המדריך היומי המדריך המקיף לשחזור נתונים (נעשה ע"י פופק&#1493

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
מדריך לשיחזור נתונים , נעשה ע"י פופקו עבור משתמשי אתר פרוג.

למקומות... נתחיל:
אז ככה, לי זה קרה כבר כמה פעמים, אבל זה קורה בדרך כלל לכל אחד ואחד מאיתנו,
מפרמטים כונן בטעות, מוחקים תיקיות בטעות, וכדו'
לי למשל זה קרה כשהתקנתי ווינדוס - ובמפורש סימנתי בהתקנה שזה יהיה בכונן C, ולא ב D המשמש כגיבוי, והנה אני מפעיל את הווינדוס אחרי ההתקנה ומשהו נראה לי מוזר פתאום בהפעלה שלו, משהו לא רגיל, אני מייד בודק ואני רואה שהוא הותקן על D באותו רגע קיבלתי הלם,
אני הרי יודע שבדיסק הקשיח D המכיל כ- 500 ג'יגה של חומר אשר לא יסולא מפז, שאספתי במשך שנים עבור צורכי העבודה שלי, חומר ששילמתי עליו
אלפי שקלים בחלקו, ולא מספיק שזה נמחק, הדבר הגרוע ביותר הוא, שצריך לדעת בעניני שיחזור, שאם מחקת משהו, זה עוד בסדר, ורוב הסיכויים שתצליח לשחזר, אבל אם כתבת משהו על אותו כונן אז הסיכויים צונחים מהר מאוד, כי סקטור (המקומות עליהם נכתבים הנתונים בהארדיסק) שנמחק ונכתב עליו שוב ,זה יהיה כמעט בלתי אפשר לשחזר את מה שהיה כתוב עליו קודם.

מקרה נוסף שיכול להיות - הווינדוס פתאום נופל ואין שום אפשרות להתקין אותו או שההארדיסק התקלקל טיפה
או שהווינדוס החדש יכתוב על הישן ("ידרוס" -בעגה המקצועית) ויהרוס את מה שיש לנו ב"מסמכים שלי",
וכן למשל גם מצלמה דיגיטלית שנמחקה בטעות
או ע"י אח קטן וכדו'...
לכן תפסתי יוזמה ויצרתי "מדריך לשיחזור נתונים".
במדריך זה אנחנו נעבור את השלבים הבסיסים של מערכת שיחזור הנתונים.

שלבי הפעולה:

צעד א'. אנחנו נוריד את התוכנה מאתר החברה http://www.runtime.org/data-recovery-downloads.htm
המחיר הוא בין 70-80 $, כמובן שיש את הגירסה הניסיונית בחינם, אשר בה תוכלו לראות את הקבצים ששיחזרתם אך לא תוכלו להעתיק אותם לתיקיה משלכם.

נ.ב. כל חומרה המאחסנת נתונים, זה עובד על פי מערכת קבצים מסויימת, יש את הנפוצה בהארדיסק רגיל NTFS
ויש את ה FAT32, המיועדת לכוננים קטנים כגון כונן USB נייד, או כרטיס זיכרון של מצלמה וכדו'
הראשונה היא יותר חדשה ועובדת יותר טוב פחות באגים ומיועדת גם לכמויות ג'יגה גדולות ונוצרה לפני כחמש עשרה שנה
השניה היא הפורמט הישן יותר ומיועד עבור כמויות קטנות של מידע.
החברה שמייצרת את תוכנת השיחזור מייצרת 2 תוכנות אחת עבור NTFS ואחת עבור FAT32, כל אחת מחיר שונה - אז שימו לב מה אתם צריכים.

צעד ב'. לפני שמתקינים את התוכנה חשוב לדעת, וכמו שאתם זוכרים אם ישנו כונן הצריך שיחזור אנחנו לא נכתוב עליו כלום!, ולכן התוכנה חייבת להיות מותקנת על כונן אחר
כי אם לא ,ישנו סיכוי שהחומר שאנו רוצים לשחזר יפגע, וכמובן גם במהלך חילוץ הנתונים, נחלץ אותם אך ורק לכונן אחר!!!

צעד ג'. לאחר התקנת התוכנה בכונן אחר (לא אותו כונן אשר אותו אנו רוצים לשחזר) נפעיל את התוכנה ונקבל את המסך הזה: (התרגום וההסבר מופיע על התמונות)

צפה בקובץ המצורף 34954

צעד ד':
כרגע התוכנה תסרוק את הכוננים שישנם במחשב ונקבל את המסך הזה:

צפה בקובץ המצורף 34955

צעד ה':
התוכנה תסרוק אחר הנתונים האבודים - זה לוקח זמן.

צפה בקובץ המצורף 34956

צעד ו':

צפה בקובץ המצורף 34957

צעד ז':

התוכנה קוראת את הנתונים ומוצאת את הקבצים מהסקטורים שנקראו, אם נבחין טוב נראה את השמות המוכרים של הקבצים שנמחקו לנו, זה משנה שבשלב שאחרי כן, נדע בוודאות שהקבצים נמצאים באיזה שהיא תיקיה ורק צריך לחפש!

צפה בקובץ המצורף 34958

שלב ח':
המסך האחרון

צפה בקובץ המצורף 34959

שלב ט':

צפה בקובץ המצורף 34960

שלב י': (אחרון)

צפה בקובץ המצורף 34961

חיפוש קובץ ע"י התוכנה בדרך כלל לא יימצא, וזה לא אומר שהוא איננו!!!, לעבור תיקיה תיקיה , פעם יצא שקובץ תמונה שחיפשתי היה באיזה תיקיה אלמונית ב C, לכן לא להתייאש ולחפש. רק אחרי שעברתם על כל התיקיות ולא מצאתם, אז כנראה שנכתב על הקובץ ואי אפשר לשחזר.
דבר נוסף: יצא לי שראיתי את התמונות שחיפשתי אבל כשהעתקתי אותם למקום אחר זה לא עבד, וכנראה בגלל שהתוכנה מצאה את השם של הקובץ אבל מבנה הקובץ כבר נהרס, אז אם העתקתם וזה לא עובד... ---

בתקווה שלא נגיע לזה ושהכל יישאר במקום.

זהו, סיימתי מקווה שהבנתם, אם לא, אשתדל לענות כאן באשכול, כמו שאתם רואים עבדתי על זה הרבה, אז תנו קרדיט...

להת' רק בשמחות...

אני :)

קבצים מצורפים

• 1.JPG
    KB 273 · צפיות: 20
  • 2.JPG
    KB 261.5 · צפיות: 10
  • 3.JPG
    KB 307.8 · צפיות: 11
  • 5.JPG
    KB 209.4 · צפיות: 10
  • 6.JPG
    KB 264.9 · צפיות: 6
  • 7.JPG
    KB 393.7 · צפיות: 10
  • 8.JPG
    KB 315.3 · צפיות: 10
  • 9.JPG
    KB 341.2 · צפיות: 12

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
פופקו את גאון!!!!!!!!!!!!!

חשבתי שזה יהיה ספר.
כ"כ יפה תמצתת וסידרת את תהליך השחזור.
נקווה שלא נצטרך...

בכל אופן, את התמונות אני רואה כx אדום.
האם רק אני רואה אותם כך?

א.ישראל

משתמש פעיל
עריכה תורנית
תודה על ההשקעה
יהי רצון שלא תזדקק לזה וכן כולנו

התמונות אכן לא מופיעות

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ישראלה;236195:
פופקו את גאון!!!!!!!!!!!!!

חשבתי שזה יהיה ספר.
כ"כ יפה תמצתת וסידרת את תהליך השחזור.
נקווה שלא נצטרך...

בכל אופן, את התמונות אני רואה כx אדום.
האם רק אני רואה אותם כך?

אני מקווה שהתבלבל לך - "את" ולא "אתה !"
כי אני בן...
בכ"א לגבי האיקס האדום זה כנראה חסום לנתיבים אבל סידרתי את זה והעלתי את התמונות לאתר...

א.ישראל

משתמש פעיל
עריכה תורנית
עכשיו עם התמונות ההשקעה ניכרת פי כמה
אז שוב תודה

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יישר כח פופקו.

היה שווה לחכות....

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה רבה! על ההשקעה ועל המאמץ, חן חן! ושאף אחד לא יצטרך!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מצטרפת.

הלואי שנצא ידי חובת עוגמת הנפש- אם נגזר עלינו ח"ו- בקריאת השרשור....

ד"ש

משתמש צעיר
לזיכרון פלאש (כמו כרטיסי זיכרון) באיזה תוכנה צריך להשתמש ?
NTFS?

ומה לא טוב בתוכנה החינמית בעברית של www.recuva.com

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
יישר כח!

כל הכבוד לך!

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ד"ש;239579:
לזיכרון פלאש (כמו כרטיסי זיכרון) באיזה תוכנה צריך להשתמש ?
NTFS?

לכרטיסי זיכרון להשתמש ב FAT32

mat

------- Magicode -------
התוכנה הזאת היתה מגיעה בחינם בגירסאות הישנות של Hiren boot cd

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
התוכנה הזו עולה כסף אני מכיר אותה, ויש לי אותה גם בגירסה ניידת, וחדשה יותר. (כי אפילו הפריצה לא עבדה לי טוב עד שמצאתי ניידת...), אז זה חינם או לא?

נח

משתמש רשום
נכתב ע"י פרסומון;722698:
התוכנה הזו עולה כסף אני מכיר אותה, ויש לי אותה גם בגירסה ניידת, וחדשה יותר. (כי אפילו הפריצה לא עבדה לי טוב עד שמצאתי ניידת...), אז זה חינם או לא?
אפשר קישור לתוכנה ה"חינמית"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה