דרוש מידע הכשר רבנות ירושלים מהדרין- אפשר לסמוך??

מצב
הנושא נעול.

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לעניות דעתי זו שאלה שצריך לענות עליה רב,
את מי אתם שואלים בפרוג? כל אחד ודרגת הכשרות שלו.
שאלות בהלכה אתם גם תשאלו פה ותסתמכו על כל מאן דהאי שיענה לכם?
דווקא חכמת ההמונים מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם וממגוון התשובות והסגנונות אתה כבר יודע לבד לאן לשייך את עצמך

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא שמעתי שיש להם שחיטה....
יש שחיטה אבל לא בכמות רצינית
על השחיטה שלהם אנו יודעים מקרוב
בסוכנות הנסיעות אמרו שהמלונות של הכשר זה משתמשים בשחיטה של רובין קהילות וכו'
מוזר

גרשוני

משתמש פעיל
שימו לב, גם אם אומרים כל מיני דברים- זה לא בהכרח קרוב לאמת. כל מלון/ מסעדה רוצים לשווק א"ע, והכל כשר בעיניהם.
הרב זריצקי יחי' רגיל לומר (בציניות כמובן): "יש יהודים שמידבקים בדרכיו של הקב"ה, שעליו נא' "וקונה הכל" והם משתדלים "לקנות הכל"- את כל הלוקשים שמוכרים להם בעניני כשרות... כשרות היא לא דבר פשוט כלל! ואסור להחליט כשר או לא ע"ס איזו אמירה שמישהו אמר, או כתב בפרוג.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לאחר הסיפור במסעדה בראש פינה- צריך עוד יותר להתרחק מכל מה שקשור לרבנות. שהוכיחה כמה א"א לסמוך!
מה היה הסיפור במסעדת ראש פינה ?
אם אתה רוצה - תוכל לכתוב לי את זה באישי (אני אשלח לך הודעה פרטית, אם תרצה)

אסתי 15

משתמש מקצוען
מה היה הסיפור במסעדת ראש פינה ?
אם אתה רוצה - תוכל לכתוב לי את זה באישי (אני אשלח לך הודעה פרטית, אם תרצה)
זה היה בכותרות הראשיות בכל העיתונים.
בחורה אלרגית לחלב אכלה במסעדה בשרית! כשרה! ונפטרה!
מסתבר שאחד העובדים הכניס קצפת חלבית במקום פרווה.

ת"ח

משתמש פעיל
בבית החולים זיו בצפת נקבע הבוקר מותה של צעירה כבת 23, שפונתה במהלך הלילה לאחר שסעדה במסעדה במושבה ראש פינה בגליל העליון. מחקירה ראשונית של המקרה עולה, כי הצעירה שרגישה לחלב, אכלה קינוח חלבי במסעדה, מה שהוביל להידרדרות במצבה. המשטרה פתחה בחקירת המקרה החריג.

הבוקר, עצרה המשטרה חמישה מעובדי המסעדה. בם חשודים בגרימת מוות ברשלנות של הצעירה. במקביל, המשטרה הוציאה צו סגירה למקום.

מהמשטרה נמסר כי "לפנות בוקר במוקד 100 של משטרת ישראל, התקבלה הודעה מבית החולים זיו בצפת לפיה - נקבע מותה של צעירה בת 23 תושבת חצור הגלילית אשר הגיעה לטיפול רפואי לאחר שחשה ברע ככל הנראה כתוצאה מתגובה אלרגית לחלב".

עם קבלת ההודעה, ציינו במשטרה, חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה ממנה עלה כי הצעירה יחד עם חברתה בילו במסעדה בראש פינה ולאחר שהצעירה אכלה מהקינוח חשה ברע ופונתה עצמאית לבית החולים.

במסגרת החקירה המסעדה נסגרה וחמישה חשודים - הבעלים, השף ועובדי המקום - עוכבו לחקירה בחשד לגרימת מוות ברשלנות והחקירה בעיצומה.

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בבניין לידי יש חנות בהכשר הרבנות מהדרין ירושלים, והם פתחו מטבח בבניין, הפועלים היהודים ושאינם יהודים עושים ככל העולה על רוחם, מעולם לא נכנס משגיח כשרות לשם, יהודים תזהרו.......................

מחלימה

משתמש מקצוען
מפחיד...
בכל מסעדה או מלון שמגיעים אליו אפשר לבקש לפגוש או בטלפון לדבר איתו ולתחקר אותו איזה עופות, איזה בשרים,ירקות וכו ואלו הן מקצת שאלות
וכמובן להתרשם ממידת רצינותו ויראת השמים שלו ולא פחות חשוב-הנוכחות שלו במקום
וכמובן כל הנ"ל כשנאלצים להגיע למקומות כאלה ולא לכתחילה.
מכירה אדם שערך חתונה כמלון בכשרות רבנות ירושלים למהדרין, אבל הוסיף עוד כמה אלפי שקלים למשגיחים אישיים שלו שיעקבו היטב אחר הנעשה ביומיים שקודם החתונה
וה' יצילנו מכל חטא ועוון..

D

Deleted 66182

אורח
בררנו פעם אצל רב חשוב וידוע על מאפיה מסויימת שמוכרת גם ארוחות בוקר וכד'.
אמר שהמקום הזה ספציפית בסדר.
היינו שם.
הכינו לנו אומלט במקום לעיננו...משתי ביצים ישר למחבת...בלי לבדוק...
שיחה עם המשגיח לגבי החסלט: בטח, הערבי שוטף יסודי. מישהו בודק? לא הכל חסלט אמרתי.
גם בחסלט יש חרקים, מה לעשות.
הספיק לנו...
כעת אחרי פסח יש המון בעיות עם מקומות ש"מכרו בטח מכרנו את כל החמץ" ללא תעודה/הוכחה.

מחלימה

משתמש מקצוען
הייתי במאפיה כשרה למהדרין שמוכרת גם קפה חם מוכן במקום,
ביקשתי קפה חם ,בדיוק נגמר להם החלב ,שלחו את הנערה לקנות חלב ,במכולת הסמוכה
והיא חזרה עם חלב לא בד"ץ,בעיני ראיתי, כשעוררתי אותם התנצלו והחליפו מיד.
עדכנתי גם את נותני הכשרות למקום.
לא מסוגלת לקנות שם יותר..

צחי קרמר

משתמש פעיל
מה זה אומר מבחינת עופות, בשרים, ירקות, חסלט, ברירה
השגחה במקום והשגחה היקפית?
חשוב מאד!!
מבחינת עופות בשרים וכו הם מכניסים עדה חרדית שארית קהילות (יש מצב גם אגודים)ובנוסף יש להם שחיטה שלהם אבל
בהרבה מהחויות לא מכניסים אותם (בחלק מהתעודות כתוב במפורש מה ההכשרים בחנות הספציפית)
הכל חסלט כמובן ובחלבי ופרווה גם מוצרים של בית יוסף נכנסים

rivkiy

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מברור שערכתי אצל מומחה כשרות הוא מנה לי מספר מסעדוצ שבהם ניתן לאכול בכשרות הנ"ל, שהמשגיחים שם נמצאים כל היום והם יראים ושלמים.

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
דוקא השחיטה של בדץ בית יוסף היא שחיטה ברמה לא רעה של מהדרין- כמו השחיטות המוכרות
הבעיה היא במערך ההיקפי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...