דרוש מידע הייטק, משכורות ומה שביניהם...

SN

משתמש מקצוען
יפה מאד, זה אומר שהשכר בהייטק ממשיך ועולה.

חוץ מהסקר, מישהו כאן בפורום מכיר באופן אישי מישהו עם 5-6 שנות נסיון שעובד ב JAVA בחברה פרטית כלשהיא ומקבל 32,000 ש"ח ? או C# ומרוויח סכום שכזה ? באיזה חברה ?

יש לי הרגשה שהסקרים האלו הם כמו הסקרים של מפלגת ש"ס.

חברות דרושים מפרסמות סכומים גבוהים יותר ממה שיש בשוק על מנת לגרום שהעובדים שמרויחים תמיד תמיד תמיד פחות ממה שפורסם בסקר ישלחו קורות חיים מתוך תקוה שגם הם יגיעו לשכר כמו שפורסם. ברור שזה עובד אבל עדיף לחלום על זכיה בלוטו זה פשוט סכום יותר ארוך והסיכוי לשניהם הוא אותו דבר.

מכירה כמה כאלו בסביבתי
השכר המדובר הוא בסטרטאפים בעיקר

R DESIGN

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מרגישה שאני אומרת כל הזמן אותו דבר אז פעם אחרונה :)
ודאי שלא חייבים תואר, ויעידו הממר"מניקים ויוצאי 8200 שהם העובדים הכי מבוקשים בשוק.
אממה? מעסיקים מחפשים הבנה טכנולוגית.
לבוגרת סמינר שאין ידע מספיק באנגלית בשביל ללמוד לבד מהרשת אין דרך להגיע להבנה הזו. היא לא גדלה בעולם שחי ברשת מגיל אפס.
ילדים חילוניים שאני מכירה כותבים קוד בגילאי 6 פלוס בכל מיני תכניות רגילות לילדים רגילים של משרד החינוך (Code Monkey ודומיו). לא משהו מיוחד למחוננים. זה פער עצום.

א"א להשוות ילד כזה שמגיע לעולם ההייטק עם קורס בלי תואר לבוגרת סמינר.

@nc-
מכירה תוכנות (עדיף לא מקוונות) ללימוד תיכנות לילדים?
אחותי בכיתה ז' מעונינת ללמוד תיכנות (ברמה של ילדה בכיתה ז', כן?) בחופש.
מי שיש לה הצעה לקורס באזור המרכז / תוכנה / אתר - יעזור מאד!!

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ילדים חילוניים שאני מכירה כותבים קוד בגילאי 6 פלוס בכל מיני תכניות רגילות לילדים רגילים של משרד החינוך (Code Monkey ודומיו).
code monkey - אפשר יותר פרטים?

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
code monkey - אפשר יותר פרטים?
https://www.playcodemonkey.com/
CodeMonkey הוא משחק מקוון המלמד את עקרונות תכנות המחשבים.
המשחק אינו דורש ניסיון קודם בתכנות והוא מיועד לילדים מגיל 7. הוא מאפשר למשתמש לעשות את צעדיו הראשונים בתכנות אך מתקדם גם אל נושאים מתקדמים יותר. שיטת הלימוד היא חווייתית, בהתאם לעקרונות המשחוק: הילדים שולטים בדמויות של חיות ומכוונים אותה לאסוף בננות, תוך התגברות על מכשולים שונים. אחד מהמאפיינים הבולטים במשחק הוא שהוא דורש כתיבת קוד טקסטואלי בפועל, בניגוד למשחקים העובדים בשיטה המייצגת פקודות באמצעות בלוקים גרפיים.

מכירה כמה כאלו בסביבתי
השכר המדובר הוא בסטרטאפים בעיקר
גם מישהי שעובדת ב Java לדוגמא, עם 1-3 שנות נסיון ומרוויחה 22,000?
חלק מהנתונים שם ברור הזויים, ולדעתי הם מלמדים על הרוב...

נערך לאחרונה ב:

nicky

משתמש מקצוען
קופצת גם על האשכול..

יש לי תואר ראשון במנהל עסקים , ואחרי כמה שנים בשוק העבודה (חלקן גם בחברת הייטק, התעסקתי גם בתכנות באיזו שפה נישתית (מבוססת על javascript) כחלק מפרויקטים ללקוחות),
הגעתי למסקנה שטעיתי כ"כ כשלא הקשבתי לכל העולם ובן-דודו שהמליצו לי על תואר במחשבים (ברור שטעיתי! טיפשות ועקשנות של ימי הבחרות....)
בקיצור, היום אני לומדת קורס מורחב בJAVA. נהנית מזה ממש וגם טובה בזה (בינתיים...;))

ולשאלתי -נראה לכן שיש לי סיכוי למצוא איזשהי עבודה סטודנטיאלית כלשהי בתחום? אפילו שאני סטודנטית בקורס ולא לתואר במדמ"ח? סה"כ יש לי תואר במשהו, ויש לי ניסיון תעסוקתי במגוון של תחומים מקצועיים. (עבדתי בתפקידים מקצועיים, לא בתור פקידה וכד')

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
@nc-
מכירה תוכנות (עדיף לא מקוונות) ללימוד תיכנות לילדים?
אחותי בכיתה ז' מעונינת ללמוד תיכנות (ברמה של ילדה בכיתה ז', כן?) בחופש.
מי שיש לה הצעה לקורס באזור המרכז / תוכנה / אתר - יעזור מאד!!
אני מכירה את האתר הזה:

https://www.uingame.co.il/

יש בו קורסים לילדים בתחומי תכנות ופיתוח קוד.

פה יש גם התנסות חינמית:

https://www.uingame.co.il/selflearning

אין לי ניסיון אישי, ואני לא אחראית לגבי התכנים שמופיעים באתר. הייתי בהרצאה על חדשנות פדגוגית של מנהל החברה uingame (שהאתר שייך לה), והוא הציג את האתר הזה.

הוא, אגב, טען כי בעתיד הקרוב כל אדם יהיה חייב לרכוש שפות תכנות בסיסיות, ולא רק מי שעוסק בפיתוח. לטענתו, כמו שהיום אנשים יודעים לקרוא ולא רק לדבר, כך יהיה צורך לדעת "לקרוא" את הכלים הטכנולוגיים שאנחנו משתמשים בהם.

הייטקיסטית

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

משהו

משתמש פעיל
האם כל המשרות חשכ"ל- מקבלים את אותו הסכום? (בצבירת ותק כמובן)
זאת אומרת בודק תוכנה עם X שנות ניסיון תקבל כמו מפתחת עם X שנות ניסיון כמו עובד סיסטם עם X שנות ניסיון?
והאם כאשר עולים בשנות הניסיון- ז"א חתמת חוזה עם 2 שנות ניסיון , יש קפיצה בשכר אחרי 3? אחרי 4? הקפיצה אוטומטית?

משרות החשכל מחולקות ע"פ אשכולות. והשכר לכל אשכול שונה.
כך שלא יהיה שכר אחיד לבודקת , מפתחת או סיסטם אלא כל אחד לפי טבלת התעריפים של האשכול שלו.

ולגבי קפיצות בשכר - הם לא מתרחשות אוטומטית, ובשביל לקבל העלאה בשכר צריך לבקש במקום העבודה ולקוות שאחרי שטרחת על העלאה החברת כח אדם לא תבלע לך את התוספת.
הדרך לשדרג שכר בחשכ"ל היא פשוט לעבור ממקום למקום.
וכעת כשהעלו את החשכ"ל משמעותית את יכולה לראות גל של מעברים בכל משרדי הממשלה בירושלים.

אנוכי

משתמש מקצוען
משרות החשכל מחולקות ע"פ אשכולות. והשכר לכל אשכול שונה.
כך שלא יהיה שכר אחיד לבודקת , מפתחת או סיסטם אלא כל אחד לפי טבלת התעריפים של האשכול שלו.

ולגבי קפיצות בשכר - הם לא מתרחשות אוטומטית, ובשביל לקבל העלאה בשכר צריך לבקש במקום העבודה ולקוות שאחרי שטרחת על העלאה החברת כח אדם לא תבלע לך את התוספת.
הדרך לשדרג שכר בחשכ"ל היא פשוט לעבור ממקום למקום.
וכעת כשהעלו את החשכ"ל משמעותית את יכולה לראות גל של מעברים בכל משרדי הממשלה בירושלים.
החכמתי!
יישר כח!

RRRRR

משתמש מקצוען
משהי יודעת מה השכר הגבוהה ביותר שאפשר להגיע חשכ"ל החדש למפתח?

לילי 1

משתמש מקצוען
יפה מאד, זה אומר שהשכר בהייטק ממשיך ועולה.

חוץ מהסקר, מישהו כאן בפורום מכיר באופן אישי מישהו עם 5-6 שנות נסיון שעובד ב JAVA בחברה פרטית כלשהיא ומקבל 32,000 ש"ח ? או C# ומרוויח סכום שכזה ? באיזה חברה ?

יש לי הרגשה שהסקרים האלו הם כמו הסקרים של מפלגת ש"ס.

חברות דרושים מפרסמות סכומים גבוהים יותר ממה שיש בשוק על מנת לגרום שהעובדים שמרויחים תמיד תמיד תמיד פחות ממה שפורסם בסקר ישלחו קורות חיים מתוך תקוה שגם הם יגיעו לשכר כמו שפורסם. ברור שזה עובד אבל עדיף לחלום על זכיה בלוטו זה פשוט סכום יותר ארוך והסיכוי לשניהם הוא אותו דבר.
מכירה באופן אישי שני אנשים עם וותק של 3 ו 4 שנים, עובדים בJAVA
אחד בירושלים- 32K (וזה באמת נדיר הוא תותח על) ואכן מדובר בסטארט אפ
אחד במרכז- 28K גם סטארט אפ

אני לא כותבת חברות כי זה מידע פרטי על אנשים
מי שרוצה- באישי

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L

מי שרוצה- באישי

והמעניין הוא שחברות סטארט אפ עדיין לא הרוויחו שקל. הם בנויים על משקיעים חיצוניים שמזרימים להם כספים.

בחשבון מהיר יוצא לי כך:
על מנת להרוויח שכר גבוה בתיכנות צריך למצוא חברה:
או סטארטאפ - שאין קשר בין ההוצאות להכנסות.
או שירות ציבורי - אין קשר בין ההוצאות להכנסות.
או חברה גולבאלית - ההוצאות בארץ וההכנסות בחוץ לארץ.
או חברה מקומית שנותנת שירות לחברות גדולות - אין קשר בין ההוצאות להכנסות.

לילי 1

משתמש מקצוען
והמעניין הוא שחברות סטארט אפ עדיין לא הרוויחו שקל. הם בנויים על משקיעים חיצוניים שמזרימים להם כספים.

בחשבון מהיר יוצא לי כך:
על מנת להרוויח שכר גבוה בתיכנות צריך למצוא חברה:
או סטארטאפ - שאין קשר בין ההוצאות להכנסות.
או שירות ציבורי - אין קשר בין ההוצאות להכנסות.
או חברה גולבאלית - ההוצאות בארץ וההכנסות בחוץ לארץ.
או חברה מקומית שנותנת שירות לחברות גדולות - אין קשר בין ההוצאות להכנסות.
ספציפית מדובר בסטארט אפ שמוכר אפליקציות בתשלום מלא ועומד בראש טבלאות האפליקציות הנמכרות ביותר
והרבה חברות נחשבות לסטארט אפ שנים אחרי שהן כבר יציבות ומבוססות ועומדות בכוחות עצמן

ותכלס, הכסף הגדול נמצא בהנפקות ובאקזיטים

R DESIGN

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים

מי שרוצה- באישי

גברים.
את מכירה נשים שמקבלות סכומים כאלו?

ודבר נוסף שהבנתי מבירורים (אני לא בתחום, אז תחלקו עלי חופשי): השכר בהייטק קופץ מאד בשנים הראשונות, ואז מתקבע אחרי 5 שנים על גג כלשהו ולא עולה משם.
כלומר, שני אלו שאת מכירה יהיו גם עם 12 שנות ניסיון באותו שכר +-.

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
גברים.

ודבר נוסף שהבנתי מבירורים (אני לא בתחום, אז תחלקו עלי חופשי): השכר בהייטק קופץ מאד בשנים הראשונות, ואז מתקבע אחרי 5 שנים על גג כלשהו ולא עולה משם.

זה יותר תלוי באומץ של העובד

לילי 1

משתמש מקצוען
גברים.

לגבי העליות בשכר- לא יודעת
ברור שלא זה ממשיך לקפוץ בקצב הראשוני

ואכן, גברים
אני גרה בירושלים ולא מכירה אף אישה שנוסעת למרכז. זו מגבלה מאוד חמורה בהתקדמות בסולם השכר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה