הירהור כדיבור או הרהור כדיבור?

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה וכיוצא בזה מטרידים אותי הרבה.
יותר נח לקורא המודרני לקרוא הירהור, אבל רוב ככל המקורות, עם קצת יוצאים מהכלל, כותבים הרהור, מה הממולץ?

איתן_ל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
כמובן שהרהור- אני אישית מעולם לא כתבתי "הירהור" וגם לא ראיתי בספרים שכך כתוב- ולפי דעתי זה נראה כמו שגיאת כתיב.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בכתיבה תורנית יש להיצמד למסורת הדקדוקית,
יען כי הלומד רגיל לקרוא "הרהור",
ומטרת העורך התורני הוא לבצע "עריכה תורנית" ולא בהכרח עריכה אקדמאית.
ולכן נצמדים גם לטעויות דקדוקיות ככל והן הפכו ממילה סתמית למושג תלמודי

אין לי כרגע דוגמאות, אך הן אינן חסרות כלל ועיקר.

מה שכן הייתי משנה, שמחברי הספרים באשר הן, יתחילו לערוך את ספריהם. לא פעם ראיתי ספר שמתמקד בנושא מסויים (כמו דינא דמלכותא דינא), התוכן מצויין, אך העריכה גרועה,
וכדי להבין מה הוא רוצה צריך ללמוד את ספרו בריכוז עם דף ועט לסכם את דבריו, כמו שלומדים ש"ך ארוך וקשה בחו"מ,
לו רק היה עורך את התוכן שיהיה מונגש ברור וקריא - התועלת בספרו הייתה עולה משמעותית.

לתשומת לבכם עורכים תורניים !

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה