הכל על אילת

מצב
הנושא נעול.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ערכתי. לא זכרתי במדויק.
בכל אופן, זה נושא השנוי במחלוקת. (יו"ט שני באילת כן או לא)
ולא כפי שכתבו פה, שמי שלא חוגג שם יו"ט שני סומך על דעה מפוקפקת.
הציץ אליעזר (ג, כג) היקל בזה

תמר טל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בקשה אחת מכל הנופשים \ מצדים בנופש באילת
האם אתם בעלי טלפון כשר (לא מוגן, מפוקח, מוכשר, בן דוד של---)?
בהחלט, ב"ה. אני לא מבינה למה כולם פה יצאו נגד זה,
בסה"כ מישהי ביקשה לקבל מידע וקיבלה פולמוס הלכתי ונזיפות. כל אחד בסופו של דבר ישאל את הרב שלו ויחליט לעצמו. אם אין לכם אפשרות לעזור אין צורך לצאת ולמחות.
אנחנו היינו כל המשפחה באילת פעמיים בחורף (לכולנו ב"ה יש פלאפון כשר למהדרין),
יש שם 2 מסעדות כשרות למהדרין בהכשר טוב, קפה קפה ועוד מקום בשרי נחמד (לא זוכרת את שמו). יש גם הרבה אטרקציות מתאימות לציבור החרדי.

הסכת ושמע

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
שטויות והבלים.
סליחה?!

אני מבין יש שם בתי ספר פעילים, תיכון פעיל, משרות לעבודות, מקצעות למורות ולפסיכולגים, ולעובדים סוציאליים,?????

די חברה נסחפתם,
נכון שיש שם מגורים,
וגם בהוליווד יש מגורים,
אבל זה מיועד לאלו שנותנים שם שרות/מוכרים/בעלי קניונים/ וכו'
ע"פ מה שידוע לי
אין שם בתי ספר!
ואין שם תיכון!
וכו'

נא לא לבלבל סתם את המוח

בסה"כ מישהי ביקשה לקבל מידע וקיבלה פולמוס הלכתי ונזיפות. כל אחד בסופו של דבר ישאל את הרב שלו ויחליט לעצמו. אם אין לכם אפשרות לעזור אין צורך לצאת ולמחות.
1. בהתחלה קיבלה תשובות ממש לעניין
2. הנושא הזה עלה ואז התחיל לגרור תגובות
3. צודקים סליחה, מרגע זה אני לא מגיב יותר באשכול הזה

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
סליחה?!

אני מבין יש שם בתי ספר פעילים, תיכון פעיל, משרות לעבודות, מקצעות למורות ולפסיכולגים, ולעובדים סוציאליים,?????

די חברה נסחפתם,
נכון שיש שם מגורים,
וגם בהוליווד יש מגורים,
אבל זה מיועד לאלו שנותנים שם שרות/מוכרים/בעלי קניונים/ וכו'
ע"פ מה שידוע לי
אין שם בתי ספר!
ואין שם תיכון!
וכו'
מתוך ויקיפדיה
בעיר אילת פועלים עשרה בתי ספר יסודיים ממלכתיים: אופיר, אלמוג, היובל, תל"י הרי אילת, יעלים, גלים, מצפה ים, עציון גבר, צאלים וים סוף. כמו כן ישנם שני בתי ספר יסודיים ממלכתיים דתיים: ימין הרצוג (שבמסגרתו פועל גם תלמוד תורה), בי"ס ממ"ד חב"ד וכן בי"ס "אור החיים", השייך לחינוך העצמאי. מערכת החינוך באילת זכתה פעמיים בפרס החינוך ודורגה במקום השלישי בארץ בהשקעות בחינוך, זאת בעיקר בזכות התקציבים הנדיבים שמקצה ממשלת ישראל לטובת חינוך באזורי פריפריה.

במסגרת החינוך העל-יסודי, קיימים שלושה בתי ספר ממלכתיים הכוללים חט"ב ותיכון: גולדווטר, בגין ורבין. לצידם קיים גם בית הספר העל-יסודי אורים לחינוך מיוחד. במסגרת החינוך העל-יסודי הממלכתי-דתי, בנות לומדות במסגרת אולפנת תהילת ישראל בכיתות ז'-י"ב ובנים, במסגרת חטיבת הביניים "ימין הרצוג" עד כיתה ח' ואת לימודיהם הם ממשיכים במסגרת הישיבה התיכונית הסביבתית 'צביה', ישיבה בה לומדים בתנאי פנימיה גם תלמידים מיישובים אחרים בארץ. מאז שנת 1998 פועלת באילת ישיבה גבוהה, ישיבת "איילת השחר", המושכת אליה תלמידים מכל רחבי הארץ.

החינוך האקדמי באילת כולל קמפוס של אוניברסיטת בן-גוריון, קמפוס של האוניברסיטה העברית, את שלוחת מכללת לוינסקי לחינוך וכן שלוחה של מכללת ירושלים לחינוך. קיימת שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה בעיר, אך פעילותה מצומצמת מאוד. חייל או בוגר שירות לאומי, שסיים שירותו החל מ-1 בינואר 2010, הלומד בקמפוסים אלה, זכאי למלגת שכר לימוד מלאה תמורת עבודה בפעילות חברתית, עבור שנת לימודיו הראשונה לתואר ראשון (בהתאם להחלטה בדבר לימודי חיילים משוחררים במוסד להשכלה גבוהה בפריפריה).[27] בעיר פועל גם המכון הבין-אוניברסיטאי למדעי הים באילת.

תמר טל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני אישית פגשתי אישה חרדית שעושה שליחות באילת,
היא מורה בבית ספר תורני בעיר ובעלה אברך כולל

והדיון הזה חורג לגמרי ממטרת האשכול.
מסכימה לגמרי.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אז פשוט כל התשובות של @הסכת ושמע מבוססות על חוסר ידע מוחלט?
בתי ספר יסודיים באילת:
אילת השחר, חרדי
חב"ד, ממ"ד
ימין הרצוג, ממ"ד
10 בתי ספר יסודיים- ממלכתי.
בתי ספר תיכוניים באילת:
אולפנה תהילת ישראל, ממ"ד
ישיבה תיכונית אילת, ממ"ד
4 תיכונים ממלכתי

בנוסף יש גם בי"ס של "מעיין החינוך" של ש"ס.

בכל בי"ס כמובן שיש יועצים חינוכיים, מורים, פסיכולוגים של העיריה וכן הלאה. יש שם שירותי רווחה כיאה לעיר גדולה. יש שם מועצה דתית שמפעילה מקוואות ובתי כנסת.

בנוסף יש שם ישיבת הסדר עם 100 אברכים ו50 בחורים. גרעין תורני שמונה כ200 משפחות.
יש שם קהילה של חב"ד וקהילה של בעלי תשובה של "אור החיים" עם שיעורי תורה, בתי כנסת פעילים וחיי קהילה.

בקיצור,זו עיר לכל דבר. עם "יש בשכונה" טיפות חלב, מרפאות, בית חולים, ומריבות שכנים אם מותר להשאיר עגלות בלובי או לא.

נחמי מן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כי לאחרונה מנסים להכניס לציבור שלנו מס' דברים שלא היו קודם
1. אילת זה כאילו ארץ ישראל
2. בפראג כולם יודעים שיש בעיה לנסוע, כשרות/צניעות/מנטאלית אבל אילת מה הבעיה זה נהיה כמו בני ברק בחורף
אוף השטויות האלו מעצבנים אותי
3. והבעיה היא שלא מבינים מה הבעיה
4. מעניין מה היה קורה לו יצוייר שמנהלי המוסדות של הילדים היו שומעים ש'ההורים' יוצאים לחופשה ב'אילת' איזה צורה היה לזה, ואיך היו מגיבים

דבר נוסף וחשוב
העיר אילת מנסה להדמות ל'לאס-וגאס, ול"הוליווד",
כל מי שנוסע לשם חושב האם לספר לשכנים/מכרים/וכו'
בדיוק ככה צריך להיות לגבי אילת,
ופראג וכו' שונה כי הם נותנים מקום תיירותי ולא בילוי ופריצות וכו'

תשובות: :)
1. אף אחד לא קבע שאילת זה ארץ ישראל כאילו או לא כאילו... - רק יותר נוח מחו"ל בגלל המחיר וכן כי מדברים שם עברית. ומרגישים בבית לא כמו בארץ אחרת שמרגישים את הטומאה באוויר
2.כולם יודעים שיש בעיה?? וממשיכים לפרסם על ימין ועל שמאל בכל העיתונים החרדים? (וכן, אני לא באה לשלול- בהחלט יש בעיה עם פראג וכדו')
3.הבעיה שמי שלא היה חושב שזה בעיה וכל מי שכן היה מסביר שזה כלל לא בעיה!! מוזר...
(תכלס כל התגובות שכאן נגד- הם ממי שלא היה בפועל אבל שמע וכו וכו.. ומי שאומר שאין בעיה- היה שם ומסביר. לאף אחד אין עניין להכשיר שרץ- לא באה לשכנע אף אחד אין לי אחוזים..)
4.שוב, זה לא אמור להיות כך. איך יראה הורה שטס לחול עם משפחתו? מוזר? לא. ככה אמור להיות עם טיסה לאילת רק שהסטיגמות הורגות...
5.בקשר למקומות פריצות וכדו' - אדם שירצה ללכת למקום פריצות יכול לעשות את זה אפילו בבני ברק! כן כן שמעתם טוב... באילת א"א להכנס בטעות למקומות כאילו. את צריך לדעת בכלל איפה המקומות האלו ולרצות להכנס לשם. מה שבפראג למשל נמצא לך ברחוב ממש!

עוד ציטוט של @הסכת ושמע :
"* הבעיה שמציקה לי היא שמנסים לנקות את המצפון 'כאילו זה מקום נקי'
1. אני מבין שמחליפים שם את כל הפרסומות לפני החורף?
2. אני מבין שמותר לנפוש בתל אביב בחורף, וללכת לחוף הים הפרוץ?
3. כשאני טס לחו"ל, גם שם תקף העניין של "בחורף הכל נקי ואין שום בעיה"?
4. לפי מה שידוע לי 'אילת' היא מקום יחסית חם גם בחורף (וביחוד בחורף הישראלי, שבפועל הוא קיץ לכל דבר)
5. המועדונים/ברים/פאבים/קזינו, פתוחים ופעילים רק בקיץ?"

תשובות:
* איזה מצפון? של מי , ולמה זה אמור להציק לך :)
1. איזה פרסומות? בקניונים? גם בבני ברק יש קניון (איילון..) ופרסומי שחץ יש בכל מקום וגם על אוטובוסים חולפים בכל הארץ ולכן צריך להתנהג שם כמו שמתנהגים בכל מקום אחר - לא מסתכלים כמו שלא תסתכל על כל פרסומת אחרת בכל עיר אחרת.
2.אתם חוזרים על אותה נקודה כאילו כל אילת היא חוף ים אחד גדול, זה נובע מבורות (חיובית, יש לציין..) איזורי חופי הרחצה נמצאים במקום אחר , לא באיזור המלונות, הנוף מהמלונות הוא לים עצמו אין שם כלל חופי רחצה מקסימום שכשוך רגליים..
3.ממש לא. דווקא בחו"ל יש בעיה גם בחורף א. כי הם רגילים לקור ומתנהגים בהתאם.. ב. כי זה יעד תיירותי בחורף מה שאין כן באילת בחורף אין מה לעשות שם מבחינה תיירותית, כל האקשן הוא בקיץ, בחורף כולם נוסעים לפראג....
4.מה ידוע לך? איך ידוע לך? אולי יותר חם שם אבל הרוחות מזעזעות וחודרות לעצמות כך שאין מצב ללכת ללא שכבה עליונה שמגינה המקור.
5.למה נראה לך שאנשים שפויים חרדים נורמאלים ילכו לכאלה מקומות? מי שרוצה ללכת ילך בכל מקום אחר ומי שלא רוצה לא ילך. זה לא נמצא על הרחוב ומשכנעים אותך לבוא..

תכלס לא באה לשכנע אף אחת/ד, רק רוצה להוציא סטיגמות. גם אני חשבתי ככה לפני שנסעתי אבל בררתי הרבה וגם בעלי ברר אצל חברים (כן, בכוילל שלו..)
אוף השטויות האלו מעצבנים אותי :)

נחמי מן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
לא!
ההבדל הוא ב'תל-אביב יש מגורים, בדיוק כמו פראג וכו'
ב'אילת' אין מגורים, בדיוק כמו לאס-וגאס והוליווד וכו'
נו באמת.. אין מגורים???

מתוך ויקיפדיה:
בשנת 2014 נרשמו בעיר כ-48,900 תושבים. הגרעין הקהילתי, כ-13% מסך תושבי העיר, מתגוררים בה מעל 20 שנה. כ-18% חיים בה בין 10 ל-20 שנים. מכאן שכ-31% מתושבי העיר מהווים את האוכלוסייה הוותיקה (10 שנים ומעלה) בעוד ש-69% מתושבי העיר נמצאים בה פחות מ-10 שנים. ילדים: בעיר ישנם מעל 13,000 ילדים ובני נוער בגילאים 18 - 0. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) נכון לסוף 2016, מתגוררים באילת 50,072 תושבים (מקום 35 בדירוג רשויות מקומיות בישראל). האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎0.7%‏. לפי נתוני הלמ"ס נכון לסוף 2015, לאילת דירוג של 6 מתוך 10, במדד חברתי-כלכלי - אשכול. אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת ה'תשע"ה (2014-‏2015) היה 63.0%. השכר החודשי הממוצע של שכירבמשך שנת 2014 היה 7,251 ש"ח (ממוצע ארצי: 8,465 ש"ח).

גם אני לא

משתמש מקצוען
חח מה הולך כאן. איזה בורות. אילת היא עיר לכל דבר (יש לי שם קרובי משפחה) יש גם איזור תיירותי כמו בכל עיר אחרת רק הרבה יותר יפה מכל עיר אחרת
ולגבי מי שאמר על פתוח בשבת- נכון עצוב מאוד. אבל עוד יותר עצוב שחיידקרים ומוסדות לימוד שולחים לטיולים במקומות שמחללים שבת בפרהסיה וההורים מסכימים עם זה - זה כן מותר. וכל אלו שלא משתמשים בגנרטור- זה כן מותר? וכל אלו שהולכים לתחנות דלק שלא שומרות שבת, זה כן מותר? אז לא לחפש טיעונים מתחת לאדמה.
הטיעון היחיד הצודק זה בנוגע לחוץ לארץ לנוהגים לא לצאת מהארץ. כל השאר פשוט מדעות קדומות שיש על העיר הזאת {כמו שבמסטיק בזוקה יש שומן חזיר..}

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
שכל אחד יעשה מה שטוב לו
אבל מי ששאלה בפורום חרדי (עד כמה שזכור לי) שאלה מעין זו שתצפה לקבל תשובות מעין אלו.
כי אם את חרדית שמקפידה על כשרות את אמורה לדעת שאין שם מסעדות כשרות למהדרין.
ואם בעלך הוא חרדי שידע שפרט לימים קרים מאוד הוא יראה נשים במלבוש חלקי בכל שעות היממה ואיפה שהוא רק ילך.
ואל תכעסי שכותבים לך את זה. זו המציאות.

(ואגב- מי התיר לאנשים, ואני לא מדברת חלילה על פותחת האשכול, לראות בנופש שעת הדחק ולהתיר לעצמם הכשרים שהם לא לכתחילה??)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני תומכת בכל מי שהביע את מורת רוחו, ואני ממש מבקשת מכם, למרות המתנגדים, בבקשה תמשיכו, בכל פעם שמופיע נושא שאינו ראוי לקהל יראי ה' ולהבדיל אינו חוקי, מסכן את הציבור (כמו עבריני תנועה) תמשיכו למחות.
אנשים צריכים להבין שלא בכל נושא אפשר להתיעץ פה. רוצים לסוע לטייל באילת? בבקשה יש פורום למטייל ועוד המון אתרי תירות מתאימים. פה זה פורום חרדי. ולחרדים יש עוד משקפיים שהם אמורים להשתמש בהם. חוץ ממה נאכל ואיפה נישן. הנושאים האלו הם עמלק שמקרר את האמבטיה.

נחמי מן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
שכל אחד יעשה מה שטוב לו
אבל מי ששאלה בפורום חרדי (עד כמה שזכור לי) שאלה מעין זו שתצפה לקבל תשובות מעין אלו.
כי אם את חרדית שמקפידה על כשרות את אמורה לדעת שאין שם מסעדות כשרות למהדרין.
ואם בעלך הוא חרדי שידע שפרט לימים קרים מאוד הוא יראה נשים במלבוש חלקי בכל שעות היממה ואיפה שהוא רק ילך.
ואל תכעסי שכותבים לך את זה. זו המציאות.

(ואגב- מי התיר לאנשים, ואני לא מדברת חלילה על פותחת האשכול, לראות בנופש שעת הדחק ולהתיר לעצמם הכשרים שהם לא לכתחילה??)

אני שאלתי. וכן אני מקפידה על כשרות לכן בררתי לגבי המלונות. תכלס המלונות שהרם רבנות - מפרסמים רשימה (תלויה בחדר האוכל...) על כל המוצרים שהם בדץ וניתן לאכול אותם . במלון שאנחנו היינו (רימונים) היה גם את הטלפון של המשגיח לבירורים ובארוחת הבוקר המשגיח הסתובב שם והסביר לנו מה ניתן לאכול ומה לא (בגבינות צהובות למשל מעורב אבקת חלב נכרי וכו'..) כך שגם בטיול אף אחד לא חשב חלילה לאכול הכשר אחר... ולגבי בשרי יכול להיות שיש שם מסעדה עם הכשר טוב אך אנחנו פשוט נכנסו לחנות וקנינו פיתות פסטרמות וכו הכל בהכשר הבדץ...
ולגבי הלבוש- ממש לא נכון היינו שם בימים קרים אבל לא מאוד ולא הייתה פריצות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה