דרוש מידע היום חל היארצייט של הצדיק רבי חיים פלטיאל זצ"ל שנפטר בלי זש"ק

ששונית

משתמש מקצוען
רבי חיים פלטיאל זצ"ל מחכמי ירושלים היה גאון עצום בקי בכל חדרי תורה.
מאיישישוק הגיע לירושלים שם קבע משכנו בשכונת בתי נייטין והיה הוגה בתורה ללא הפוגות בביהמ"ד אוהל שרה במאה שערים. מרן הגרי"ש אלישיב זצוקל שבצעירותו היה עוסק עמו בדברי תורה בביהמ"ד הנ"ל הגדיר אותו כש"ס איד יהודי של ש"ס ואכן דמותו של אותו זקן חקוקה עדיין על לוח לבם של זקני ירושלים הזוכרים אותו כמי שעיניו כיונים על אפיקי הש"ס.
רבי חיים פלטיאל נסתלק ללא זש"ק לפני למעלה משבעים שנה ומנוחתו כבוד במעלה הר הזיתים.
כדרכם של רבים מיקירי ירושלים נוהג היה להכנס בקביעות לביתו של רבה של ירושלים הגרצ"פ פראנק זצ"ל אשר קרבו וחבבו מאד והיתה ביניהם אהבת עולם. כדרכו בקודש היה הגרצ"פ מציין בכתביו דברים ששמע מפי תלמידי חכמים בתוכם הביא קושיא שמע מרבי חיים פלטיאל בענין פדיון הבן בספק נפל. לתדהמתם המוחלטת של עורכי הספר הדרת קודש מהגרצ"פ פראנק מצאו כי נושא זה כבר נידון ע"י אחד מהראשונים מבעלי התוספות שאף הוא נקרא בשם הנדיר למדי רבי חיים פלטיאל וספרו שהיה ספון כל השנים בכתב יד עתיק ראה אור רק לפני מספר שנים ללא שרבי חיים פלטיאל מאיישישוק יכל לראותו. במכון הרב פראנק מספרים כי סיפרו על הגילוי המופלא והמענין לגדולי התורה ומרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל שהשתומם מאוד על ענין מופלא זה.
כה נכתב על מצבתו:
פ"נ הרב הגאון בקי בש"ס בבלי וירושלמי רבי חיים פלטיאל זצ"ל עלה לארץ ישראל מאיישישאק בשנת תרצ"ה נלב"ע ביום ג' אדר תש"י והועבר להר הזיתים ביום ה' תמוז תשל"א תנצב"ה

זכות גדולה להדליק נר לומר תהילים או ללמוד משניות לעילוי נשמתו.


<<<<<נא להקפיץ>>>>>>

למעוניינים לעלות על קברו בהר הזיתים:

חברה קדישא:הראשית והכללית (פרושים)
גוש:אמצעי 2
תת חלקה:טז
שורה:19
מספר:16
 

ASASAS

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תהא נשמתו צרורה בצרור החיים
 

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מה השם המלא?
 

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!


תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה