חיפוש/החלפה הכל על GREP (גרפ) באינדיזיין

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שאלה:
האם למאן דהוא יש GREP לחיפוש סוגריים (מכל סוג! הן רגילות, הן מרובעות, הן מסולסלות והן זוויתיות) שאין להם בן זוג פותח/סוגר?

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
האם למאן דהוא יש GREP לחיפוש סוגריים (מכל סוג! הן רגילות, הן מרובעות, הן מסולסלות והן זוויתיות) שאין להם בן זוג פותח/סוגר?
@ניוגראף כתב פה פעם שיש לו סקריפט לסגריים הפוכות שמתחשב גם במקרים שהסוגר הפותח והסוגר לאותו צד
אולי יש לו משהו?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
@ניוגראף כתב פה פעם שיש לו סקריפט לסגריים הפוכות שמתחשב גם במקרים שהסוגר הפותח והסוגר לאותו צד
אולי יש לו משהו?
באתר שלו אני לא רואה כלום

רק כדי לחדד את השאלה, אתן דוגמא:
יש לי טקסט עם ביאור רהוט, שהטקסט המבואר מסומן בסוגריים (נניח מסולסלות) והביאור - בלי כלום. לדוגמא:
{{מעשה}} שהיה, {{ובאו בניו}} של רבן {{ גמליאל {{מבית המשתה}} לאחר חצות. {{אמרו לו}} לאביהם: עדיין {{לא קרינו את שמע,}} והאם ניתן עדיין לקרוא}} את שמע?

דהיינו, שהGREP צריך למצוא לי את הסוגריים האדומות, שהן סוגריים "יתומות" בלי פותח/סוגר (שכן, אין בטקסט סוגריים בתוך סוגריים, שהרי הם משמשים להבדיל בין הטקסט לביאור הרהוט) - כלומר אני צריך לחפש:
  1. ביטוי כלשהו (לצורך העניין סוגריים כאלה {{)
  2. שבינו לבין המופע הבא שלו, או לסוף הפסקא, אין את הביטוי המשלים שלו (לצורך העניין סוגריים כאלה }}).
מקווה שהובנתי.
לעוזרים ינעם ועליהם תבוא ברכת טוב!

נערך לאחרונה ב:

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים

אם אפשר להסתמך שאין גם סוגר בודד בתוך הטקסט, זה ימצא הסוגר הפותח שאין לו בן זוג:
קוד:
\{{2}(?=[^\}]+?\{{2})
וזה ימצא את הסוגר הסוגר שאין לו בן זוג:
קוד:
\}{2}[^{]+?\K\}{2}

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אם אפשר להסתמך שאין גם סוגר בודד בתוך הטקסט, זה ימצא הסוגר הפותח שאין לו בן זוג:
אז זהו, שאני לא יכול לסמוך שאין סוגר בודד אחר בתוך הטקסט (אדרבה, יש עוד הרבה סוגרים בודדים, הן סוגרים פותחים והן סוגרים מסיימים...).
בינתיים - הGREP הזה עובד לי עבור מציאת סוגר פותח ללא בן זוג:

JavaScript:
\((?=[^)]+?(\(|\r))
אבל כשאני מנסה ליצור לו מקביל (עם positive lookbehind) עבור חיפוש סוגר מסיים ללא בן זוג, זה לא מוצא שום דבר.
הנה מה שאני מנסה:
JavaScript:
(?<=\)([^\(]+?))\)

מעניין מה יכולה להיות הבעיה?

נערך לאחרונה ב:

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
קוד:
\{{2}(?=[^\}]+?\{{2})
וזה ימצא את הסוגר הסוגר שאין לו בן זוג:
קוד:
\}{2}[^{]+?\K\}{2}
תודה רבה. אבל מעניין שחלק מהסוגרים המסיימים הוא מוצא וחלק לא, לדוגמא בטקסט הבא:
{{מאימתי קורין}} @08 2 }} {{את שמע בערבית}}? אימתי (מתחיל)זמן המצוה של קריאת שמע של ערבית?
{{משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן}}. כהנים שהיו טמאים, וטבלו לטהרתם לפני השקיעה, צריכים להמתין עד "הערב שמש" כדי שיוכלו לאכול תרומה, והוא זמן צאת הכוכבים}}. @08 3 זמן זה הוא גם תחילת הזמן של מצות קריאת שמע של ערבית}}. @08 4
ונמשך זמן הקריאה {{עד סוף האשמורה}} {{הראשונה}}, עד סוף שליש הראשון של הלילה}}, @08 5 }} {{דברי רבי אליעזר}} @08 6 }}. }}וטעמו, משום ש"ובשכבך" משמעותו זמן התחלת השכיבה לישון, והוא הזמן שבני אדם הולכים לשכב לישון, וזהו רק בשליש הראשון של הלילה}}. @08 7
{{וחכמים אומרים}}: }}זמן קריאת שמע של ערבית הוא {{עד חצות}} הלילה}}. @08 8 וטעמם יתבאר בהמשך המשנה}}.
{{רבן גמליאל אומר}}: }}זמן קריאת שמע הוא {{עד שיעלה עמוד השחר}}. @08 9 כי לדעתו משמעות "בשכבך" היא כל זמן שכיבה, וכל הלילה הוא זמן שבני אדם שוכבים בו}}.
{{מעשה}} שהיה, {{ובאו בניו}} של רבן גמליאל {{מבית המשתה}} @08 10 לאחר חצות}}. {{אמרו לו}} לאביהם: עדיין {{לא קרינו את שמע}}, }}והאם ניתן עדיין לקרוא את שמע}}? @08 11

הוא מוצא את הירוקים, אבל את האדומים לא (את אלה שיש להם בן זוג לא סימנתי)
(ולא זו בלבד, אלא שהתוצאה משתנה לפעמים אם אני מזיז את מקום הסמן, כך שלפעמים אלה שנמצאו בחיפוש הקודם, לא נמצאים בחיפוש הנוכחי, וכן הלאה. תמוה ממש)

יעל נקודה קום

בניית אתרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
תודה רבה!!

שאלה נוספת אם אפשר,
עשיתי חיפוש לסוגריים מרובעות \[\w{1,2}\] כדי להפוך אותם לסגנון תו של סוגריים מוקטנות.
והוא לא מוצא את כל הסוגריים, יכול להיות כי בתוך הסוגריים יש סגנון תו של בולד??

נערך לאחרונה ב:

יעל נקודה קום

בניית אתרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
עימוד ספרים
שאלה נוספת אם אפשר,
עשיתי חיפוש לסוגריים מרובעות \[\w{1,2}\] כדי להפוך אותם לסגנון תו של סוגריים מוקטנות.
והוא לא מוצא את כל הסוגריים, יכול להיות כי בתוך הסוגריים יש סגנון תו של בולד??
משהו יודע?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא חושבת, מה יכול להיות?
שלא בדקת?
חיפוש גרפ "נקי" בלי הגדרות פורמט, לא מושפע מבולד או לא, כנראה שהתבנית שהגדרת בגרפ לא מתאימה לכל המקרים. זה הכל.

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים

סטודיו עמודים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
האם אפשר קוד שמוצא את כל הטקסט שנמצא בין @02 ל@03?
וקוד שמוצא את הסוגרים האחרונות שבסוף פיסקה ?
תודה רבה!!!

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

סטודיו עמודים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש אפשרות לחפש כל פיסקה שאחרי סגנון פיסקה מסוים?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תודה רבה עובד!! אולי גם אתה יודע טיך למצוא סוגרים שנמצאות בסוף פיסקה(מראי מקום)
אתה יכול לתת דוגמא איך נראית השורה האחרונה בפסקה עם הסוגריים?

יש אפשרות לחפש כל פיסקה שאחרי סגנון פיסקה מסוים?
לא עולה לי בראש שיש אפשרות כזו מובנית, אבל אפשר לעשות בשני שלבים:
א. לחפש סגנון פסקא הרצוי (אני כרגע לא זוכר אבל צריך לחפש באופן שמדלג על סופי פסקאות, ואז הוא יתפוס את כל ה"גוש" שעם סגנון הפסקא הזה)
ב. לשתול בסוף החיפוש הזה תו מיוחד (נניח &)
ג. לחפש כל תחילת פסקה שיש לפני התו הנ"ל (עם positive lookbehind)

חנני'

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני רוצה לחפש סגנון פסקה מסוים (וסגנון זה נמצא הרבה בקובץ), ואני רוצה לחפש אותו רק כשמופיע אחר איזה סגנון מסוים אחר?
יש איזה דרך ע"י הסתכל מאחורה חיובי לחפש כזה? או אולי ע"י דרך אחר?
מצאתי עכשיו כאן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה