דרוש מידע הילד שלי אוכל קיר

• פותח הנושא 5151
  • פורסם בתאריך

5151

משתמש רשום
כפשוטו, ילד בן 3 מוצא מקומות קצת מקולפים ומקלף עוד ועוד ומוציא חלקים מהסיד וטיח ואוכל להנאתו.
מה זה אמור להיות

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
ומי לימד את בני שבקיר יש סידן או שרוח הקודש נזרקה בו?
אף אחד לא לימד אותו אוולי הוא גם לא יודע למה הוא עושה את זה, אבל כשהגוף צריך משהו הבן אדם מחפש פתרונות. אני מכירה מישהי שלא אהבה משהו ואחר כך גילתה שהיא אלרגית אליו, אז אולי זה אצלך בכיוון ההפוך.

אמת פנימית

משתמש צעיר
ומי לימד את בני שבקיר יש סידן או שרוח הקודש נזרקה בו?
ה' שם את הדחפים האלו בגוף כדי שיספק לעצמו מה שצריך. זה דבר ידוע שכשחסר סידן אוכלים סיד. יש הרבה דברים שכשחסר אותם יש דחף לאכול.

צ פומרנץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בספר טבע שלמדתי בילדותי בבית הספר בנושא גוף האדם, (לא זוכרת כרגע באיזה כיתה), היה בדיוק ,אבל בדיוק, מה שתארת.
הופיע שם כתבה על פעוט שקילף סיד מקיר ביתו, ונתגלה אצלו מחסור חמור בסידן.
המסקנה מהכתבה היתה נפלאות הבורא, את היכולת לזהות את החסרים ולהשלימם בעצמו. (בערך ברעיון הזה)

זה תפס אותי אז, ולכן אני זוכרת את זה עד היום.
לכן, כשכתבת, מיד עלה לי. ואני רואה שאני לא היחידה שכותבת את זה.
מומלץ לבדוק.

נמש =)

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בספר טבע שלמדתי בילדותי בבית הספר בנושא גוף האדם, (לא זוכרת כרגע באיזה כיתה), היה בדיוק ,אבל בדיוק, מה שתארת.
הופיע שם כתבה על פעוט שקילף סיד מקיר ביתו, ונתגלה אצלו מחסור חמור בסידן.
המסקנה מהכתבה היתה נפלאות הבורא, את היכולת לזהות את החסרים ולהשלימם בעצמו. (בערך ברעיון הזה)

זה תפס אותי אז, ולכן אני זוכרת את זה עד היום.
לכן, כשכתבת, מיד עלה לי. ואני רואה שאני לא היחידה שכותבת את זה.
מומלץ לבדוק.
אני גם זוכרת :eek:

Kenyonit

משתמש מקצוען
אני גם זוכרת
כן גם אני, נראה לי כיתה ו' או ז', היה תמונה (ציור - שחור לבן)
של תינוק יושב על הברכיים ואוכל קילופים של הקיר.
וגם היה כתוב: חוסר סידן. (תאמת זה ישר מה שחשבתי כשראיתי את הכותרת)

A F

משתמש מקצוען
כולם כתבו מחסור בסידן אולי מישהו יוכיח "מדעי"... הכונה שהיה בעיה. עשו בדיקות דם וזה הוכח. (יעזור לכולם לפצח את המיתוס הזה לכאן או לכאן) פעם אמרו שלמי שיש לבן בציפורניים חסר לו תשומת לב...... אני גם שמעתי מחסור בסידן... ואולי הילד אוהב צבע משי משי?! ילד שאוכל צבע אדום חסר לו דם?! או ילד שאוהב ממתקים חסר לו סוכר?! אולי... לא יודע!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לגבי המחסור בסידן, אמא שלי סיפרה לי שבתקופת הצנע להרבה ילדים היה חסר סידן, והתופעה הזו של אכילת סיד מהקירות היתה מאד נפוצה.
(כאמור, אף אחד לא אמר להם. השם שם לנו בגוף אינסטינקטים מפליאים ממש.)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כולם כתבו מחסור בסידן אולי מישהו יוכיח "מדעי"... הכונה שהיה בעיה. עשו בדיקות דם וזה הוכח. (יעזור לכולם לפצח את המיתוס הזה לכאן או לכאן) פעם אמרו שלמי שיש לבן בציפורניים חסר לו תשומת לב...... אני גם שמעתי מחסור בסידן... ואולי הילד אוהב צבע משי משי?! ילד שאוכל צבע אדום חסר לו דם?! או ילד שאוהב ממתקים חסר לו סוכר?! אולי... לא יודע!
הסיפור על המחסור בסידן זה לא מיתוס, אלא טענה מדעית ידועה.
לא כמו הסיפורים על מחסור בתשומת לב, שלא ניתנים להוכחה.
לגבי הממתקים, יש לזה הסבר ברור, על למה אדם נמשך למתוק:
הגוף שלנו בנוי ככה שהוא יזהה פחמימות על ידי הטעם המתוק שלהם.
(בהקבלה מעולם החי, בעלי חיים שניזונים רק מבשר אין להם יכולת זיהוי לטעם מתוק בכלל, לעומת בעלי חיים שהם צמחוניים או שהם גם וגם, שבלוטות הטעם שלהם כן מזהות מתוק.)
למה זה חשוב שנזהה מתוק?
פשוט, כי הפחמימות הן יסוד התזונה האנושית ' לא על הלחם לבדו' הלחם הוא המזון הפיזי היסודי (והמשך הפסוק מדבר על היסוד הרוחני).
זה שהאנושות היתה חכמה מדי ולמדה לזקק רק את הסוכר מהצמחים שהשם ברא לה, זה כבר בעיה אחרת :)

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא מצאתי חומר מוסמך על המיתוס הזו שאכילת סיד מעידה על חוסר סידן, מה שבטוח שילד בגיל כזה יכול להשלים את צריכת הסידן על ידי בקשת חלב ומוצריו מהוריו, לא נראה שהכותב/ת הנכבד/ה מונעים זאת מילדיהם.

דבר נוסף, טיח ממש לא אמור לאותת על מחסור בסידן...

יש כאן שאלות נורא חשובות להישאל.

א. האם הוא אוכל עוד דברים חריגים?

ב. האם זה כבר תקופה ארוכה?

כי אם התשובה היא כן ישנה הפרעת ילדים שנקראת תסמונת פיקה.

בכל מקרה כדאי לגשת לרופא ילדים ולבדיקות דם של סידן ברזל אבץ וכדומה.

הרבה בריאות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה