותיהן כמעט בחוט השערה, והפרוץ מרובה בהן על העומד.
אברכים רבים, וגם ילדים בסביבתי מסתובבים כך, למרות, ואולי דווקא בגלל (...) 'מכירות החסד' הרבות המתקיימות בו מחג למועד.
זו המציאות העגומה, נעליים טובות עולות יקר, והזולות נראות כך אחרי זמן קצר.

קו ירוק

משווק אינטרנט כשר (כל הארץ)
מנוי פרימיום
גם אם מה שמשכנע להוציא כסף הוא על מנת לזכות בהגרלה, יהודי יש לו את היכולת לתרום ולכוון לשם צדקה וחסד, וזה נחשב בוודאי למצווה רבה. :) https://m.sinit.org.il/?af=GC6M0685 אז תזכו למצוות רבות.
דרך אגב: מצווה כיפית אינה עבירה :):):)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה