המחשב נתקע - מה חסר לי?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לפעמים המחשב שלי נתקע, אבל אני לא יודע מה חסר לו, מהו נקודות החולשה שלו? מצו"ב תמונה מ'זמן אמת'.
שחור מה חסר.png

shmu26

משתמש צעיר
אם המחשב נתקע בדרך כלל זה הDISK שאשם. בתמונה רואים שESET משתמש בדיסק, אולי הוא עושה סריקה, וזה יכול לגרום לאיטיות, או אולי יש משהו יותר למטה שאנחנו לא רואים שצורך משאבי דיסק. אבל EXCEL משתמש בהרבה יותר מדי CPU. מה קורה שמה?? גם בכרום יש שימוש מוגזם בCPU. משהו לא נורמלי קורה שם

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אם המחשב נתקע בדרך כלל זה הDISK שאשם. בתמונה רואים שESET משתמש בדיסק, אולי הוא עושה סריקה, וזה יכול לגרום לאיטיות, או אולי יש משהו יותר למטה שאנחנו לא רואים שצורך משאבי דיסק.
מה זה משנה, הרי ה'סך הכל' זה רק 46% של הדיסק, אז למה זה אמור לעשות בעיות?
אבל EXCEL משתמש בהרבה יותר מדי CPU. מה קורה שמה?? גם בכרום יש שימוש מוגזם בCPU. משהו לא נורמלי קורה שם
זה נתקע לי אחרי שנסיתי לייצר תרגילי מתמטיקה אוטומטית באמצעות מאקרו באקסל, כפי שפורסם היום באשכול בפורום וורד הסמוך.
אבל עכ"ז אני לא מבין, הרי אחרי הכל, המחשב אמור להתמודד עם זה לכאורה, שהרי לא הגיע אפי' לשלש רבע מהכח שיש לי, כפי שמוכח מהתמונה.

shmu26

משתמש צעיר
שימוש גדול בדיסק תמיד גורם לאיטיות, אפילו אם זה רק רביע מהדיסק או פחות, כי פעולת הכתיבה על הדיסק היא הפעולה האיטית ביותר שיש במחשב. אם איזה משימה כותבת הרבה, אז מעכב כתיבות נחוצות אחרות, ומאיטה את כל הרכבת.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
שימוש גדול בדיסק תמיד גורם לאיטיות, אפילו אם זה רק רביע מהדיסק או פחות, כי פעולת הכתיבה על הדיסק היא הפעולה האיטית ביותר שיש במחשב. אם איזה משימה כותבת הרבה, אז מעכב כתיבות נחוצות אחרות, ומאיטה את כל הרכבת.
אז בעצם אתה אומר, שאין שום דבר בידינו לעשות שהרבה(? - זה בכלל לא כ"כ הרבה) פעולות במחשב בו זמנית יעבדו בצורה חלקה?

shmu26

משתמש צעיר
אז בעצם אתה אומר, שאין שום דבר בידינו לעשות שהרבה(? - זה בכלל לא כ"כ הרבה) פעולות במחשב בו זמנית יעבדו בצורה חלקה?
בדרך כלל, משימות תקינות לא כותבות באופן מסיבי על הדיסק. ואם הם כן עושים את זה, אין מה לעשות, אם הכתיבה היא על הדיסק של מערכת ההפעלה.
אם הם כותבים על דיסק אחר, למשל על און קי או דיסק חיצוני, בדרך כלל זה לא מפריע

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
איך בודקים הדברים האלו?
חום מנוע אפשר לבדוק עם תוכנה כמו hwmonitor
דוח הSMART אפשרי עם תוכנה כמו crystaldiskinfo
חשוב לציין שצריך לדעת לפענח את דוח הSMART
רוב התוכנות מפענחות את הדוח על פירשון של מפתח התוכנה
שלא בהכרח נכון

מה שכן, יש הבדל ענק באם מדובר בדיסק אנלוגי (HDD) או דיגיטלי (SSD)

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
גם הCPU כלומר המעבד עמוס מידי כנראה המחשב לא תואם את הצריכה שלכם אין פה נתונים איזה מעבד וכמה זיכרון בכל אופן תורידו מהדברים שצורכים הכי הרבה כמו כרום וכו'

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
גם הCPU כלומר המעבד עמוס מידי כנראה המחשב לא תואם את הצריכה שלכם אין פה נתונים איזה מעבד וכמה זיכרון בכל אופן תורידו מהדברים שצורכים הכי הרבה כמו כרום וכו'
אני לא מבין, אני צריך לקנות מחשב בחוזק פי שנים ממה שאני צריך כדי שה-CPU יראה על פחות מ-50%? הרי זה מראה בסך הכל על 63%, אז איפה אתם רואה שזה לא תואם להצריכה שלי?

זכוכית

משתמש פעיל
אם המחשב דלוק הרבה זמן ברצף יכול להיות שזה מחמיר את הבעיה.
הפעלה מחדש של המחשב, ואף כיבוי לכמה שעות והדלקה מחדש מומלצת מאוד (לכבות לפני שבת...) בלי כל קשר ישיר לבעיה הנ"ל זה יכול מאוד לעזור.

כמו שאמרו למעלה כרטיס SSD אכן יכול לקצר את זמן הכתיבה והקריאה, ולגבי המעבד, דווקא אני לא רואה שהוא במצוקה גדולה, אבל גם לו לא בריא לעבוד זמן רב בתפוקה מלאה.

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני לא יודע מה יש לך, אבל צריכה של 65 באופן קבוע מצביעה על זה שהמחשב מתאמץ קבוע ולכן צריך מחשב חזק ייתכן כמו שכתבו לך שצריך לכבות את המחשב מידי פעם או שדרך מנהל המשימות תכבה דברים כבדים שלא בשימוש אבל לעניות דעתי פשוט המחשב שלך חלש לצרכים שלך אצלי המחשב מגיע למספרים האלה רק כשאני סוגר קבצים כבדים וזה אחרי שהתאמתי מחשב לצרכים שלי אחרי ייעוץ עם כמה מבינים בתחום הייתי מציע לך להתייעץ על המפרט שלך עם מישהו שמבין או שפשוט תעלה את המפרט כאן וכל אחד ינדב משהו מניסיונו.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הרי זה מראה בסך הכל על 63%
בסך הכל?
זה הרבה.
זה לא מצביע שיש עוד מקום עד 100... ממש לא.

לעצם העניין.
במצב של הצילום מסך, המחשב תקוע או סתם תפסתם תמונה מתישהו?
כי לפי מה שמופיע שם לא אמור להיות תקוע, אולי איטיות מסויימת.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אם המחשב דלוק הרבה זמן ברצף יכול להיות שזה מחמיר את הבעיה.
הפעלה מחדש של המחשב, ואף כיבוי לכמה שעות והדלקה מחדש מומלצת מאוד (לכבות לפני שבת...) בלי כל קשר ישיר לבעיה הנ"ל זה יכול מאוד לעזור.
המחשב דלוק משבת לשבת באופן קבוע, אבל לא בשבת.
כמו שאמרו למעלה כרטיס SSD אכן יכול לקצר את זמן הכתיבה והקריאה, ולגבי המעבד, דווקא אני לא רואה שהוא במצוקה גדולה, אבל גם לו לא בריא לעבוד זמן רב בתפוקה מלאה.
יש לי דיסק קשוח SSD.

אני לא יודע מה יש לך, אבל צריכה של 65 באופן קבוע מצביעה על זה שהמחשב מתאמץ קבוע ולכן צריך מחשב חזק ייתכן כמו שכתבו לך שצריך לכבות את המחשב מידי פעם או שדרך מנהל המשימות תכבה דברים כבדים שלא בשימוש

בסך הכל?
זה הרבה.
זה לא מצביע שיש עוד מקום עד 100... ממש לא.
למה לא? שאלתי כבר מקודם, וכי אני קונה מחשב כדי להשתמש איתו רק בחצי מכוחו??

לעצם העניין.
במצב של הצילום מסך, המחשב תקוע או סתם תפסתם תמונה מתישהו?
כי לפי מה שמופיע שם לא אמור להיות תקוע, אולי איטיות מסויימת.
הצילום נעשה 'בזמן אמת'. בעיצומה של ההיתקעות.

אבל לעניות דעתי פשוט המחשב שלך חלש לצרכים שלך אצלי המחשב מגיע למספרים האלה רק כשאני סוגר קבצים כבדים וזה אחרי שהתאמתי מחשב לצרכים שלי אחרי ייעוץ עם כמה מבינים בתחום הייתי מציע לך להתייעץ על המפרט שלך עם מישהו שמבין או שפשוט תעלה את המפרט כאן וכל אחד ינדב משהו מניסיונו.
לדעתי יש לי מחשב חזק מאד ביחס לצרכים שלי. כי אני כמעט לא משתמש בקבצים כבדים כמו תוכנות גרפיקה וכדו'. אני משתמש באופן קבוע בכמה קבצי וורד (ממוצע 3-4) בו זמנית. באוצר החכמה, בכמה כרטיסיות גוגל (ממוצע 3-4), תוסף בבילון, כמה קבצי פי. די. אף. בו זמנית (-4-5).
בזמני קיצון, זה יכול להגיע ל 8-9 קבצי וורד, 7-8 קבצי פי. די. אף., אוצר החכמה, תורת אמת, די. בי. אס. בבילון, תוכנת צפיית תמונות במחשב, תוכנת עריכת תמונות, 8-10 חלונות סיור במחשב, תוסף 'everything', נגן, 10-12 כרטיסיות גוגל.
בניתונים של המחשב שלי הם כדלהלן:
מעבד ליבות.png
פרטי מעבד.png

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
המעבד שלך די בסדר לשימוש שלך, אבל בתמונה שהעלת הוא בסך הכל ב12% תפוקה, תנסה לראות מה גורם לו להגיע ל63%, לדעתי יש לך תוכנות שפועלות בלי שאתה יודע, ותוקעות את המחשב, וייתכן שהם פועלות אוטומטית עם הדלקת המחשב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה