דרוש מידע הליקובקטר

שיר76

משתמש רשום
איך יודעים אם יש חיידק?
מה התופעות שגורמות לחשש הזה?

וו החיבור

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
איך יודעים אם יש חיידק?
מה התופעות שגורמות לחשש הזה?
אם יש בחילות והקאות בתדירות מוגזמת
בקופ"ח מגלים את זה בבדיקה פשוטה, שותים איזה חומר לא טעים במיוחד ונושפים לתוך מבחנה
הבנתי שזה די שכיח...

bekkiback

משתמש מקצוען
מישהי יודעת אם יש משמעות גדולה לזמן שנושפים אחרי שתית החומר?
עשינו בדיקה ובמקום 20 דק' חיכינו 40 דק'

כמובן התוצאה הייתה שלילית..

וו החיבור

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מישהי יודעת אם יש משמעות גדולה לזמן שנושפים אחרי שתית החומר?
עשינו בדיקה ובמקום 20 דק' חיכינו 40 דק'
חושבת שכן
זוכרת שאז בזמנו, האחות עמדה על כך שנחכה לא יותר ולא פחות מעשרים דקות

מאנטרטיקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אותי זה תפס בבחילות מטורפות והקאות בלי סוף, בקושי אכלתי..
חושבת שאמא שלי קנתה את זה באחד מבתי הטבע בבני ברק שמוכרים הומפאתי
את יכולה לברר בדיוק מה היא קנתה ואיפה?
וכן, עשית שינוי תזונה בזמן הטיפול?

וו החיבור

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
וכן, עשית שינוי תזונה בזמן הטיפול?
אברר לך...
נמנעתי מאכילה של בצקים ובעיקר של מאפה בית, כך שמעתי ממישהו וזה אכן עזר
פתאום הבחנתי שזה מתפרץ כל יום ראשון לאחר הלחמניות האפויות של שבת, אז למשך תקופה הפסקתי,
לאחר ההומפאתי, אפשר לאכול הכל כרגיל...

חיולה

משתמש מקצוען
ההליקובקטר פילורי - בניגוד לחיידקים אחרים - מצליח לשרוד בקיבה למרות מיצי העיכול, וזאת בזכות יכולתו לפרק שתנן (UREA) וליצור אמוניה, שהוא חומר בסיסי שסותר את חומציות הקיבה. החיידק נצמד לתאי האפיתל בקיבה, יוצר סביבו תגובה דלקתית ומחליש את מערכת החיסון של הנדבק. כל התהליך הזה עלול לגרום לפצע בקיבה שנקרא בשפת העם אולקוס ובשפה הרפואית - כיב.

האם מדובר בחיידק נפוץ?
החיידק הזה מאוד שכיח באוכלוסייה ובמיוחד בגיל המבוגר. מוצאים אותו אצל יותר ממחצית בני ה־65 ויותר. הוא שכיח יותר בתנאי צפיפות ובארצות מתפתחות: בארצות המערב 10% עד 50% מהאוכלוסייה נושאים את החיידק, ואילו בארצות מתפתחות - יותר מ־50% מהתושבים משמשים לו פונדקאים.

כיצד נדבקים ממנו?
עדיין לא ברור לחלוטין כיצד עובר החיידק מאדם לאדם, ומדוע שיעורים כה גבוהים מהאוכלוסייה נגועים בו. מה שידוע בוודאות הוא שאם החיידק מצוי אצל אחד מבני המשפחה, הרי במקרים רבים נמצא אותו גם אצל שאר בני הבית. במדינות מתפתחות ההדבקה - כנראה - היא בעיקר פקו־אוראלית (במגע עם צואה נגועה). במדינות מפותחות ההדבקה היא בעיקר אורו־אוראלית (מפה לפה, באמצעות רוק), למשל, בעקבות שימוש בכלים משותפים.

הליקובקטר פילורי אכן גורם לכיבים?
כמעט אצל כל האנשים שיש להם כיב בתריסריון (כ־90%) מוצאים את החיידק וכן אצל 60% מהאנשים שיש להם כיב קיבה. עד לגילוי החיידק והקשר שלו לכיב קיבה ולכיב תריסריון היו הישנויות של הכיב לאחר הטיפול מאוד שכיחות. לאחר שהובן כי יש להכחיד את החיידק, מספר ההישנויות פחת להפליא, שכן כיום חלק בלתי נפרד מהטיפול בכיב קיבה כולל הכחדה של החיידק. החיידק לא רק גורם לכיב באופן ישיר, אלא גם מחיש את התהליך באמצעות הגברת הרגישות של הקיבה לחומציות ולאנזימים שהיא עצמה מייצרת (כמו פפסין).

לאילו עוד צרות הוא גורם?
הליקובקטר פילורי הוא גורם סיכון לסרטן קיבה וללימפומה של הקיבה, כפי שאפשר ללמוד - בין השאר - מנוכחותו בקרב חולים במחלות האלה. אם מכחידים את החיידק בחולים בלימפומה של הקיבה מסוג MALT, ניתן להשיג ריפוי, והלימפומה נסוגה כתוצאה מהכחדת החיידק.

ארגון הבריאות העולמי הכריז ב־1994 שהחיידק הוא קרצינוגן, זאת אומרת שהוא מחולל סרטן. עם זאת, אין לראות בו מחולל בלעדי של ההתמרה הסרטנית, והוא כנראה מסייע לגורמים גנטיים וסביבתיים הגורמים למחלה. הסיכון לסרטן קיבה בקרב נשאים של החיידק עולה במקרים של גסטריטיס אטרופית ומטפלסטית. גסטריטיס אטרופית היא דלקת של רירית הקיבה. כשבוחנים תחת המיקרוסקופ רירית של קיבה שנגועה בגסטריטיס אטרופית, רואים את הדלקת וכן את היעלמות הבלוטות המפרישות את החומצה ברירית, שנמצאות בה בדרך כלל. גסטריטיס מטפלסטית היא סוג מתקדם יותר של דלקת שלעיתים דורש מעקב תקופתי באמצעות גסטרוסקופיה כדי לוודא שאין התמרה סרטנית.

גורמי סיכון נוספים לסרטן קיבה:
אכילת מאכלים מעושנים, דיאטה עתירת מלח ומאכלים המכילים שיעור גבוה של ניטרטים. לאנשים בעלי סוג דם A או B יש נטייה מוגברת לחלות בסרטן הקיבה לעומת אנשים בעלי סוג דם O. הסיבה: אצל בעלי סוג דם A או B מוצאים את החיידק בשכיחות יותר גבוהה.

איך אפשר לדעת אם החיידק הזה מצוי אצלי בקיבה?
1. הדרך הפשוטה ביותר היא באמצעות תבחין נשיפה. בתבחין משתמשים באיזוטופ רדיואקטיבי של פחמן או של אוריאה. במבחן הזה נושף הנבחן על תבחין שמודד את כמות דו־תחמוצת הפחמן באוויר הננשף. מאחר שהחיידק מייצר דו תחמוצת הפחמן (אך את הגז הזה מייצר גם האדם הנושף), ניתן להסיק מהכמות הנפלטת אם החיידק מצוי בקיבה. הבדיקה פשוטה, אינה פולשנית ומהימנה ביותר.

2. בבדיקות דם ניתן לאבחן הימצאות נוגדנים לחיידק. הבדיקה פחות אמינה, מאחר שהנוגדנים נשארים בדם גם שנים לאחר הכחדת החיידק, ולכן התוצאות אינן מעידות בהכרח על נוכחותו. במילים אחרות: גם מי שנדבק לפני שנים, עבר טיפול מוצלח להכחדת החיידק, והוא כבר אינו נושא אותו, עלול להימצא "חיובי", זאת אומרת שהבדיקה תקבע שהוא נושא את החיידק.

3. מאנשים שעוברים בדיקת גסטרוסקופיה (בדיקה שבה מוחדרת מצלמה לקיבה דרך הפה) ניתן לקחת דגימה מרירית הקיבה ולראות את החיידק בעזרת מיקרוסקופ. לחלופין, ניתן לזהות את החיידק בדגימה מרירית הקיבה באמצעות תבחין אוראז. התבחין מכיל אוראה, והוא מתבסס על כך שאם החיידק נמצא, הוא ייצור מהאוראה (בעזרת אנזים אוראז שהוא יודע להפריש) אמוניה. את שיעור האמוניה מודדים על פי השינוי בצבע התבחין.

4. בדיקת צואה לגילוי אנטיגן של החיידק.

למי מומלץ להיבדק?
1. מי שסובלים מתופעות של דיספפסיה.

2. מי שחלו בסרטן הקיבה או בלימפומה מסוג MALT של הקיבה; מי שיש להם אטרופיה או נגע טרום־סרטני בקיבה.

3. מי שיש להם קרוב משפחה מדרגה ראשונה (אבא, אמא, אח, אחות) שחלה בסרטן הקיבה.

4. מי שחלו בעבר או חולים כעת בכיב תריסריון או בכיב קיבה וטרם נבדקו.

5. מי שמטופלים זה זמן רב בתרופות המדכאות את יצירת החומציות בקיבה כמו אומפרדקס או לוסק.

6. מי שסובלים ממחסור בברזל או בוויטמין B12 ללא סיבה ברורה (לאחר שנעשו בדיקות מתאימות) ומי שסובלים מ־ITP שעמידה לטיפול.

מצאו אצלי את החיידק, מה עושים עכשיו?
החיידק עמיד לטיפול בתרופות הרגילות להכחדת חיידקים, וכאשר משתמשים בתרופה מסוג אחד בלבד, שיעור ההצלחה נמוך. כאשר משתמשים בשילוב של שלוש תרופות אנטיביוטיות, שיעורי ההצלחה הם גבוהים ועומדים על כ־90%. באופן עקרוני, הטיפול המקובל הוא שילוב של כמה סוגי אנטיביוטיקה ושל תכשיר נוגד חומצה. משך הטיפול הוא בין 10 ימים לשבועיים.

גילו אצלי את החיידק במקרה, אבל אין לי שום תסמינים, מה לעשות?
התשובה לשאלה הזאת היא מעט מורכבת. במדינות מסוימות שבהן יש שכיחות גבוהה של סרטן הקיבה נהוג לעשות סקירה להליקובקטר פילורי באוכלוסייה הכללית הבריאה, ואם מתגלה החיידק אצל נבדק, נותנים לו טיפול להכחדתו - גם אם בעת הגילוי אין לו סימפטומים כלשהם. בישראל אין המלצה לבדוק הימצאות הליקובקטר פילורי אצל אנשים בריאים. עם זאת, אם במרפאה בישראל מתגלה אצל מטופל הליקובקטר פילורי - הרי אפילו אם הוא נבדק בטעות ואפילו אם הוא מרגיש טוב - ההמלצה תהיה לתת לו טיפול להכחדת החיידק בגלל הקשר בינו לבין סרטן הקיבה.
מהן התרופות המקובלות להכחדת החיידק?
הטיפול הנפוץ ביותר - שנקרא "הטיפול המרובע" - כולל שילוב של נקסיום 40 מיליגרם פעמיים ביום, מוקסיפן 1 גרם פעמיים ביום, פרוטוציד 500 מיליגרם פעמיים ביום וקלסיד 500 מיליגרם פעמיים ביום במשך 10 ימים עד שבועיים.

מומלץ לעשות תבחין נשיפה כחודש לאחר סיום הטיפול כדי לוודא שהטיפול היה מוצלח ושהחיידק אכן הוכחד. אם הטיפול לא הצליח, ותבחין הנשיפה חיובי, קיימות אפשרויות לשילובים אחרים של תרופות.

ניתן גם לטפל בבעיה באמצעים טבעיים, הכוללים הימנעות ממזונות חריפים, מתוקים ומטוגנים, לצד שתייה של מיצי ירקות (בעיקר ירוקים). כמו כן יש מטפלים טבעיים המשלבים גם צמחי מרפא, תוספי תזונה ועוד.

כמה מצמחי המרפא המסייעים בהשמדת החיידק הם מרווה רפואית, ציפורן חתול רפואית, קמומיל, שרף אלת המסטיק ועוד. שום ותבלינים כגון כורכום, כמון, צ'ילי, זנגביל (ג'ינג'ר) וקימל – מסייעים בהשמדת החיידק ומבטיחים שלא יחזור.

נאמנת

משתמש מקצוען
מניסיון, לא יודעת אם מרפא אבל מקל על הכאבים והצרבות וכו
כל יום לשתות מיץ חמוציות על הבוקר, על קיבה ריקה.
שמים בבקבוק חמוציות ללא סוכר שקונים על משקל,
לא זוכרת מתכון מדויק אבל בערך כוס
ועליו ליטר מים.
משהים במקרר לשלושה ימים, מסננים את החמוציות עצמן והמיץ מוכן.
טעם עדין וחביב.
מאוד מקל על הסימפטומים.
רפואה שלימה.

Rochit

משתמש מקצוען
יש מחקרים שקובעים שהטיפול האנטיביוטי יעיל בהרבה יחד עם פרוביוטיקה.
עוד דבר - קרובת משפחה הלכה למרפאה טבעית והמליצו לה לא לא לשתות ולא לאכול אוכל קר בכלל (אין לי מושג למה)
וגם כורכום וקמומיל.
לא מזיק לנסות

סייבר

משתמש מקצוען
מניסיון, לא יודעת אם מרפא אבל מקל על הכאבים והצרבות וכו
כל יום לשתות מיץ חמוציות על הבוקר, על קיבה ריקה.

רפואה שלימה.

לי היה ברמות מאד גבוהות לפני כמה שנים, הלכתי לרופא בבני ברק, נראה לי קוראים לו שמואלי, הוא נתן לי אנטיביוטיקה יותר חזקה ממה שנותנים בקופ"ח (שאגב, מה שנותנים בקופ"ח ידוע שלהרבה לא עוזרת) ויחד עם זה נתן לי פרוביוטיקה עם הנחיה להקפיד על זה, ובנוסף אמר לי לשתות מיץ חמוציות לא זוכרת מה המינון, (נראה לי זה כן היה עם סוכר) וב"ה מאז זה לא חזר.
ממליצה לנסות בדוק כיוון כזה ולא להתייאש.

>השראה<

מיתוג | אסטרטגיה | עיצוב, אפיון, וקידום אתרים
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש כדורים טבעיים כמו שכבר כתבו כאן לוקחים חודש וזה עובר לחלוטין.

יונלה

משתמש מקצוען
גם לי אמרו שהחיידק מאד מסוכן ויכול להתפתח ח"ו לסרטן הקיבה ה"י.

זה לא משחק ילדים!

לוקחים קוקטייל אנטיביוטיקה וגם כדור לריפוד הקיבה כמו אומפרדקס וכו',
אפשר להוסיף פרוביוטיקה, אני לא הייתי צריכה
שמעתי מכמה שטופלו ברפואה לא קונבנציונלית והחיידק חזר להם די מהר.

חבל לסבול פעמיים.

בא יבוא

משתמש מקצוען
מה שכן, זה חזר...
נשבר לי, אני חיה עם זה וסובלת... (במיוחד כי כמעט תמיד ב"ה א"א לקחת אנטיביוטיקה)
אשמח לדעת מנסיון על דברים שעזרו ומותרים בהנקה.
'
אשמח מאוד לשמוע על דרכי טיפול נוספים חוץ מאנטיביוטיקה.

אני נמנעת רק בגלל ההנקה מאנטיביוטיקה
הערך של החיידק אצלי מעל 22 , היה לכם נמוך יותר? אולי זה משמעותי..
(כי ניסיתי תזונה קטלנית רצח ולא הועיל מאומה חוץ מהעלמת תופעות לוואי)
הוא עדיין עם בחילות וכאבי בטן
מה עושים? אני ממש משתגעת, הוא לא לומד נורמלי
וכן, עשית שינוי תזונה בזמן הטיפול
ציטטתי חלק מהאנשים כאן שסובלים מהחיידק, מתוך הזדהות לכאב חזק שמשבש את החיים וגם מסוכן. עלול ליצור כיבים ועוד מרעין בישין ל"ע. נכון שלהרבה מהאוכלוסיה יש את החיידק, אבל מטפלים רק במי שהחיידק החליט להיטפל ולהזיק לו. דבר ראשון חייבים להרעיב את החיידק ואת זה עושים בכך שאוכלים רק מאכלים בריאים, בלי סוכר קמח לבן ושטויות. לכאבים ממליצה על שתייה מרובה של מים חמים, בחום של כוס קפה, לאורך כל היום. מיקל מאד, במיוחד על קיבה ריקה. אבל גם במשך היום במיוחד כשיש כאבים. אחרי שמתרגלים לשתיה הזאת קשה לחזור לקפה ולתה המסורתיים. אבל מה שמצאתי שהכי מרפא זה כדורים בשם אנ-ליקובקטור. קונים בחנות טבע. מתחילים במינון של שני כדורים בוקר ושניים ערב, ובהמשך יורדים לשניים ביום. לאחר תקופה חוזרים על בדיקת נשיפה בתקווה שמיגרנו את החיידק

בא יבוא

משתמש מקצוען
ניסית בעצמך אנ-ליקובקטור? או מכירה מי שניסה?
אשמח לשמוע מאיפה משיגים , ואם באמת הועיל
לא בא לי לבזבז כסף ולרעוב חודש ולגלות שהערכים אותו דבר :(
למה לרעוב? אפשר לאכול לחם ומאפים מקמח כוסמין ולהינזר מסוכר מבלי לרעוב בכלל. המידע אמין ביותר. קונים בחנויות טבע רגילות. הסבל הגופני מאותת לנו משהו, ואני לא חושבת שראוי ונכון להתעלם ממנו.

אברמל

משתמש פעיל
ניסית בעצמך אנ-ליקובקטור? או מכירה מי שניסה?
אשמח לשמוע מאיפה משיגים , ואם באמת הועיל
לא בא לי לבזבז כסף ולרעוב חודש ולגלות שהערכים אותו דבר :(
מנסיון ברוך ה', אחרי כמה שנות סבל
וזריקת אלפי שקלים לקניית כל מה שנמצא בשוק להליקובקטר וכן טיפולים מכל הסוגים והמינים
אפשר לומר שהאנ-ליקובקטר אכן עוזר
בחודש האחרון מאז שהתחלתי לקחת את האנ-ליקובקטר, אין כמעט התקפים
והמחיר הוא 109 ש"ח בלבד ל120 כדורים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה