דרוש מידע הכפלת תרומה ע"י נדיבים

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לאחרונה הרבה מוסדות וחסידויות עורכים מגביות
תוך הבטחה שעל כל שקל שישים התורם, יתרמו נדיבים מחו"ל שקל או שניים.

איך זה עובד?
כל חסידות מוצאת תורם שכזה או שזה לא באמת...
(כי אם כבר, למה שלא יתרום סתם כך? בדיוק את השקל האומלל שלי הם צריכים?)

mordy

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
השאלה היא בעצם מצד התורם למה הוא עושה את זה?
א. הוא כאילו אומר אני לא סתם אתן לכם מליון שקל כי ביקשתם, תוכיחו רצינות ותגייסו מליון שקל מהקהילה שלכם ואז אני אתן לכם עוד מליון (או אלף או מיליארד, לא משנה כרגע)
ב. הוא מרגיש שהוא הוציא מהכיס שלו מליון שקל, ותכלס הוא תרם בנין בעלות של 2 מליון! תחושה טובה

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
על מנת שתורם יתרום למוסד הוא חייב להיות חלק מהקהילה או המוסד, להיות חלק לא מחייב אותו סוג כובע או חסידות

mordy

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני מאמינה שהתורם הנכבד גם הוא מהקהילה, לא?

זאת אומרת זה לא ספין, זה רציני.
אז 'מהקהילה שלנו'
לא משנה, העניין הוא שאני מגיע לתורם ומבקש כסף, אני צריך לשכנע אותו לתרום, נכון?
אני אראה לו תוכניות ורישומים וגרפים ותמונות והסכמות וכל מיני דברים שיראה את הרצינות ואת התוכניות מה אני מתכנן לעשות עם הכסף שלו.
אז אני אומר לו יודע מה, אם אני מצליח לגייס חצי מהסכום הדרוש אתה משלים את החצי הנותר

לפעמים זה גם קורה בלי שנדע בכלל שפונים לר' ראובן ואומרים לו, אם שמעון יתרום חצי מהסכום, תתרום את החצי השני? תודה. שמעון, אם תתרום חצי מהסכום, ראובן ישלים את החסר! תודה רבה.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אני שמעתי על חסידות מסוימת שרצתה לעשות כזה דבר והם בדקו את זה בחיסידויות אחרות וזה לא אמיתי.
זאת אומרת עובדים על התורמים?
(לא שאני רואה פסול בלתרום גם אם אין מי שמכפיל
אבל סיקרן אותי איך זה עובד)

אפשוטער איד

משתמש מקצוען
טוב, אז מתוך ידיעה
תלוי איך עושים את זה
אם זה נעשה דרך אתר עצמאי אין לך דרך בעולם לדעת אם זה באמת מוכפל או לא
אם זה נעשה דרך אתר המצ'ינג הידוע אזי הינך יכול להיות בטוח שזה מוכפל מכיון שבעל האתר דורש הוכחות מבעלי הקמפיין שאכן הסכום יוכפל. כי פה הוא בעצם מהמר על היושרה שלו כאתר מכובד. בדומה לאתר גיוס המונים הד- סטארט שהקמפיינים שלו ידועים כהמינים ולא כספינים שלא ידוע להיכן הכסף הולך.

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
מידיעה
כמו שכתבו מעלי כשעושים את זה דרך האתרים שמיועדים לזה
זה מהימן ב100% כי כל הכסף עובר דרך האתר
ואם לדוג' לא מגיעים לסכום מסוים לא יגבו מאף אחד - וזו הסיבה שהגביה בפועל נעשית לאחר סיום ההתרמה

בנוגע לשאלה מה הסיבה של התורם
מבירור שערכתי בעבר התשובה היא פשוטה
מרבית התורמים הם אנשי עסקים ולכן לא תורמים סתם אלא רוצים משהו עסקי
ושמתקבלות תרומות נוספות על כל שקל שהם תורמים זה עסקה טובה

A F

משתמש מקצוען
אם לדייק יותר יש הרבה תורמים שלא אוהבים ש"מנצלים" אותם אבל כשהם רואים שאתה רציני ומצליח לגייס בעצמך סכום לא מבוטל הם שמחים לתרום ברור שאם הארגון, המוסד, יגייס רק כמה אלפי שקלים הם מבינים שאתה לא רציני והם לא יתרמו...

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
השאלה היא בעצם מצד התורם למה הוא עושה את זה?
א. הוא כאילו אומר אני לא סתם אתן לכם מליון שקל כי ביקשתם, תוכיחו רצינות ותגייסו מליון שקל מהקהילה שלכם ואז אני אתן לכם עוד מליון (או אלף או מיליארד, לא משנה כרגע)
ב. הוא מרגיש שהוא הוציא מהכיס שלו מליון שקל, ותכלס הוא תרם בנין בעלות של 2 מליון! תחושה טובה
בשביל הסיפורים זה טוב.
אין תורם .

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
מידיעה ומתוך בירור נוסף שעשיתי עכשיו מול אחת החסידויות שעשו את זה לאחרונה - כמו שכתבו @אפשוטער איד ו @הארז כשזה קורה דרך האתרים המוכרים והאמינים אז יש הכפלת תרומה זה סוג של דרייב אצל הגבירים אקשן בלע"ז ודי ידוע שהמושפעים בממון נהנים לתרום לדברים מעניינים ולא סתם לאיזה קיבוץ נדבות, ויש קהילות שפשוט סוגרות דיל עם גבירי העיירה/הקהילה.

ובדרך אגב בענייני שנור, לאחרונה כו"כ ארגונים/קהילות וכדו עשו שנור לסכום מסויים כשרשום שרק אם יגיעו ליעד הם יקבלו את הכסף שגוייס לדוג' מוסדות XYZ הציבו לעצמם יעד של 2 מליון ש"ח בתוך 24 שעות, עובדים קשה ובמרץ רב ובשעה ה 22 השיגו רק 1.5 מליון ואפילו פחות, מה עושים ? אצים רצים לבעל ממון כלשהו ומבקשים מכבודו שיואיל בטובו להלוות את הסכום החסר עד ליעד וכך לפחות מקבלים את מה ששנוררו באמת, כך שמעתי...וניכרים הדברים כדברי אמת כי תמיד תראו שבשעה האחרונה של הגיוס מתחילים לזרום תרומות בקצב מסחרר והגדיל לעשות אחד הארגונים שבשעה האחרונה לגיוס התרומות היו בקצב הזוי ובסכום אחיד.

ושלא יצטרכו...

A F

משתמש מקצוען
סליחה אבל זה לא הכי מדוייק. כשתורם נותן תרומה דרך האשראי הוא לא יכול לקבל את כספו בחזרה זה הלבנת הון כפשוטו מה שכן מחכים לסוף ההתרמה עם כמה נדיבים שהיו תורמים בכל מקרה(חברים טובים משפחה וכו) וגם אם הם רצו לתרום קצת פחות הם ישלימו בשביל לא להפסיד הכל אבל אין אפשרות לתרום "כהלואה"

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
.וניכרים הדברים כדברי אמת כי תמיד תראו שבשעה האחרונה של הגיוס מתחילים לזרום תרומות בקצב מסחרר והגדיל לעשות אחד הארגונים שבשעה האחרונה לגיוס התרומות היו בקצב הזוי ובסכום אחיד.
זה לא בדיוק
כדרך יהודים טובים, הרבה נזכרים ברגע שאחרי האחרון....
אבל זה לא סותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה