המטען שלי התפוצץ-תופעה נפוצה?

שולמית 1

משתמש רשום
קניתי לפני כחצי שנה מטען למחשב נייד, לא יצא לי להשתמש בו הרבה ולמרות זאת, לפני כשבוע הוא פשוט התפוצץ- ה"קוביה" נמסה והבטרייה שבפנים מציצה מכל כיוון, ובנוסף- הוא הפסיק להטעין.
פניתי לחנות והם טענו כי תוקף האחריות פג אחרי שלושה חודשים, קרי לפני שלושה חודשים....
האם זה צודק? מי היה נוטל את האחריות במקרה שהבית שלי היה עולה בלהבות? המחשב נטען בצורה נורמלית לחלוטין, במקום שאני רגילה להטעין עוד כמה מחשבים....
מה עושים????.....

Avshalom05

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ככל הנראה - שומרים לכפרות - ומסובבים יחד עם התרנגולת - - - -

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מטען מקורי, או תחליף סיני?

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
הכל עניין של מחיר... אני מניח שהציעו לך מטענים יקרים יותר ופחות והחלטת ללכת על הזול. בזול יש סיכון.
מטען טוב, לדוגמה של ACBell וכדו' מקבלים שנתיים אחריות לפחות ואפילו שלש שנות אחריות!!!
על מטען סיני בזול מקבלים שלשה חודשים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י פרסומון;2234655:

ואפשר לקנות מסין בעשרות בודדות של שקלים ולהחליף במידת הצורך...
(קניתי בערך ב30 שקל מטען שרצו עליו כאן מינימום 200 שקלים)

bris

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י GRN;2234673:
ואפשר לקנות מסין בעשרות בודדות של שקלים ולהחליף במידת הצורך...
(קניתי בערך ב30 שקל מטען שרצו עליו כאן מינימום 200 שקלים)

תבקש מבחר שיודע להפעיל וולטמטר, שיראה לך איזה מתח יוצא בפועל מהשנאי 19V הלזה.

אחכ תוכל לענות ביתר וודאות אם כדאי לחבר אותו למחשב של 2000-3000 שח.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י bris;2234811:

טוב, זה מחשב הרבה יותר זול
אבל אשמח אם תחכים אותי מה יכול לקרות
(ומאיפה אני אמצא כזה בחור?)

qwerrrewq

משתמש מקצוען
לא להתעסק עם מטענים סיניים או אפילו כאלו גנריים שנמכרים בארץ - לא לפלאפונים וודאי לא למחשבים, יציבות הזרם שלהם - רמת הוולט שהם מוציאים איננה יציבה ומספיק וזה הגורם הראשון לשריפת מטענים, תגידי תודה ליושב מרומים שמה שנשרף זה רק המטען ולא הבית, ופעם הבאה רק מטען מקורי, או מטען של תחליף ידוע ומוכר, אני מעדיף רק מקורי על אף המחיר הגבוה.

שולמית 1

משתמש רשום
הי, ראשית כל, תודה לכל העונים.
נכתב ע"י פרסומון;2234655:
הכל עניין של מחיר... אני מניח שהציעו לך מטענים יקרים יותר ופחות והחלטת ללכת על הזול. בזול יש סיכון.
מטען טוב, לדוגמה של ACBell וכדו' מקבלים שנתיים אחריות לפחות ואפילו שלש שנות אחריות!!!

שנית, מטען ב280 נקרא סיני? לא היו לו חליפים זולים יותר...
נכתב ע"י bris;2234655:

איך עושים את זה? וכך אוכיח שהם שיווקו לי מטען קקומייקה במחיר של בית מרקחת?

נכתב ע"י qwerrrewq;2234655:
לא להתעסק עם מטענים סיניים או אפילו כאלו גנריים שנמכרים בארץ - לא לפלאפונים וודאי לא למחשבים, יציבות הזרם שלהם - רמת הוולט שהם מוציאים איננה יציבה ומספיק וזה הגורם הראשון לשריפת מטענים, תגידי תודה ליושב מרומים שמה שנשרף זה רק המטען ולא הבית, ופעם הבאה רק מטען מקורי, או מטען של תחליף ידוע ומוכר, אני מעדיף רק מקורי על אף המחיר הגבוה.
זהו, שבמחיר כזה לא היה לי מושג שזה לא מקורי, האם לא ניתן לתבוע אותם? הם אמרו שכנראה לא השתמשתי בו כמו שצריך, המיקום- הוא אותו מיקום בו אני מטעינה את כל (3) הניידים בבית, שקע בסדר גמור, אין לי מושג מה הבעיה ומשום מה אף מחשב ומטען אחר- לא התפוצץ לי שם (20 שנה...) ובכלל- כשקורה כזה מקרה, חברה צריכה לכסות את הפשלה במהירות ולא לתת לאנשים לדבר עליה. ועוד להתנער מאחריות...

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
מטען סיני אפשר למכור גם ב1000 ש"ח. תלוי באמינות המוכר...
בכל מקרה, מטען מחברה טובה גם יכולה להתפוצץ, אצל כל חברה יכול לקרות פאשלות, אבל אחריות שלשה חודשים זה רק בחברות לא חברות.

qwerrrewq

משתמש מקצוען
מסכים איתך בכל מילה, הם עשקו אותך במחיר, הביאו לך ככל הנראה מוצר באיכות ירודה וגרמו לך נזק גדול. ועוד אין להם בושה לומר שהם לא אחראיים.

לחנות הזו מן הסתם לא תחזרי.

bris

משתמש סופר מקצוען
כמעט שלא יוצא לי בכלל להכנס לכאן לצערי , אבל יש הרבה שעושים את העבודה שלי אז הנוכחות שלי כאן לא הכרחית.

אני אנסה להסביר מה שכתבתי מקודם בקשר לוולטמטר, ובכלל בקשר לאיכות של ציוד אלקטרוני מאיכות לא משובחת.

אין לי שום השכלה רשמית בנושא , אבל אחרי שעות רבות של פירוק שנאים סיניים ולא סיניים והמון קריאה בחומר יש לי קצת ניסיון (התעסקתי הרבה בתחום של ייבוא ציוד כזה לארץ)

שיעור קצר ומאוד בסיסי בשנאים.
יש שני סוגים של שנאים יש ממיר מתח -השראה , ויש שנאי ממותג.
שנאי מתח הוא בעצם סליל נחושת (עם ליבה בדכ - תלוי באיכות שרוצים להשיג) שבזכות חוקי ההשראה האלקטרומגנטית ייצור מתח בעוצמה שונה בסליל נגדי (עוצמת המתח תלויה בעיקר במס הליפופים) .
דוגמה טובה זה שנאי שממיר ממתח של 110V ל 220V , בדכ אין בו שום מעגל אלקטרוני , רק לפעמים לבקרה מעומס יתר או קצרים וכדו.
צורת המתח (חילופין או ישיר) תהיה כמו שהוא נכנס , באותו סינוס (דהיינו 60 או 50הרץ)- אאכ יש מעגל ייצוב לסינוס (לא נפוץ ככ)

מה שאותנו מעניין זה שנאים ממותג. ולא הכוונה למותג של היצרן . אלא מתג מלשון SWITCH.
הנקודה שהשנאים הללו יותר ממה שהם נועדו להוריד את המתח מה 220V שבקיר , הם נועדו לייצב אותם למתח ישיר ולא חילופי כמו שהוא ברשת.

ההשראה של הסלילים היא כמובן חילופית , כמו המתח שבקיר, אבל כאן נכנס האבל הגדול . יש בשנאי ציוד שעוזר לו להוציא מתח "כמעט" ישר.
איך הוא עושה את זה?
יש כמה צורות, אבל הרעיון הכללי , יש קבלים (אלו ה"מגדלים" האלו שנראים כמו מגדל מים) שאוגרים חשמל בזמן שיש השראה חיובית , ואז יש מעגל אלקטרוני, שברגע שהוא מזהה שההשארה הפוכה (הצד השני של הסינוס) הוא מפעיל "מתג" (מכאן הממותג!!) שמונע מעבר של מתח הפוך , ומעביר את המתח מהקבלים.

עד כאן בהפשטה ממש גדולה.
הדבר הזה לא זול
הסלילים אם הם עשויים נחושת הם יקרים (נחושת מתכת ממש יקרה)
המעגל גם לא זול , במיוחד מייצבי המתח שבו.
והקבלים כמו בכל תחום יש בהם הרבה סוגים. יש נוזליים ויש מוצקים ויש מבוססי ברזל וכדו

בפועל מה שיוצא, שאם היצרן ניסה לחסוך עלויות (אני אתן דוגמאות בסוף עם תמונות - בהודעה חדשה כנראה)
המתח לא יהיה מדוייק, דהיינו במקום 19V זה ינוע בין 15 ל22 V (אני לא צוחק , ראיתי כבר שנאים של 19 שהוציאו 15-16 רוב הזמן) אבל זה הבעיה הקטנה, כי לרוב הציוד יש מעגלים שיכולים לספוג את הפרשים הללו.
את הנתונים הללו מודדים עם מכשיר שנקרא וולטמטר, צריך קצת לדעת לתפעל (לכוון נכון את הניגודיות וכדו)
הרבה פעמים כשמחברים שנאים זולים למחשב מרגישים כמו זרם סטטי במגע עם המתכת של המחשב, זה אחת הסיבות.

הבעיה הגדולה יותר היא בייצוב של המתח, הוא יוצא מאוד לא ישר.
את זה מודדים עם מכשיר שנקרא אוסצילוסקופ, שהוא נועד להראות את המתח לפי הזמן.

טוב , קצת הגזמתי באריכות, אני אעלה קצת תמונות שתבינו, ואחכ אתן קצת הסברים איך לקרוא את הגרף של האוסי.

bris

משתמש סופר מקצוען
זה מבדיקה של שנאים ממתח 220V ל 5V (הרעיון זהה לשנאים של 19 וולט)
מה שנקרא שנאי USB

הראשון שנאי מקורי של APPLE, והשני חיקוי שנקנה בחנות בבני ברק ב 110 שח !!!
-החיקוי באמת נראה חיצונית פצצה. ולולי בדיקה ממש טובה אי אפשר להעלות על הדעת שזה לא מקורי.

ההבדל בין התמונה השמאלית לימנית הוא התדירות של הבדיקה , אבל הרעיון ברור. המתח יציב מאוד בשנאי של אפל ומאוד לא יציב בשנאי החיקוי.

קבצים מצורפים

• good psu.PNG
    KB 133.9 · צפיות: 20
  • bad uk psu.PNG
    KB 286.2 · צפיות: 16

bris

משתמש סופר מקצוען
מצב השוואה של שנאי מק מקורי (צד שמאל) לחיקוי סיני (צד ימין)

אפשר לכתוב מאמר של 3000 מילה על ההבדלים העצומים.
ואולי אוסיף עוד בהמשך.
רק נקודה אחת שממש בולטת, אין חלוקה של המעגלים. וזה סכנת נפשות ממש.
אני אסביר,
מה עושים כדי שבמקרה של קצר, או כל תקלה אחרת , לא נגיע למצב שמתח גבוה יזלוג ליציאה של המתח הנמוך. תארו לכם שאתם נוגעים בכניסה של השנאי למחשב ומקבלים 220V ...רח"ל ...

לכן יש כלל, שמפרידים את שני הצדדים פיזית לגמרי.
יש את הPRIAMRY - שזה המעגל של המתח הנכנס, ויש מעגל נפרד לגמרי , עם בידוד רציני ביניהם , ויש את המעגל של המתח היוצא שנקרא SECONDARY.

אפשר לראות את זה בקלות בתמונה של השנאי מק המקורי (הם מאוד מקפידים על זה - לכן הבאתי את התמונה הזאת).
בשנאי הסיני רואים בבירור שיש רק סליל וקבל וזהוא , אין שום פיוז ואין שום הפרדה ממש סכנה.

נ.ב.
זוכרים שהיה פעם שריפה בבית משפחה ונספו כמה ילדים עקב שנאי של מחשב נייד לא תקין ?

קבצים מצורפים

• mac top.jpg
    KB 93.3 · צפיות: 14
  • mac2.png
    KB 488.3 · צפיות: 12

qwerrrewq

משתמש מקצוען
כל הכבוד עעל ההשקעה חננאל, מחכים ברמות, גם אותי שאני די ותיק בתחום.

שולמית 1

משתמש רשום
כעצתכם, התקשרתי אל החנות וקצת הזזתי את המוכר משלוותו כשהצגתי את העובדות כדלהלן, רק חבל שלא יכולתי לנקוט בשמותיכם אותם מן הסתם היה מכיר--- אולם הוא טוען בתוקף שאין מכשירים חשמליים מהסוג הזה שמקבלים עליהם שנתיים אחריות, אלא אם כן זה עולה בסביבות החמש מאות---
בקיצור- ברור שזו הונאה פשוטה.
יישר כוח על ההסברים ואולי בהמשך לכשאצטרך- אבקשכם להמליץ לי על חנות טובה ולא יקרה.
ושוב- תודה ענקית לכל העוזרים והמבארים!

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
בריס הגאון,
כל מילה פנינה ותעשה טובה תמיד שאין לך מה לעשות תעשה את זה פה:):):)

מישהו מכיר את המטען הזה
EZcool Power Adapter – AD-800

איך האיכות שלו?

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שולמית 1;2238025:
כעצתכם, התקשרתי אל החנות וקצת הזזתי את המוכר משלוותו כשהצגתי את העובדות כדלהלן, רק חבל שלא יכולתי לנקוט בשמותיכם אותם מן הסתם היה מכיר--- אולם הוא טוען בתוקף שאין מכשירים חשמליים מהסוג הזה שמקבלים עליהם שנתיים אחריות, אלא אם כן זה עולה בסביבות החמש מאות---
בקיצור- ברור שזו הונאה פשוטה.
יישר כוח על ההסברים ואולי בהמשך לכשאצטרך- אבקשכם להמליץ לי על חנות טובה ולא יקרה.
ושוב- תודה ענקית לכל העוזרים והמבארים!
אז תגידי לו שמטענים של ACBell אני מוכר עם שלש שנות אחריות!!!, ואם הוא רוצה תמונה שכתוב גם על האריזה של המכשיר עצמו שיש שלש שנות אחריות אני מוכן להעלות לו...
נכתב ע"י דודכהן;2238047:
בריס הגאון,
כל מילה פנינה ותעשה טובה תמיד שאין לך מה לעשות תעשה את זה פה:):):)

מישהו מכיר את המטען הזה
EZcool Power Adapter – AD-800

איך האיכות שלו?
איזי-קול, היא חברה מצוינת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה