הלכת השבת השבועית, באישור ההנהלה: את צריכה חמש צלחות, ומדיחה עשר. זה בסדר?

נחמי בלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
'הלכת השבת' זכתה לעריכתו של הרה"ג ר' שמחה נויבירט שליט"א. עורך הספר שמירת שבת כהלכתה ובנו של מחבר הספר, הרה"ג יהושע נויבירט זצ"ל.

מהי הלכת השבת?

הלכת השבת הינה הלכה קצרה ופרקטית המיועדת לך, אשת החיל, בפורמט קולי, רהוט וקצר. (מצורפת רצועת שמע קצרה). אם ברצונך להצטרף לרשימת התפוצה החסויה, נא שלחי מייל, אפילו ריק, לכתובת: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> .

ניתן להאזין להלכת השבת גם בקו הלכת השבת, בטלפון, שמספרו: 0723-18-18-20. ניתן ורצוי לשתף ולהפיץ.

לרפואת אסתר ברכה בת ייטל יהודית לרפוא"ש בתושח"י

למעוניינות, להלן גם ההלכה הכתובה:

הלכת שבת פרק כ"ב

ערב שבת שלום, שבת פרשת בא.

הלכת השבת זכתה לעריכתו של הרב הגאון הרב שמחה נויבירט שליט"א, עורך הספר שמירת שבת כהלכתה, ובנו של מחבר הספר, הרב הגאון ר' יהושוע נויבירט זצ"ל.

הסתיימה לה סעודת השבת ואת נכנסת בסיפוק למטבח להשלים את המלאכה, נעמדת מול הכיורים העמוסים במגוון כלים ושואלת את עצמך :

מותר לי להדיח את הכלים הללו בשבת ? או שהם ימתינו בסלבנות למוצאי השבת?

התשובה היא שהדבר אינו חד משמעי, ולפעמים פשוט תלוי בסוג הכלי ובתוכניות שלי להמשך השבת. והנה הפירוט, 4 נקודות קצרצרות:

1. כלים שהשימוש בהם הוא לא רק לסעודה, כמו למשל, כוסות, כלי לפיצוחים / מגש פירות וכו' שאפשר שירצו להשתמש בהם שוב בכל עת במשך השבת, מותר להדיחם ולהכינם לשימוש נוסף.

2. כלים המיוחדים לסעודה דווקא, ואת מתכוננת כמובן לערוך את השולחן ולהגיש בכלים אלו, מותר גם כן, להדיחם בשבת, ואין צורך לדקדק ולערוך חשבונות לכמה בדיוק אני זקוקה. כלומר: אם אני אזדקק אפילו לכף אחת, מותר להדיח את כולן. צריכה כחמש צלחות ובכיור יותר? אין צורך לעשות חישובים לכמה אזדקק בפועל ואני יכולה להדיח את כל אותו הסוג.

3. אבל, כלים שאינם מיועדים לשימוש נוסף בשבת, כמו סירים, קופסאות פלסטיק מיוחדות, אסור להדיחם בשבת, שנחשב הדבר כמכין לצורך ימי החול.

4. ודבר נוסף – גם כלים שמותר בעיקרון לשוטפם, אם אני יודעת שלא תהיה הזדמנות להשתמש בהם בשבת, כמו למשל – שאנו מתארחים בסעודת שבת בבוקר, או שיוצאים לסעודה שלישית, אין לשטף את הכלים, כי הכלל הוא, שמותר לשטוף רק מה שככל הנראה יגיע לידי שימוש בשבת, ומעבר לכך – הרי זו הכנה משבת לחול, וזה – אסור.

ורגע לפני שאת מחשבת מסלול מחדש ועוברת להשתמש 'רק' בחד פעמי - כדאי להמתין להלכה של שבוע הבא.

שבת שלום, אשת חיל!

ניתן להאזין להלכה גם בקו "הלכת השבת", שמספרו: 0723-18-18-20. ניתן ורצוי להפיץ.

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
יישר כוח!.

נחמי בלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תודה, תודה, נא המשיכו להפיץ הלאה.

לזכות אסתר ייטל בת ברכה לרפואה שלימה במהרה.

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
איך יכול להיות שזה נחשב הכנה ליום חול??

לכאורה זה שייך רק למי שמדיחה תמיד רק לפני השימוש הבא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה