מידע שימושי היתי בחו"ל ועניתי לשיחת טלפון וחויבתי על זה שעניתי סך 14.90 לכל דקה יצא לי כאלף ש"ח. ,מה יש לעשות בענין (לא ידעתי שגם אם אני עונה לשיחה אני חייב לשלם?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
סליחה על ההצעה הפשוטה, אבל ניסיתם לדבר עם נציג שירות (או נציג ממחלקת הגביה)? לפעמים הפתרון הכי פשוט הוא המועיל.

למה בכלל נכנסתם לבוץ הזה חו"ל?
אולי הלכו לראות את @באקינגהאם פאלאס?

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לציין שאני בחברת גולן

אני טסתי עכשיו עם תוכנית חו"ל, וזיהו כאילו כל השיחות שעשיתי הן מקומיות,
כביכול התקשרתי בתוך איטליה והונגריה עצמן, וזה לא כלול בתוכנית.
אני מכיר אנשים שקבלו חיובים של אלפי שקלים.
אני קיבלתי רק 200.
הנקודה היא שהם זיהו שיחות לארץ כשיחות מקומיות,
הם אומרים לכולם שרק אחרי ה-15 שהחשבונית נסגרת אפשר לטפל בזה.
אבל מדבריכם נשמע כאילו לא הייתה לכם תוכנית חו"ל כלל...

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
השאלה אם החברה אשמה שאתם לא ידעתם שצריך לעשות תוכנית חו"ל?
אי ידיעת החוק אינה פוטרת

Someone else

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני הייתי בחו"ל והפלאפון שלי היה דלוק, אבל לא השתמשתי בו בכלל, וקבלתי את ההודעה שבגלל המיקום שלי גובים ממני תשלום.
המייל שקבלתי.
אנו מבקשים לעדכנך כי הקו... הגיע לרף השימוש בחו"ל וחייבנו את חשבונך בחיוב ביניים בסך 300.00₪.

חיוב הביניים הינו סכום קבוע ואינו מהווה אינדיקציה לגובה החיוב בפועל לשימושים אשר בוצעו .השימוש מחוייב בזמן אמת בהתאם לתעריפון המעודכן המתייחס למיקום הגיאוגרפי בו הנך נמצא.

עם הגיע סך החיוב לרף שימוש בחו"ל ועלות כספית מסויימת, מחוייב חשבונך בתשלום ביניים בסך 300.00₪ שייזקפו על חשבון השימושים שבוצעו. חיוב כזה יחזור על עצמו כל אימת שתגיע מחדש לרף השימושים בחו"ל כאמור לעיל.

תוכל למצוא בחשבון החודשי שלך פירוט תחשיב סופי של החיובים עבור השימושים בחו"ל. חיובים אלו הינם באחריותך המלאה ואין בהודעה זו המידע המלא על השימושים בפועל. אנו ממליצים לך לפנות לשירות לקוחות לבירור המלא.

שלחתי להם מייל והם לא הגיבו...

מחלימה

משתמש מקצוען
השאלה אם החברה אשמה שאתם לא ידעתם שצריך לעשות תוכנית חו"ל?
אי ידיעת החוק אינה פוטרת
גם כשעשינו תוכנית לחו"ל
הם לא מספיק הסבירו מה עלות בתוך אותה ארץ מניד לניד
ומה ההבדל בין נייח לייד וכו
אז זו כן אשמתם
הם אמורים להבהיר ואפילו להחתים שהלקוח הבין את פרטי העיסקה!

חיה קפ.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
דיברתי אתם והם אמרו לי שאני אמורה להבין שפשוט שאם אני עונה אני צריכה לשלם ,כי הרי לא יכול להיות שאדם התקשר בתמימות ונחייב אותו כסף כיון שהוא התקשר לחו"ל ואמרתי להם שאיך אפשר לחייב אותי שאני עניתי בתמימות ,והיא התחילה להתבלבל ואמרה לי שהיא שלחה להם בקשה שיזכו אותי אבל כנראה שלא יזכו אותי את מלא הסכום.
לטעמי מעולם לא חתמתי על דבר כזה ונראה לי שאי אפשר לחייב על דבר שלא חתמתי.
אולי שווה לעשות תביעה ייצוגית.
זה נראה שהרבה נפלו בפח הזה....
יש אפשרות לאחת מכן לבדוק אם חותמים על כזה דבר...

מחלימה

משתמש מקצוען
לא חותמים לפחות במקרה שלנו
מתכוננים לטוס לחו"ל
יש 1001 סידורים
מרימים טלפון ומסדרים גם את הענין ה"פעוט" הזה
לדעתי כך החברות מצלות את אי ההבנה והידיעה
אולי צריך להסדיר חוק כזה .
יש פה איזה ח"כ?;)

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
דיברתי אתם והם אמרו לי שאני אמורה להבין שפשוט שאם אני עונה אני צריכה לשלם ,כי הרי לא יכול להיות שאדם התקשר בתמימות ונחייב אותו כסף כיון שהוא התקשר לחו"ל ואמרתי להם שאיך אפשר לחייב אותי שאני עניתי בתמימות ,והיא התחילה להתבלבל ואמרה לי שהיא שלחה להם בקשה שיזכו אותי אבל כנראה שלא יזכו אותי את מלא הסכום.
לטעמי מעולם לא חתמתי על דבר כזה ונראה לי שאי אפשר לחייב על דבר שלא חתמתי.
אולי שווה לעשות תביעה ייצוגית.
זה נראה שהרבה נפלו בפח הזה....

מצטער בצערכם, אבל תדעו שזה תמימות, אפילו גדולה.
זה לא משהו חדש בכלל.
לדעתי כמו מישהו שיגיד שלא ידע שמונית עולה כסף.
אולי לא כולם יודעים שהסכום כ"כ גדול, אבל לחשוב שלענות זה בחינם? שומעים כל היום שמדברים ומציעים לכולם "חבילה לחו"ל" ומה.. כולם טיפשים שלא חשבו על הקומבינה שאחרים יתקשרו אלינו? ומה תגידו על מישהו שיאמר שחשב ששיחות מהארץ לחו"ל זה בחינם?

בכל מקרה - כן, חותמים בהסכם שהסדרי חו"ל לפי התעריפים שינהגו באותה עת, כאמור זה לא משהו חדש בכלל (ובכל מקרה גם מוזכר כמה פעמים "בגין שימושים בארץ").
חברה נורמלית תזכה את הלקוח סכום יחסי (אפילו כאילו הוא קנה את החבילה הכי יקרה), כי ככה משמרים לקוחות, אבל מהדין הצדק אתם!

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
וואי
באסה.

אבל למה שיזכו אתכם?
זה כמו שתגיד שלא ידעת את המחיר החבילה שלך.
זה דבר בסיסי.
כל בית משפט יחייב אותך עד השקל האחרון
ואני לא מאמין שהם יהיו כל כך נחמדים כדי לוותר לך על משהו שמגיע להם בדין
באמת עצוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה