דרוש מידע הייטק, משכורות ומה שביניהם...

ורד69

משתמש פעיל
ענית בעצמך, אם את פריקית שלמדה לבד יום ולילה אז את באמת תסתדרי בלי תואר, ואת מחפשת עובדת עם הבנה גבוהה - לא משנה איך קיבלה אותה, אבל אנחנו מדברות על העולם החרדי שבו אין כאלה דברים ובמצב הזה אין להשוות בין בוגר הנדסאי לבוגר תואר.

מוחה!!
למה אין כזה דבר בעולם החרדי?
מכירה כמה וכמה בנות שלא למדו תואר והאוטודידקטיות שלהם זה משהו מיוחד
אמנם באמת כשיוצאים מהסמינר ללא ניסיון יש הבדל אבל זה נרכש במשך השנים

אני הייתי מגדירה את זה יותר - שההפרש שנה שלומדים בין תואר להנדסאי - בשנה הזו אם את עובדת במקום טוב ורוצה להצליח את יכולה לרכוש את האוטודידקטיות

משלימה

משתמש צעיר
לא חייבים תואר, ואלו עם תואר הם לאוו דווקא הטובים ביותר. רק צריך להבין שבתחילה, כשמגיעים לשוק העבודה ישר מהלימודים, בעלי תארים יקבלו משכורות גבוהות יותר מהנדסאיות בצדק. הם למדו יותר זמן ויותר דברים והשתפשפו יותר תוך כדי הלימוד.
ולא צריך להרגיש מקופחים בגלל זה, אלא להבין שככה זה בתקופה הראשונה, ואחרי ניסיון ושפשוף ולימוד דברים נוספים תוך כדי עבודה, הפער כבר לא ישחק.
אז אם יש פערים במשכורות אחרי כמה שנים, זה דבר אחר. אך אם יש פער בתחילה, זה די ברור למה.

RRRRR

משתמש מקצוען
אני גם לא נתקלתי בצורך לתואר חוץ מימקומות בודדים
,בעיקר בודקים ידע ונסיון
ואני חושבת שמי שרוצה לעשות הסבה להייטק לא מחפשת דווקא להיות מפתחת אלגוריטמים מיד כשהיא יוצאת
כך שרב הבנות יסתדרו בלי תואר

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מוחה!!
למה אין כזה דבר בעולם החרדי?
מכירה כמה וכמה בנות שלא למדו תואר והאוטודידקטיות שלהם זה משהו מיוחד
אמנם באמת כשיוצאים מהסמינר ללא ניסיון יש הבדל אבל זה נרכש במשך השנים

אני הייתי מגדירה את זה יותר - שההפרש שנה שלומדים בין תואר להנדסאי - בשנה הזו אם את עובדת במקום טוב ורוצה להצליח את יכולה לרכוש את האוטודידקטיות
לא דיברנו על אוטדידקטיות בלבד אלא על ידע רחב קצת יותר מC# ו-JAVA שבינינו הן שפות ממש קלות (קורסים שלמים על: אוטומטים, חישוביות, חדו"א, הצפנה, גיאומטריה חישובית וכו'), וכן - אם אתה בנאדם שחי את הדיגיטל ומשחק עם זה מגיל 0 אז אתה יכול לגשר על הפער התיאורטי, אבל אם אתה בנאדם שנחשפת למושג "משתמש" בגיל 17 אז זה קצת יותר קשה...

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אני גם לא נתקלתי בצורך לתואר חוץ מימקומות בודדים
,בעיקר בודקים ידע ונסיון
ואני חושבת שמי שרוצה לעשות הסבה להייטק לא מחפשת דווקא להיות מפתחת אלגוריטמים מיד כשהיא יוצאת
כך שרב הבנות יסתדרו בלי תואר
זה נכון, אבל לצפות שהכניסה תהיה קשה יותר או שכר נמוך יותר.

RRRRR

משתמש מקצוען
בהתחלה נכון
אבל אחרי שנתים כבר לא
ולפעמים ההבדל של עוד שנתים נסיון מעלה את השכר ומתקזז

יוסי מנחם

משתמש חדש
לא דיברנו על אוטדידקטיות בלבד אלא על ידע רחב קצת יותר מC# ו-JAVA שבינינו הן שפות ממש קלות (קורסים שלמים על: אוטומטים, חישוביות, חדו"א, הצפנה, גיאומטריה חישובית וכו'), וכן - אם אתה בנאדם שחי את הדיגיטל ומשחק עם זה מגיל 0 אז אתה יכול לגשר על הפער התיאורטי, אבל אם אתה בנאדם שנחשפת למושג "משתמש" בגיל 17 אז זה קצת יותר קשה...

לא רוצה לאכזב את אלו שעמלו קשות על התואר, אני יודעת שזה לא היה לכן קל.
אבל חדו"א לא ממש עוזרת בעבודה בפועל...

nc

משתמש סופר מקצוען

כמה שנים את בשוק שאת אומרת את זה בכזה בטחון? באיזה סוג משרת פיתוח את עובדת?
הרשי לי לנחש שאת במערכות מידע / מטריקס ודומיו.

כי אני לגמרי משתמשת בדברים שלמדתי בחדו"א. וכן, המשרה שלי מעניינת במיוחד. גם במקום העבודה הקודם שלי השתמשתי בידע הזה.
ואגב, תואר במדמ"ח הוא לא תואר קשה בטירוף. יש בערך 3 קורסים קשים ממש (כמו חישוביות, שהוא קורס מענין במיוחד שלגמרי פותח את הראש) , השאר לגמרי בסדר לבעלי ראש ריאלי וידע של יותר מ3 יחידות במתמטיקה.

בט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי

מוחה בתוקף !
גם אני בוגרת תואר ראשון
ואפי' עובדת במערכות מידע
ובכל זאת משתמשת בהמון ידע מהתואר ,
אם זה design pattern מורכבים, סיבוכיות וזמן ריצה (לא, לא מה שלומדים בהנדסאי מלמלעלה.. סוריי.. ) . וכו'
ובכלל הראש עשה סוויץ רציני מלימודי ההנדסאי לתואר .
אבל אני חושבת שא"א להסביר את זה.
אחרי הלימודים מבינים , עד כמה לא ידענו קודם .

אבל זה נכון שזה לא חובה , ויש הרבה שמסתדרות ומרוויחות מצוין גם בלי , הכל ס"ד
אבל להגיד שזה לא מוסיף ?!

יוסי מנחם

משתמש חדש
לכל בעלות התואר,
אני שמחה מאוד שהידע עוזר לכן בעבודה, ושההשתדלות הזו נשאה פירות.
גם אני עובדת עם design pattern, ואף עם סיבוכיות וזמני ריצה יצא לי לעבוד,
וכן, לא למדתי את זה באף תואר, אלא בעבודה עצמה...

לתחושתי, האשכול קצת סטה מהנושא המקורי,
כשמשהיא מבקשת לעשות הסבת מקצוע לתחום, אני מניחה שהיא לאו דווקא מעונינת לעבוד בפרויקטים כמו שאתן מתארות לעיל,
לפתח מערכות מידע, זה לא אומר עבודה לא מכובדת, זו יכולה להיות עבודה מאתגרת ועם הכנסה יפה בצידה, זו הסיבה למה אני סוברת שתואר הוא ממש לא קריטי כאן.
התגובות של צידוד בעד תואר, לא סותרות כלל את מה שכתבתי, אולי גם מחזקות, זה יפה וטוב,
אבל אפשר להסתדר מצוין בלעדיו.

אישית, פגשתי במהלך עבודתי כמה בוגרות תואר, לצערי, לא זכיתי לראות את הפור שלהן על הותיקות האחרות.

בהצלחה לכל המפתחות/ מסבות באשר הן.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

היום קיבלתי מ-see.V תחת הכותרת "סקר השכר המעודכן לתפקידי פיתוח בהייטק":

על פי נתוני סקר השכר הרבעוני, שפורסם בגיקטיים, 10TV ןבאתרים נוספים, השכר הממוצע טיפס ברבעון השני של 2018 ל- 28,208 ש"ח לחודש, עלייה של 3%. עליות שכר נרשמו ברוב התחומים, כאשר נרשם זינוק משמעותי של 10% בשכרם מפתחי Node.js שטיפס ברבעון השני ל-32,000 ש"ח לחודש ושל 7% בשכרם של מפתחים ב-Java שעמד גם הוא על 32,000 ש"ח בחודש. מקצועות אלה מובילים את טבלת השכר ברבעון השני. ירידה של 4% נרשמה בשכרם של מפתחי #C שעמד ברבעון השני על 26,000 ש"ח לחודש.

סטודנטית למחשבים

משתמש פעיל
קופצת על האשכול:
אני סטודנטית שנה ג לתואר במדעי המחשב
מעונינת להתחיל לחפש משרת סטודנט בתחום
אשמח לכל מידע בענין:
למי לפנות (חוץ מאינטל ששם אני יודעת שמחפשים סטודנטיות)
מה לכתוב בקורות חיים,
וכן עד כמה להתפשר (חומרה,בדיקות,איזה שפות -כדי לא להתקע אח"כ עם משהו שלא קידם אותי בכלל)
תודה.

מיכל101

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
משרת סטודנט בקליינט (אנגולר) בת"א מעניין אותך?
אם כן, תעברי לאישי.

אנוכי

משתמש מקצוען
האם כל המשרות חשכ"ל- מקבלים את אותו הסכום? (בצבירת ותק כמובן)
זאת אומרת בודק תוכנה עם X שנות ניסיון תקבל כמו מפתחת עם X שנות ניסיון כמו עובד סיסטם עם X שנות ניסיון?
והאם כאשר עולים בשנות הניסיון- ז"א חתמת חוזה עם 2 שנות ניסיון , יש קפיצה בשכר אחרי 3? אחרי 4? הקפיצה אוטומטית?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
האם כל המשרות חשכ"ל- מקבלים את אותו הסכום? (בצבירת ותק כמובן)
זאת אומרת בודק תוכנה עם X שנות ניסיון תקבל כמו מפתחת עם X שנות ניסיון כמו עובד סיסטם עם X שנות ניסיון?
והאם כאשר עולים בשנות הניסיון- ז"א חתמת חוזה עם 2 שנות ניסיון , יש קפיצה בשכר אחרי 3? אחרי 4? הקפיצה אוטומטית?
לא. מה שפרסמתי נוגע למפתחים.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בעזהי"ת

על פי נתוני סקר השכר הרבעוני, שפורסם בגיקטיים, 10TV ןבאתרים נוספים, השכר הממוצע טיפס ברבעון השני של 2018 ל- 28,208 ש"ח לחודש, עלייה של 3%. עליות שכר נרשמו ברוב התחומים, כאשר נרשם זינוק משמעותי של 10% בשכרם מפתחי Node.js שטיפס ברבעון השני ל-32,000 ש"ח לחודש ושל 7% בשכרם של מפתחים ב-Java שעמד גם הוא על 32,000 ש"ח בחודש. מקצועות אלה מובילים את טבלת השכר ברבעון השני. ירידה של 4% נרשמה בשכרם של מפתחי #C שעמד ברבעון השני על 26,000 ש"ח לחודש.

יפה מאד, זה אומר שהשכר בהייטק ממשיך ועולה.

חוץ מהסקר, מישהו כאן בפורום מכיר באופן אישי מישהו עם 5-6 שנות נסיון שעובד ב JAVA בחברה פרטית כלשהיא ומקבל 32,000 ש"ח ? או C# ומרוויח סכום שכזה ? באיזה חברה ?

יש לי הרגשה שהסקרים האלו הם כמו הסקרים של מפלגת ש"ס.

חברות דרושים מפרסמות סכומים גבוהים יותר ממה שיש בשוק על מנת לגרום שהעובדים שמרויחים תמיד תמיד תמיד פחות ממה שפורסם בסקר ישלחו קורות חיים מתוך תקוה שגם הם יגיעו לשכר כמו שפורסם. ברור שזה עובד אבל עדיף לחלום על זכיה בלוטו זה פשוט סכום יותר ארוך והסיכוי לשניהם הוא אותו דבר.

הייטקיסטית

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בעזהי"ת

האמנם?!
על איזו מדינה מדבר הסקר?

הייטקיסטית

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בעזהי"ת

האמנם?!
על איזו מדינה מדבר הסקר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה