להשראה המאותגרים>>> אתגר חודשי #3 >>> גרילה...

צפור לילה

משתמש מקצוען
מהלך שני:
תצורף כמין שאלת טריוויה לתוכניות ואתרים פופולריים העונה נכונה לשאלה יזכה בסכום כסף גבוה או במתנה משתלמת.

שאלות לדוגמא:

1.כיצד היה נראה סטיבן הוקינג (פרופסור לפיזיקה בסדר גודל עולמי):
תהיה אפשרות לבחור בין ארבעה תמונות, בשלושה מהן אנשים רגילים
ובאחד סטיבן הוקינג, למי שמכיר...(חולה בניוון שרירים על כסא גלגלים שלא מחזיק את ראשו..)

2. מה היתה הסיבה שוואן גוך-(צייר מפורסם שציוריו נמכרים במליוני דולרים) התאשפז בבית חולים:
א. דלקת ראות
ב. שבר ברגל
ג. מחלת נפש ממנה סבל
ד. אפנדציט

3. X הממציא המפורסם של Y בילדותו:
(אני בטוחה שיש ממציא מפורסם דיסלקטי,פרח לי מהראש, שנגיע למעשה אני יברר מי הוא...;;))
א. קבל תעודה הכי טובה בכתה
ב.זכה בתחרות לימודית בבית הספר
ג. למד בבית ספר למחוננים
ד. סבל מדסלקציה וסולק מבית הספר
בכל תוכנית או אתר תופיע שאלה אחת, העונה נכונה יזוכה, ולאחר מכן יופיע הסלוגן:
מנכה למדת-
רק הרווחת!

לציבור שלא נחשף לאינטרנט יצמידו שאלה לכל תוכנית קליקרים פופולרית בתיכונים ובערבי נשים.
כמובן שהתוכניות והאתרים יקבלו חסות נדיבה מהתקציב הבלתי מוגבל שלנו...

נערך לאחרונה ב:

צפור לילה

משתמש מקצוען
מהלך שלישי:

שמעתי שיש מקום בארץ שבו נכנסים למבנה חשוך לגמרי- סמולציה לעולם העוורים, ועוור אמיתי מדריך ומנחה את הקבוצה בסמולציה של כביש עם מכוניות, חנות, בית וכו' העוור האמיתי כמובן מסתדר הרבה יותר טוב מהמבקרים ועוזר להם, התרשמתי שהבקור במקום הוא מהנה וחוויתי מאד.
ולקמפיין:
בכל עיר יוקם מרכז מבקרים כזה שיכלול בתוכו גם מתחם לכסאות גלגלים שבו יקשרו המבקרים לכסאות גלגלים ויאלצו להסתדר במקומות שונים בעזרת מדריך, שהוא נכה אמיתי הרתוק לכסא גלגלים.
יהיה גם מתחם לחרשים, המבקרים יפקקו את אוזניהם בפקקים אטומים לחלוטין ויאלצו להסתדר בעזרת מדריך חרש.
וכן עוד על זו הדרך...
הביקור במקום יהיה חינמי, חוויתי ומהנה.

נ.ב.- העדפתי בקמפיין יותר להתמקד בחיובי- ההכרות עם המעלות והכישורים של בעלי המוגבלויות, מאשר בשלילי, (אם אתה לא מתיחס יפה -אתה בעצמך מוגבל.. )אני מקווה שזה בסדר.
וכמובן: כל הזכויות שמורות...

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
הלכתי על מינימלי...

קבוצה גדולה של אנשים נעמדים בצורת האייקון המפורסם של כסא גלגלים.

המסר:
מלמעלה - כסא גלגלים
מקרוב - אנשים

סלוגן ויזואלי:
Group.png

מורכב מדי (מוגבלים)?
Group 2.jpg

קרדיט אייקונים: תוסף iconify ל-figma

נערך לאחרונה ב:

אפילו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
יש לי עוד איזה רעיון??
מותר??

אז אנחנו מייצרים אתר מיוחד במינו (במקור חשבתי שהוא יהיה ארץ, עיר, או משהו דומה.. אבל לפי הרעיונות שמתווספות כאן כל הזמן אז אולי אתר יותר מתאים.. בקיצור) ---
משוכלל במיטב הטכנולוגיות הכי חדישות ששם... הקשיבו טוב.... אסור לחשוב מחשבות שליליות וכמובן גם להתנהג,
בכל מה שקשור למוגבלים!!!
יש כרזות ושלטי ענק אם משפטים כמו:
תחשוב טוב, 'תהיה' טוב!!

חושבים רק טוב, שומרים על אויר/ה נקי/ה!!
מחשבות ומעשים מגבילים אסורים לפי החוק חוק XXX סעיף XXX !!!
הכרה ביכולות, היא יכולת שכולנו רוחשים..!!
ועוד כהנה וכהנה... (ומי שמוסיף רעיון, יתוגמל כפי שווי והברקת המשפט).

כשנכנסים למקום,מפגש חברתי, או כל אירוע רב נפגשים (או אפילו גם בבית ותמיד?? הועדה באמצע לשקול....)
מקבלים מקל/אוזניות/רובוט נצמד/צמיד וכו' או כל אחד מה שהוא בוחר, או מה שיש לשומר להביא...
ואז מה?
אם רואים בן אדם מוגבל ומיד חושבים/אומרים משהו לא מספיק מכבד...
הרובוט קופץ וגורם לו להרים אצבע מאשימה מול עצמו ואומר:
אדוני, מחשבה כזאת אסורה בהחלט, תפסיק מיד כדי שלא תסתכן בקנס של עד XXXXX ש"ח, או אפילו מעצר!!
אם לא תפסיק מיד לא יהיה לי ברירה אלא לערב/ לשלוח מסר ל"רשות והגנת המוגבל".
(נראה מישהו מעז לחשוב בכלל אחרי חוויה כזאת...)
אבל היות שאני יותר אוהבת להתמקד בפן החיובי --

נ.ב.- העדפתי בקמפיין יותר להתמקד בחיובי- ההכרות עם המעלות והכישורים של בעלי המוגבלויות, מאשר בשלילי, (אם אתה לא מתיחס יפה -אתה בעצמך מוגבל.. )אני מקווה שזה בסדר.
וכמובן: כל הזכויות שמורות...
וכשראיתי את המשפט הזה, לקח לי כמה שניות - ארוכות - כדי לקלוט שזה לא יכול להיות העתק מפה, כי עוד לא שלחתי את זה....

אז לכולנו יהיה יותר נעים אם הרובוט לוחש לו באוזן :
אדוני היקר, מחשבה כזאת היא לא כ"כ כדאית, לך.. ולסביבתך. אתה בטח שומע על החשיבות של שמירת האויר שלנו נקי!
וחוץ מזה שלפעמים זה יכול ח"ו לגרום לכתם בתיק והרי התיק שלך נקי למשעי (??) בטח אתה לא רוצה להכתים אותו.

ואם ח"ו הוא לא חוזר בתשובה אז מגיעים האנשים מ "רשות והגנת המוגבל" (מי שיש לו רעיון יותר טוב, בשמחה).
צופים בכל מה שהתרחש ומחליטים מהי חומרת המצב.
וכל מי שיש לו תיק נקי (עם מלא חזרות בתשובה :) ), יש לו כל מיני זכויות שאין לאחרים...

"כי כשאנחנו שומרים על אויר נקי, דבר ראשון האויר שלנו יותר נקי!!

ובעקבות התקציב הבלתי מוגבל אז כשיוצאים מה"אתר" הזה מקבלים פרסים יקרי ערך, כל אחד לפי הצלחתו!!

וואו איך זה יצא כל כך ארוך?? חשבתי שזה ממש קצר עכשיו.

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא קופירייטרית, אבל הנושא נגע לליבי:
הרעיון שלי הוא לבצע קמפיין גרילה במקומות הומי אדם במרחב הציבורי.
הקמפיין ינסה לתת לאנשים מן השורה קצת לחוש בעצמם את המצוקה, ההתמודדות וחוסר האונים לפעמים של הנכים אותם הם פוגשים.
כאשר הקהל יתקל בהתמודדות בעצמו יקל עליו להזדהות ולתת יחס הוגן ושווה גם למי ששונה ואחר ממנו, מתוך הפרדה בין הקושי לאדם.

הביצוע
:
בפונקציות שונות במרחב הציבורי יערכו שינויים שהופכים את השימוש בהם לקשה, מתיש ומייגע( אגב מדגישה- לא בלתי אפשרי. אין צורך להתעלל באנשים וכך גם לא ניצור התנגדות למסר)

דוגמאות-
@הצבת מדרגות נעות במעבר חד סטרי כלשהו שנוסעות בכוון ההפוך, באיטיות. כשרוצים לעבור בהן נאלצים להזיע ולטפס נגד כוון התנועה.
בסיום המדרגות יוצבו שלטים
גם אם קשה לי לעלות מדרגות, אני אדם
הקמפיין לחיבוק הנכים במרחב הציבורי

@ספסלי תחנות יהפכו גבוהים מאד, או עקומים בצורה שמתגלשים מהם...
גם אם קשה לי לשבת בתחנה אני אדם. וכו...

@כפתורי העצור באוטובוסים יוחלפו בהתקן שבשביל להפעילו יש לעשות שימוש בשתי הידיים תוך מאמץ קל

@במקטעים קצרים לאורך שבילי אופניים הרצפה תהפוך למחוספסת ומתישה

@וכן על זו הדרך....

ציפי כאן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
סליחה מכולם,
היה לי שבוע מאד עמוס בעבודה...
מבטיחה בעז"ה בשבוע הבא
ואם יש מישהו שמוכן לעזור לי בבחירה, אשמח שתכתבו כאן
תודה

ציפי כאן

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אז הנה... חזרתי...
האמת שדי התקשיתי לבחור...
כי מצד אחד היו רעיונות מאד טובים
ומצד שני היו כללים מאד נוקשים... :
האתגר הוא ליצור פרסום גרילה מקורי, יצירתי ומבריק (כמו שאמרתי, התקציב בלתי מוגבל, אפשר להתפרע לגמרי, וזאת המטרה)
שהמסר שלו- כשאתה רואה אדם דרך המוגבלות שלו, אתה בעצמך מוגבל.
שתי הנקודות שהיו לי מאד חשובות זה אחד- עצם הרעיון של גרילה, והשני- הצמדות למסר, והייתי צריכה להוריד מראש את מי שלא עמד בהם...
העיקרי שהיה קשה לי לפסול זה הרעיון של calm. שהוא הכי מבריק בעיני! גרילה חדשני, עדכני ותופס...!
הבעיה שלי היתה עם המסר... כי לא רציתי שהקמפיין יבטא שמי שיש לו נכות הוא מוגבל ומסכן... אז לצערי הרעיון נדחה...

עוד רעיון שאהבתי במיוחד זה הרעיון של אלעזר 1.
המשפט של- "מלמעלה (אני הייתי אומרת מרחוק) כסא גלגלים, מקרוב- אנשים" תפס אותי מאד.
הבעיה היא שלא העלתם רעיון של גרילה... אז גם זה נדחה...

ועכשיו לזוכה במקום ראשון-
הרעיון היפה של משך שנתפס לנטיה לתפוס חניות של נכים... והעביר דווקא שם את המסר בצורה כל כך יפה ויצירתית.
אני חושבת שזו דרך נהדרת (ובסופו של דבר גם לא מידי יקרה...) להעביר את המסר
אז מזל טוב!
אתם מוזמנים להעלות את האתגר הבא...

ובמקום שני זכה- דוד ריזל
שאולי הרעיון לא לגמרי גרילה... (80%) אבל הוא בהחלט מעביר את המסר בצורה מעניינת ומקורית.

תודה לכל המשתתפים!!!

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

HILALI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה